Sestupte alespoň na chvíli ze svých prken a zamiřte na přírodní sáňkařskou dráhu vedoucí z Černé Studnice do Smržovky. Sáňkování zde má svou tradici již od roku 1911, kdy vznikla první turistická a zároveň závodní sáňkařská dráha. Dnešní téměř čtyřkilometrová trasa vede od rozhledny Černá Studnice až k lyžařskému vleku Filip ve Smržovce. Sáně můžete použít vlastní nebo si je vypůjčit na obou výchozích stanovištích. Po upravených obecních a lesních cestách se budou střídat úseky tak rychlé, že vám až potečou slzy nebo naopak klidné a pomalé, kde bude místy potřeba i sesednout. Vstup na sáňkařskou dráhu není zpoplatněn a otevírací doba není časově omezena. Přesto všem radíme, aby jízdu stihli absolvovat do setmění, jelikož trasa není uměle osvětlena.

close info Zdroj: Liberecký kraj – sáňkařská dráha Smržovka zoom_in

Další zajímavé zimní tipy najdete na webových stránkách liberecky-kraj.cz nebo na sociálních sítích jako Region Liberec. Čekají na vás tajemné Jizerské hory, vrcholky Krkonoš, romantický Český ráj, neobjevené Lužické hory a malebný Máchův kraj.

Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny.  Doporučujeme vám si před vlastní návštěvou jakéhokoliv turistického cíle ověřit jeho dostupnost u provozovatele. I přes veškerá omezení ale podzim v Česku nabízí nespočet možností procházek i výletů volnou přírodou. Turistické tipy hledejte na kudyznudy.cz nebo se rovnou přihlaste k odběru Newsletteru redakce Kudy z nudy a dostávejte výběr toho nejlepšího každý týden do e-mailu! Využijte stávající situaci i pro objevování míst, která se pyšní značkou kvality Q udělovanou Českým systémem kvality služeb. 

Ve spolupráci s Českou centrálou cestovního ruchu – CzechTourism