Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Co se chystá do kin a do televize

Přečtěte si, jaké filmy nás čekají v kinech a v televizi.

Hvězdné tváře opět na Primě, s vyznáním Prachaře Agátě

Praha – Hvězdné tváře se opět ocitnou pod palbou záludných otázek. V neděli totiž ve 20.15 na Prima family opět začíná zábavná megashow Máme rádi Česko.

EXKLUZIVNĚ

Seriál Doktoři z Počátků: Z okresní nemocnice k vesnickému lékaři

Praha – Televize Nova natáčí nový seriál Doktoři z Počátků, jehož hlavní postavou je Ota Kovář z Ordinace… Malebné prostředí vesnice, napínavé zápletky odehrávající se nejen mezi lékaři a jejich pacienty, svérázný humor a zajímavé herecké tváře slibuje nový seriál Doktoři z Počátků, který právě v hostivařských ateliérech natáčí televize Nova.

Padla klapka k Babovřeskám 2. Troška slibuje nahou Vondráčkovou

Praha - Zdeněk Troška natáčí pokračování komedie Babovřesky. Film, který vidělo přes půl milionu lidí a který vydělal sto milionů korun, vzniká opět v jižních Čechách. Uvidíme v něm stejnou hereckou sestavu, s výjimkou Lucie Bílé, jejíž role vypadla ze scénáře. Režisér však slibuje, že se možná objeví ve filmu třetím.

Naďa Konvalinková pohřbila Dagmar Peckovou

Praha - V dalším dílu zábavné megashow Máme rádi Česko v neděli od 20.15 na Prima family to bude trochu skřípat  - z češtiny a zeměpisu by propadli všichni kromě Fanánka!

EXKLUZIVNĚ

Herci Dejvického divadla v seriálu Čtvrtá hvězda

Praha /FOTOGALERIE/ – Kompletní ansámbl Dejvického divadla, které se těší velké divácké přízni - v březnu získalo v pořadí už pátý titul Divadlo roku při udílení Cen Alfréda Radoka, se představí v novém komediálním seriálu České televize Čtvrtá hvězda.

EXKLUZIVNĚ

Byl lásky čas: Křivda, smíření a odpuštění po letech

Praha – Snímkem Byl lásky čas, v němž se sejde zajímavý ženský herecký trojlístek ve složení Iva Janžurová, Dagmar Havlová a Veronika Freimanová, završí v neděli večer své příběhy hrdinové cyklu České televize Nevinné lži. Jeho režisérkou je Tereza Vrabelová, jež je zároveň producentkou celé této úspěšné série.

Hladiny českého a slovenského dokumentu rozčeří nedělní cyklus Celnice

Praha - Česká televize a Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) začínají vysílat společný projekt Celnice. Jde o cyklus autorských dokumentů a živých diskuzí o tématech charakterizujících českou a slovenskou společnost. Ke každému tématu nabídne pořad vždy jeden český a jeden slovenský dokument včleněné do talkshow, natáčené na pomyslné celnici mezi oběma státy v brněnském studiu České televize. Pořadem provázejí slovenská moderátorka Adéla Banášová a český hudebník a moderátor Michal Prokop. Třináctidílný cyklus začnou obě televize vysílat tuto neděli 14. dubna ve 20.55 hod.

EXKLUZIVNĚ

Vorlovi gymnazisté míří na Vejšku, Tomáš Vorel už točí

Praha – Komerčně nejúspěšnější film Tomáše Vorla. To byl Gympl, sarkastický pohled do zákulisí jednoho pražského gymnázia a života jeho studentů. Teď se režisér k jeho hrdinům vrátil.

VÍME PRVNÍ

Ondřej Sokol bude točit v Šumperku černou krimikomedii Krásno

Šumperk – Natáčení celovečerního filmu zažije v brzké době Šumperk. Krimi komedie nazvaná Krásno má ve městě a okolí začít vznikat na začátku května. Režisérem a spoluautorem scénáře připravovaného snímku je rodák ze Šumperku Ondřej Sokol. Ve filmu ztvární i jednu z rolí.

EXKLUZIVNĚ

Král Šumavy se vrátí. V minisérii Radima Špačka

Praha - Šumava, ponurá blata a temná silueta převaděče. To byl snímek Král Šumavy, který v roce 1959 natočil – bohužel poplatně dané době - Karel Kachyňa. Teď dostane převaděč z konce 40. let 20. století Josef Hasil teprve pravdivé kontury: ve filmové minisérii Radima Špačka určené pro televizi. Dostal přednost před Davidem Ondříčkem a Markem Najbrtem.

EXKLUZIVNĚ

Film o Zuzaně Michnové: Finále na Mácháči

Praha – Jsem slavná tak akorát. To je výstižný titul celovečerního dokumentu, který o zpěvačce Zuzaně Michnové dokončuje režisérka Jitka Němcová. Jedna z posledních dotáček probíhala na Máchově jezeře, kde se zpěvačka potkala s hudebníkem Michalem Pavlíčkema společně tu strávili „romantické chvíle" pod stanem.

Komedie Alice Nellis Revival představuje první ukázku, s nahou Bydžovskou

Praha /VIDEO/  - Filmová komedie Alice Nellis Revival, která bude mít premiéru 11. července, představuje první ukázku a hereckou akci z filmu. Revival se točí kolem návratu kapely Smoke na pódia a především kolem života všech jejích členů.

Známé tváře a výčepní Libor Bouček

Praha – Zábavná megashow Máme rádi Česko, která je nabita hvězdami, startuje na Prima family už v neděli. Začátek vysílání některé z nich oslavovaly už ve středu, a to v ryze českém stylu: v české hospodě, s pečeným vepřovým kolenem a hlavně s českým pivem. Připít jím na úspěch nové show přišly Dana Morávková, Petra Horváthová, Jana Doleželová, Gábina Partyšová a Tereza Kerndlová. Půllitr piva na přípitek jim přímo z tanku natočil moderátor Libor Bouček.

Jakub Špalek ve víru doby baví více než muzikant Vojta Lavička

Praha - Dva nevšední pohledy do zákulisí dvou mužů. To jsou časosběrné dokumenty Heleny Třeštíkové, jež se teď potkaly v kinech. A jakkoli mají Vojta Lavička i Jakub Špalek leccos společného (mj. posedlost tím, co dělají a komplikované vztahy k ženám), větší přesah i škálu emocí nabízí vrstevnatější portrét Špalkův.

Hanekeho Láska jako výzva mladým

Praha - Film Láska režiséra Michaela Hanekeho bude součástí zajímavé debaty. 8. a 10. dubna proběhnou od 19 hodin projekce, které pořádá distributor Artcam v sále Divadla U Valšů.

První republika, Škoda lásky a Osmy s Ivanem Trojanem

Praha – Rodinný historický seriál První republika, detektivní seriál Clona, osmidílný cyklus filmových povídek Škoda lásky či pokračování Znamení koně a Kriminálky Staré město. To jsou jen některé z mnoha projektů, které už natáčí nebo připravuje do vysílání Česká televize.

Prima COOL slaví s Tarantinem

Praha - Čtyři pomyslné svíčky na dortu. Ty by mohl v pondělí 1. dubna zapálit kanál Prima COOL, jeho dramaturgové a další pracovníci si ale na podobné oficiality nikdy nehráli. Koneckonců odpovídá tomu i jejich program na obrazovce. Místo toho vybalí pro diváka několik dobrých filmových dárků.

Vladimír Pucholt dotáčí v Praze dokument a připravuje se na natáčení komedie

Praha - Vladimír Pucholt, hvězda českého filmu a divadla 60. let, kterého diváci znají například z filmů jako Starci na chmelu, Lásky jedné plavovlásky a Černý Petr, na několik dnů navštívil Prahu. Z Kanady, kde řadu let žije a pracuje jako dětský lékař, přicestoval, aby dotočil dokument Hodinový hoteliér a zároveň se tak sešel s přáteli a kolegy.

EXKLUZIVNĚ

Máme rádi Česko – víte víc než celebrity?

Praha – Kolik toho o Česku vědí populární osobnosti? Ukáže to velkolepá vědomostní zábavná show Máme rádi Česko, která startuje v neděli 7. dubna ve 20.15 na Prima family. Odpovídat budou na otázky z oblasti historie, zeměpisu, kultury, sportu, filmové i hudební branže.

Ve filmu s Alexejem Pyškem v roli Jana Blahoslava hrají i školáci ze Šumperku

Přerov, Šumperk /REPORTÁŽ/ - „Váš učitel je Jan Blahoslav a právě on vymyslel první český slabikář," promlouvá k dětem, které ukázněně usedají do školních lavic režisér Lubomír Hlavsa. Unikátní učebnu Muzea Komenského ze 17. století ve středu obsazuje štáb filmařů, který zde natáčí dokumentární snímek „Pod ochranou Žerotínů."

EXKLUZIVNĚ

Oddělení vražd, novinka mezi kriminálními seriály

Praha – Oddělení vražd je název nového kriminálního seriálu, který v těchto dnech začala natáčet Česká televize. Jeho příběhy se inspirují skutečnými kriminálními kauzami, které vyšetřovali a uzavřeli policisté 1. oddělení pražského policejního ředitelství. Oddělení se přezdívá také „pražská mordparta".

Tenkrát na Západě – návrat legendárního westernu

Praha /FOTOGALERIE/  - Milovníci westernové klasiky a kvalitních filmů se mohou od 21. března vydat do českých kin na slavný spaghetti-western Tenkrát na Západě italského režiséra Sergia Leoneho z roku 1968. Asociace českých filmových klubů jej v rámci Projektu 100 uvádí v mimořádně kvalitní digitální verzi, v anglickém originále s českými titulky.

EXKLUZIVNĚ

Hvězdička, důsledek lži spáchané na sobě a návrat Suchánka do dramatu

Praha – Stvořil jsem falešnou hvězdu – to je téma dalšího filmu z cyklu České televize Nevinné lži, Hvězdička. Na obrazovkách se objeví v neděli ve 20 hodin. Čtyřicetiletý novinář v něm přijme svou roli v mediálním obchodním záměru a začne se na internetu vydávat za sedmnáctiletou.

SuperStar: První přímý přenos a život ve vile

Praha /FOTOGALERIE/ – Šestnáct soutěžících nové éry SuperStar, kteří postoupili z Divadla a Dlouhé cesty, se už v neděli večer představí v prvním přímém přenosu této show televize Nova.

EXKLUZIVNĚ

Cesta ven: Poslední klapka „romského“ filmu Petra Václava byla v Ostravě

Ostrava - Poslední „ostravská" natáčecí klapka v pátek zazněla v případě realizace nového českého celovečerního filmu nazvaného Cesta ven, který vzniká ve společnosti Moloko film a v koprodukci s ostravským studiem České televize. Nebyla to ale klapka definitivní. Ta padne později ještě na Karlovarsku…

EXKLUZIVNĚ

Autorka Stmívání přesedlala na sci-fi a filmaři ji následují

Praha /VIDEO/ – Dosti upírů. I tak by se daly vyložit tvůrčí ambice spisovatelky Stephenie Meyer, podle jejíž nejnovější knihy Hostitel teď vznikl film. Přibližuje Zemi, jakou neznáme. Nejsou války ani hladomor. Lidé jsou čestní, zdvořilí a ušlechtilí. Svět nikdy nebyl dokonalejší. Ale už to není náš svět.

EXKLUZIVNĚ

Jiří Langmajer: Ze života v luxusu na samé dno

Praha – Co se stane, když ztratíte práci? Téma, které se může dotknout každého z nás. Ve filmu Druhý dech z cyklu Nevinné lži se jím zabývá režisér Petr Zahrádka. Česká televize jej uvede v neděli ve 20 hodin na svém prvním programu.

Kovář z Podlesí s Bolkem Polívkou představuje první ukázku

Praha /FOTOGALERIE, VIDEO/  - Nová česká pohádka Kovář z Podlesí vstupuje do závěrečné etapy svého vzniku. Tým režiséra Pavla Göbla a producentky Kateřiny Špůrové, tak  finalizuje několik let připravovaný projekt, který díky tomu, že jde o hraný film, kombinovaný s klasickou loutkovou animací, současnou 3D animací, digitální kompozicí a mnoha dalšími trikovými technologiemi, představuje jednu z nejnáročnějších realizací v českém filmu posledních let.

OBRAZEM: Jiří Menzel nabídl ochutnávku z Donšajnů

Brno /FOTOGALERIE/ – Závěrečný den čtvrtého ročníku filmového festivalu Cinema Mundi patřil další sérii projekcí i hostujícímu režisérovi Jiřímu Menzelovi. Ten na závěrečné tiskové konferenci v Divadle Bolka Polívky představil úryvky ze svého připravovaného filmu Sukničkáři / Don­šajni.

EXKLUZIVNĚ

Kapr Jakub opět promluví hlasem Václava Vydry

České Budějovice - V Českých Budějovicích právě vznikají další jihočeské rozhlasové večerníčky. Režíruje je známý filmař Zdeněk Troška, hned několik rolí zároveň ztvární herec Jihočeského divadla Martin Hruška… Putování kapra Jakuba krajem permoníků, pověst o vzniku Svaté Hory i vyprávění z Dolního Bukovska. Takové příběhy si lidé budou moci poslechnout díky Zdeňku Troškovi a jeho týmu.

EXKLUZIVNĚ

Martin Dejdar a Tomáš Měcháček páchají Vylomeniny

Praha – Komediální výherní show s netradiční zábavou a překvapivou improvizací založená na principu skryté kamery – taková je novinka Prima family Vylomeniny, jejímiž hlavními protagonisty jsou Martin Dejdar a Tomáš Měcháček. Poprvé se na obrazovkách objeví v pondělí 4. března ve 21.45 hodin.

Dámská jízda s Martinem a Venuší v opavském multikině

Opava - Dámskou jízdu se vším všudy pořádá ve středu 6. března opavské multikino CineStar. Tentokrát bude spojená s předpremiérou filmu Martin a Venuše. Všechny příchozí dámy ale budou uvítány také welcome drinkem a zhlédnou módní přehlídku jarní kolekce Lindex s doprovodným programem.

Dětský a kulturní kanál ČT chce bavit i vzdělávat

Praha - Atraktivní a smysluplné pořady, včetně těch s přesahem do vzdělávání, nabídne nově představený Dětský kanál České televize. „Jeho cílem bude přinést jak dětem, tak i jejich rodičům alternativu ke stávajícím komerčním stanicím pro děti a mládež," říká výkonný ředitel ČT:D, Petr Koliha.

EXKLUZIVNĚ

Aňa Geislerová řeší dilema: Být, nebo nebýt matkou?

Praha – K dokonalému životu chybí pětatřicetileté Evě (Aňa Geislerová) jediné – dítě. Jenže ona se na roli matky necítí, sama vlastně neví proč. O příčinách a důsledcích jejího váhání pojednává úvodní film z nového osmidílného cyklu České televize Nevinné lži – Pod hladinou. Diváci jej mohou sledovat už v neděli ve 20 hodin na ČT1.

Česká televize oslaví 75. narozeniny Jiřího Menzela, začíná už v pátek

Praha /PROGRAM/ - Významný český režisér Jiří Menzel slaví v sobotu 23. února 75. narozeniny a Česká televize bude slavit s ním. Formou speciálně zařazených pořadů ČT připomene jeho vybraná filmová díla v čele s Oscarem oceněnými Ostře sledovanými vlaky.

Vražda prezidenta Lincolna: O muži, který změnil Ameriku

Praha - Napínavý dokument Vražda prezidenta Lincolna odhalující dosud netušené pozadí rozsáhlého spiknutí, které v roce 1865 vedlo k šokujícímu atentátu na prezidenta Abrahama Lincolna, uvede v neděli 3. března ve 20 hodin v české premiéře televizní kanál National Geographic Channel.

Česká televize přináší nový kanál pro děti a kulturu

Praha - Česká televize spustí 31. srpna 2013 dva tematické kanály kanál pro děti a kanál o kultuře. Oba budou sdílet jeden vysílací okruh. Mezi šestou a dvacátou hodinou poběží program dětského kanálu ČT:D, po osmé hodině večer dostane prostor kulturní kanál ČT art.

EXKLUZIVNĚ

Po Šumných stopách do Slovinska

Praha – Po 66 dílech Šumných měst mapujících moderní architekturu měst a městeček Čech, Moravy a Slezska se pozornost autorské dvojice Radovan Lipus – David Vávra obrátila k neprávem opomíjenému a zapomínanému odkazu českých architektů ve světě. Divákům jej oba přibližují prostřednictvím cyklu Šumné stopy.

V Česku se bude od dubna natáčet nákladný dánský seriál

Praha – V České republice začne 3. dubna natáčení historického eposu s názvem 1864, jehož producentem je dánská společnost Miso Film v koprodukci s českou společností Sirena Film. Dánští filmaři v tuzemsku utratí zhruba 218 milionů korun. ČTK to oznámila Denisa Štrbová z České filmové komise.

Andrea Bocelli zve na Valentýna diváky multikin do slunné Itálie

Praha - Jeden z nejpopulárnějších světových tenoristů Andrea Bocelli letos na Svatého Valentýna poprvé uvede záznam svého koncertu na stříbrném plátně. V premiéře, přímo ve čtvrtek 14. února 2013 od 19.30 hodin, koncert exkluzivně odehrají všechny pobočky multikina CineStar, poté se záznam objeví ve vybraných kinech po celé ČR, a to pouze v pátek 8. března 2013.

EXKLUZIVNĚ

Iva Pazderková: Fascinuje mě touha soutěžících zviditelnit se za každou cenu

Praha – Iva Pazderková proslula jako „blbá blondýna" ve stand-up comedy show Na stojáka, především je ale herečkou – patří ke stálicím pražského Divadla Na Fidlovačce. Teď se vrhá do role moderátorky poněkud drsné šestnáctidílné soutěže Prima COOL Pekelná výzva, v níž se už ve čtvrtek ve 20.15 hodin ukáže, čeho všeho jsou lidé schopni pro peníze.

Na plátno míří soudce Vaš, vrah z povolání

Praha /FOTOGALERIE/ – Do kin v pondělí  vstupuje celovečerní dokument Vrahem z povolání: Utrpení soudce Karla Vaše. Dvojice režisérů Pavel Paleček a Jan Bělohlavý v něm přibližují rozporuplnou osobnost Karla Vaše, který poslal jako soudce a prokurátor na smrt  přes dvacítku nevinných lidí a stovky z nich odsoudil během politických procesů 50. let k dlouholetým trestům.

EXKLUZIVNĚ

Česká televize přichází s cyklem Nevinné lži

Praha /FOTOGALERIE/ – Nevinné lži – pod tímto názvem se skrývá cyklus osmi dramatických filmů, které začne od 24. února vysílat Česká televize (vyrábí je pro ni společnost SALON VRABEL).

EXKLUZIVNĚ

Seriál Vyprávěj běží do cíle. Jedny z posledních scén vznikly v butiku

Praha – Eva Dvořáková v podání Andrey Kerestešové ze seriálu České televize Vyprávěj se zatím držela v pozadí – ve smyslu vlastní seberealizace. Teď se však na rady svého muže Karla (Roman Vojtek) i přátel rozhodla – stejně jako většina z nich – podnikat.

Jak se točila akční fantasy Jack a obři s Ewanem McGregorem

Praha /FOTOGALERIE/ - Režisér Bryan Singer s oblibou experimentuje s žánry. Svou kariéru zahájil kriminálním dramatem plným zvratů Obvyklí podezřelí, pustil se série filmů o superhrdinech X-Men a zpracoval napínavý příběh z 2. Světové války Valkýra. Nyní se rozhodl přijmout další výzvu: vsadil na současnou zápletku na pozadí prastarého příběhu Jack a obři, který vstoupí do našich kin 4. dubna.

EXKLUZIVNĚ

Prima servíruje Polívku na víně i Božské dorty

Praha /FOTOGALERIE/ – Polívka na víně – pod tímto názvem se skrývá zábavně-publicistická talk show, která bude jednou z novinek jarního vysílání Prima family. Hlavní protagonista – Bolek Polívka – si do ní bude zvát hosty a povídat si s nimi u sklenky dobrého vína. Základním mottem pořadu, který natáčí v Divadle U22 v Praze – Uhříněvsi režisér Zdeněk Zelenka a který bude vždy věnovaný jednomu tématu, je „hledání dobrého ve špatném".

VÍME PRVNÍ

Premiéra filmu Čtyřlístek ve službách krále se odkládá. Zkolabovala technika

Krnov - Počítačová technika otevřela filmovým tvůrcům nevídané možnosti. Díky digitalizaci kin se filmové novinky dostanou ke všem divákům v premiérovém čase. Případ netrpělivě očekávané premiéry filmu Čtyřlístek ale ukázal, že počítače v kinematografii mají také svůj rub.

Snímek o Janu Palachovi, který se točil v Žatci, už běží v televizi

Žatec /FOTOGALERIE/ - Filmový kanál HBO vysílá v těchto dnech drama Hořící keř. První část třídílného dramatu uvedl v neděli, zbylé dva díly mají následovat. Ve středu má snímek mezinárodní premiéru.

Pupek nebe v lukašenkovském vesmíru

Praha /VIDEO/ - Pupek nebe. Tak nazval svůj nový dokument režisér Radim Procházka, který natáčel v Bělorusku. Obraz rozporuplné společnosti staví do kontrastu s tamní současnou poezií a politickým děním. Inspirací mu byla neúspěšná prezidentská kandidatura nejslavnějšího básníka současnosti Uladzimira Ňakjajeva.

EXKLUZIVNĚ

První předpremiéru Troškova filmu, Babovřesky, viděli Opavané

Opava /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Návštěvníci opavského CineStaru měli v pondělí unikátní možnost shlédnout předpremiéru nového filmu Zdeňka Trošky jako vůbec první v republice. Svou letní komedii Babovřesky jim představil režisér v doprovodu herce Pavla Kikinčuka a několika dalších filmových postav.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT