Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Premiér Bohuslav Sobotka

Bohuslav Sobotka je jedenáctý premiér České republiky.

Sobotka se sešel se prezidentem Sísím: Stabilita Egypta je pro nás důležitá

Společný boj proti terorismu, hospodářská spolupráce, turistika i situace křesťanských Koptů. To byla hlavní témata diskuze premiéra Bohuslava Sobotky s egyptským prezidentem Abdal Fattáhem Sísím, ke které došlo v Budapešti ještě před jednáním visegrádské čtyřky.

AKTUALIZOVÁNO

Sobotka oznámil odluku od manželky. Důvodem je dlouhodobý tlak

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) oznámil dnes odluku v manželství. Ve společném prohlášení s manželkou Olgou uvedli, že důvodem je tlak, jemuž je jako politik vystaven. Se ženou nadále hledají jiné uspořádání jejich rodinného života. 

Bohuslav Sobotka: Doufám, že to teď prezident nezkazí

Vládní krize končí, Andreje Babiše na ministerstvu financí vystřídá Ivan Pilný. Premiér Bohuslav Sobotka v rozhovoru s Deníkem říká, že je to vhodný kandidát, který naplňuje jím deklarované požadavky.

Sobotka vynechá část summitu EU, bude obhajovat předsednický post

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) kvůli volebnímu sjezdu strany zmešká poprvé část summitu EU. Na neformální části summitu, která se bude týkat například brexitu, ho zastoupí předseda slovenské vlády Robert Fico. Sobotka řekl, že bude v Bruselu ve čtvrtek, kdy se budou přijímat závěry jednání Evropské rady. V pátek se však vrátí do Česka kvůli své kandidatuře na předsedu ČSSD.

Sobotka: Ťok má hospodařit tak, aby byly tři miliardy na silnice

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) trvá na tom, že má stát letos krajům na opravy silnic nižších tříd poskytnout tři miliardy korun. Stejnou částku dostaly kraje loni a mají připravené projekty, řekl dnes novinářům. Ministr dopravy za hnutí ANO Dan Ťok chce poskytnout dvě miliardy korun. Pokud mají kraje dostat více, další peníze je třeba najít jinde než v resortu dopravy, uvedl dnes ministr Ťok.

Kandidatura Zemana na Hrad učiní volby zajímavějšími, míní premiér

Praha - Opětovná kandidatura Miloše Zemana na prezidentskou funkci by prezidentské volby učinila zajímavějšími. Před odletem na páteční neformální summit Evropské unie to dnes novinářům řekl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Zopakoval, že koho podpoří v prezidentské volbě sociální demokracie, rozhodnou její členové v referendu. ČSSD podle premiéra nechce stavět vlastního kandidáta za každou cenu.

Babiš k výzvě: Jako jediný politik jsem zveřejnil všechny příjmy

Praha - Vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš (ANO) řekl, že jako jediný politik zveřejnil všechny své příjmy od roku 1993. Vyzval předsedy ostatních stran zastoupených ve Sněmovně, aby udělali totéž. Babiš tak reagoval na výzvu premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD), aby vysvětlil nejasnosti ohledně svého majetku.

Sobotka: Armáda se vrací k nákupu pandurů, jak před lety plánoval Paroubek

Praha - Česko se v nákupu obrněných vozů Pandur podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) postupně vrací k plánu z roku 2006, kdy kabinet Jiřího Paroubka (ČSSD) rozhodl, že od firmy Steyr koupí 200 transportérů za 23,6 miliardy korun. O tři roky později kabinet Mirka Topolánka (ODS) schválil nákup pouze 107 pandurů.

AKTUALIZOVÁNO

Premiér Sobotka: Chceme sociálně radikální stranu

Kvůli odhalení novoročních předsevzetí premiéra Bohuslava Sobotky není třeba chodit k věštkyni ani vlastnit křišťálovou kouli. V roce, kdy se konají sněmovní volby, chce pochopitelně vítězit, nejprve na březnovém sjezdu ČSSD (tam to má jisté) a pak u uren v celé zemi (tam to zatím vypadá na druhé místo a zisk kolem 15 procent).

AKTUALIZOVÁNO

Sobotka s manželkou tradičně poobědval se Zemanovými v Lánech

Lány - Premiér Bohuslav Sobotka s manželkou Olgou dnes odpoledne absolvovali v Lánech tradiční novoroční oběd. Hostiteli byli prezident Miloš Zeman a jeho žena Ivana. Setkání trvalo zhruba dvě hodiny, Sobotka na twitteru uvedl, že se během něj hovořilo o dětech i o tom, co přinese rok 2017.

Pohledem Kateřiny Perknerové: Zlý premiérův sen

Ekonomice se daří, platy rostou, důchody se valorizují, pravicová opozice je na dně a v čele největšího soupeře stojí Andrej Babiš, předseda koaliční strany. To je kombinace, která snese přívlastek vražedná.

Sobotka vyjádřil soustrast pozůstalým po útoku v Berlíně

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) dnes na německé ambasádě v Praze vyjádřil soustrast pozůstalým po pondělním teroristickém útoku v Berlíně. Po zápisu do kondolenční knihy novinářům řekl, že evropské země musí spolupracovat v boji proti terorismu. Německo podle něj zatím Česko nepožádalo o žádná speciální opatření v souvislosti s útokem.

Sobotka: Nejhůře placení zaměstnanci kultury si asi polepší

Praha - Nejhůře placení zaměstnanci v kultuře nebo školství by si podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) mohli od července 2017 finančně polepšit. Návrh ministerstva práce a sociálních věcí počítá s tím, že by z nejnižších dvou platových tarifů při jejich zrušení přešli do vyššího. Jejich nároková mzda by se tak zvýšila o pět a devět procent, uvedl premiér po dnešním jednání s ministry a zástupci odborů na Úřadu vlády.

Sobotka: Policie v případu ROP Severozápad dělá svou práci

Praha - Policie podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) v případu stíhání 24 lidí kvůli zneužití evropských dotací dělá svou práci. Lidovky.cz dnes informovaly, že mezi zadrženými je i bývalá hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová (ČSSD). Sobotka novinářům řekl, že problémy úřadu ROP Severozápad jsou z pohledu ČSSD minulostí, nikoliv přítomností.

Řekněte si o vyšší platy, vyzval v kraji premiér Sobotka

Nové Sedlo – Podporu na krajské konferenci ČSSD v Karlovarském kraji získali v sobotu v Novém Sedle na Sokolovsku její předseda Bohuslav Sobotka a první místopředseda Milan Chovanec. Vedení strany se bude podle Sobotky nyní soustředit zejména na růst mezd.

Sobotka: Evropská unie musí dávat lidem opět smysl

Praha - Evropská unie utrpěla několik dílčích porážek a nyní je nutné zajistit, aby dávala obyvatelům opět smysl, řekl dnes na pražském kongresu Strany evropských socialistů (PES) premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka. Jeho slovenský protějšek a šéf Směr-SD Robert Fico volal po konci politické korektnosti.

Sobotka: Brabec by měl dokončit posudky EIA a ratifikaci pařížské dohody

Praha - Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) by měl ve zbytku volebního období dokončit vydání stanovisek o životním prostředí EIA k prioritním dopravním stavbám či dotáhnout ratifikaci pařížské klimatické dohody. Po dnešním bilančním jednání s ministrem to novinářům řekl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Brabec odhaduje, že všechna stanoviska by měl resort vydat do konce ledna.

Sobotka čelil hned čtyřem interpelacím o bytech ČEZ v Písnici

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) čelil dnes ve Sněmovně hned čtyřem interpelacím ohledně bytů společnosti ČEZ v Praze-Písnici, které nyní firma prodává jako celek za protestů nájemníků ve veřejné soutěži. Sobotka zopakoval, že vláda nemůže do soutěže zasahovat, ač je stát většinovým vlastníkem energetické firmy.

Sobotka čeká, že se Chvojka zaměří na zaměstnanost v ghettech

Praha - Nový ministr pro lidská práva a legislativu Jan Chvojka (ČSSD) by se měl do voleb zaměřit na situaci v takzvaných vyloučených lokalitách. Soustředit by se měl hlavně na zvýšení zaměstnanosti obyvatel ghett. Víc by měl na opatřeních spolupracovat s radnicemi a ostatními resorty. Stihnout by měl také zákon o sociálním podnikání či dokončení výkupu vepřína v Letech. Novinářům to po uvedení ministra do úřadu řekl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).

AKTUALIZOVÁNO

Sobotka: Babiš si sám rozbíjí EET svým chybným postupem

Praha - Poslanci koaliční ČSSD dnes potvrdili, že nepodpoří změny v elektronické evidenci tržeb (EET), jak chce ve středu ve Sněmovně navrhnout ministr financí Andrej Babiš (ANO). Vládní KDU-ČSL předloží ve Sněmovně vlastní návrh změn v EET. Komunisté návrhy ANO i úpravy KDU-ČSL nepodpoří, TOP 09 a ODS navrhnou celý systém zrušit. S návrhem změn v EET přišel minulý týden Babiš, chce je prosadit formou poslaneckého návrhu k daňovému balíčku, kterým se nyní zabývá Sněmovna.

Premiér poděkoval Němečkovi i Dienstbierovi, na schůzi byli naposled

Praha - Jednání vlády se dnes ve Strakově akademii naposled účastnili končící ministři zdravotnictví a lidských práv Svatopluk Němeček a Jiří Dienstbier (oba ČSSD). Premiér a šéf sociální demokracie Bohuslav Sobotka po jednání novinářům řekl, že jim poděkoval. "Odvedli velký kus práce, ale chceme aby zastoupení ČSSD působilo kompaktně, mělo větší dynamiku," uvedl.

AKTUALIZOVÁNO

Předseda ČSSD Sobotka: Babiš není superman, dá se porazit

Hradec Králové - Předseda sociální demokracie a premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) dnes na konferenci krajské ČSSD v Královéhradeckém kraji označil Andreje Babiše (ANO) a jeho hnutí ANO za hlavního soupeře ČSSD v celostátních volbách. Uvedl, že předseda ANO není superman, dá se porazit a sociální demokraté se ho nesmějí bát.

Sobotka odvolal Dienstbiera, protože prý nebyl srozumitelný

Praha - Ministra Jiřího Dienstbiera (ČSSD) se jeho stranický šéf a premiér Bohuslav Sobotka rozhodl odvolat z vlády, protože jeho politika v oblasti lidských práv byla nesrozumitelná většině voličů sociální demokracie. Sobotka to dnes řekl v pořadu České televize Otázky Václava Moravce. Budoucí ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jan Chvojka (ČSSD) má podle něj o tématu komunikovat jednodušeji.

AKTUALIZOVÁNO

Zeman souhlasí se změnami v kabinetu, s Dienstbierem se nesejde

Lány - Premiér a šéf ČSSD Bohuslav Sobotka doručil dnes odpoledne prezidentovi Miloši Zemanovi formální návrh na odvolání ministrů zdravotnictví a pro lidská práva a legislativu. Sociální demokraté Svatopluk Němeček a Jiří Dienstbier by měli skončit k 30. listopadu, oznámil po schůzce s prezidentem v Lánech. Nahradit by je měli Miloslav Ludvík a Jan Chvojka, jak Sobotka oznámil v pátek. Zeman s návrhem souhlasí.

Sobotka do Lán odveze návrhy na odvolání Němečka a Dienstbiera

Lány - Premiér a předseda sociálních demokratů Bohuslav Sobotka (ČSSD) předloží dnes odpoledne v Lánech prezidentovi Miloši Zemanovi návrh na odvolání ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka a ministra pro lidská práva Jiřího Dienstbiera. Spolu s tím donese Zemanovi i návrhy na jejich nástupce.

Babiš se zastal Ťoka: ČSSD se ho chce zbavit kvůli kšeftům, tvrdí

Praha - Vicepremiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš nevidí důvod k odvolání ministra dopravy za své hnutí Dana Ťoka. Rozhýbal podle něj opravy dálnic i silnic nižších tříd a vyřešil mýto. ČSSD by se ho chtěla zbavit, aby mohla znovu dělat kšefty, sdělil ČTK. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) má na pondělí s Ťokem naplánovanou bilanční schůzku jako s prvním z členů vlády za koaliční strany. Dnešnímu Právu řekl, že by uvažoval o jeho výměně, kdyby mohl dělat revizi i u členů vlády z ANO a KDU-ČSL.

Sobotka: Ludvík povede resort jako ekonom, Chvojka pomůže se zákony

Praha /INFOGRAFIKA/ - Od ředitele nemocnice v pražském Motole Miloslava Ludvíka (ČSSD), kterého nominuje do funkce ministra zdravotnictví, si premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) slibuje, že jako ekonom položí důraz na maximální efektivitu zdravotní péče. Nový ministr pro lidská práva a šéf legislativy Jan Chvojka (ČSSD) má pomoci v posledním roce mandátu Sobotkovy vlády s finišem legislativních prací ve Sněmovně. Sobotka to řekl ČTK a České televizi po jednání předsednictva ČSSD, na kterém seznámil stranické kolegy s plánovanou změnou v kabinetu.

Sobotka: Pro ČR je klíčové zajistit respekt k Čechům v Británii

Praha - Pro Česko je klíčové zajistit respekt k právům českých občanů pracujících v Británii, a to bez ohledu na britské rozhodnutí opustit Evropskou unii. Při jednání s britským ministrem zahraničí Borisem Johnsonem to dnes řekl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Johnson je první člen britské vlády, který navštívil Česko po červnovém referendu o brexitu.

Sobotka: Je třeba počkat, jaká bude Trumpova reálná politika

Praha - Pozice nového prezidenta USA Donalda Trumpa v jeho funkci bude jiná, než byla ve volební kampani, a bude spojena s odpovědností. Je třeba počkat na to, jaká bude jeho reálná politika. Novinářům to dnes řekl premiér Bohuslav Sobotka. Volbu občanů USA je podle něj třeba respektovat a je nutné k tomu přistupovat pragmaticky, uvedl. Věří, že USA budou pokračovat ve spojenectví s NATO i Evropou a budou pro ČR spolehlivým spojencem i partnerem.

Sobotka chce vládu obměnit do začátku prosince

Praha - Předseda vlády a ČSSD Bohuslav Sobotka chce složení kabinetu obměnit do začátku prosince. Sejít se kvůli tomu hodlá během dvou týdnů nejen s jednotlivými ministry, ale poté i s předsedy obou dalších koaličních stran, tedy vicepremiéry Andrejem Babišem (ANO) a Pavlem Bělobrádkem (KDU-ČSL). Uvedl to dnes ve Sněmovně v rámci interpelací.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT