Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Česko jede na dovolenou

Přinášíme atraktivní místa naší republiky, které stojí zato shlédnout.

Dvůr Králové nebo Špindlerův Mlýn? Proč lákají na dovolenou?

Špindlerův Mlýn je v povědomí návštěvníků úzce spjat především se zimou a lyžováním. Dvůr Králové nad Labem zase tradičně svou ZOO s nádechem safari a exotiky. Čím nás však mohou nalákat mimo svou běžně známou pověst?

EXKLUZIVNĚ

Do světa bez cestovního pojištění? Raději nehazardujte

Vyrazit na víkend do Alp je jistě velmi příjemný způsob trávení volného času. Takové rozhodnutí bývá občas spontánní rodina či skupinka lidí si sbalí zimní výstroj a vše potřebné k tomu. V kapse evropský průkaz zdravotního pojištění, který navodí falešný pocit bezpečí. Na cestovní pojištění si však vzpomene málokdo. Cestovat do zahraničí bez pojistky je přitom hazard. Víte proč?

Partnerská města jižní Čechy – Dolní Rakousko

Projekt s názvem Prezentace jihočeských měst a jejich partnerských měst v Dolním Rakousku mají za cíl představit vám, čtenářům, společnou turistickou nabídku jižních Čech a Dolního Rakouska. Nechte se inspirovat k výletu, ponořte se do historie, poznejte společné aktivity a zajímavosti partnerských měst. Tištěnou verzi přílohy najdete v úterý 29.10. také ve Vašem Deníku. Rozšířenou nabídku plánovaných akcí a tipů k návštěvě najdete na oficiálním turistickém portále jižních Čech www.jiznicechy.cz. Čtěte více na: http://www.denik.cz/doma/partnerska-mesta-jizni-cechy-horni-rakousko-nemecko-20131015.html

Partnerská města jižní Čechy – Horní Rakousko – Německo

Projekt s názvem Prezentace jihočeských měst a jejich partnerských měst v Horním Rakousku mají za cíl představit vám, čtenářům, společnou turistickou nabídku jižních Čech, Horního Rakouska a Bavorska. Nechte se inspirovat k výletu, ponořte se do historie, poznejte společné aktivity a zajímavosti partnerských měst. Tištěnou verzi přílohy najdete v úterý 15.10. a v úterý 29.10. také ve Vašem Deníku. Rozšířenou nabídku plánovaných akcí a tipů k návštěvě najdete na oficiálním turistickém portále jižních Čech www.jiznicechy.cz.

EXKLUZIVNĚ

Překvapení: Tohle jste o Českém Krumlovu určitě nevěděli

Český Krumlov netřeba představovat. Ač je vzdálený 170 km od metropole, představuje pro turisty jedno z nejvyhledávanějších míst naší republiky. Není divu, když historické město láká rozlehlým zámkem, středověkým centrem nebo romantickými meandry Vltavy… I takto známé město ale dokáže návštěvníky překvapit.

EXKLUZIVNĚ

Radíč - malebný zámek rytířů a princezen

Rozluštěte s barokním malířem tajemné šifry na nástropních malbách a vydejte se najít čarovný poklad z minulosti… Okouzlující barokní zámeček Radíč najdete nedaleko Sedlčan. Díky tomu, že byl postaven již na počátku 14. století, se zde můžete vypravit proti proudu času až do temného středověku, kdy zde stávala rytířská tvrz patřící Odolenovi z Radíče.

EXKLUZIVNĚ

Zámek Častolovice: Od Jiřího z Poděbrad až po Šternberky

Na zámku Častolovice si můžete prohlédnout obrazy Karla Škréty a holandských mistrů 17. století, ve zvěřinci si pohladit ovce či kozy, u rybníka nakrmit kachny nebo třeba v Rytířském sále vstoupit do stavu manželského… Historie zámku Častolovice sahá do 13. století, kdy zde stála vodní tvrz. Později patřily Častolovice pánům z Kunštátu, nejznámějším z nich byl Jiří z Poděbrad, jehož první ženou byla Kunhuta ze Šternberka.

Pražané, cestujete do zahraničí? Nezapomeňte na pojištění

Praha - Zlomená ruka za 13 000 korun, infarkt za 40 000 korun, otřes mozku za 50 000 korun. I tolik vás může stát ošetření v zahraničí, pokud nemáte sjednané cestovní pojištění.

Zapojte se do soutěže o zájezd do Tyrolských Alp

V průběhu letošního léta probíhají ve všech regionech velké vědomostní, tipovací nebo fotografické soutěže. Každý regionální Deník bude mít svého absolutního vítěze, který postupuje do velkého FINÁLE o zájezd do Tyrolských Alp.

Dovolená v zahraničí? Nepodceňujte očkování

Léto je v plném proudu a řada lidí doufá, že „ukořistí" pár hezkých dnů a bude si moci užít hezké prázdniny a dovolenou. Když ne v českých zemích, tak někde jinde. Před odjezdem je ale dobré myslet také na aktuální zdravotní stav a prevenci.

Hamousův statek: Poznejte všední život našich předků

Navštěvujete rádi různé památky, abyste se dozvěděli, jak se kdysi bydlelo, pracovalo, jaké měli lidi zvyky a jak se bavili? V tom případě se vydejte na selskou usedlost Hamousův statek ve Zbečně, jehož dějiny sahají až do přelomu 16. a 17. století.

EXKLUZIVNĚ

Lázně Mšeno, „retro“ poklad mezi koupališti

I na nezaujatého návštěvníka musí areál Lázní Mšeno zapůsobit dojmem filmu pro pamětníky. A nemýlí se. Pochází z roku 1931, kdy se zdálo, že svět své problémy vyřešil a nastává čas nekonečných vodních radovánek.

Používání karty v cizině je už mnohem levnější než před lety

Letní prázdniny a dovolené jsou v plném proudu a s nimi i rozhodování, kolik peněz si na dovolenou v zahraničí vyměnit tak, abychom jich polovinu nepřivezli zpět domů, nebo aby naopak nedošly už v polovině pobytu. Potom ještě zjistit, kde mají nejvýhodnější kurz, a hurá do směnárny. Tak to stále ještě chodí, protože řada lidí se dosud „nenaučila" používat platební kartu mimo Česko a má pocit, že poplatky za výběr či platbu v zahraničí vycházejí příliš draho.

Jan Marek: Aktivní dovolená s sebou přináší nejrůznější úrazy

V nákladech na dovolenou je cestovní pojištění nízkou, ale důležitou položkou. Váhání nad jeho uzavřením není namístě. „Bez cestovního pojištění vás úraz či nemoc v zahraničí může přijít i na milion korun," tvrdí Jan Marek z České pojišťovny. Uzavřít smlouvu přes mobilní telefon nebo internet na poslední chvíli je už samozřejmostí.

Do netradičních zákoutí francouzské zahrady zvou o prázdninách na zámku Dobříš

Francouzský park na zámku Dobříš každoročně obdivují tisícovky návštěvníků. Ne náhodou se zahradě s rozlohou dva hektary říká „malé Versailles" právě na motivy parku u Paříže byla v osmnáctém století navržena. Během letních prázdnin v ní zažijete spoustu zážitků komentované prohlídky, pravidelná setkání se sokolníkem či s jelencem běloocasým.

Dovolená vlastním vozem: V Itálii je drahý benzín

Chystáte se vyrazit na dovolenou po vlastní ose? V takovém případě je nutné počítat s tím, že v některých oblíbených destinacích i tranzitních zemích jsou pohonné hmoty mnohem dražší než v Česku.

Petr Procházka: Láká vás rizikový sport? Kryjte si záda

Takzvané adrenalinové sporty jsou už několik let mimořádně populární. Jaký je však jejich vztah k cestovnímu pojištění? O tom jsme hovořili s Petrem Procházkou, ředitelem úseku řízení produktů v Pojišťovně České spořitelny.

Josef Trejbal: Levné letenky změnily cestovní ruch

Ani nejistá ekonomická situace české turisty od cestování neodrazuje, letenky do všech možných cílových míst jsou stále v kurzu. Střední generace je věrná Řecku a Chorvatsku, mladí cestují často na Dálný východ. Novým trendem jsou individuální lety do Istanbulu a Petrohradu. Tak to alespoň tvrdí Josef Trejbal, ředitel serveru letuška.cz.

Adrenalinová dovolená a sportování přinášejí rizika

Chystáte se v létě na zahraniční dovolenou? Nepokazte si ji opomenutím sjednání cestovního pojištění. Nabídka produktů na trhu je široká, lze si volit od základních pojištění až po ta zaměřená na speciální oblasti připojištění rizikových sportů, pracovní činnosti nebo i sportovní soutěže registrovaných sportovců.

Ukradený kufr nepotěší, ale dobré pojištění ztrátu zmírní

Letní prázdniny jsou v plném proudu a statisíce lidí odjíždějí na dovolenou, případně se intenzivně dohadují, kam letos vyrazí. A protože každý i ten nejkratší výlet vyžaduje sbalit si do tašky alespoň pár základních předmětů, je dobré zvážit, zda se nevyplatí například i pojištění zavazadel.

Cestovní pojištění si přibalte do kufru

Škodu můžete na dovolené utrpět, ale také způsobit. S krytými zády se vám bude oddychovat lépe. Četla jsem někde, že cestovat do světa bez pojištění je jako řídit bez připoutání. Nemusí se nic stát, ale kdyby se přece jen něco stalo, nenadálá událost vyjde člověka dost draho.

EXKLUZIVNĚ

Zámek Slatiňany: Rodinná idyla a koně

Na slatiňanském panství bývaly středem veškeré pozornosti děti, které kněžna Vilemína Auerspergová zahrnovala vřelou mateřskou láskou… Historie slatiňanského zámku je dlouhá a začíná před více než 600 lety. Za tu dobu se v jeho komnatách vystřídalo na 30 různých majitelů, často i rychlostí blesku. Časy rozkvětu a blahobytu se měnily v časy úpadku a bídy.

Autem do světa: Jiný kraj, jiný mrav

Disciplinovaná a rozvážná jízda. Nejlepší způsob, jak se vyhnout placení dopravních pokut v zahraničí… Neštěstí doopravdy nechodí po horách, zato na silnicích si ho motoristé užijí ažaž. Ti by před cestou na zahraniční dovolenou neměli podceňovat nic, co může zvýšit jejich bezpečnost.

EXKLUZIVNĚ

Na zámek Raduň jezdila šlechta odpočívat

Za minulého režimu se sídlo aristokracie změnilo v základní školu, zdravotní středisko i kulturní sál s kinem. Dnes tu můžete mít svatbu. Původně zemanská tvrz přestavěná v 16. století za Tvorkovských z Kravař na renesanční zámek o třech arkádových křídlech s hospodářským dvorem, pivovarem a rozlehlým lesoparkem se čtyřmi rybníky, to je Raduň.

EXKLUZIVNĚ

Život šlechty i sloužících na zámku Vizovice

Na jednom z nejhonosnějších šlechtických sídel 18. století u nás se dochovalo mnoho nevídaných předmětů denní potřeby. Nebo jste už někdy viděli kapesní sluneční hodiny s kompasem?

EXKLUZIVNĚ

Zámek Dačice – pravý Kupka i Kronika světa

Nenápadný klenot, takové označení se hodí pro jeden z mála klasicistních zámků u nás, který leží na hranici jižních Čech a Vysočiny. Skromná fasáda neměla oslňovat kolemjdoucí, neboť všechno bohatství bylo soustředěno do vybavení jeho interiérů.

Dermatolog radí, jak připravit kůži před letní dovolenou

„Přizpůsobit kůži v moderních soláriích je dobrá možnost," říká prof. MUDr. Stanislav Pavel, Ph.D. Rozhovor s tímto dermatologem, renomovaným vědcem v oblasti pigmentace kůže a účinků slunečního záření na lidskou kůži vám přinášíme.

I zloději se těší na prázdniny - mají políčeno na domy, chaty nebo chalupy

Přinášíme seznam tipů, které jim překazí plány! Letošní období dovolených bude podle odborníků co do počtu vloupání nejkritičtější za poslední roky. Nahrávají tomu i policejní statistiky, podle kterých je tento druh kriminality na vzestupu. Češi navíc zabezpečení majetku stále podceňují. Důvodem je například pocit, že ochránit byt či dům před zlodějem znamená desetitisícovou investici.

Prodělané povodně mohou zvyšovat prodej zájezdů, lidé o dovolené více přemýšlí

Povodně a neobvykle chladné počasí předchozích dní mají značný vliv na prodej dovolených. Přinášíme rozhovor s Lukášem Przybylskim ze slevového portálu Slevoteka.cz, který objasňuje, do jaké míry se kvůli počasí mění zájem Čechů o dovolenou v České republice.  Zároveň  vysvětluje, jaký vliv mají klimatické podmínky na celý trh s pobyty.

Nejlepší leteckou společností na světě se letos staly Emirates

V roce 2012 zvítězila letecká společnost Qatar Airways. Přinášíme nejnovější výsledky prestižní soutěže World Airline Awards.  ČSA se neumístily na špičce žádné hlavní kategorie. Absolutně nejlepší leteckou společností na světě se letos tedy staly Emirates ze Spojených arabských emirátů. Druhou příčku obsadil loňský vítěz - katarská společnost Qatar Airways a třetí Singapore Airlines.

Cestovní pojištění přes SmartBanking je teď o třetinu výhodnější

Slovensko, Chorvatsko a Německo patří v letních měsících k nejnavštěvovanějším evropským zemím českých turistů. Klienti ČSOB a Ery v těchto oblastech jen během loňských prázdnin provedli přes 260 tisíc transakcí o celkovém objemu půl miliardy korun. Před cestou na dovolenou se mohou nyní uživatelé ČSOB a Era smartbankingu pojistit o třetinu výhodněji.

Návrat z ciziny: Pozor na celníky

Každý týden musí několikrát zasahovat při dovozu nepřihlášeného nebo zakázaného zboží… Speciálně vycvičení psi na vídeňském letišti Schwechat před týdnem zbystřili, když místní úředníci kontrolovali zavazadla českého manželského páru. Ne náhodou, protože cestovatelé měli ve své bagáži ukrytých 60 papoušků a rajek, které pár pašoval z Asie. Případem se začala zabývat policie.

EXKLUZIVNĚ

Zámek Napajedla: Historie, golf i delikatesy

Vzkříšený zámek, i takto by se dal charakterizovat skvost barokní architektury, který se nachází na Zlínsku. Po celá desetiletí byl uzavřen. Od roku 2009 se postupně otevírá pro veřejnost.

EXKLUZIVNĚ

Do světa s platební kartou. Nač dát pozor

Cestování a léto jdou dohromady. Podle ankety Vysoké školy obchodní v Praze je poznávání cizích zemí trvalým motivem prázdninového stěhování národů.  Z průzkumu této školy vyplývá, že už jen 35 procent českých turistů zůstane v Evropě, zato země mimo našeho kontinentu letos upřednostní až čtyřicet procent cestovatelů. Jde především o Blízký východ, ale také o severní Afriku a Asii.

EXKLUZIVNĚ

Nejkrásnější staveniště jižní Moravy

Státní statek, kasárna nebo nápravný tábor pro ženy, to byl za minulého režimuzámek Uherčice.Teď by chtěl být zase jen zámkem…  Velkorysé architektonické pojetí uherčického zámku představuje významný krajinotvorný soubor nacházející se v jihozápadním cípu jižní Moravy.

EXKLUZIVNĚ

Zámek Zákupy: Sídlo císaře a posledního českého krále

Na zámku Zákupy se šlechta vozila výtahem už na počátku 18. století. V tom dochovaném jezdil i mocnář Ferdinand I. Dobrotivý. Rozlehlý barokní zámek v severočeských Zákupech, nalézající se v místech, kde již ve 14. století stávala tvrz, sloužil ve druhé polovině 19. století jako letní sídlo odstoupivšího rakouského císaře a posledního korunovaného českého krále Ferdinanda Dobrotivého.

EXKLUZIVNĚ

Nástrahy cesty autem do zahraničí

Za hranicemi České republiky číhají na naše turisty na čtyřech kolech mnohé nástrahy a překvapení. Mohou to být třeba poplatky za přejetí mostu či projetí tunelem. Připravte se i na poměrně vysoké pokuty za překročení rychlosti a hlavně rozdílnou náturu řidičů a policistů.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT