Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Co se chystá do kin a do televize

Přečtěte si, jaké filmy nás čekají v kinech a v televizi.

Nový český film Cesta do Říma představuje trailer

Praha /VIDEO/ - Nová česká filmová komedie Cesta do Říma představuje divákům trailer. Film s Berenikou Kohoutovou, Ninou Divíškovou, Miroslavem Donutilem, Igorem Chmelou, Tomášem Hanákem a Václavem Hrzinou bude mít pražskou premiéru 5. srpna letošního roku a v průběhu srpna jej diváci uvidí v různých letních kinech, např. v Nákladovém nádraží Žižkov. 

Česká televize na podzim: Doktor Martin, Labyrint, StarDance i velikáni filmu

Praha – Česká televize představila podzimní programové schéma, tvoří jej nejen autorské seriály a adaptované zahraniční hity

VIDEO: První trailer k novému filmu Lída Baarová je na světě

Praha - Premiéru by měl mít nový film režiséra Filipa Renče začátkem roku 2016, už nyní ale byla zveřejněna první ukázka. V titulní roli snímku se představí Táňa Pauhofová, v roli říšského ministra propagandy Goebbelse se objeví rakouská hvězda Karl Markovics.

Animovaná komedie Mimoni zůstala v čele návštěvnosti kin

Praha - Animovaná americká komedie Mimoni zůstala druhý týden v čele víkendové návštěvnosti tuzemských kin. O víkendu ji v 93 kinech zhlédlo 53.705 diváků, výrazně méně než při premiéře. Tehdy ji ve 145 kinech zhlédlo 219.233 diváků. Podle informací Unie filmových distributorů komedii o dobrácích, kteří vidí smysl své existence v posluhování tomu největšímu darebákovi, nepřekonal ani Méďa 2. Premiéra komedie o plyšákovi, který se nezastaví před ničím, přilákala do 112 kin 21.113 diváků.

Detektivové z Případu pro exorcistu se vrací. V Modrých stínech

Praha – Česká televize začala natáčet volné pokračování Případu pro exorcistu. Režisérem třídílné minisérie Modré stíny je Viktor Tauš. Na obrazovky se v ní vrátí parta detektivů v čele s Klárou Melíškovou, Stanislavem Majerem, Miroslavem Krobotem a Terezou Voříškovou. Případ pro exorcistu sledovalo na obrazovkách ČT v průměru 1,37 milionu diváků.

Letní obrazovka s novinkovými Třemi mušketýry

Praha – Se vzrůstajícími teplotami se na letní sezonu začíná připravovat i televizní skupina Prima, která pro své diváky připravila atraktivní prázdninový program. K jeho největším lákadlům bude patřit výpravný seriál Tři mušketýři z produkce BBC, který na obrazovce odstartuje v pondělí 29. června. Je adaptací proslulého románu Alexandra Dumase staršího. Nejnovější seriálové ztvárnění napsal Adrian Hodges a v hlavních rolích se představí známí britští herci.

Instalatér z Tuchlovic inspiruje filmaře

Kladno – Lidé milují silné příběhy a zvláště ty, které se opírají o skutečnost. V době velmi vyhledávaných reality show, kdy diváci televizních obrazovek s oblibou nahlížejí do domácností jednotlivých aktérů a sledují jejich životní peripetie, přijde už za rok na podzim do kin nová komedie z dílny režiséra Tomáše Vorla s názvem Instalatér z Tuchlovic.

Nový český film, který se točil na Mostecku, má premiéru v Karlových Varech

Mostecko – V Horním Jiřetíně natáčel režisér Andy Fehu nový český film Nenasytná Tiffany. Snímek, v němž hlavní roli ztvárňuje Leoš Noha, bude do kin uveden 30. července. Předtím ho ve světové premiéře uvidí diváci 5. července na 50. ročníku karlovarského filmového festivalu v programové sekci Půlnoční filmy.

Rytmus zveřejnil oficiální plakát k filmu RYTMUS sídliskový sen

Praha - Hudební film režiséra Mira Drobného o nejkontroverznějším česko-slovenském raperovi: RYTMUS sídliskový sen, který se natáčel osm let, prý odhaluje i to, co jste doteď o Patrikovi "Rytmusovi" Vrbovském netušili.

Seriál Vinaři se dočká pokračování. Z Moravy se přesune do Čech

Praha – Televize Prima začala natáčet pokračování seriálu Vinaři. Další řada se dějem i místem natáčení přesunula z Moravy do severních Čech. Na obrazovkách se objeví na podzim, oznámila Prima.

Skončilo natáčení filmu Lída Baarová, premiéra bude začátkem roku

Praha - Poslední natáčecí den má za sebou štáb snímku Lída Baarová. Tým v čele s režisérem Filipem Renčem a scenáristou Ivanem Hubačem strávil za kamerou více než 50 dní. Nyní putuje materiál na půl roku do střižny a trikového studia. Premiéru by měl mít snímek vznikající v česko-slovenské koprodukci začátkem roku 2016, oznámil mluvčí tohoto projektu Karel Mchitarjan.

Léto na ČT: Dietlovy seriály, mayovky nebo premiérový Taxík

Praha – Česká televize si v létě připomene třicet let od úmrtí scenáristy Jaroslava Dietla. Seriály Nemocnice na kraji města nebo Malý pitaval z velkého města na obrazovce uvede dvakrát týdně. Kromě výběru z francouzské nebo americké nezávislé kinematografie nabídne rovněž investigativní Reportéry ČT nebo nové díly soutěžního Taxíku.

Prima začíná natáčet nový detektivní seriál VIP vraždy

Praha - Televize Prima začíná natáčet nový detektivní seriál s pracovním názvem VIP vraždy. V hlavní roli spisovatelky krimi románů se objeví Soňa Norisová. Hlavním mužským hrdinou bude mladý detektiv v podání Patrika Děrgela, řekla vedoucí PR a komunikace Primy Marie Fianová.

Filmy z Cannes zamíří už letos do českých kin

Praha – Některé z filmů uvedených v hlavní soutěži festivalu v Cannes včetně oceněných se na podzim představí českým a slovenským divákům. Nejprve to bude v říjnu v rámci filmové přehlídky Be2Can, pak v běžné distribuci. Snímek Dhepaan režiséra Jacyuese Audiarda, který v neděli získal Zlatou palmu, mohou diváci zhlédnout na Be2Can.

Jan Hus – nikoli buřič, ale teolog, moralista a katolický kněz

Praha - Česká televize uvede v roce šestistého výročí úmrtí největšího českého reformátora trilogii, kterou podle Evy Kantůrkové natočil Jiří Svoboda.

Zpátky do minulosti. Nová docu reality od soboty na ČT1

Praha – Usedlost v lokalitě Na Klepačce ve Starých Hamrech se na dva měsíce proměnila ve statek z doby před sedmdesáti lety. Jeho obyvateli se stala sedmičlenná rodina. Po prvním probuzení ji čeká nemilé překvapení – je právě 15. března 1939 a nastávají zlé a chmurné časy. Tak začíná děj unikátního televizního experimentu s názvem Dovolená v protektorátu, který prověří schopnost současné rodiny uspět v protektorátních podmínkách a v televizní zkratce ukáže chronologii protektorátní éry a její dopady na životy tehdejších civilistů. První díl Dovolené v protektorátu mohou diváci na televizních obrazovkách sledovat už v sobotu 23. května od 20 hodin na ČT1.

Jak se vaří móda u Diora

Praha – Dior a já. Tak se jmenuje francouzský dokument, který nyní hýbe módním světem. Nahlíží bez skrupulí do mýty opředeného domu Christian Dior a za necelý měsíc vstoupí do český kin. Po premiérách v USA a Británii sklízí originální pohled do nejvyšších pater módního světa nadšené reakce. 

Jak hollywoodská hvězda usychala v džípu

Praha – Napínavá, zábavná a decentně poučná. Taková by měla být velkorysá filmová adaptace pohádky Boženy Němcové Sedmero krkavců, kterou natočila Alice Nellis a kterou začátkem června uvede do kin Bohemia Motion Pictures.

Čeští hrdinové v zahraničí: Dvořák, kriminálky i večerníčky

Praha – Pokračování úspěšných seriálů Panství Downton a Most, pro diváky ČT art pak kultovní seriál Mad Men veze divákům z mezinárodního filmového a televizního veletrhu MIPTV v Cannes Česká televize. Do Polska naopak posílá krimi seriály a filmy, skandinávským dětem příběhy Jak to chodí u hrochů a těm chorvatským večerníčky Václava Chaloupka, Vydrýska, Tuláčka i cyklus Méďové.

V Celebritách dojde i na mučení

Praha - Režisér Miloslav Šmídmajer dotočil poslední jarní klapku své komedie s Jiřím Mádlem v roli režiséra mýdlové opery.

Sherlock i Fleming na obrazovce ČT

Praha – Česká televize přinese na obrazovku výběr z produkce britské veřejnoprávní televize BBC. Na diváky tak například čeká čtvrtá řada populární série Sherlock, ale i seriál o spisovateli Ianu Flemingovi, autorovi knih o agentovi 007. Vedle hrané tvorby nabídne i nové dokumenty o přírodě, kultuře a pořady pro děti.

VIDEO: První ukázka z dokumentu Amy

Praha - První autorizovaný dokument o výjimečné britské zpěvačce Amy Winehouse, která na začátku tisíciletí posunula hranice popové hudby, vstoupí do českých kin v srpnu letošního roku pod hlavičkou Aerofilms. Světová premiéra filmu v UK je plánovaná na 3. července 2015. První ukázku zveřejnili producenti celovečerního dokumentu Amy v pořadu Good Morning Britain.

Jiří Mádl našel ve své rodinné historii hrdinské činy

Českobudějovicko - Herec natáčel v Českých Budějovicích a okolí dokument České televize Tajemství rodu. Na podzim ho odvysílá kanál ČT1.

Když Kaiser a Lábus potkají třetího klauna...

Praha - Když se potkají tři klauni, nemusí být vždycky legrace. Zvláště, když na povrch vyplouvají křivdy minulosti. Přesto ale diváci v televizní premiéře snímku Klauni o humorné situace nepřijdou. „I v těch nejtragičtějších chvílích je vlastně všechno směšný a dobrý komik vytěží z těch chmurných chvil to legrační, ten fór," právě tak charakterizuje klauna představitel jednoho z hlavních hrdinů filmu herec Oldřich Kaiser.

Rodinka Draculů vrací s novou dávkou dobrodružství!

Praha /VIDEO/ - Pokračování strašidelné komedie společnosti Sony Pictures Hotel Transylvánie 2 se diváci dočkají už v září. 

Na obrazovky se s šesti novými díly vrátí seriál Akta X

Los Angeles - Všechny fanoušky kultovního sci-fi seriálu Akta X potěší americká televizní stanic Fox, která natočí šest nových dílů - třináct let poté, co se v rolích agentů FBI Foxe Muldera a Dany Scullyové naposledy objevili jejich představitelé David Duchovny a Gillian Andersonová. Informovala o tom agentura AFP.

Česká televize natočila seriál o nezaměstnaných ženách. První díl pustí v neděli

Mostecko, ČR – Lidé z Mostu a Litvínova se objeví v novém dokumentárním seriálu Cesta ze dna. První díl uvidíme na obrazovce 29. března. Odvysílá ho druhý program České televize.

EXKLUZIVNĚ

Sedmero krkavců: Příběh Bohdanky a sedmi prokletých bratrů míří do kin

Praha /VIDEO/ - Populární česká režisérka Alice Nellis představí Česku už 4. června 2015 svůj nejnovější filmový počin. Tentokrát ovšem zvolila pro ni premiérový pohádkový žánr a natočila klasickou pohádku Boženy Němcové Sedmero krkavců. Kdo by ovšem čekal tradiční pojetí výchovného a místy potemnělého příběhu zakletých sedmi bratrů, bude překvapen…

Filmaři chystají koprodukční film o německé kancléřce Merkelové

Berlín - Život jedné ze současných nejvlivnějších žen světa, německé kancléřky Angely Merkelové, bude brzy převeden na filmové plátno. Snímek připravovaný v mezinárodní koprodukci by se v kinech měl objevit ve volebním roce 2017. Informovala o tom agentura DPA s odvoláním na obchodního ředitele produkční společnosti AVE Walida Nakschbandiho.

Hrdinové na obrazovce: Karel IV., Otakar Švec i detektiv Kuneš

Praha – Karel IV., Karel Kryl, Jaroslav Marvan, Otakar Švec – tyto a mnohé další osobnosti se objeví v nových hraných, ale i dokumentárních projektech, které připravuje do vysílání Česká televize.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT