Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Co se chystá do kin a do televize

Přečtěte si, jaké filmy nás čekají v kinech a v televizi.

Startují Hřebejkovy milostné „románky" na HBO

Praha /ROZHOVOR/ – Až po uši. To je seriál, který Jan Hřebejk natočil pro HBO a jehož první díl startuje tuto neděli ve dvacet hodin. Vychází podobně jako Terapie z izraelského formátu a scénáře napsaly Tereza Dusová a Iva Klestilová. Režisér si prý natáčení všech třinácti dílů užil.

Konkurz na rodiče, tuning i Jáma

Praha - Pětice nových dokumentů, které se v tyto dny představují na festivalu v Jihlavě, vstoupí za necelé dva týdny do kin pod hlavičkou Česká radost v českých kinech.

Stopy života podle psychiatra Cimického

Praha – První díl seriálu Stopy života režiséra Tomáše Magnuska uvede Televize Barrandov 24. října. V sérii, pod jejímž scénářem je podepsán psychiatr Jan Cimický, se objeví česká herecká špička. Josef Abrhám, Ivana Andrlová, Kateřina Brožová, Nina Divíšková, Ladislav Frej, Jan Hrušínský, Jan Kačer, Kateřina Macháčková, Libuše Šafránková, Marek Vašut i Jan Tříska – to je jen zlomek z obsazení seriálu, který své příběhy staví na skutečných událostech.

Nová řada Sherlocka i Medvídek Pú

Praha – Několik seriálů, včetně nové série Sherlocka, další řady Pana Selfridge či mafiánské ságy Gomorrah přiváží divákům z mezinárodního televizního veletrhu v Cannes Česká televize. Nechybí ani příběhy pro děti – Medvídek Pú nebo populární Děsivé dějiny z produkce BBC.

Petr Nikolaev dotočil Vybíjenou

Praha - Režisér Petr Nikolaev se vrátil ke komediálnímu žánru a opět podle jednoho z bestsellerů Michala Viewegha. V průběhu srpna a září natáčel novou českou komedii Vyvíjená podle jeho stejnojmenné knihy.

Český IMAX vyslyšel přání režiséra Nolana

Praha – České kino IMAX vyhoví jako jedno z mála na světě přání režiséra Christophera Nolana a uvede jeho novou sci-fi Interstellar ze 70mm filmového pásu.

Nechali si život proklouznout mezi prsty. Čeká je poslední den

Česká republika - Novinka Andělé všedního dne pod taktovkou Alice Nellis vznikla podle román Viewegha.

Andělé všedního dne Alice Nellis přijdou do kin 9. října

Praha - Andělé všedního dne je název nového filmu režisérky Alice Nellis, na jehož scénáři pracovala se spisovatelem Michalem Vieweghem na základě jeho stejnojmenné knižní předlohy. Do rolí andělů obsadila Mariána Labudu, Vojtěcha Dyka, Vladimíra Javorského a Elišku Křenkovou. Snímek dnes představila na projekci v Praze, v kinech se objeví 9. října.

Andělé, developeři a Lábus s Plastikem

Praha - Tři domácí novinky svedou boj o diváky s dvěma zahraničními. Vyhrají Dyk a Labuda s křídly nebo Denzel Washington?

Sousední filmaři bilancují. Bez úsměvu i nápadu

Praha - Povídkový snímek Slovensko 2.0 se ohlíží za dvacetiletím společenské scény. Zadání splnil nejlépe Juraj Herz.

Místa: promarněná šance na dobré drama

Praha - Film Radima Špačka a Ondřeje Štindla měl slibný potenciál. Režie i mladí herci jsou dobří, doplatili ale na scénář.

Dokument Nick Cave: 20.000 dní na Zemi přijde do kin 8. října

Praha - S každodenními rituály australského zpěváka, textaře, hudebního skladatele, herce a spisovatele Nicka Cavea, s tajemstvím jeho inspirace, s vnitřními běsy i dávnými křivdami seznámí jeho fanoušky britský dokument s názvem Nick Cave: 20.000 dní na Zemi. Film byl uveden na Letní filmové škole v Uherském Hradišti. Snímek, který dnes v Praze na pracovní projekci uvedla Asociace českých filmových klubů (AČFK), se do kin dostane od 9. října.

Ženy bez paměti, fízlové a Slováci

Praha - V kinech se potkají ztracená Nicole Kidmanová, Marilyn Manson a deset pohledů na dvacetiletí Slovenska.

Špačkova Místa přijdou do kin už 18. září

Praha - Příběhem o dospívání, lásce, ztrátě i pomstě je film Radima Špačka nazvaný Místa. Natočil ho podle scénáře Ondřeje Štindla v produkci Vratislava Šlajera ze společnosti Bionaut. Stejný tým se podílel na filmu Pouta, který za rok 2010 vyhrál v rámci Cen české filmové kritiky a s pěti soškami Českého lva zabodoval i u České filmové a televizní akademie.

Seznamte se s medvídkem Paddingtonem

Praha /VIDEO/ - Paddington, nejslavnější anglický medvídek, je pro britské děti něco jako pro české Krteček. Populární literární postava z knižní série Michaela Bonda poprvé ožije v celovečerním rodinném filmu na konci roku 2014. Už teď se nám ale Paddington představuje v prvním českém traileru, který nám ukáže, jakou spoušť může způsobit jeden chlupáč z Peru v Londýně. V českém znění medvídka Paddingtona namluvil Ondřej Brzobohatý.

Slovenské příběhy znovu v našich kinech

Praha - Jak se žije na Slovensku? Jaké jsou sny, naděje a obavy lidí z různých generací, a jak je reflektují filmoví tvůrci? Výběr z filmové tvorby našich nejbližších východních sousedů představí od října v českých kinech už druhý ročník projektu Současný slovenský film.

Jak šel čas s prvními českými paterčaty

Praha – Deniel, Michael, Alex, Tereza a Martin. A k nim ještě starší, šestiletý brácha Antonio. Historicky první česká paterčata, která v červnu oslavila rok, se mají čile k světu. Jejich příběh – od narození k prvním krůčkům – zaznamenává třináctidílný dokumentární seriál České televize Paterčata aneb Když vám osud nadělí, který se bude na obrazovkách objevovat každou středu počínaje dneškem (ČT 1 od 21.30).

První ukázka k filmu inspirovaného osudy Jana Saudka je na světě

Praha /VIDEO/ - Fotograf aneb Dámy, radím vám ke klidu…! To je název nového filmu Ireny Pavláskové, který vstoupí do kin v lednu. Film je volně inspirován osudy fotografa Jana Saudka. Ten také s režisérkou spolupracoval na scénáři.

Bláznivá smrt na Kriminálce Anděl

Praha – Premiérová čtvrtá řada seriálu Kriminálka Anděl pokračuje tuto neděli na Nově. Líčí případ důchodkyně, kterou naleznou sousedé ve sklepě smíchovského domu a jež se zdá být druhou obětí slabomyslného vraha.

TGM: Talkshow Geni a Míši: První a prezidentský díl

Praha /FOTOGALERIE/ – Do premiérového dílu nové talkshow Richarda Genzera a Michala Suchánka, za aktivní režisérské asistence Ondřeje Sokola, přijal pozvání hvězdný host, exprezident Václav Klaus. Tuto neděli ve 21.30 na Primě.

Seriál Život a doba soudce A. K.: Kauzy, jejichž předobrazy lze dohledat

Praha /FOTOGALERIE/ – Boj o dítě, sexuální ohrožení na pracovišti, konflikt zpěvačky s bulvárem, rozvod miliardáře, který zjistí, že nemá vůbec žádné peníze… Takovými a mnohými dalšími kauzami se zabývá nový třináctidílný seriál Život a doba soudce A. K., jemuž budou na obrazovkách České televize patřit pondělní večery (počínaje 1. zářím).

Vášnivá love story Pohádkář představuje trailer!

Praha /VIDEO/ - Již 6. listopadu vstupuje do kin moderní filmová love story režiséra Vladimíra Michálka Pohádkář podle scénáře Marka Epsteina na motivy stejnojmenného bestselleru Barbary Nesvadbové.

Nový program na ČT:D nese název Filharmonici na ulici

Ostrava - Dětský program ČT:D nabídne od září několik nových pořadů. Mezi nimi pořad Filharmonici na ulici s Adamem Mišíkem v roli moderátora.

Nevinná lež aneb život naruby

Praha – S pěti novými samostatnými příběhy, které spojuje jeden koncept – totiž zdánlivě nevinná lež, jež může převrátit protagonistům život naruby –, přicházejí na podzimní obrazovku České televize Nevinné lži. Pokračování cyklu, jehož úspěch dokládá sledovanost z loňského roku, kdy osm dílů sledovalo v průměru 1 251 000 dospělých diváků, odstartuje 7. září na ČT1, a to dílem Zrádce (s podtitulem Neměj strach žít, co chceš). Jeho režie se chopila Tereza Vrabelová, která je zároveň se svým mužem Janem producentkou celého cyklu.

Do kina na kari s Helen Mirrenovou

Praha /VIDEO/ – Do kin vstoupí už 4. září novinka z amerických studií – film Láska na kari.

Havel, Bardotka i Pink Floyd: ČT art slaví

Praha - Velvet Havel, Brigite Bardot, Melancholia, Prodaná nevěsta či SM Kabarety. To bude první zářijový týden kanálu ČT art, který speciálem pro diváky oslaví svůj rok vysílání. Nabídne v něm tři přímé přenosy a několik hudebních a filmových premiér, včetně inscenace o Havlovi, kterou pro Divadlo Na zábradlí připravil Miloš Orson Štědroň, nebo přenosu Smetanovy Prodané nevěsty z otevření Nového divadla v Plzni.

Ant-Man: Do kin vkročí další hrdina od Marvels

Praha - Marvel Studios zahájila natáčení prvního filmu ze své nové superhrdinské filmové série Ant-Man. V tomto snímku vstupuje do filmového světa společnosti Marvel jeden z původních zakládajících členů týmu Avengers.

Das Filmfest připomene tvorbu Hanekeho

Praha – Do českých kin se blíží devátý ročník festivalu německy mluvených filmů Das Filmfest. Od 15. do 19. října se v pražských kinech Lucerna a Atlas představí kolekce třiceti filmů, kterou posléze od 20. do 23. října uvidí i diváci v brněnských kinech Art a Scala.

Pošťák Pat, britský hit v kinech

Praha - Poprvé se vysílal na BBC v roce 1981. A na dlouho se stal nejoblíbenějším listonošem na světě. Jmenuje se Pošťák Pat a teď se chystá do kin v animované celovečerní podívané. Nechybí jí humor, akce ani písničky. Autoři filmu připravili Patovi dobrodružství v pěvecké talentové soutěži, a zatímco pošťák měří síly se svými konkurenty, jeho městečko ohrožují roboti, kteří vypadají jako on. Naštěstí má Freda, věrného kocoura, který ho nenechá ve štychu.

Dobrý Will Hunting: Oscarové drama v neděli na Barrandově

Praha - Televize Barrandov v souvislosti s úmrtím populárního hollywoodského herce Robina Williamse (†63) mimořádně zařazuje do programu film Dobrý Will Hunting s Williamsem v hlavní roli.

Režisérská verze Nymfomanky se v září objeví v českých kinech

Praha – Čeští diváci budou mít možnost zhlédnout snímek Nymfomanka tak, jak jej zamýšlel režisér Lars von Trier. Režisérský střih má oproti krácené čtyřhodinové verzi, která se objevila v kinech v zimě, o hodinu a půl delší stopáž, řekl Jan Noháč z distribuční společnosti Aerofilms. S premiérou se počítá 15. září.

Mladý snílek chodí po laně mezi věžemi

Praha – Dobrodruh mezi dvěma věžemi. I tak by se dal označit snímek Roberta Zemeckise natočený na motivy skutečného příběhu mladíka, který se rozhodl přejít nezákonně po provazu mezi věžemi Světového obchodního centra.

Vinaři sází na Postráneckého. Nejdražší seriál se odehrává v Křeticích

Mikulov /FOTOGALERIE/ - Podzim jak víno. Tahákem vysílacího schématu tohoto období na televizi Prima má být nový komediální seriál Vinaři. Na Mikulovsku se už nějaký čas pohybuje řada známých herců. Kamery televizního štábu jedou naplno. „Natáčíme zatím nejdražší seriál naší televize," uvedl ve čtvrtek v Mikulově generální ředitel FTV Prima Marek Singer, podle kterého se hektary okolních vinic hercům dostaly do krve.

TV Barrandov vsadí na seriál Stopy života

Praha – Televize Barrandov chce v novém podzimním 
programovém schématu posílit vlastní tvorbu. Kromě 
investic do nových formátů zábavného typu hodlá vložit síly i do vývoje původní hrané tvorby.

Víno a film se Zoranem

Praha – Co všechno se může stát, když do života usazeného chlapíka vstoupí nečekaně dosud neznámý synovec. O tom vypráví milá italská komedie Zoran, můj synovec idiot, která má premiéru 28. srpna, ale už teď je k vidění v kinech – i s ochutnávkou stylových vín.

Seriál Knick: krev, bílé pláště a kokain

Praha – Detail bílých bot na nohou odložených v lenošce a pohled do tváře Cliva Owena, rozryté prohýřenou nocí. Za kuropění odjezd do špitálu a ve fiakru nutná dávka kokainu před nástupem k operaci… A dvě úmrtí. To je ostrý nájezd prvního dílu seriálu Knick – Doktoři bez hranic, který natočil Steven Soderbergh a jenž má velký potenciál stát se hitem letních večerů na kanálu Cinemax.

Podzim na ČT? Nový Cirkus Bukowsky i Pečený sněhulák

Praha /FOTOGALERIE/ - Česká televize představila podzimní vysílací schéma s několika seriály i originálními dokumenty. Budou pokračovat i zahraniční seriály.

Do kin míří nová hudební pohádka Jana Svěráka Tři bratři

Ostrava /FOTOGALERIE/ – Do českých kin míří nová hudební pohádka Tři bratři v režii Jana Svěráka. Děj filmu, včetně písniček, které ve snímku zaznívají, pochází z pera režisérova otce Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře. Snímek byl v neděli v předpremiéře uveden v Ostravě, v kinech se pak bude promítat od 14. srpna.

Kmeny Vladimira 518 jsou dokument o komunitách

Praha - Česká televize, společně s tvůrcem a vydavatelem knihy Kmeny Vladimirem 518 a jeho týmem, zve na dokumentární výpravu do tajemného světa městských subkultur.

Podzim na Nově? Nová Kriminálka Anděl či Vaření s Láďou Hruškou

Praha - Televize Nova představila podzimní program, který staví na vlastní seriálové tvorbě, hudební i kuchařské show.

Režisér Luc Besson v Lucy nabízí další výjimečnou filmovou hrdinku

Praha /VIDEO/ - Známý francouzský scenárista a režisér Luc Besson ke svým výjimečným ženským hrdinkám po Brutální Nikitě, Johance z Arku a nájemné vražedkyni ze snímku Leon v novém filmu přidal Lucy. Ve stejnojmenném filmu sledujeme typickou "blbou blondýnu", která se shodou nešťastných náhod změní v ženu s mimořádnými schopnostmi. Snímek s tématem rozšiřování mozkové kapacity v kombinaci s akčním žánrem bude mít v tuzemských kinech premiéru 7. srpna.

Jak lobbistu Laušmana stíhá policie i vodníci

Praha - Česká televize představila seriál Neviditelní, který se bude na obrazovkách objevovat od září. Jde o scenáristický i režijní debut Radka Bajgara.

Čeští dobrodruzi, krkavci i zpívající bratři. A skandální fotograf

Praha - Dvě pohádky, jedna gangsterka, variace na život slavného fotografa a dokument o českém cestovateli. To jsou projekty, které chystá pro kina společnost Bioscop. Tři z nich jsou inspirovány životem známých tváří.

Comeback vodníků v Čechách. Dr. Mráček ale chybí

Praha – Neviditelní. Tak se jmenuje nový seriál České televize, jehož hrdinové jsou vodníci, které od obyčejných lidí na první pohled nerozeznáte. Nejde o původní nápad, mokré hrdiny už přivedli v roce 1974 na plátno Miloš Macourek s Václavem Vorlíčkem ve filmu Jak utopit Dr. Mráčka podle stejnojmenné knihy Petra Markova. Podle autorů Neviditelných, kteří se nedávno představili na karlovarském festivalu, však prožívají zcela jiné příhody a žijí v utajení, pouze někteří by rádi přiznali „barvu".

EXKLUZIVNĚ

Krobot: Díra je o nesnadném životě v Jeseníkách, o který stojí za to bojovat

Karlovy Vary /ROZHOVOR/ – V soutěži karlovarského festivalu se dnes představil první domácí reprezentant: Díra u Hanušovic, kterou v kinech uvidíme od 24. července. Filmový režijní debut Miroslava Krobota líčí v pomalých, někdy takřka statických záběrech líně tekoucí život v jesenické obci, z níž zvolna mizí život i lidé. Hlavní ženskou roli Maruny, jež se jako jedna z mála místních pokouší aktivněji přežívat ve zdejších nepříliš příznivých podmínkách, ztvárnila výtečně Tatina Vilhelmová. Scénář napsal režisér se svým kamarádem, psychologem Lubomírem Smékalem.

Papoušek, fotbalový song a Monty Python

Praha – Nejen mrtvý papoušek, i spousta dalších bizarních jevů a figur bude k vidění na společném vystoupení posledních pěti žijících členů britské skupiny Monty Python. Mistři hodně černého a suchého humoru se rozhodli poprvé od roku 1982 a údajně naposled znovu potkat na scéně. A co je dobrá zpráva – můžeme být u toho. 1 500 kin světa bude totiž jejich session živě přenášet na plátna a české sály mezi nimi nechybí.

Pohádkář Vladimíra Michálka přijde do kin 6. listopadu

Praha /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Nový český film Pohádkář natočil režisér Vladimír Michálek s Jiřím Macháčkem, Evou Herzigovou a Annou Geislerovou v hlavních rolích. Moderní love story o muži uvězněném ve vlastních lžích a vztazích ke dvěma ženám se v kiech objeví 6. listopadu.

Televize Barrandov chystá nový seriál Stopy života

Praha - Televize Barrandov uvede na podzim tohoto roku seriál Stopy života režiséra Tomáše Magnuska. Natáčení šestnáctidílné série z prostředí psychiatrické léčebny právě probíhá ve vybraných lokacích na Královéhradecku. V seriálu, pod jehož scénářem je podepsaný psychiatr Jan Cimický, se objeví česká herecká špička.

Divoký Západ asi byl zábavný. Ve westernové komedii tedy je

ČR - Slyšeli jste o Albertu Startkovi, jemném muži, který přijel dobýt Divoký západ? Či spíš se přijel „ztratit" v drsných končinách US pohraničí, pěstovat tu ovce? Je ten hlavní v nekorektní komedii Všechny cesty vedou do hrobu (USA 2014). V kinech nový snímek uvádí CinemArt.

Filmové hvězdy představily nový snímek Všiváci

Havlíčkův Brod - Vůbec první veřejná projekce českého filmu Všiváci se v úterý uskutečnila v Havlíčkově Brodě.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT