Vydat se můžete třeba k jedné ze tří nově otevřených rozhleden na hřebenu Orlických hor, zbudovaných v rámci česko-polského projektu Hřebenovka. Rozhledna nad Novým Hrádkem na vrchu Šibeník je postavena na tubusu bývalé větrné elektrárny. Na Velké Deštné najdete stavbu inspirovanou deštěm a větrem. Neopomeňte také 30 metrů vysokou rozhlednu na Feistově kopci u Olešnice v Orlických horách. V zimní sezoně si raději vždy ověřte, že jsou rozhledny přístupné, mohou být z bezpečnostních důvodů uzavřeny. Rádi byste si své schopnosti procvičili na nejdelším běžkařském okruhu s umělým osvětlením, připraveným jak na skate, tak klasiku? Zvolte SKI arénu v Orlickém Záhoří mezi místními částmi Jadrná a Bedřichovka. Trať je zde dlouhá 4,5 kilometru. Díky minimálnímu převýšení je vhodná také pro začínající běžkaře a rodiny s dětmi.

close info Zdroj: Centrála cestovního ruchu Královéhradeckého kraje - Orlické hory zoom_in

Řadu užitečných informací, kam vyrazit za skvělými lyžařskými zážitky, najdete na internetových stránkách Orlických hor mojeorlickehory.cz a turistickém portále Královéhradeckého kraje hkregion.cz

Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny.  Doporučujeme vám si před vlastní návštěvou jakéhokoliv turistického cíle ověřit jeho dostupnost u provozovatele. I přes veškerá omezení ale podzim v Česku nabízí nespočet možností procházek i výletů volnou přírodou. Turistické tipy hledejte na kudyznudy.cz nebo se rovnou přihlaste k odběru Newsletteru redakce Kudy z nudy a dostávejte výběr toho nejlepšího každý týden do e-mailu! Využijte stávající situaci i pro objevování míst, která se pyšní značkou kvality Q udělovanou Českým systémem kvality služeb. 

Ve spolupráci s Českou centrálou cestovního ruchu – CzechTourism