Mistry prastarého řemesla – sklářství – můžete navštívit přímo ve sklárnách na Vysočině. Nejen navštívit a pozorovat při práci, ale co víc, můžete si osobně vyzkoušet, jaké to je, fouknout do píšťaly, malovat na sklo, odvézt si domů vlastnoručně vyrobený suvenýr z Vysočiny. Je to zážitek nejen pro všechny šikovné, zvídavé a tvořivé děti, ale pro celou rodinu.

Sklárna AG Svoboda v Karlově nedaleko Velkého Dářka a Žďáru nad Sázavou vyrábí ručně tvarované hutnické sklo. Nabízí exkurze do výroby, a právě i možnost, stát se na chvíli sklářem či malířem skla. Objevíte tu i skleněné vánoční ozdoby.

close info Zdroj: Vysočina Tourism - sklář v Karlově zoom_in  

Hned vedle Karlova, ve Škrdlovicích, najdete další sklářskou huť U Hrocha. I tam dostanete do ruky píšťalu nebo tvarovací nůžky na sklo. A z vašeho tvoření získáte i videozáznam na památku. A ve Škrdlovicích můžete krom toho získat i skleněný betlém. A pokud toho ještě nebudete mít dost, na Vysočině můžete navštívit i unikátní sklářský skanzen a národní kulturní památku Huť Jakub v Tasicích.

Navštivte Vysočinu sklářskou a přivezte si domů unikátními zážitky, nebudete litovat. Kvůli současné situaci je vhodné si návštěvu předem ověřit a domluvit.

Odkazy:
Sklárna Karlov ags-svoboda.cz
Sklárna U Hrocha uhrocha.com
Sklářský skanzen Huť Jakub sklarnatasice.cz

Více tipů najdete na vysocina.eu.

Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny.  Doporučujeme vám si před vlastní návštěvou jakéhokoliv turistického cíle ověřit jeho dostupnost u provozovatele. I přes veškerá omezení ale podzim v Česku nabízí nespočet možností procházek i výletů volnou přírodou. Turistické tipy hledejte na kudyznudy.cz nebo se rovnou přihlaste k odběru Newsletteru redakce Kudy z nudy a dostávejte výběr toho nejlepšího každý týden do e-mailu! Využijte stávající situaci i pro objevování míst, která se pyšní značkou kvality Q udělovanou Českým systémem kvality služeb. 

Ve spolupráci s Českou centrálou cestovního ruchu – CzechTourism