Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

brozova_polednova_horakova

brozova_polednova_horakova

Prezident Klaus milost Brožové-Polednové neudělí

Praha - Prezident Václav Klaus neudělí bývalé dělnické prokurátorce Ludmile Brožové-Polednové (86) milost.

Vesecká žádá milost pro Polednovou-Brožovou

Praha - Nejvyšší státní zástupkyně Renata Vesecká včera požádala prezidenta Václava Klause o udělení milosti pro Ludmilu Brožovou-Polednovou.

Brožová-Polednová stane znovu před soudem

Plzeň – Bývalá prokurátorka Ludmila Brožová-Polednová (86), která se podílela na odsouzení Milady Horákové v roce 1950, neuspěla se stížností na červnový verdikt Nejvyššího soudu.

AUDIO: Celá zpověď Ludmily Brožové-Polednové

Plzeň - „Jsem jednou nohou ve vězení a druhou v krematoriu,“ konstatuje Ludmila Brožová–Polednová. Nejvyšší soud ve středu nařídil nové líčení, v němž stojí na straně obžalovaných.

Popravu Horákové potrestal soud šesti roky

Plzeň – Šest let ve věznici s dozorem. Takový byl úterní verdikt Vrchního soudu v Praze pro šestaosmdesátiletou bývalou prokurátorku Ludmilu Brožovou-Polednovou z Plzně, která se v roce 1950 ve svých devětadvaceti letech podílela na justiční vraždě Milady Horákové.

Nejvyšší soud: Justiční vražda Horákové není promlčená

Brno - Nejvyšší soud nesouhlasí s rozhodnutím Vrchního soudu v Praze, podle kterého je vražda Milady Horákové promlčená. Pražský vrchní soud proto musí znovu projednat kauzu Ludmily Brožové-Polednové, jež byla prokurátorkou ve vykonstruovaném procesu s popravenou Horákovou.

Vražda Milady Horákové je prý promlčena

Praha - Vražda Milady Horákové a dalších tří lidí vpolitických procesech padesátých let je podle verdiktu Vrchního soudu v Praze promlčena.

Prokurátorka v procesu s Horákovou odsouzena na osm let

PRAHA - Městský soud v Praze dnes odsoudil Ludmilu Brožovou-Polednovou, bývalou prokurátorku v procesu s Miladou Horákovou k osmiletému nepodmíněnému trestu za spolupachatelství na vraždě.

Žalobce chce 5 let za vraždu Horákové

PRAHA - Předložením posledních důkazů a čtením závěrečných řečí pokračoval dnes soud s bývalou žalobkyní Ludmilou Brožovou – Polednovou. Ta je souzena za údajný podíl na justiční vraždě Milady Horákové a dalších tří lidí, kteří byli odsouzení k smrti v vykonstruovaném procesu v roce 1950.

Začal proces s žalobkyní Horákové, ta k soudu nepřišla

PRAHA - U Městského soudu v Praze začal dnes proces s bývalou žalobkyní v procesu s Miladou Horákovou. Šestaosmdesátiletá Ludmila Brožová-Polednová je obžalována z podílu na justiční vraždě Milady Horákové, Jan Buchala, Záviše Kalandry a Oldřicha Pecla. Ti byli odsouzení při vykonstruovaném procesu v roce 1950.

Žalobkyně Horákové: Přiznala se, já jsem nevinná

PRAHA -"Necítím se vůbec vinna. Bojovala jsem za republiku a za takový společenský řád, ve kterém nebudou nezaměstnaní," řekla Lidovým novinámLudmila Brožová-Polednová.

Lékaři asi Brožovou-Polednovou do vězení nepošlou

Plzeň - Na specializovaném oddělení s volnějšími pravidly by pravděpodobně skončila bývalá prokurátorka Ludmila Brožová–Polednová (86), pokud by opravdu musela za mříže. Oddělení je totiž určené právě pro ženy starší 65 let a invalidy.

Polednová do vězení nepůjde. Dostane roční odklad

Praha - Do vězení zřejmě bývalá prokurátorka vprocesu sMiladou Horákovou Ludmila Brožová-Polednová jen tak nepůjde. Otázkou zůstává, jestli se tak vůbec někdy stane.

Věznice: Pro Polednovou by se místo našlo

Plzeň, Praha – I pro bývalou prokurátorku Ludmilu Brožovou-Polednovou, které bylo 20. prosince 87 let, by se podle mluvčího vězeňské služby Roberta Káčera vhodná cela našla. Znalecký posudek očního specialisty Pavla Těšínského, který v pondělí obdržel pražský městský soudce Petr Braun, totiž výkon trestu důchodkyně nevylučuje.

Soudce odeslal dotaz na umístění Polednové do vězení

Plzeň, Praha – Oficiální dotaz na případné umístění bývalé prokurátorky Ludmily Brožové-Polednové do vězení odeslal v úterý pražský městský soudce Petr Braun, který má na starost případ Polednové na starost, Vězeňské službě České republiky.

Kauza Polednová: Soudce čeká na zprávu vězeňské služby

Plzeň - Najde se cela pro bývalou prokurátorku Ludmilu Brožovou-Polednovou, které bylo v prosinci 87 let? Na odpověď na tuto otázku stále čeká pražský městský soudce Petr Braun.

Kauza Polednová: K Vrchnímu soudu putuje stížnost

Plzeň - Stížnost na verdikt pražského městského soudce Petra Brauna, který v úterý svým rozhodnutím nepovolil odklad nástupu výkonu trestu 87leté Ludmily Brožové-Polednové, odesílá v pátek její advokát Vladimír Kovář Vrchnímu soudu v Praze. Potvrdil to na dotaz Deníku.

Vrchní soud zamítl stížnost. Polednová musí do vězení

Praha, Plzeň – Vrchní soud v minulém týdnu rozhodoval o stížnosti na zamítavé stanovisko pražského městského soudu ve věci bývalé prokurátorky Ludmily Brožové-Polednové. Ten totiž 3. února zamítl žádost důchodkyně o odklad trestu kvůli chatrnému zdraví, proti čemuž se 87letá žena ohradila.

Polednová musí do 14 dnů nastoupit do vězení

Praha, Plzeň – Do 14 dnů musí podle pražského městského soudce Petra Brauna nastoupit do vězení bývalá dělnická prokurátorka Ludmila Brožová-Polednová.

Polednová nastoupila do vězení, odvezl ji advokát

Plzeň – Bývalá dělnická prokurátorka Ludmila Brožová Polednová, která byla na podzim odsouzena k šestiletému trestu odnětí svobody za podíl na justiční vraždě Milady Horákové a dalších tří mužů v roce 1950, nastoupila ve čtvrtek do vězení. Deníku to potvrdil mluvčí Vězeňské služby ČR Robert Káčer.

Advokát Polednové podá ústavní stížnost

Plzeň – Dovolání, které v polovině loňského října podal k Nejvyššímu soudu v Brně advokát bývalé dělnické prokurátorky Ludmily Brožové-Polednové Vladimír Kovář, bylo ve čtvrtek zamítnuto.

Polednová ve vězení zhubla, říká její advokát

Plzeň – /VIDEO/ Bývalá dělnická prokurátorka Ludmila Brožová-Polednová nastoupila v úterý večer do ženské věznice ve Světlé nad Sázavou. Zde si odpyká šestiletý trest za podíl na justiční vraždě Milady Horákové a dalších tří mužů v roce 1950.

Polednová se s osudem už smířila

Světlá nad Sázavou - Už čtvrtou noc strávila nejstarší trestankyně v Česku Ludmila Brožová Polednová ve věznici ve Světlé nad Sázavou.

Mladí komunisté protestovali proti trestu Polednové

Světlá nad Sázavou - Vlajkami se srpem a kladivem a portrétem revolucionáře Che Guevary se „vyzbrojil“ komunistický dorost, který se rozhodl v den smutného výročí zavraždění političky Milady Horákové protestovat před věznicí ve Světlé nad Sázavou, kde si odpykává trest prokurátorka Ludmila Brožová-Polednová, která má odsouzení Horákové na svědomí.

Ústavní soud zamítl stížnost Polednové

Praha – Ústavní stížnost bývalé dělnické prokurátorky Ludmily Brožové-Polednové soud zamítl. Uvedl to v pátek server idnes.cz.

Zamítnuto! Polednová vězení neopustí

Praha – Nejstarší česká vězeňkyně, sedmaosmdesátiletá Ludmila Brožová-Polednová, zůstává ve vězení. V neveřejném jednání o tom ve druhém srpnovém týdnu rozhodl Vrchní soud v Praze.

Krajský soud: Polednová zůstane ve vězení

Hradec Králové /AKTUALIZOVÁNO/ - Bývalá dělnická prokurátorka Plzeňanka Ludmila Brožová-Polednová bude sedět dál. V úterý o tom rozhodl Krajský soud v Hradci Králové, který zamítl žádost nejstarší české vězeňkyně o přerušení výkonu trestu.

Polednová si odsedí ve vězení jen půlku trestu

Hradec Králové - Bývalé dělnické prokurátorce Ludmile Brožové-Polednové zkrátily trest vězení z šesti na tři roky amnestie z let 1953 a 1990. Vyplývá to z rozhodnutí Krajského soudu v Hradci Králové a pražského vrchního soudu.

Bývalá prokurátorka Brožová-Polednová dostala milost

Praha /AKTUALIZOVÁNO/ – Prezident Václav Klaus v úterý udělil milost devětaosmdesátileté Ludmile Brožové-Polednové.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT