Právě plody této krajiny daly základ tradiční jihočeské kuchyni. Brambory, houby, zelí či ovoce jsou dodnes jejím symbolem, jídla jsou jednoduchá, úsporná a čerpají a jsou založena právě na snadné dostupnosti místních surovin.

Ryba i kuba

S blížícími se Vánocemi se můžeme inspirovat sváteční večeří Jihočechů, jejímž základem je samozřejmě rybí polévka, nejlépe podle třeboňského receptu, a ryba, nejčastěji kapr z některého z jihočeských rybníků s bramborovým salátem. Ovšem pozor, ryba na štědrovečerní tabuli ještě před sto lety vůbec žádnou samozřejmostí nebyla, nanejvýš v oblasti Třeboně a Trhových Svinů.

Zdroj: fotobanka CzechTourism (archiv Czech Specials) - smažený kapr

Z většiny jihočeských stavení voněl před sto lety černý kuba, jinde si lidé o Vánocích pochutnávali na šiškách s mákem. Ještě před druhou světovou válkou se v jihočeském pohraničí mísili Češi, Rakušané a Němci, takže i vánoční zvyky v těchto oblastech byly hodně pestré. Tato rozmanitost se ještě prohloubila po druhé světové válce, kdy se sem přistěhovali reemigranti z Rumunska, kteří na jih Čech přinesli nové obyčeje. Některé tradice ale měli všichni podobné, třeba postní den 24. prosince, kdy v jídelníčku chybělo maso. Lidé jedli hrách, a to i se zelím, anebo kroupy, případně sladká jídla, jako krupicová kaše, Němci často připravovali i šišky nebo nudle s mákem.

V českém prostředí převažoval černý kuba či hrách na sladko. Pekly se perníčky, nejen k jídlu, ale i jako ozdoby na vánoční stromky nebo jako dárky. Častá byla i vánočka, v německých rodinách zase štrůdl.

Snad žádné jídlo však nebylo s jihočeskými, přesněji šumavskými Vánocemi spjato tak, jako kuba.

Zdroj: fotobanka CzechTourism (archiv Czech Specials) - černý kuba

Ten se tradičně připravuje z krupek a sušených stročků, popřípadě hřibů modráků, které pokrmu dávají charakteristickou tmavou barvu. Nemůže v něm chybět ani česnek, který byl Slovany po staletí považován za bylinu ochrannou. Neodmyslitelnou součástí štědrovečerního menu je také tradiční černá švestková omáčka. Připravuje se den až dva předem, aby se v chladu řádně uležela. Stačí na ni málo: Hrst sušených švestek, jablek a hrozinek, hrst vlašských ořechů a kousek perníku.

Více informací najdete na jiznicechy.cz.

Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny.  Doporučujeme vám si před vlastní návštěvou jakéhokoliv turistického cíle ověřit jeho dostupnost u provozovatele. I přes veškerá omezení ale podzim v Česku nabízí nespočet možností procházek i výletů volnou přírodou. Turistické tipy hledejte na kudyznudy.cz nebo se rovnou přihlaste k odběru Newsletteru redakce Kudy z nudy a dostávejte výběr toho nejlepšího každý týden do e-mailu! Využijte stávající situaci i pro objevování míst, která se pyšní značkou kvality Q udělovanou Českým systémem kvality služeb. 

Ve spolupráci s Českou centrálou cestovního ruchu – CzechTourism