Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Co se chystá do kin a do televize

Přečtěte si, jaké filmy nás čekají v kinech a v televizi.

Alenka v říši divů: Za zrcadlem zůstává v čele návštěvnosti kin

Praha - Nové filmové zpracování Alenky v říši divů: Za zrcadlem zůstává v čele tabulky víkendové návštěvnosti tuzemských kin. Snímek režiséra Jamese Bobina o nebezpečné cestě, během které musí Alenka zachránit potrhlého Kloboučníka, za dva týdny navštívilo přes 66.000 diváků, kteří v pokladnách kin nechali více než 9,5 milionu korun. Oznámila to dnes Unie filmových distributorů.

Letní kino v Pardubicích zahájí snímkem Lída Baarová

Pardubice - Jedenáctý ročník letního kina v Pardubicích zahájí projekce filmu Lída Baarová. Snímek uvede režisér Filip Renč. Letní kino bude opět promítat po celé prázdniny v sousedství skateparku. Dnes o tom informoval promotér Tomáš Drechsler.

Hřebejkova Učitelka vznikla na Slovensku, premiéra bude ve Varech

Praha - Režisér Jan Hřebejk dokončil v Bratislavě film Učitelka podle scénáře Petra Jarchovského. Snímek je příběhem o lidské důstojnosti a Hřebejk do něj obsadil neokoukané herce v čele se Zuzanou Mauréryovou. Premiéru bude mít v karlovarské soutěži, v kinech se objeví 21. července.

První máj s Božským Kájou: Všechny láska Karla Gotta na TV Barrandov

Praha /FOTOGALERIE/ - Na prvomájovou neděli připravila TV Barrandov pořad pro všechny, kteří mají rádi Karla Gotta. Unikátní dokument představí zpěváka nejen jako mnohonásobného Zlatého slavíka a úspěšného hudebníka. Ale především jako člověka, kamaráda, kolegu a otce. Diváci se mohou těšit na historky, které dosud nikde nezazněly, vzpomínky, co možná měly zůstat utajeny a příběhy dokreslující skutečnou povahu Mistra.

Kdo zabil Lauru? Twin Peaks se vrátí

Los Angeles - Sovy nejsou tím, čím se zdají být. Vzpomínáte? Těžko věřit, ale je to už čtvrt století, kdy tato hláška (krom jiných) zazněla v kultovním seriálu Městečko Twin Peaks. A zdá se, že jeho fenomén trvá.

Básníci pobaví i hendikepované diváky

Praha /FOTOGALERIE/- Nová komedie Dušana Kleina Jak básníci čekají na zázrak je prvním českým filmem, jenž je pro digitální kina vybaven audio popisem pro zrakově postižené a skrytými titulky pro sluchově postižené diváky.

Láska i pomsta ve špatných časech

Praha - V kinech bude vřava. O diváckou přízeň se utká sedm premiér s Hannibalem Lecterem a toužícími ženami v čele.

Film Na Sever vypráví o málo známé záchraně 80 židovských dětí

Praha - V pražském kině Světozor má dnes večer premiéru dokumentární film o židovských dětech, které odjely koncem roku 1939 z Prahy do Dánska. Jen díky tomu, že opustily své rodiny, se jim podařilo přežít holokaust a začít nový život. Film nazvaný Na Sever natočila režisérka Nataša Dudinská podle námětu novinářky Judity Matyášové, která objevila tuto málo známou záchrannou akci v roce 2010.

Česká televize koupila od BBC čtvrtou řadu seriálu Sherlock

Praha - Česká televize koupila práva na vysílání čtvrté řady seriálu Sherlock, která se začala natáčet letos v dubnu. Na veletrhu audiovizuální tvorby ve francouzském Cannes získala i seriály Kettering Incident a Happy Valley, rovněž z produkce BBC. Oznámila to v tiskové zprávě.

Hardcore Henry. První film na světě natočený z pohledu první osoby

Praha /VIDEO/ - Do českých kin se chystá film, jaký tu ještě nebyl. Hardcore Henry je první film na světě natočený kompletně z pohledu první osoby ve stylu videoherních stříleček. 

Co jí dát, když všechno má? Roli!

Praha - Režisér Zdeněk Zelenka představil televizní film Každý milion dobrý, který napsal Jiřině Bohdalové k letošním 85. narozeninám.

VIDEO: Tentokrát básníci čekají na zázrak. Dočkají se?

Praha /FOTOGALERIE/ - Jak básníci čekají na zázrak. Legenda se vrací po 12 ti letech na plátna kin!

Šestý díl "Básníků" dnes v předpremiéře

Pardubice/Hradec Králové – Jak básníci čekají na zázrak. To je název šestého dílu o legendárních filmových „básnících". Ti v tomto pokračování konečně dospějí ke svým cílům, k nimž léta směřovali.

Česká televize: Návrat známých hrdinů, nováčci, ale i Marie Terezie

Praha - Česká televize představila projekty, které vznikají pod rukama režisérů Prušinovského, Najbrta, Slámy či Stracha.

Žijeme skrze ty druhé

Praha - Režisér Petr Václav včera představil s herci Lenkou Vlasákovou a Karlem Rodenem film Nikdy nejsme sami oceněný na Berlinale.

VIDEO: Angry Birds ve filmu představuje nový trailer

Praha - Film zavede diváky na ostrov, kde žijí nelétaví, ale jinak velmi šťastní ptáci. Tedy až na pár výjimek. Ruďák, věčně vzteklý opeřenec, neposedný Žluťas a výbušný Bombas tvoří v tropickém ráji partičku neoblíbených outsiderů. Když však na ostrov dorazí záhadná zelená prasata, musí tahle nesourodá skupinka zjistit, co mají vepři za lubem a svůj ostrov před nimi zachránit. Premiéra Angry Birds ve filmu je 12. května 2016.

VIDEO: Bridget Jonesová se vrací, tentokrát těhotná

Londýn - Oblíbená hrdinka Bridget Jonesová, v jejíchž trablech s láskou se zhlédly miliony žen, se po dvanácti letech vrací na filmové plátno. Informovala o tom agentura Reuters. Třetí díl série, nazvaný Dítě Bridget Jonesové, přijde do kin v září, ale už nyní zveřejnili tvůrci filmu na internetu trailer.

VIDEO: Morální thriller Boj představuje první ukázku

Praha - O tom, že ten největší boj čeká vojáka leckdy až po návratu domů z válečného pole, vypráví nejnovější film dánského scenáristy a režiséra Tobiase Lindholma Boj.

Chcete být milionářem? je zpět. V novém studiu, s novou znělkou a Markem Vašutem

Praha - Soutěžní show všech dob Chcete být milionářem?, ve které soutěžící bojují o deset milionů korun, se vrátí na obrazovky televize Nova už ve středu 23. března ve 20:20. Diváci si tak vychutnají první premiérový díl plný zábavy a napětí už příští týden a následně každou další středu.

Pat a Mat chtěli a dostali role

Praha /VIDEO, FOTOGALERIE/ – Dvojice „šikulů" Pat a Mat se vrací na scénu, a to od 31. března rovnou v celovečerním filmu pro celou rodinu. Známí nešikové slaví 40 let od svého vzniku, a byť se na stříbrném plátně ještě nepředvedli, pro kutily jejich kalibru to přeci nemůže být problém. Obzvlášť, když mají na půdě krabice plné filmů a pod schody promítačku, na které své příhody rádi promítnou…

Módního návrháře přiblíží dokument Lagerfeld - důvěrné

Praha - Pod názvem Lagerfeld - důvěrné se v českých kinech od 18. března objeví filmový portrét této ikony světové módy a hlavního návrháře značky Chanel. Podle zástupců distribuční společnosti Atlantis entertainment CZ nejde jen o další snímek věnovaný módě, ale je intimním a lidským portrétem Karla Lagerfelda, jehož odkaz překračuje hranice světa módy.

Prima přichází s hobby pořadem Váš Prima receptář. Vrací se i Láďa Hruška

Praha – Nový hobby pořad Váš Prima receptář, který volně navazuje na tradici oblíbeného Receptáře prima nápadů, startuje v neděli 6. března na obrazovkách televize Prima. Role hlavního moderátora se zhostí herec Václav Postránecký, který divákům každé nedělní poledne představí tři zajímavé hosty ve studiu a nabídne tři reportáže. Ve stejný termín se vrací na obrazovky i divácky oblíbený pořad Vychytávky Ládi Hrušky.

Eichmann show. Dokumentární snímek roku v české premiéře

Praha - Televiza Prima připravila pro diváky jedinečný celovečerní film: oceňované a hvězdně obsazené dokudrama s názvem Eichmann show. Soudní proces s Adolfem Eichmannem byl, mimo jiné, zásadní událostí v dějinách televize. Přelíčení se totiž vysílalo živě do celého světa. Natáčení soudu se stalo také námětem hraného filmu z produkce BBC, který využívá archivní dokumentární záběry z reálného procesu a spojuje je s hraným příběhem filmařů.

Šestašedesát let od umučení. Osud kněze Toufara připomene dokumentární opera

Praha - Farář Josef Toufar zemřel před šestašedesáti lety na následky mnohatýdenního mučení komunistickou Státní bezpečností. Dramatický příběh číhošťského faráře připomene v premiéře ČT art. Dokumentární operu skladatele Aleše Březiny, se Soňou Červenou, Vladimírem Javorským či Janem Mikuškem, odvysílá v sobotu 27. února od 20:20 hodin.

Brooklyn, sprejerky a Osm a půl

Praha - V kinech se slova ujmou ženské hrdinky, Felliniho režisér v krizi, Řachanda a další počítačoví bohové.

Ohnivý kuře aneb Jak vaří Jakub Prachař s Janem Dolanským

Praha – Tentokrát do gastronomického prostředí zavede diváky další nový seriál televize Prima Ohnivý kuře. Rozsahem osmdesátidílný počin (název mu dal skutečný recept), jehož autorem je René Decastelo a režijně se na něm podílejí Libor Kodad, Jiří Chlumský a Vojtěch Moravec, se na obrazovkách objeví v sobotu 5. března.

V deseti letech tváří tvář Polednici

Praha - Již 3. března vstupuje do kin film Polednice a jak se zdá, film má nakročeno k tomu, aby zrodil novou dětskou hereckou hvězdu. Vedle Anny Geislerové v roli Elišky se ve filmu objeví debutující Karolína Lipowská, která hraje její dcerku Anetku. Desetiletou Karolínu Lipowskou objevila castingová režisérka Maja Hamplová při hledání dětské tváře pro reklamu.

Do kin míří český dokument Girl Power o ženském graffiti

Praha /VIDEO/ - Girl Power, historicky první celovečerní dokument mapující fenomén ženského graffiti, chystá po více než sedmi letech natáčení svou premiéru. Film představí graffiti writerky z patnácti měst světa od Prahy, přes Moskvu, Kapské Město, Sydney, Biel, Madrid, Berlín, Toulouse, Barcelonu až po New York.

Detektivové od Nejsvětější Trojice jsou zpět

Praha - Parta detektivů v čele s Klárou Melíškovou, Stanislavem Majerem, Miroslavem Krobotem a Terezou Voříškovou se vrátí na obrazovku, a to ve čtyřdílné minisérii Modré stíny z cyklu Detektivové od Nejsvětější Trojice. Poprvé se ve vysílání Česká televize objeví v neděli 28. února ve 20 hodin. Seriál režiséra Viktora Tauše a scenáristy Petra Jarchovského volně navazuje na trilogii Jana Hřebejka Případ pro exorcistu a opět vychází z předlohy spisovatele a olomouckého pedagoga Michala Sýkory.

Sádkův horor Polednice přijde do kin začátkem března

Praha – Začátkem března se v kinech objeví původní český horor Polednice autorsko-producentského dua Matěj Chlupáček-Michal Samir. Debutující režisér Jiří Sádek ho v pátek představil na projekci v Praze. Na plátně se objeví Aňa Geislerová, Daniela Kolářová, Karolína Lipowská v dětské roli a dále Jiří Štrébl, Marie Ludvíková, Zdeněk Mucha, Halka Třešňáková a Tomáš Bambušek.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT