Máte rádi sport? Za dobrých sněhových podmínek jsou zde pro sjezdaře dostupné lyžařské vleky například na Kozákově, u Lomnice nad Popelkou, ve Struhách v Turnově, Líšném, Semilech, v Koberovech na Hamštejně či v Nové Pace. Vyznavači bílé stopy mohou v Českém ráji při vhodném počasí využít běžeckých stop například u Turnova, na Kozákově, v Lomnici nad Popelkou či v Nové Pace. Bruslit se dá nejen na řadě kluzišť a krytých zimních stadionů v Jičíně, Turnově, Lomnici nad Popelkou a v Mladé Boleslavi, ale i na některých rybnících.

Pokud preferujete spíše kulturní vyžití nebo si chcete od zimních sportů na chvíli odpočinout, nenechte si ujít návštěvu muzeí a galerií, v zimě převážně s víkendovým provozem. Podobný režim mají některé hrady a zámky. Například na dětenickém zámku se pravidelně konají zimní klasické i speciální tematické prohlídky s pohádkovými bytostmi – čarodějnicí, princeznou nebo do konce zombíky. O víkendech, o svátcích a prázdninách bývá otevřen rovněž Hrad a zámek Staré Hrady s atraktivním programem pro děti i dospělé. Celoroční provoz má obvykle půvabný zámek Sychrov nebo třeba Bozkovské dolomitové jeskyně na Semilsku.

Zdroj: Centrála cestovního ruchu Královéhradeckého kraje - Staré Hrady

Vydat se můžete také po stopách skleněného skřítka Střípka do Železného Brodu, města s dlouholetou sklářskou tradicí. Budete tu moci poznat různá sklářská řemesla a zároveň nakoupit české sklo za nejlepší ceny přímo od výrobců.

V Českém ráji se dá při běžném provozu ubytovat v řadě penzionů či apartmánů i hotelů. Jestliže jste trochu dobrodružnější povahy, jistě uvítáte celoroční provoz Autocampu Sedmihorky, který nově otevřel také hernu Mlýn s kavárnou. Více informací najdete na webu cesky-raj.info.

Více informací najdete na turistickém portálu Královéhradeckého kraje hkregion.cz.

Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny.  Doporučujeme vám si před vlastní návštěvou jakéhokoliv turistického cíle ověřit jeho dostupnost u provozovatele. I přes veškerá omezení ale podzim v Česku nabízí nespočet možností procházek i výletů volnou přírodou. Turistické tipy hledejte na kudyznudy.cz nebo se rovnou přihlaste k odběru Newsletteru redakce Kudy z nudy a dostávejte výběr toho nejlepšího každý týden do e-mailu! Využijte stávající situaci i pro objevování míst, která se pyšní značkou kvality Q udělovanou Českým systémem kvality služeb. 

Ve spolupráci s Českou centrálou cestovního ruchu – CzechTourism