Přístroje, které překvapují vydařeným designem a pohodlným ovládáním, disponují na současné poměry značně vyspělým vybavením.

Trochu podceňované modely „z východu“ tak mnohé uživatele velmi příjemně potěší. Jediné, co by mohlo uživateli moderních mobilů chybět, je bezdrátové dobíjení.

Na tento nedostatek však velmi rychle zapomenete, když do konektoru poprvé zastrčíte nabíječku a vyzkoušíte 65wattové dobíjení. Stačí, když si po dobu nabíjení odskočíte udělat kávu – když ji vypijete, a nemusíte se s tím bůhvíjak roztahovat, máte plně nabito.

S úplně novým telefonem nám nabíjení z 3% kapacity na 100% trvalo dvě minuty přes půlhodinu, což je parádní výkon. Počítejte s objemnější nabíječkou a silnějším káblíkem, ale nemusíte se obávat, že by se vám příslušenství nevešlo do kapsy vaší mikiny.

OPPO Reno 5 s označením 5G je model z cenové kategorie okolo 10 000 korun. Má docela rychlý 6,4palcový Amoled displej s frekvencí 90 Hz, hraní si na něm slušně užijete, a to i za silnějšího slunečního svitu.

Procesor Snapdragon 765G má dobrý výkon, co však dělá nejsilnější dojem, je úžasný design. Zadní strana modrozeleného telefonu nepůsobí „oťapaně“, ani když máte zapocené ruce. Mírnou slabinou je reproduktor, který nezní nejlépe, ale i tady výrobce myslel za roh a jako náhradu zvolil 3,5 mm jack na připojení silnějšího zařízení.

Trojice objektivů fotoaparátu má jednak 64Mpx senzor, pak 8Mpx ultra-širokoúhlý objektiv a k tomu ještě 2Mpx makro snímač.

Kamera zvládne 4K rozlišení při 30 nebo Full HD při 30 a 60 snímcích za vteřinu, ale se širokoúhlým objektivem lze natáčet pouze 30 FPS.

Model Oppo Reno 5 Z má oproti svému bratříčkovi lepší cenu (sežnete jej zhruba za 8 tisíc korun), ale počítejte s nižší obnovovací frekvencí 60 Hz. Také nabíjení už není taková paráda, 30wattový cyklus vám zabere zhruba hodinu.

Když k tomu připočtete už zmiňované problémy s reproduktorem, vychází dvoutisícový rozdíl mezi modely jako zanedbatelný a raději doporučujeme volit „bezzetkovou“ variantu.