Máte pocit, že byl minulý rok nudný a šedivý? Tak to jste možná jen dobře nečetli noviny. Rok 2007 přinesl totiž spoustu bizarních událostí.
 • Svatý kouř. Dva muži vydávající se za zahradníky přeměnili řecký klášter vmarihuanovou farmu.
 • Léčivá střela. Muž zJižní Afriky se postřelil, protože mu to podle jeho doktora mělo odvést ztěla bolest.
 • Lechtivý požár. Žena zMoskvy zapálila penis svého bývalého manžela, když se nahý díval na televizi a popíjel vodku. Pár byl rozveden již tři roky, ale dosud společně sdílel malý byt. „Hořel jsem jako pochodeň,“ popsal zraněný muž svůj zážitek listu Tvoi den. „Nevím, čím jsem si to zasloužil.“
 • Synovská láska. Jistý muž z Německa sdílel dva roky byt se svou mrtvou matkou usazenou vjejím oblíbeném křesle. Ta zemřela ve svých92 letech přirozenou smrtí.
 • Špinavé prádlo. Avšak ne vše, co zavánělo smrtí, skutečně mrtvé bylo. Vněmeckém Kaiserslauternu policisté vnikli do bytu vočekávání, že najdou mrtvolu, protože sousedé si stěžovali na příšerný pach pronikající na chodbu. Místo toho ovšem objevili spícího nájemníka, kterému přímo vražedně páchly nohy, a vedle něj odpudivou hromadu stejně páchnoucího špinavého prádla.
 • Studený cestovatel. Odehrála se i úmrtí, jichž si málem nikdo nevšiml. VZáhřebu například „cestoval“ mrtvý muž noční tramvají více než šest hodin, než řidič nebožtíka, který zemřel během jízdy, objevil.
 • Kachnu raději ne. Vroce 2007 se objevily i nezvyklé titulky propagující diety: „Už nikdy křupavou kachnu na pekingských záchodcích!“ Tak upozorňovali stánkoví prodejci potravin před blížící se olympiádou na stav veřejných toalet včínské metropoli.
 • Výživné žabičky. Jiný muž zČíny, 66letý Jiang Musheng zase prozradil, že po dobu 40 let pojídal rosničky a potkany, což mu pomáhalo proti střevním problémům a učinilo jeho organismus silnějším.
 • Oběd proti honům. Britský umělec Mark McGowan si pochutnal na masových kuličkách ze psa plemene welsh corgi, které doma chová například britská královna. Zvíře uhynulo přirozenou smrtí a chutnalo prý příšerně. McGowan tak chtěl upozornit na krutosti, jichž se lidé dopouštějí na zvířatech. Jeho protest byl směřován především proti honům na lišku a měl ukázat, že zatímco sníst domácího mazlíčka nám připadá odporné, týrání zvířat během honů je považováno za přípustné.
 • Za karty hada. O spoustu novinových titulků po celém světě se postarali kriminalisté. VColoradu byli dva muži obviněni zpokusu o vraždu. Svou oběť, která jim za prohru vpokeru dlužila 60000 dolarů, chtěli usmrtit pomocí chřestýšů. „Je to story jako zdob Divokého západu – máme zde poker, chřestýše a ničemné zlosyny,“ komentoval událost Lance Clame zColoradského vyšetřovacího úřadu. „Hadi vás podarují hady,“ dodal
 • Nenápadný lup. VSarajevu si dva muži odnesli zbanky 40000 dolarů. Lup se podařil díky nápaditému převleku – muži se oděli do muslimské burky.
 • Pro řidičák vše. VZimbabwe ukradl muž autobus, protože se potřeboval dopravit do autoškoly, kde měl získat řidičský průkaz.
 • Výstřih zakázán. VNěmecku řidič autobusu vysadil 20letou dívku, neboť byla pro jeho vozidlo příliš sexy. „Otevřel dveře a křičel na mě: váš výstřih mě rozptyluje pokaždé, když se podívám do zrcátka, a nemohu se tak soustředit na dopravu,“ popsala událost postižená žena.
 • Umělá krása. VBolívii byla vítězka soutěže krásy zbavena titulu bezprostředně poté, co si porotci všimli, že měla ve vlasech napletené umělé copy.
 • Vajíčková sprcha. Do světa kuriózních zpráv si našly cestu i změny klimatu. Ruský majitel automobilu hummer dal aktivistům zelenou a nechal je podle libosti bombardovat svůj „přerostlý“, ovzduší škodící vůz shnilými vajíčky a rajčaty.
 • Chtěl zapůsobit. Šedesátiletý muž vNěmecku omráčil soudní síň, když se během přelíčení svlékl.

Happy-end. Každý příběh potřebuje šťastný konec a vBangkoku je to tento: 76letá muslimská žena zjižního Thajska před 25 lety nastoupila do špatného linkového autobusu a ztratila se. Žila potom jako žebračka na opačném konci státu. Až vroce 2007 se se svou rodinou konečně znovu shledala.