Propadnout počítačové hře se vymstilo třiačtyřicetileté japonské učitelce hry na piano. Spáchala totiž virtuální vraždu svého kybermanžela a teď jí za to hrozí vězení.

Japonku rozčílilo to, že se s ní vituální manžel v online hře Maplestory bez důvodu rozvedl. Zavržená manželka se proto nezákonně dostala k jeho přihlašovacím kódům a postavu nechala zemřít.

„Bez jediného slova varování jsem najednou byla rozvedená a to mě pořádně rozčílilo,“ citoval vyšetřovatel slova ženy, která čeká ve vězení v Sapporu na rozhodnutí, jestli bude obviněna z nelegálního přístupu k osobním údajům a z manipulace s daty.

Pokud bude odsouzena, stráví možná až pět let ve vězení nebo zaplatí pokutu pět tisíc dolarů (asi 100 tisíc korun). Agentura AP cituje policistu ze Sappora, podle něhož žena použila mužovo ID a heslo a postavu svého virtuálního manžela – ve skutečnosti 33letého úředníka – zavraždila.

Maplestory je původem korejská hra, která je populární po celém světě, ale největší oblibě se těší na Dálném východě. Hlavním smyslem hry je zabíjení všelijakých příšer, hráči ovšem mohou také navazovat sociální vztahy. Včetně mileneckých a manželských svazků.