Cestou po stezce na vrchol, potkáte mnoho zajímavých zastavení například rukáv, který je tvořen sítí a díky kterému si můžou odvážlivci zkrátit cestu. Na vrcholu samotné stezky se nachází „kapka“ ve výšce 50 metrů, na kterou lze vstoupit a vychutnat si pohled přímo dolů. Cestou zpět se můžete sklouznout 100 metrů dlouhým tobogánem. Ze Slamníku vám poradíme nejrychlejší cestu dolů!

Svezte se na Mamutí horské dráze!

O co jde? O jednu z nejdelších bobových drah svého druhu na světě, která měří více než 3 kilometry a pyšní se 25 zatáčkami, 360° otáčkou ve výšce 12 metrů nad zemí, osmičkovou smyčkou či podzemním tunelem. Najdete ji na Dolní Moravě. Právě tam můžete i v zimě nasednout do bobu, připoutat se a vychutnat si cestou na start pohodovou jízdu s výhledy na okolní krajinu. Pak už se připravte na parádní jízdu dolů na klikatící se dráze, která vám zprostředkuje nevšední zážitek.

Zdroj: Destinační společnost Východní Čechy - Mamutí horská dráha

Více informací naleznete na dolnimorava.cz.

Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny.  Doporučujeme vám si před vlastní návštěvou jakéhokoliv turistického cíle ověřit jeho dostupnost u provozovatele. I přes veškerá omezení ale podzim v Česku nabízí nespočet možností procházek i výletů volnou přírodou. Turistické tipy hledejte na kudyznudy.cz nebo se rovnou přihlaste k odběru Newsletteru redakce Kudy z nudy a dostávejte výběr toho nejlepšího každý týden do e-mailu! Využijte stávající situaci i pro objevování míst, která se pyšní značkou kvality Q udělovanou Českým systémem kvality služeb. 

Ve spolupráci s Českou centrálou cestovního ruchu – CzechTourism