Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Jak Česko zpívalo koledy 2017

OBRAZEM: Česko zpívalo koledy i v Mnichově

České koledy letos opět tradičně zazněly v Bavorsku na mnichovském Rindermarktu, kde je společně zpívalo na 70 zpěváků. Tradiční akce, která proběhla ve stejný čas v českých městech, se tak dostala i za naše hranice. V Česku se celkem sešlo 125 tisíc zpěváků.

Koledy zpívala ve středu znovu Červená Řečice

Červená Řečice - Jedním z dvanácti míst na Pelhřimovsku, kde se ve středu konala celostátní akce Česko zpívá koledy, byla tradičně Červená Řečice.

FOTO: Koledy se zpívaly po celém Chomutovsku. Najděte se v galerii

Chomutovsko – Ve středu 13. prosince proběhl už 7. ročník akce Česko zpívá koledy. Zpívalo se u hudební školy YAMAHA, v Kadani, u ZŠ Petlérská Klášterec, v Domově pro seniory v Kadani a také v Jirkově.  

FOTO: Kamenný sál na zámku v Trmicích praskal díky koledám ve švech

Trmice - Akce Česko zpívá koledy spojila celou Českou republiku. Zapojil se také zámek v Trmicích.

Ve Květné zpívali koledy na zahradě mateřské školy

VIDEO / FOTOGALERIE / Zahrada mateřské školy ve straňanské části Květná, se již počtvrté stala prostorem pro uspořádání akce Česko zpívá koledy. 

OBRAZEM: Koledy s Deníkem si zazpívali i lidé v Martínkově

Martínkov - Koledy se Deníkem si zazpívali i lidé v Martínkově. Ke společnému zpěvu se sešli u vánočního stromu na návsi. „Sešlo se nás rovných 60,“ sdělil Josef Pléha, starosta Tělocvičné jednoty Sokol Martínkov.

Zpívání koled děti obohatily i recitováním

Jihlavsko – Ve středu 13. prosince zazněly celou republikou vánoční písně v rámci akce Česko zpívá koledy s regionálními Deníky. Lidé zapěli i na Jihlavsku.

Zpívání koled s Deníkem v Pitíně podpořila cimbálovka Jaroslava Pavlíka i sbory

FOTOGALERIE / Tradicí se stává zpívání koled v Pitíně. Každý nový ročník se setkává s větším úspěchem u zpěváků, kteří se sjíždějí i z okolních obcí a přidávajíc se k již osvědčeným souborům i domácím koledníkům. 

Úderem kostelního zvonu se v Němčicích nad Hanou rozezněly koledy

Zpívalo se u Šikulky. Němčické náměstí Palackého se ve středečním podvečeru u sochy Šikulky proměnilo v koncertní zónu.

V Halenkově byly hlavními zpěváky děti z Kyčery

FOTOGALERIE / U rozsvíceného vánočního stromečku v Halenkově dominovaly ve středu mezi zpěváky koled děti z místního folklorního souboru Kyčera. 

Při zpěvu koled si rozsvítili stromeček

FOTOGALERIE / V Janové dorazilo na letošní zpívání koled přes osmdesát lidí. Zaplnili prostranství před úřadem i hasičskou zbrojnici. Ještě před tím, než zazpívala Janová Česku, se představily děti místní mateřinky.

Videosouhrn SPECIÁL: Česko zpívalo koledy. Podívejte se

Ve stejnou chvíli zpívalo neuvěřitelných 125 tisíc lidí po celé zemi stejné vánoční koledy. Přinášíme vám speciální vydání videosouhrnu, díky kterému budete moci nasát vánoční atmosféru z mnoha míst najednou.

FOTO: Koledy se zpívaly po celém Ústecku. Najděte se v galerii

Ústecko – Ve středu 13. prosince proběhl už 7. ročník akce Česko zpívá koledy. Zpívalo se na zámku v Trmicích, v kostele Narození Panny Marie v Chabařovicích, v Telnicích, v Domově důchodců Krásné Březno či v Klíše. K akci se přidala i neformální občanská iniciativa Žít Skřivánek jinak. Zpívalo se také v Domově pro seniory a Azylovém domě pro matky s dětmi Orlická.

Česko zpívalo koledy jako jeden obří sbor. I v Jihlavě

Jihlava – Nesem vám noviny. Nejen tato koleda ve středu 13. prosince po šesté večerní zazněla na nejrůznějších místech nejen na Vysočině. Tisíce lidí v celé republice se tím připojily k akci pořádané regionálním Deníkem, nazvané Česko zpívá koledy.

Nesem vám noviny znělo Valašskem, koledy zpívaly stovky lidí

FOTOGALERIE / Na dvě stovky lidí dorazily ve středu 13. prosince před osmnáctou hodinou na terasu vsetínského Domu kultury na sedmý ročník celostátní akce Česko zpívá koledy s Deníkem.

Zpívání koled se na Pelhřimovsku stalo oblíbenou tradicí

Pelhřimovsko – Koledy ovládly ve středu 13. prosince centrum Pelhřimova. Na Masarykově náměstí se s úderem osmnácté hodiny sešlo několik stovek lidí, aby si společně zazpívaly v rámci celostátní akce Česko zpívá koledy.

AKTUALIZOVÁNO

V Polničce koledy zazněly již potřetí

Polnička – Letos již potřetí se do akce Česko zpívá koledy zapojili v Polničce na Žďársku. Zazpívat si sedm vybraných vánočních písní přišlo ve středu večer na prostranství před tamní školou zhruba dvě stě až tři sta lidí.

Ve Vojnově Městci se zpívaly koledy v záři prskavek

Vojnův Městec - Před kostelem svatého Ondřeje ve Vojnově Městci zpívalo ve středu 13. prosince koledy na sto padesát dětí a dospělých. První tón udával starosta Karel Malivánek.

VIDEO: I v Třebíči se zpívaly koledy

Třebíč – Už posedmé se v také v Třebíči uskutečnila akce Česko zpívá koledy. Jako vždy v posledních letech si lidé přišli společně zazpívat, potkat se, nasát vánoční atmosféru na náměstíčko před Zadní synagogou.

Koledy zněly na náměstí i na návsích

Havlíčkobrodsko – Stovky lidí se ve středu v podvečer sešly na Havlíčkobrodsku, aby si společně zazpívaly tradiční vánoční koledy. Zimní krajinou zněly nejoblíbenější české koledy Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma nebo Pásli ovce valaši.

OBRAZEM: Kouzlo Vánoc připomněly koledy

Náchod - Hodiny na věži náchodské radnice odbily osmnáctou hodinu a v nedaleké městské knihovně zazněly první tóny vánočních koled. Kapela Klapeto opět navodila skvělou atmosféru a ke zpěvu dětí z Déčka se přidali i všichni příchozí. 

Koledami s Deníkem zahájili jednání zastupitelstva

FOTOGALERIE / Potřetí v sedmileté historii akce Česko zpívá koledy se do ní ve středu 13. prosince zapojili na Velehradě. 

OBRAZEM: Tachovsko zpívalo koledy

Tachovsko - Studánka, Ctiboř, Chodský Újezd, Stříbro a Staré Sedliště, jsou místa, kde se ve středu večer konala akce Česko zpívá koledy.

OBRAZEM: Nejen Valdštejnským náměstím zněly koledy

Jičínsko - Čtyřicet lidí se sešlo na Valdštejnově náměstí v Jičíně, aby společně u rozsvíceného vánočního stromu zazpívali pět oblíbených koled.

AKTUALIZUJEME

OBRAZEM: Takhle zpívali koledy lidé z Českokrumlovska

Českokrumlovsko /VIDEO/ - České koledy se nesly ve středu napříč regionem ve stejnou dobu a ve stejném pořadí. Lidé s chutí zpívali u stromečků sami nebo za doprovodu muziky, sborů či s písničkami z Českého rozhlasu. A mnohde k tomu nechybělo občerstvení.

AKTUALIZOVÁNO

Na Slovácku zpívalo na tři tisíce koledníků

VIDEA / FOTOGALERIE / V jeden čas na různých místech nejen České republiky, ale i světa. Sedmý ročník akce Deníku Česko zpívá koledy naladila na blížící se svátky tisíce lidí po celém světě. Nevyhnula se ani největšímu městu na Slovácku – Uherskému Hradišti.

Stovky lidí na Pardubicku spojily tóny koled

Pardubicko - Přibližně tisícovku lidí na Pardubicku dnes večer spojil zpěv koled.

OBRAZEM: Přes tisíc lidí z Liberecka si zazpívalo koledy na 17 místech

Liberecko – Akce Deníku Česko zpívá koledy se konala na 17 místech na Liberecku. Před radnici přijela zpívat koledy kapela Čechomor

Česko zpívá koledy, Strakoničtí opět zaplnili náměstí

Strakonice /VIDEO/ - Akce Česko zpívá koledy, kterou už posedmé organizuje Deník, přilákala ve středu 13. prosince 2017 na strakonické Velké náměstí opět stovky lidí.

OBRAZEM: Koledy zněly městy i obcemi

Trutnovsko - Do vánoční atmosféry se společně s Deníkem oblékla města a obce v celé zemi.

Regionem zněly koledy

Tradiční celorepubliková akce Česko zpívá koledy s Deníkem se konala již posedmé.

Českem zněly koledy, Prachatičtí nechyběli

Prachatice /VIDEO/ - Úderem 18. hodiny rozezněly celé Čersko koledy.

AKTUALIZUJEME

VIDEO: V celém regionu si lidé ve středu večer zazpívali koledy s Deníkem

Na různých místech celé České republiky se ve středu konala tradiční akce Česko zpívá koledy. Nejinak tomu bylo i na Karvinsku. 

Oblíbená akce je tu. Česko si už dnes zazpívá po celé republice koledy

Zpříjemněte si s Deníkem čekání na Ježíška zpíváním. Po celé republice už dnes od 18 hodin zazní koledy Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán či Půjdem spolu do Betléma. Celý večer pak zakončíte vánoční písničkou Vánoce, Vánoce přicházejí.

AKTUALIZOVÁNO

Koledy opět spojily Písecko. Byli jste úžasní

Písecko /VIDEA/ - Náměstí, návsi i místa před kostely, všude tam zazněly úderem středeční 18. hodiny vánoční písně. Tisíce lidí si zanotovaly šest známých českých koled při šestém ročníku akce našeho Deníku nazvané Česko zpívá koledy.

Koledy zazní na náměstí, u lavičky i v MHD

Českobudějovicko - Staňte se součástí snad největšího sboru na světě. Česko dnes zpívá koledy, přidejte se také vy.

Zpěv koled už dnes večer doplní děti ze školky

Sedmého ročníku akce, která v jediný okamžik rozezpívá celou republiku, se letos zúčastní také vesnice na Horním Vsacku. Janová není ve společném zpívání nováčkem.

Přijďte si dnes zazpívat koledy, lidé na Valašsku se připojí na desítkách míst

FOTOGALERIE / Posedmé si stovky lidí v regionu společně s Valašským deníkem zazpívají vánoční písně při celorepublikové akci Česko zpívá koledy. Letošní ročník se uskuteční ve středu 13. prosince v 18 hodin.

Podívejte se: zde všude dnes večer společně zazpíváme koledy

Západní Čechy – Tradice se díky Deníku rozšířila na 600 míst v celé republice.

Naši prvňáci ze ZŠ Lučany nad Nisou

Každou středu vám představíme čerstvé prvňáčky z Jablonecka.

Naši prvňáci ze ZŠ Barvířská

Každou středu vám představíme čerstvé prvňáčky z Liberecka.

Z řady míst Valašska se dnes v 18 hodin ponesou koledy. Přidejte se!

Pojďte se v adventním čase chvíli zastavit a společně si zazpívat! Stovky a stovky lidí zpívajících ve stejnou dobu známé české vánoční koledy. Tak to bude už ve středu úderem 18. hodiny vypadat na řadě míst Zlínského kraje. Bezpočet obcí a měst se totiž zapojilo do letošního 7. ročníku akce Česko zpívá koledy s Deníkem, která se těší rok od roku větší oblibě.

Z řady míst Slovácka se dnes v 18 hodin ponesou koledy. Přidejte se!

Pojďte se v adventním čase chvíli zastavit a společně si zazpívat! Stovky a stovky lidí zpívajících ve stejnou dobu známé české vánoční koledy. Tak to bude už ve středu úderem 18. hodiny vypadat na řadě míst Zlínského kraje. Bezpočet obcí a měst se totiž zapojilo do letošního 7. ročníku akce Česko zpívá koledy s Deníkem, která se těší rok od roku větší oblibě.

AKTUALIZOVÁNO

Koledy zpívala s Deníkem na Kroměřížsku města i obce

VIDEO / FOTOGALERIE/ - Posedmé v celé České republice, pošesté pak na Kroměřížsku: už tradičně se druhou adventní středu region rozezněl společným zpěvem koled a vánočních písniček. A akce našeho Deníku nazvaná Česko zpívá koledy slavila opět ještě o něco větší úspěch než loni.

AKTUALIZOVÁNO

VIDEO: Zlínsko si užilo koledy s Deníkem. Podívejte se

FOTOGALERIE/ - Atmosféru kouzelných společných chvil si včera na dvacítce míst v okrese užili lidé na 7. ročníku akce Česko zpívá koledy s Deníkem.

Jihočesko zpívá koledy

Jižní Čechy - Ve středu v 18 hodin budou Jihočeši na 140 místech kraje zpívat pět známých koled. V celé ČR se zpěv ozve na 746 místech. Společně si užijeme krásný advent. 

Chomutovsko ve středu zpívá koledy s Deníkem

Chomutov – Přesně v šest hodin večer se ve středu na patnácti místech okresu Chomutov sejdou lidé při celostátní tradiční akci Česko zpívá koledy.

Ústecko ve středu rozezpívají koledy s Deníkem

Ústecko – Radost z hudby i sváteční atmosféry nás čeká ve středu od 18 hodin na Kostelním náměstí v Ústí. Posedmé se tu koná tradiční adventní program Česko zpívá koledy.

Česko zpívá koledy, tentokrát na šesti místech Jihlavska

Jihlavsko – Na poslední chvíli se do tradiční celorepublikové vánoční akce Česko zpívá koledy zapojil i Stonařov. Na Jihlavsku se tak ve středu 13. prosince ve stejný čas rozezní hned šest míst najednou.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT