Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Co se chystá do kin a do televize

Přečtěte si, jaké filmy nás čekají v kinech a v televizi.

Americká sci-fi Marťan dorazí do českých kin 1. října

Praha - V první říjnový den se v kinech objeví americký sci-fi snímek Marťan. Režisér Ridley Scott (Vetřelec, Prometheus, Gladiátor) ho natočil podle scénáře, na kterém se podílel i autor knižní předlohy Andy Weir. Vylíčil příběh astronauta, který bojuje na nehostinné rudé planetě o přežití a návrat na Zemi. Titulní roli vytvořil Matt Damon, na plátně se objeví i Jessica Chastainová, Kristen Wiig, Kate Mara, Michael Pe?a a Sean Bean.

Osudná expedice, vášnivá pěvkyně a slovenský mesiáš

Praha - V kinech si užijeme trojrozměrnou vánici na Everestu, falešný zpěv Marguerite i česko-německé Boží mlýny.

Thriller Labyrint: Zkoušky ohněm vede návštěvnost kin

Praha - Pokračování amerického sci-fi thrilleru Labyrint s podtitulem Zkoušky ohněm se hned po premiéře dostalo do čela tabulky nejnavštěvova­nějších filmů českých kin. O víkendu je podle informací Unie filmových distributorů zhlédlo 28.954 diváků, kteří ve 112 kinech nechali čtyři miliony korun.

Skončilo natáčení české komedie Teorie tygra

Praha – Populární herec Jiří Bartoška ztvárnil hlavní roli v komedii režiséra Radka Bajgara Teorie tygra, jejíž natáčení tento týden skončilo. Od začátku srpna se filmaři pohybovali hlavně v malebné krajině na jih od Prahy – v blízkosti Vltavy, Berounky a Sázavy. Příběh vypráví o veterináři Janovi, který se vydává na nebezpečnou cestu navzdory tomu, že může přijít o vše, řekl mluvčí projektu Petr Slavík z distribuční společnosti Cinemart. Premiéra bude v březnu 2016.

Zlatá šedesátá se vrací na obrazovku

Praha - Cyklus dokumentů z roku 2009 Zlatá šedesátá připomněl na ČT art domácí filmaře z 60. let, kteří dosud žijí či natáčejí (Miloš Forman, Eduard Grečner, Dušan Hanák, Věra Chytilová, Igor Luther). Teď se záslužná série vrátila na obrazovku a je věnována tvůrcům již nežijícím (např. Klos-Kadár, Kachyňa, Vláčil, Papoušek, Krumbachová, Máša, Schorm, Jireš, Havetta, Juráček).

StarDance s Leonou Machálkovou i Markem Taclíkem

Praha /FOTOGALERIE/ - Oblíbená taneční show přijde v říjnu opět na obrazovky České televize. Pro sedmý ročník připravila několik novinek.

S Jakubem v přírodě, s Oldřichem Víznerem v muzeu

Praha – Dětský kanál České televize ČT:D oslavil v pondělí dva roky od svého spuštění. A může mít důvod k radosti, protože se za tu dobu stal druhou nejsledovanější veřejnoprávní stanicí zaměřenou na děti v Evropě, zvyšuje podíl vlastní tvorby a jeho webové stránky registrují sedm milionů zobrazení měsíčně.

Třetí řada dokumentárního seriálu Čtyři v tom na ČT

Praha - Třetí řada dokumentárního seriálu o těhotenství, porodu a šestinedělí se s humorem i něhou zaměří na proměnu života nastávajících rodičů. V nové sérii se tvůrci soustředí na ty, kteří stojí před odlišnými výzvami než většina párů v předchozích dvou řadách divácky úspěšného docusoapu. Nová řada seriálu Čtyři v tom se na obrazovkách České televize objeví od středy 2. září ve 21.45 hod. Oproti předchozím řadám bude seriál vysílán na ČT1.

Podzim na ČT art: Magický Činoherní klub i Zlatá šedesátá II.

Praha – Týdnem speciálních premiér, vysílaných k dvouletému výročí kanálu, odstartoval v pondělí večer podzim na ČT art.

Strasti a slasti Rudyho, kterého má každý rád

Praha - Česká televize nasazuje do vysílání dvanáctidílný rodinný sitcom, který podle americké předlohy Everybody loves Raymond natočil Petr Zahrádka

Marguerite zpívá v Paříži i v brněnském Mahenově divadle

Brno – Pravda. Láska. Lež. Zejména k těmto hodnotám se opakovaně vrací příběh nového filmu Marquerite, který zachycuje osud bohaté zpěvačky Marguerite Dumontové. Výpravné drama ozvláštněné humorem vzniklo ve francouzsko-české koprodukci a jedna z jeho částí se natáčela také v Brně – v prostorách Mahenova divadla.

Pátrání po předcích s Jiřinou Bohdalovou i Janem Pirkem

Praha – Česká televize uvede od září druhou řadu cyklu Tajemství rodu, zájem o účast v něm sami projevili i Jaromír Hanzlík a Miroslav Donutil.

Jiří Strach přichází s Labyrintem, seriálem pro soustředěného diváka

Praha – Labyrint, sedmidílný kriminální seriál režiséra Jiřího Stracha a scenáristy Petra Hudského, je jednou z podzimních novinek České televize. Na obrazovkách se bude objevovat od pondělí 31. srpna, vždy ve 20 hodin.

Filmová pohádka Řachanda by měla mít premiéru 25. února

Dětenice (Jičínsko) - Filmová pohádka Řachanda režisérky Marty Ferencové by měla mít premiéru 25. února 2016. Filmaři dnes a v úterý v areálu zámku v Dětenicích na Jičínsku natáčejí poslední záběry, například dnes se točila s osmi desítkami komparzistů scéna popravy ze závěru pohádky, řekla mluvčí projektu Gabriela Vágner.

Případy 1. oddělení pokračují. Tým posílí nový detektiv v podání Igora Chmely

Praha - Osm nových epizod kriminálního seriálu Případy 1. oddělení je dotočeno a míří do střižny. Tým vyšetřovatelů se v druhé sérii opět zaměří na kauzy inspirované skutečnými kriminálními případy. K hrdinům první řady přibude nový vyšetřovatel Dušan Vrána v podání Igora Chmely.

Dokumentární film Václava Kučery připomene osobnost Filipa Topola

Praha - Film Václava Kučery Takovej barevnej vocas letící komety připomene jednu z nejdůležitějších osobností českého kulturního života posledních let Filipa Topola. Dokumentární snímek, který vstoupí do tuzemských kin 24. září, vypráví o skladateli, textaři, klavíristovi a zpěvákovi skupiny Psí vojáci, jehož tvorba zasáhla tři generace. Za tvůrce o tom informovala Michaela Braná.

Prima na podzim: Přístav, Vinaři či Česko Slovensko má talent

Praha – Panuje vedro k zalknutí, je třeba se pořádně svlažit u vody – řeklo si vedení TV Prima. A tak novináře ve čtvrtek odpoledne pozvalo do chatové osady a přilehlého přívozu Kazín (kousek za Prahou), kde představilo pořady, které se budou na podzim objevovat na jejích kanálech.

Strašidla. Zdeněk Troška chystá nový film

Přípravy na natáčení nového filmu Zdeňka Trošky Strašidla jsou v plném proudu. Zdeněk Troška má nejen vybrané lokace, ale především obsazené všechny role této rodinné komedie.

Ať už jsme Moravani nebo Češi, budeme si z nás dělat legraci

Praha - Druhou řadu seriálu Vinaři posílí další herecké tváře, na obrazovkách TV Prima se objeví už na podzim.

Meryl Streep se v novém filmu představí v roli rockové zpěvačky a kytaristky

Praha /VIDEO/ – Do kin míří nový film s Meryl Streepovou, Nikdy není pozdě (Ricki and the Flash), ve kterém se herečka představuje tak, jak jsme ji dosud nepoznali - v roli rockové zpěvačky a kytaristky.

Nový český film Cesta do Říma představuje trailer

Praha /VIDEO/ - Nová česká filmová komedie Cesta do Říma představuje divákům trailer. Film s Berenikou Kohoutovou, Ninou Divíškovou, Miroslavem Donutilem, Igorem Chmelou, Tomášem Hanákem a Václavem Hrzinou bude mít pražskou premiéru 5. srpna letošního roku a v průběhu srpna jej diváci uvidí v různých letních kinech, např. v Nákladovém nádraží Žižkov. 

Česká televize na podzim: Doktor Martin, Labyrint, StarDance i velikáni filmu

Praha – Česká televize představila podzimní programové schéma, tvoří jej nejen autorské seriály a adaptované zahraniční hity

VIDEO: První trailer k novému filmu Lída Baarová je na světě

Praha - Premiéru by měl mít nový film režiséra Filipa Renče začátkem roku 2016, už nyní ale byla zveřejněna první ukázka. V titulní roli snímku se představí Táňa Pauhofová, v roli říšského ministra propagandy Goebbelse se objeví rakouská hvězda Karl Markovics.

Animovaná komedie Mimoni zůstala v čele návštěvnosti kin

Praha - Animovaná americká komedie Mimoni zůstala druhý týden v čele víkendové návštěvnosti tuzemských kin. O víkendu ji v 93 kinech zhlédlo 53.705 diváků, výrazně méně než při premiéře. Tehdy ji ve 145 kinech zhlédlo 219.233 diváků. Podle informací Unie filmových distributorů komedii o dobrácích, kteří vidí smysl své existence v posluhování tomu největšímu darebákovi, nepřekonal ani Méďa 2. Premiéra komedie o plyšákovi, který se nezastaví před ničím, přilákala do 112 kin 21.113 diváků.

Detektivové z Případu pro exorcistu se vrací. V Modrých stínech

Praha – Česká televize začala natáčet volné pokračování Případu pro exorcistu. Režisérem třídílné minisérie Modré stíny je Viktor Tauš. Na obrazovky se v ní vrátí parta detektivů v čele s Klárou Melíškovou, Stanislavem Majerem, Miroslavem Krobotem a Terezou Voříškovou. Případ pro exorcistu sledovalo na obrazovkách ČT v průměru 1,37 milionu diváků.

Letní obrazovka s novinkovými Třemi mušketýry

Praha – Se vzrůstajícími teplotami se na letní sezonu začíná připravovat i televizní skupina Prima, která pro své diváky připravila atraktivní prázdninový program. K jeho největším lákadlům bude patřit výpravný seriál Tři mušketýři z produkce BBC, který na obrazovce odstartuje v pondělí 29. června. Je adaptací proslulého románu Alexandra Dumase staršího. Nejnovější seriálové ztvárnění napsal Adrian Hodges a v hlavních rolích se představí známí britští herci.

Instalatér z Tuchlovic inspiruje filmaře

Kladno – Lidé milují silné příběhy a zvláště ty, které se opírají o skutečnost. V době velmi vyhledávaných reality show, kdy diváci televizních obrazovek s oblibou nahlížejí do domácností jednotlivých aktérů a sledují jejich životní peripetie, přijde už za rok na podzim do kin nová komedie z dílny režiséra Tomáše Vorla s názvem Instalatér z Tuchlovic.

Nový český film, který se točil na Mostecku, má premiéru v Karlových Varech

Mostecko – V Horním Jiřetíně natáčel režisér Andy Fehu nový český film Nenasytná Tiffany. Snímek, v němž hlavní roli ztvárňuje Leoš Noha, bude do kin uveden 30. července. Předtím ho ve světové premiéře uvidí diváci 5. července na 50. ročníku karlovarského filmového festivalu v programové sekci Půlnoční filmy.

Rytmus zveřejnil oficiální plakát k filmu RYTMUS sídliskový sen

Praha - Hudební film režiséra Mira Drobného o nejkontroverznějším česko-slovenském raperovi: RYTMUS sídliskový sen, který se natáčel osm let, prý odhaluje i to, co jste doteď o Patrikovi "Rytmusovi" Vrbovském netušili.

Seriál Vinaři se dočká pokračování. Z Moravy se přesune do Čech

Praha – Televize Prima začala natáčet pokračování seriálu Vinaři. Další řada se dějem i místem natáčení přesunula z Moravy do severních Čech. Na obrazovkách se objeví na podzim, oznámila Prima.

Skončilo natáčení filmu Lída Baarová, premiéra bude začátkem roku

Praha - Poslední natáčecí den má za sebou štáb snímku Lída Baarová. Tým v čele s režisérem Filipem Renčem a scenáristou Ivanem Hubačem strávil za kamerou více než 50 dní. Nyní putuje materiál na půl roku do střižny a trikového studia. Premiéru by měl mít snímek vznikající v česko-slovenské koprodukci začátkem roku 2016, oznámil mluvčí tohoto projektu Karel Mchitarjan.

Léto na ČT: Dietlovy seriály, mayovky nebo premiérový Taxík

Praha – Česká televize si v létě připomene třicet let od úmrtí scenáristy Jaroslava Dietla. Seriály Nemocnice na kraji města nebo Malý pitaval z velkého města na obrazovce uvede dvakrát týdně. Kromě výběru z francouzské nebo americké nezávislé kinematografie nabídne rovněž investigativní Reportéry ČT nebo nové díly soutěžního Taxíku.

Prima začíná natáčet nový detektivní seriál VIP vraždy

Praha - Televize Prima začíná natáčet nový detektivní seriál s pracovním názvem VIP vraždy. V hlavní roli spisovatelky krimi románů se objeví Soňa Norisová. Hlavním mužským hrdinou bude mladý detektiv v podání Patrika Děrgela, řekla vedoucí PR a komunikace Primy Marie Fianová.

Filmy z Cannes zamíří už letos do českých kin

Praha – Některé z filmů uvedených v hlavní soutěži festivalu v Cannes včetně oceněných se na podzim představí českým a slovenským divákům. Nejprve to bude v říjnu v rámci filmové přehlídky Be2Can, pak v běžné distribuci. Snímek Dhepaan režiséra Jacyuese Audiarda, který v neděli získal Zlatou palmu, mohou diváci zhlédnout na Be2Can.

Jan Hus – nikoli buřič, ale teolog, moralista a katolický kněz

Praha - Česká televize uvede v roce šestistého výročí úmrtí největšího českého reformátora trilogii, kterou podle Evy Kantůrkové natočil Jiří Svoboda.

Zpátky do minulosti. Nová docu reality od soboty na ČT1

Praha – Usedlost v lokalitě Na Klepačce ve Starých Hamrech se na dva měsíce proměnila ve statek z doby před sedmdesáti lety. Jeho obyvateli se stala sedmičlenná rodina. Po prvním probuzení ji čeká nemilé překvapení – je právě 15. března 1939 a nastávají zlé a chmurné časy. Tak začíná děj unikátního televizního experimentu s názvem Dovolená v protektorátu, který prověří schopnost současné rodiny uspět v protektorátních podmínkách a v televizní zkratce ukáže chronologii protektorátní éry a její dopady na životy tehdejších civilistů. První díl Dovolené v protektorátu mohou diváci na televizních obrazovkách sledovat už v sobotu 23. května od 20 hodin na ČT1.

Jak se vaří móda u Diora

Praha – Dior a já. Tak se jmenuje francouzský dokument, který nyní hýbe módním světem. Nahlíží bez skrupulí do mýty opředeného domu Christian Dior a za necelý měsíc vstoupí do český kin. Po premiérách v USA a Británii sklízí originální pohled do nejvyšších pater módního světa nadšené reakce. 

Jak hollywoodská hvězda usychala v džípu

Praha – Napínavá, zábavná a decentně poučná. Taková by měla být velkorysá filmová adaptace pohádky Boženy Němcové Sedmero krkavců, kterou natočila Alice Nellis a kterou začátkem června uvede do kin Bohemia Motion Pictures.

Čeští hrdinové v zahraničí: Dvořák, kriminálky i večerníčky

Praha – Pokračování úspěšných seriálů Panství Downton a Most, pro diváky ČT art pak kultovní seriál Mad Men veze divákům z mezinárodního filmového a televizního veletrhu MIPTV v Cannes Česká televize. Do Polska naopak posílá krimi seriály a filmy, skandinávským dětem příběhy Jak to chodí u hrochů a těm chorvatským večerníčky Václava Chaloupka, Vydrýska, Tuláčka i cyklus Méďové.

V Celebritách dojde i na mučení

Praha - Režisér Miloslav Šmídmajer dotočil poslední jarní klapku své komedie s Jiřím Mádlem v roli režiséra mýdlové opery.

Sherlock i Fleming na obrazovce ČT

Praha – Česká televize přinese na obrazovku výběr z produkce britské veřejnoprávní televize BBC. Na diváky tak například čeká čtvrtá řada populární série Sherlock, ale i seriál o spisovateli Ianu Flemingovi, autorovi knih o agentovi 007. Vedle hrané tvorby nabídne i nové dokumenty o přírodě, kultuře a pořady pro děti.

VIDEO: První ukázka z dokumentu Amy

Praha - První autorizovaný dokument o výjimečné britské zpěvačce Amy Winehouse, která na začátku tisíciletí posunula hranice popové hudby, vstoupí do českých kin v srpnu letošního roku pod hlavičkou Aerofilms. Světová premiéra filmu v UK je plánovaná na 3. července 2015. První ukázku zveřejnili producenti celovečerního dokumentu Amy v pořadu Good Morning Britain.

Jiří Mádl našel ve své rodinné historii hrdinské činy

Českobudějovicko - Herec natáčel v Českých Budějovicích a okolí dokument České televize Tajemství rodu. Na podzim ho odvysílá kanál ČT1.

Když Kaiser a Lábus potkají třetího klauna...

Praha - Když se potkají tři klauni, nemusí být vždycky legrace. Zvláště, když na povrch vyplouvají křivdy minulosti. Přesto ale diváci v televizní premiéře snímku Klauni o humorné situace nepřijdou. „I v těch nejtragičtějších chvílích je vlastně všechno směšný a dobrý komik vytěží z těch chmurných chvil to legrační, ten fór," právě tak charakterizuje klauna představitel jednoho z hlavních hrdinů filmu herec Oldřich Kaiser.

Rodinka Draculů vrací s novou dávkou dobrodružství!

Praha /VIDEO/ - Pokračování strašidelné komedie společnosti Sony Pictures Hotel Transylvánie 2 se diváci dočkají už v září. 

Na obrazovky se s šesti novými díly vrátí seriál Akta X

Los Angeles - Všechny fanoušky kultovního sci-fi seriálu Akta X potěší americká televizní stanic Fox, která natočí šest nových dílů - třináct let poté, co se v rolích agentů FBI Foxe Muldera a Dany Scullyové naposledy objevili jejich představitelé David Duchovny a Gillian Andersonová. Informovala o tom agentura AFP.

Česká televize natočila seriál o nezaměstnaných ženách. První díl pustí v neděli

Mostecko, ČR – Lidé z Mostu a Litvínova se objeví v novém dokumentárním seriálu Cesta ze dna. První díl uvidíme na obrazovce 29. března. Odvysílá ho druhý program České televize.

EXKLUZIVNĚ

Sedmero krkavců: Příběh Bohdanky a sedmi prokletých bratrů míří do kin

Praha /VIDEO/ - Populární česká režisérka Alice Nellis představí Česku už 4. června 2015 svůj nejnovější filmový počin. Tentokrát ovšem zvolila pro ni premiérový pohádkový žánr a natočila klasickou pohádku Boženy Němcové Sedmero krkavců. Kdo by ovšem čekal tradiční pojetí výchovného a místy potemnělého příběhu zakletých sedmi bratrů, bude překvapen…

Filmaři chystají koprodukční film o německé kancléřce Merkelové

Berlín - Život jedné ze současných nejvlivnějších žen světa, německé kancléřky Angely Merkelové, bude brzy převeden na filmové plátno. Snímek připravovaný v mezinárodní koprodukci by se v kinech měl objevit ve volebním roce 2017. Informovala o tom agentura DPA s odvoláním na obchodního ředitele produkční společnosti AVE Walida Nakschbandiho.

Hrdinové na obrazovce: Karel IV., Otakar Švec i detektiv Kuneš

Praha – Karel IV., Karel Kryl, Jaroslav Marvan, Otakar Švec – tyto a mnohé další osobnosti se objeví v nových hraných, ale i dokumentárních projektech, které připravuje do vysílání Česká televize.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT