Vltava nám v posledních letech již příliš nezamrzá, a tak na četných náměstích a prostranstvích na zimu vznikají ledová kluziště pro malé i velké. O zimní radovánky je tedy v Praze dobře postaráno. Kluziště v nejpůvabnějších historických kulisách se nachází na Ovocném trhu. Za Stavovským divadlem každoročně vzniká ledová plocha pro širokou veřejnost s možností zapůjčení bruslí. Velikost 14 x 30 metrů poskytuje dostatek místa pro amatérské sklouznutí pro radost. O víkendech se na kluzišti obvykle konají i kulturní akce.

Největší pražské kluziště se nachází na Letenské pláni naproti fotbalovému stadionu Sparta. Kluziště o rozměrech 40 x 20 metrů a vedlejší menší dětská ledová plocha 22 x 10 metrů nabízí dostatek prostoru pro všechny milovníky bruslení. I zde si lze zapůjčit potřebné vybavení. Letenské kluziště má každoročně také pestrý doprovodný program.

Oblíbeným místem bruslařů je také kluziště pod Žižkovskou věží, které zve nejen na led, ale také na vyhlášené svařené víno, grilované speciality nebo pravé italské bombardino.

Bruslařská sezóna začíná v prosinci také na Praze 1 Na Františku, na Pankráci u OC Arkády, u nákupního centra Černý Most nebo v Ice Areně Letňany.

Více informací najdete na webu prague.eu.

Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny.  Doporučujeme vám si před vlastní návštěvou jakéhokoliv turistického cíle ověřit jeho dostupnost u provozovatele. I přes veškerá omezení ale podzim v Česku nabízí nespočet možností procházek i výletů volnou přírodou. Turistické tipy hledejte na kudyznudy.cz nebo se rovnou přihlaste k odběru Newsletteru redakce Kudy z nudy a dostávejte výběr toho nejlepšího každý týden do e-mailu! Využijte stávající situaci i pro objevování míst, která se pyšní značkou kvality Q udělovanou Českým systémem kvality služeb. 

Ve spolupráci s Českou centrálou cestovního ruchu – CzechTourism