Po noci strávené venku je pouze podchlazená a byla hospitalizována v městecké nemocnici na pozorování. Žádná zranění u ní lékaři nezjistili.

Pojďme si celý případ odvyprávět tak, jak se postupně odvíjel. Prvním záchytným bodem je neděle ve 13.30 hodin. „V tu dobu byla žena spatřena naposledy. Viděl ji vrátný domova důchodců na křižovatce z Rožďalovic na Tuchom. Personál začal klientku postrádat v 17 hodin, kdy začali zaměstnanci pátrat po ženě na vlastní pěst. Na policii zavolali až kolem 19. hodiny," popsala začátek událostí policejní mluvčí Petra Potočná.

Večerní pátrací akce trvala přibližně do půlnoci. Zúčastnily se jí kromě policistů i tři jednotky dobrovolných hasičů z okolních obcí a řada dobrovolníků z Rožďalovic. Tehdy se však důchodkyni ještě objevit nepodařilo. „V nočních hodinách působily v Rožďalovicích tři hlídky navíc, které po ženě pátraly nepřetržitě. Do ranní akce byli povoláni další policisté, celkem jich pátralo zhruba devadesát," řekla Potočná.

Ještě před začátkem obří pátrací akce včetně nasazení pátracího vrtulníku odvysílal místní rozhlas informaci o pátraní po klientce domova důchodců. A to se ukázalo jako klíčové. „Žena, která slyšela vysílání rozhlasu, si ráno všimla osoby, která ležela na poli v těsné blízkosti cedule označující obec Rožďalovice. Žena komunikovala 
a uvedla, že se ve tmě ztratila a nemohla najít cestu zpět na zámek," uzavřela policejní mluvčí.

Po propuštění z nemocnice by se seniorka měla vrátit zpátky do domova důchodců.