Ve Velkých Karlovicích, malebné valašské obci v srdci Chráněné krajinné oblasti Beskydy, jsou na pobyty s dětmi skvěle připraveni. Zdejší hotelové resorty mají nabídku pro rodiny s dětmi, která zahrnuje nejen lyžování včetně lyžařských škol pro předškolní a školní děti, ale také řadu animačních programů, při kterých se děti rozhodně nenudí. Odpoledne či večer lze využít k relaxaci buď v termálních bazénech, nebo v nedávno otevřeném Vodním světě. Další informace najdete na valachy.cz.

Celoročně lze zavítat do zoo. Ve Zlínském kraji jsou hned dvě. Ta „opravdová“ s živými zvířaty je ve Zlíně, v místní části Lešná. Většina zvířat je na naši zimu zvyklá, takže není nic neobvyklého vidět klokany, slony či žirafy, jak si užívají sněhovou nadílku, ale také jsou zde kryté expozice, například tropická hala Yucatan či jedinečná Zátoka rejnoků. Tyto hravé obyvatele teplých moří si můžete nejen pohladit, ale také nakrmit. Další informace najdete na zoozlin.eu.

close info Zdroj: Centrála cestovního ruchu Východní Moravy - Zoo Zlín zoom_in

Druhý areál, kde se setkáte s více než 250 kusy zvířat, se jmenuje KOVOZOO. Zdejších chovanců se můžete dotýkat bez rizika, že vás pokousají. Jsou to totiž zdařilé figury zvířat vyrobené v životní velikosti z kovového odpadu. Trocha ekologie, hodně zábavy a představivosti. KOVOZOO je ve Starém Městě u Uherského Hradiště, nedaleko vlakového nádraží. Více informací najdete na kovozoo.cz.

Pozn: Prozatím jsou uvedené aktivity mimo provoz v důsledku přijatých anticovidových opatření.

Více tipů naleznete na vychodni-morava.cz.

Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny.  Doporučujeme vám si před vlastní návštěvou jakéhokoliv turistického cíle ověřit jeho dostupnost u provozovatele. I přes veškerá omezení ale podzim v Česku nabízí nespočet možností procházek i výletů volnou přírodou. Turistické tipy hledejte na kudyznudy.cz nebo se rovnou přihlaste k odběru Newsletteru redakce Kudy z nudy a dostávejte výběr toho nejlepšího každý týden do e-mailu! Využijte stávající situaci i pro objevování míst, která se pyšní značkou kvality Q udělovanou Českým systémem kvality služeb. 

Ve spolupráci s Českou centrálou cestovního ruchu – CzechTourism