Současný předseda představenstva Huawei Ken Chu účastníkům představil tři způsoby, jakými může ICT ekosystém pomoci překonávat běžné překážky v průběhu digitální transformace – posiluje digitální infrastrukturu, s čímž se pojí robustnější konektivita i rozmanitější škála výpočetních zdrojů, pomáhá firmám a organizacím jít nad rámec běžného využívání cloudových služeb a naopak z nich vytěžit maximum a v neposlední řadě napomáhá budovat lokální digitální ekosystémy, v čemž je zahrnut rozvoj partnerství, kultivace mladých talentů i poskytování větší podpory malým a středním podnikům. 

Ilustrační foto
Tréninkový kemp ICPC 2022 připravoval studenty na velké finále

Rychle se rozvíjející odvětví technologií ovšem čelí stále většímu tlaku na celkovou udržitelnost.

„Co se týče zelených řešení, kombinujeme digitální technologii s výkonovou elektronikou, abychom pomohli našim zákazníkům ve všech odvětvích snížit jejich uhlíkovou stopu a dosáhnout cílů evropského Green Dealu,“ uvedl Chu. Od roku 2021 pomohla Huawei svým zákazníkům a partnerům vyrobit více než 84 miliard kilowattů čisté energie, díky čemuž byly sníženo produkování emisí o téměř 24 milionů tun CO2. 

Přijetí pokročilých technologií

Podmínkou širokého přijetí nejmodernějších technologií je rozvoj stávajících komunikačních sítí. Výkonný ředitel a předseda správní rady Huawei David Wang zdůraznil, že významným krokem k budování plně propojeného světa je přijetí pokročilých technologií 5.5G.

„Pokud chceme dosáhnout inteligentního světa, musíme i nadále tvrdě pracovat. Éra 5.5G je důležitým milníkem, který na této cestě nesmíme promarnit,“ uvedl Wang ve svém projevu. 

V neposlední řadě se debata věnovala také neustále se měnícím požadavkům na digitální transformaci a možným způsobům jejího urychlení. Dr. Assaf Natanzon, hlavní architekt pro ukládání dat ve společnosti Huawei, spatřuje řešení v modernizaci infrastruktury datových center zákazníků. Právě toho se Huawei snaží docílit pomocí svého přístupu zaměřeného na data a budování důvěryhodné základny pro úložiště zákazníků.

Maďarský ministr zahraničí a obchodu Péter Szijjártó
Technologie budoucnosti zpříjemní život a zlepší životní prostředí

„Uprostřed neustálých problémů v dodavatelském řetězci je Huawei společností, která je schopna dodat potřebná řešení. Toto partnerství nám pomohlo splnit očekávání našich zákazníků,“ uvedl Eric Blazy, zástupce společnosti Orange Business Services.