Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Co se chystá do kin a do televize

Přečtěte si, jaké filmy nás čekají v kinech a v televizi.

Módního návrháře přiblíží dokument Lagerfeld - důvěrné

Praha - Pod názvem Lagerfeld - důvěrné se v českých kinech od 18. března objeví filmový portrét této ikony světové módy a hlavního návrháře značky Chanel. Podle zástupců distribuční společnosti Atlantis entertainment CZ nejde jen o další snímek věnovaný módě, ale je intimním a lidským portrétem Karla Lagerfelda, jehož odkaz překračuje hranice světa módy.

Prima přichází s hobby pořadem Váš Prima receptář. Vrací se i Láďa Hruška

Praha – Nový hobby pořad Váš Prima receptář, který volně navazuje na tradici oblíbeného Receptáře prima nápadů, startuje v neděli 6. března na obrazovkách televize Prima. Role hlavního moderátora se zhostí herec Václav Postránecký, který divákům každé nedělní poledne představí tři zajímavé hosty ve studiu a nabídne tři reportáže. Ve stejný termín se vrací na obrazovky i divácky oblíbený pořad Vychytávky Ládi Hrušky.

Eichmann show. Dokumentární snímek roku v české premiéře

Praha - Televiza Prima připravila pro diváky jedinečný celovečerní film: oceňované a hvězdně obsazené dokudrama s názvem Eichmann show. Soudní proces s Adolfem Eichmannem byl, mimo jiné, zásadní událostí v dějinách televize. Přelíčení se totiž vysílalo živě do celého světa. Natáčení soudu se stalo také námětem hraného filmu z produkce BBC, který využívá archivní dokumentární záběry z reálného procesu a spojuje je s hraným příběhem filmařů.

Šestašedesát let od umučení. Osud kněze Toufara připomene dokumentární opera

Praha - Farář Josef Toufar zemřel před šestašedesáti lety na následky mnohatýdenního mučení komunistickou Státní bezpečností. Dramatický příběh číhošťského faráře připomene v premiéře ČT art. Dokumentární operu skladatele Aleše Březiny, se Soňou Červenou, Vladimírem Javorským či Janem Mikuškem, odvysílá v sobotu 27. února od 20:20 hodin.

Brooklyn, sprejerky a Osm a půl

Praha - V kinech se slova ujmou ženské hrdinky, Felliniho režisér v krizi, Řachanda a další počítačoví bohové.

Ohnivý kuře aneb Jak vaří Jakub Prachař s Janem Dolanským

Praha – Tentokrát do gastronomického prostředí zavede diváky další nový seriál televize Prima Ohnivý kuře. Rozsahem osmdesátidílný počin (název mu dal skutečný recept), jehož autorem je René Decastelo a režijně se na něm podílejí Libor Kodad, Jiří Chlumský a Vojtěch Moravec, se na obrazovkách objeví v sobotu 5. března.

V deseti letech tváří tvář Polednici

Praha - Již 3. března vstupuje do kin film Polednice a jak se zdá, film má nakročeno k tomu, aby zrodil novou dětskou hereckou hvězdu. Vedle Anny Geislerové v roli Elišky se ve filmu objeví debutující Karolína Lipowská, která hraje její dcerku Anetku. Desetiletou Karolínu Lipowskou objevila castingová režisérka Maja Hamplová při hledání dětské tváře pro reklamu.

Do kin míří český dokument Girl Power o ženském graffiti

Praha /VIDEO/ - Girl Power, historicky první celovečerní dokument mapující fenomén ženského graffiti, chystá po více než sedmi letech natáčení svou premiéru. Film představí graffiti writerky z patnácti měst světa od Prahy, přes Moskvu, Kapské Město, Sydney, Biel, Madrid, Berlín, Toulouse, Barcelonu až po New York.

Detektivové od Nejsvětější Trojice jsou zpět

Praha - Parta detektivů v čele s Klárou Melíškovou, Stanislavem Majerem, Miroslavem Krobotem a Terezou Voříškovou se vrátí na obrazovku, a to ve čtyřdílné minisérii Modré stíny z cyklu Detektivové od Nejsvětější Trojice. Poprvé se ve vysílání Česká televize objeví v neděli 28. února ve 20 hodin. Seriál režiséra Viktora Tauše a scenáristy Petra Jarchovského volně navazuje na trilogii Jana Hřebejka Případ pro exorcistu a opět vychází z předlohy spisovatele a olomouckého pedagoga Michala Sýkory.

Sádkův horor Polednice přijde do kin začátkem března

Praha – Začátkem března se v kinech objeví původní český horor Polednice autorsko-producentského dua Matěj Chlupáček-Michal Samir. Debutující režisér Jiří Sádek ho v pátek představil na projekci v Praze. Na plátně se objeví Aňa Geislerová, Daniela Kolářová, Karolína Lipowská v dětské roli a dále Jiří Štrébl, Marie Ludvíková, Zdeněk Mucha, Halka Třešňáková a Tomáš Bambušek.

Už za měsíc vtrhne do kin Rudý kapitán

Praha /VIDEO. FOTOGALERIE/ - Tak náročný projekt v českých končinách už dlouho nevznikal. Natáčení detektivního thrilleru podle knižního bestselleru Dominika Dána začalo v létě roku 2014 a 10. března roku 2016 konečně dorazí Rudý kapitán v podání Oldřicha Kaisera do kin.

Nový cyklus představila Česká televize v Brně. Je zaměřený na náboženské rozdíly

Brno – Soužití tří nábožensky smíšených manželských párů mapuje nový cyklus České televize Dokud nás víra nerozdělí. Šestidílný časosběrný seriál vysílá ČT2 od 7. února vždy v neděli po 14:00. V sobotu cyklus představili tvůrci v Brně.

Za deset let odemkla 382 třináctých komnat. Nyní Česká televize nabídne speciál

Praha - Dokumentární cyklus 13. komnata vysílá Česká televize už deset let. Ve speciální sérii pořadů se nyní tvůrci vrátí k osobnostem, které se o své příběhy už podělily, ale prošly od té doby dalšími životními zvraty. V nových dílech se tak od 29. ledna opět objeví například Tereza Pergnerová, Naďa Urbánková, Michal Viewegh nebo Radek Jaroš.

Prima přichází s krimi seriálem z prostředí V. I. P. prominentů

Praha – Patnáct vražd v samostatných příbězích skloubených s vítanou nadsázkou nabídne nový seriál V. I. P. vraždy – televize Prima jej začne vysílat od 7. února každou neděli ve 20.15.

VIDEO: Pavel Horváth a Michal David natočili videoklip pro film Decibely lásky

Praha - Film Decibely lásky se blíží do premiéry a jak se zdá, má nakročeno k tomu, aby zrodil novou hvězdu, která však pochází ze zcela jiného prostředí – je jí bývalý fotbalista a současný trenér Viktorie Plzeň, česká fotbalová legenda Pavel Horváth.

Gomora. Surový pohled do surového světa neapolské mafie

Praha /FOTOGALERIE/ - Mafiánská sága Gomora vznikla v roce 2014 a od té doby po zásluze sklízí ocenění i divácké úspěchy ve více než 30 zemích. První dva díly italsko-německého dvanáctidílného seriálu odvysílá ČT2 již tuto sobotu od 21.50 hodin.

Hilsneriáda očima Viktora Polesného

Praha /ROZHOVOR/ – Událost, která vzbudila poprask nejen v Polné a okolí, kde se v roce 1899, na Bílou sobotu, odehrála, ale také v celonárodním i světovém kontextu. Šlo o vraždu teprve devatenáctileté švadleny Anežky Hrůzové, jejíž tělo bylo nalezené na cestě mezi obcí Věžnička a zmíněným městečkem Polná (na rozhraní Čech a Moravy). V novém dvoudílném filmu Zločin v Polné se jí – a následným soudním procesem – zaobírá režisér Viktor Polesný, který jej natočil podle scénáře Václava Šaška. Česká televize snímek odvysílá po dva nedělní večery – 31. ledna a 7. února.

VIDEO: Film Decibely lásky představuje trailer

Praha - Nový romantický film s písničkami Michala Davida Decibely lásky se představuje divákům trailerem s prvními ukázkami. Do kin jej uvede společnost Falcon již 11. února.

Češi vyrážejí na cesty

Praha /VIDEO/ - Už tuto neděli startuje na obrazovkách TV Prima pořad Češi na cestách. Setkají se v něm rozmanité dvojice, které se seznámí až na letišti. Do poslední chvíle netuší, s kým ani kam pojedou či poletí - na začátek to mimochodem bude do Řecka. S sebou mají jen odhodlání a dobrou náladu. Na koho se tedy diváci mohou těšit v prvním dílu, kdo jim zprostředkuje porci báječných zážitků?

Novinky v kinech: Sny, osamělost a poklesky filmových hrdinů

Praha – Dobovky podle reálných příběhů, reflexe událostí v islámském světě, lovestory opačných i stejných pohlaví, návrat komiksových supermanů a ironie všedních dnů… To vše potkáme v prvních měsících nového roku v kinech.

Do roka a do dna, ale třeba i Rocky

Praha - Poslední den v roce lze trávit u televize, nebo i v kině s Catherine Deneuveovou či Sylvesterem Stallonem.

Tuzemská kina uvedou v lednu film o Lemmym Kilmisterovi

Praha – Film o lídrovi britské heavymetalové skupiny Motörhead Lemmym Kilmisterovi, který zemřel v pondělí v Los Angeles, uvedou tuzemská kina pod názvem Lemmy 14. ledna příštího roku. Americký snímek z roku 2010 mapuje tři roky jeho života plného žen, alkoholu, drog a především hlasité hudby. Za distribuční společnost Atlantis o tom informovala Klára Beverlyová.

První premiérou roku 2016 bude dokument o Lídě Baarové

Praha – První premiérou roku 2016 v kinech bude 7. ledna celovečerní dokument režisérky Heleny Třeštíkové nazvaný Zkáza krásou. Zaměřila se v něm na kariéru prvorepublikové filmové hvězdy Lídy Baarové i na roky po válce, kdy byla herečka kvůli svému vztahu s Josephem Goebbelsem obviněna z kolaborace a strávila více než rok ve vězení.

Polednice: Nový český horor odtajnil první ukázku!

Praha /VIDEO/ - Jedna z nejobsazovanějších domácích hereček Aňa Geislerová a herecká dáma Daniela Kolářová se setkávají v hlavních rolích původního českého hororu Polednice. Film, který se natáčel v průběhu srpna a září hlavně na Berounsku, má nyní finální střih a vstupuje do poslední, postprodukční fáze. Při této příležitosti nabízejí tvůrci jako ochutnávku první ukázky z filmu.

Česká televize natočila historicky první pohádku ve znakovém jazyce

Praha - Komunita neslyšících a sluchově handicapovaných má v České televizi už řadu let výraznou podporu díky tlumočeným pořadům, skrytým titulkům a moderovaným zprávám v českém znakovém jazyce. Právě v tomto roce navíc slaví magazín Televizní klub neslyšících své 35. výročí. Tvůrci pořadu se proto rozhodli, že poslední letošní díl, který vysílá Česká televize 23. prosince, věnuje neslyšícím dětem i jejich rodičům, a natočili s neslyšícími herci pohádku ve znakovém jazyce.

Anděl Páně se po deseti letech dočkal nové obrazové kvality

Praha - Diváci České televize uvidí o letošních Vánocích jednu z nejoblíbenějších českých pohádek Anděl Páně v nové, obrazově kvalitnější podobě. Příběh o cestě plné nástrah i humorných situací za napravením alespoň jednoho hříšníka odvysílá první program 23. prosince ve 20 hodin.

Do českých kin přichází digitálně restaurovaná Vorlíčkova Popelka

Praha – Do českých kin dnes vstupuje digitálně restaurovaná pohádka Tři oříšky pro Popelku. Film restaurovaný z originálního negativu měl v pondělí premiéru v Oslu. V Norsku film také patří k symbolům Vánoc a jeho digitalizaci umožnil příspěvek z takzvaných norských fondů. „V tuhle chvíli již film mají kinosály po celé České republice. Kinaři si ho objednali přesto, že film plno lidí má na DVD a každý rok ho mohou sledovat v televizi," řekl ředitel Národního filmového archivu (NFA) Michal Bregant.

Korunní princ je pohádka pro Štědrý večer. Hlavní roli ztvárnil rodák z Bohumína

Hlavní roli v pohádce, kterou premiérově nabídne na Štědrý večer Česká televize, ztvárnil talentovaný mladý herec Patrik Děrgel, rodák z Bohumína.    

Sedmý díl kultovní vědeckofantastické ságy Hvězdné války je v kinech

Los Angeles /INFOGRAFIKA/- V Los Angeles měl v pondělí večer světovou premiéru dlouho očekávaný sedmý díl kultovní vědeckofantastické ságy Hvězdné války. Červený koberec zastřešený obřím bílým stanem lemovali stormtroopeři, tedy příslušníci úderné pěchoty Galaktického impéria, a neonová světla připomínající legendární světelné meče.

VIDEO: Rocky Balboa se vrací. Jako trenér syna svého soupeře

Praha - Rocky Balboa, bývalý světový šampion v těžké váze, se stane trenérem a mentorem Adonise Creeda, syna svého někdejšího soupeře Apollo Creeda.

Zkáza krásou. Dokument o Lídě Baarové přijde do kin na začátku ledna

Praha /VIDEO/ – Životní příběh české herečky Lídy Baarové líčí nový dokument režisérky Heleny Třeštíkové. Ve filmu s názvem Zkáza krásou se herečka zaměřuje nejen na svou oslnivou kariéru, ale také na roky po válce, kdy byla kvůli vztahu s Josephem Goebbelsem obviněna z kolaborace s nacisty a strávila více než rok ve vězení. Hlavním materiálem pro film byl rozhovor, který Třeštíková s Baarovou udělala už v roce 1995 v Rakousku.

Prima natáčí Opilý kuře s Janem Dolanským a Jakubem Prachařem

Praha - Televize Prima natáčí nový seriál s názvem Opilý kuře. V hlavní roli se představí Jan Dolanský a Jakub Prachař. Další hlavní roli v seriálu má gastronomie a jídlo jako takové. Seriál diváky zavede do pěti prostředí, která jsou metaforou pěti snů, pěti přístupů k životu. Mají jinou chuť, vůni, jinou barvu, žijí v nich jiní lidé. Pět světů, s nimiž budou v seriálu hlavní hrdinové, ale i diváci konfrontováni.

ČT odvysílá dokument o Havlovi včetně unikátní scény

Praha – Unikátní a dosud nepublikovaná scéna s bývalým prezidentem Václavem Havlem v uniformě Hradní stráže rozšíří dokument režiséra Vojtěcha Jasného. Česká televize ho na program zařadí příští pondělí u příležitosti Jasného 90. narozenin. 

Zhýčkaní Pražáci žili týden v Chánově, dnes to odvysílá Česká televize

Most, ČR - Mladí lidé z velkoměsta v televizi ukáží extrémní zážitky z nejznámějšího romského sídliště.

Česká televize se vypravila po stopách Leoše Janáčka

Praha - Nový úhel pohledu na osobnost i dílo světoznámého skladatele Leoše Janáčka přináší pořad režiséra Karla Fuksy, jehož premiéru vysílá ČTart 25. 11. 2015 v 20:20. Dokument Místa, kudy chodil Janáček, připravilo brněnské televizní studio.

Hladové hry, Angelina u moře a mafie

Praha – Jak přežít. To je hlavní téma filmů, které dnes vstupují do kin. Ať už se jedná o cokoli – o smrtící pravidla, partnerskou apatii nebo živočišné predátory.

Mrtvolu sprovoďte ze světa. Dokument o hledání ostatků Josefa Toufara na ČT

Praha - Téměř detektivní pátrání přináší dokument Mrtvolu sprovoďte ze světa, který do svého svátečního vysílání 17. listopadu 2015 zařadil program ČT2. Zachycuje hledání ostatků číhošťského faráře Josefa Toufara a jejich následnou exhumaci. Film režiséra Romana Vávry vznikl v brněnském studiu České televize v Tvůrčí producentské skupině Patricka Diviše. Pořad začíná v 21:05 na programu ČT2.

Vánoce na ČT: Zlý princ Hádek, kuchtík Mádl i tajená láska

Praha – Česká televize představila vánoční programové schéma, jsou mezi nimi tři nové pohádky i tři filmové premiéry.

Zábavná vědomostní show Kdo je kdo? se vrací na televizní obrazovky

Praha - Na obrazovky televize Prima se v reprízách vrací oblíbená vědomostní show Kdo je kdo?, a to od čtvrtka 5. 11. od 20.15 hodin. Diváci budou mít možnost opět pravidelně vídat Alici Bendovou, Boba Klepla, Martina Zounara, Danu Morávkovou nebo například duo Těžký Pokondr. Chybět nebude ani moderátor Petr Vondráček.

Animovaný celovečerní snímek Malý princ míří do českých kin

Praha /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Připomeňte si jeden z nejmilovanějších příběhů pro snílky všeho věku. Film je vůbec první celovečerní animovanou adaptaci klasického mistrovského kusu Malý princ od Antoinea de Saint-Exupéryho.

Seriál Akta X se v lednu vrací s novými příběhy

New York - Po třináctileté absenci se 26. ledna 2016 vrátí na televizní obrazovky kultovní sci-fi seriál Akta X, potvrdili a upřesnili v neděli v New Yorku předchozí zprávy představitelé projektu televizní sítě Fox. V nových šesti příbězích se v rolích agentů FBI Foxe Muldera a Dany Scullyové opět objeví herci David Duchovny a Gillian Andersonová.

MUZIKÁL aneb Cesty ke štěstí je poklonou legendárnímu muzikálu Starci na chmelu

Praha /VIDEO/ - Minulý týden byl dotočen, v Kounicích na Kutnohorsku v areálu dětského tábora Familík, nový český hudební film MUZIKÁL aneb Cesty ke štěstí, který vzniknul jako poklona legendárnímu muzikálu Starci na chmelu.

Ve filmovém příběhu horolezce debutuje Vavřinec Hradilek

Praha - Tenkrát v ráji. To je česko-slovenský koprodukční film, který nyní začala natáčet trojice režisérů v prostředí Vysokých Tater. Předlohou scénáře byl stejnojmenný román vydaný v nakladatelství Fragment z pera spisovatele Josefa Urbana, který je zároveň scenáristou a producentem filmu. Vypráví příběh dramatického osudu českého horolezce Josefa Smítky a jeho druhů popravených nacisty v dubnu 1945 v Terezíně.

Robinson na Marsu, David a sériový vrah

Praha - Do kin přichází Matt Damon opuštěn svou posádkou, handicapovaný mladík v Praze a hrdinové Mašínova Wilsonova.

Jean Reno se vrací ve francouzském filmu Nemilosrdní

Praha - Populární francouzský herec Jean Reno se vrací na plátna kin ve své nejoblíbenější roli – jako drsný policajt ze staré školy s osobitým smyslem pro spravedlnost a humor. Film Nemilosrdní, který dnes na projekci v Praze představila společnost AQS, přijde do kin 8. října.

Dušan Klein dnes natáčel další záběry filmu o básnících

Praha - Další část nové komedie o básnících natáčel dnes v Praze režisér Dušan Klein. Před kamerou se objevili Pavel Kříž v roli ústředního hrdiny doktora Štěpána Šafránka a jeho nová sousedka Linda Rybová. V suterénu domu, sloužícího jako skladiště odložených věcí, jí právě ukazoval své „poklady z mládí" skryté v zaprášené bedně.

Zemeckisův snímek Muž na laně přijde do kin 8. října

Praha - Od 8. října se do kin dostane hraný snímek oscarového režiséra Roberta Zemeckise Muž na laně, který dnes na projekci v Praze představila společnost Falcon. Jeho obsahem je akce artisty Philippa Petita, který 7. srpna 1974 přešel bez jištění po laně mezi newyorskými budovami Světového obchodního centra. Film natočen ve 3D a bude se promítat i v kině IMAX na Floře.

Polednice, nový český horor, hlásí: dotočeno!

Praha - Jedna z nejobsazovanějších domácích hereček Aňa Geislerová a herecká dáma Daniela Kolářová v poloze, v jaké jsme ji ještě neviděli, se setkávají v hlavních rolích původního českého hororu Polednice. Film se natáčel v průběhu srpna a září především v Praze a okolí Berouna. Nyní tvůrci hlásí dokončení natáčení a práce na filmu bude nadále pokračovat ve střižně. Film by měl vstoupit do kin na jaře příštího roku.

Pompézní show rockera z Pink Floyd vtrhne do kina

Chomutov - Dvaasedmdesitáletý Roger Waters s mladistvou vervou opět buší do floydovské Zdi. Díky cyklu Koncerty v kině se i Česká republika přiřadí ke stovkám kin po celém světě, až 29. září 2015 propukne přímý přenos pompézní audiovizuální hostiny Roger Waters The Wall. V okrese ho uvede jen chomutovské kino Svět.

Angry Birds ve filmu jsou tady

Praha - Velkolepá ptačí podívaná ve 2D i 3D nás zavede na ostrov, kde žijí nelétaví, ale jinak velice šťastní ptáci.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT