Konektivita s 5G, procesor Snapdragon a rychlé nabíjení přes SuperCharge dokazuje, že značka neusnula na vavřínech a drží se soudobých technologických trendů.

Novou vlajkovou lodí se pravděpodobně nestane, ale zato je uživatelsky příjemným telefonem se solidním technologickým základem, a tedy také příslibem, že jej nebudete muset v krátkodobém časovém horizontu vyměnit za nový. 

Honor 50 je telefon střední třídy a cenově se pohybuje přibližně v rozmezí mezi 13000 - 15000 Kč podle typu konfigurace.

Prodává se ve třech verzích: 6GB RAM + 128GB interní paměti, 8GB RAM + 128GB interní paměti a 8GB RAM + 258GB interní paměti.

Konstrukce a design

Svojí konstrukcí se jedná o smartphone poměrně velkých rozměrů. Na výšku má 16 cm a široký je 7,5 cm. Zároveň je tenký, přibližně 7 mm a velice lehký. Rámeček telefonu je celý plastový a vzhledem k lehké váze působí smartphone trochu křehce a lacině.

Na druhou stranu součástí balení je také gumový kryt, takže se nebudete muset bát telefon normálně užívat. Designové zpracování je příjemné a elegantní. Model 50 se prodává ve třech barevných zpracováních a musím uznat, že všechny jsou velmi povedené a pěkné.

V redakci jsme testovali provedení Emerald Green, které je zářivou a hladkou variantou a při užívání na sobě nezanechává otisky ruky. Další verze jsou pak třpytivý Frost Crystal a seriózní Midnight Black. 

Displej

Prakticky ihned po zapnutí si vás displej Honoru 50 naprosto získá, protože bez velkého přehánění je skutečně dokonalý.

6,57palcová OLED dotyková obrazovka s rozlišením 2340x1080 má zaoblené boky, které vylepšují celkovou estetiku zobrazování a jelikož má displej obnovovací frekvenci až 120 Hz a operuje až s 1,07 miliardami barev, tak celkový dojem působí hladce a přirozeně.

Během testování jsem neměl žádný problém s dotykovou odezvou obrazovky, naopak zaoblené boky zjednodušují manipulaci za pomocí gest a interakce se softwarem je tak mnohem přirozenější.

S užíváním telefonu za jasného dne také nebyl žádný problém, jelikož zářivost obrazovky dosahuje až 780 nitů.

Telefon má také čtečku otisku prstů ve své úplně dolní části, takže se do telefonu budete moci dostat pouze vy a nikdo jiný.

Fotoaparát

Zadní čtyřobjektivová kamera bude pro mnohé hlavním tahounem, a to nejenom po funkční, ale i po designové stránce. Kovový prstenec okolo fotomodulu dává viditelný důraz na 108Mpx hlavní kameru, která i přes dvojnásobný zoom reálně zachytí celý výjev, a to jak ve dne, tak také po západu slunce.

Noční režim totiž není pouze falešným lákadlem, jak tomu je u mnohých konkurenčních titulů, a přestože v detailu večerní fotky nevypadají zrovna nejlépe, celek působí dojmem jako by byl vyfocený mnohem dražším foťákem, než je celý Honor 50.

Videa může natáčet až ve 4k na 30 snímků za sekundu. Třemi podpůrnými kamerami jsou pak 8Mpx širokoúhlá kamera, 2Mpx makro kamera a 2Mpx hloubková kamera.

Přední „selfie“ kamera má 32Mpx, ovšem reálně patří spíš mezi průměr, každopádně na videohovory je dostačující. Zároveň má také funkci rozpoznávání obličejů pro bezpečnější přístup do telefonu.

Konfigurace, baterie, zvuk a konektivita

Jak již bylo řečeno, model 50 se bude prodávat v několika konfiguracích s pamětí RAM o velikosti 6GB nebo 8GB a záleží tak pouze na náročnosti uživatele, jakou možnost zvolí.

V telefonu je zakomponovaný procesor Qualcomm Snapdragon 778G, který utáhne i náročnější mobilní hry, a to bez zbytečného přehřívání.

Zároveň Honor 50 obsahuje baterii o velikosti 4300 mAh a při běžném užívání (tedy včetně noci) vydržel nabitý více jak den a půl. Nabíjení samo o sobě je pak extrémně rychle, a to hlavně kvůli 66w adaptéru, který je od začátku součástí balení.

Z 0 na 100% se dostane podle mého měření za necelých 40 minut. V dolní části telefonu se nachází jeden, ale zato hlasitý reproduktor. Bohužel ale díky své singularitě nemá podporu zvukového sterea.

Pro lidi, kteří jsou zvyklí používat sluchátka s 3,5 jackem je zde další špatná správa – Honor 50 má pouze USB-C konektor, přes který se jak nabijí, tak také přenáší data.

Smartphone podporuje 5G připojení, má Wi-Fi 6 a zároveň je DUAL SIM, bohužel ale neobsahuje slot na SD karty a interní paměť tak nelze dále rozšiřovat. Vybaven je nejnovějším Androidem 11 a navrátily se mu také všechny Google služby.

Ano, či ne?

Honor 50 je stylovým a zároveň výkonným smartphonem s nadprůměrným displejem a uživatelsky více než přijatelným fotoaparátem. Přestože celkový dojem telefonu může působit na první pohled trochu lacině, rozhodně není sám o sobě laciným zařízením.

Díky modernímu technologickému zpracování se jedná o každodenního parťáka na dlouhou dobu a rozhodně se nejedná o telefon na jeden rok.

Z tohoto důvodu to bude možná trochu šok pro někoho, kdo přemýšlí po delší době o pořízení nového telefonu.

Celková velikost zařízení, absence 3,5 jacku a nemožnost vložení SD karty by mohla být pro někoho překážkou, na druhou stranu se v dnešní době jedná o poměrně běžný fenomén, který se objevuje i u dalších značek. Tento

přístup je naopak důkazem toho, že Honor se již nemá v plánu dívat zpět do minulosti, ale vzhlíží kupředu k budoucnosti.

Od této firmy se máme ještě na co těšit a Honor 50 je skvělým odrazovým můstkem pro vstup do světa uživatelsky přijatelných smartphonů a zároveň také do světa nejmodernějších technologií.

Autor: Jan Bartošík