Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Co se chystá do kin a do televize

Přečtěte si, jaké filmy nás čekají v kinech a v televizi.

Jaro na Barrandově? Velkolepé století, Chicago Fire i Babinec

Praha - Nejen premiérovou třetí řadou výpravného tureckého seriáluVelkolepé stoletívstoupí do své jarní sezony (počínaje 1. březnem) Televize Barrandov vedená Vladimírem Železným.

EXKLUZIVNĚ

Theodora Remundová: Závislost je opakem svobody

Praha /ROZHOVOR/ - Když v tom jedou ženy. To je výmluvný název cyklu o ženské závislosti, který pro Českou televizi natočila Theodora Remundová. Během čtyř středečních večerů nahlédneme do životů Ely, původem Ukrajinky, nezaměstnané Zuzany, distributorky farmářských bedýnek Jitky a operní divy Heleny. První díl uvidíme 26. února na ČT2 od 22 hodin.

Do kin míří film o D8. Ukazuje 6 let stavby

Lovosicko /FOTOGALERIE/ - O nedostavěné a problémové dálnici D8 vznikl celovečerní dokumentární film Dál nic. Natočil ho jako absolventský film FAMU režisér Ivo Bystřičan. Snímek nyní míří do artových kin a klubů, promítán bude i v Litoměřicích.

Filmoví hrdinové mezi láskou a úspěchem

Praha /VIDEO/ – V předvečer valentýnského svátku nás čekají v kinech dva příběhy lásky. A navrch jeden životní triumf a sonda do života mladých Francouzů. Potkáme je od čtvrtka v kinech.

Trilogie s dětskou hvězdou Tomášem Holým odvysílá TV Prima tři úterky za sebou

Praha - Trilogie s dětskou hvězdou Tomášem Holým je nachystaná na úterky 11., 18. a 25. února od 20.15 na TV Prima. Malý Vašek Straka a jeho dědeček jsou hrdiny všech dílů: Pod jezevčí skálou, Na pytlácké stezce a Za trnkovým keřem.

Dabing Street: Česká televize chystá sitcom podle komedie roku 2013

Praha - Po divácky úspěšné Čtvrté hvězdě chystá Česká televize další sitcom. Ve fázi scénáristické přípravy je dvanáctidílný seriál inspirovaný inscenací Dejvického divadla Dabing Street, čerstvě oceněnou komedií roku 2013. Stejně jako u divadelní hry se scénáře i režie ujme Petr Zelenka.

Vínečko se vrací na obrazovky

Praha – Vínečko II. To je pokračování oblíbeného televizního cyklu pro všechny příznivce dobrého vína. Autorem druhé série je opět Jiří Moc, průvodcem Jožka Šmukař, režie se ujal Roman Petrenko.

Hany mezi drogami a poezií

Praha /VIDEO, FOTOGALERIE/ – Mladík, kterého živí drogy, slečna, jež se nedokáže rozejít s dlouholetým partnerem, protože je hodnej, básník žijící v romantické iluzi, starostlivé matky a snaživí otcové. O tom všem je film Hany debutujícího režiséra Michala Samira. Projekt vzniká v produkci Matěje Chlupáčka, který vloni natočil svůj film Bez doteku, a do kin by měl vstoupit už na jaře.

Farmář hledá ženu – poprvé tváří v tvář!

Praha - Moderátorka Laďka Něrgešová bude už počtvrté hledat osamělým farmářům a také jedné farmářce životní partnery. Bude stejně úspěšná jako v předchozích řadách, ve kterých došlo dokonce na svatbu a na potomky? Můžete se o tom přesvědčit sami již v pátek 24. 1. ve 20.15 v premiérovém dílu seznamovací reality show Farmář hledá ženu na Primě!

Kina oživí Vieweghovi andělé i Mádlův filmař

Praha /FOTOGALERIE/ - Filmové centrum České televize sklízí první úspěchy. Objevilo nadějné autory a připravuje Zelenkův thriller i adaptaci Láskova Advokáta.

První republika: Sága, která nemá dokumentovat historická fakta

Praha /VIDEO/ – Láska, peníze, vražda. Tři slova, která vystihují ústřední témata nového dvaadvacetidílného dobového seriálu České televize První republika, jehož první epizoda si dnes na obrazovkách odbude premiéru. Jeho předností je okázalé výpravné zpracování a také slušná plejáda herců. Nakolik ale bude věrný dobovým událostem, zůstává otázkou. Ačkoliv – o jejich přesnou interpretaci ani tvůrcům nešlo.

Svedli jsme boj se sprostým slovníkem, říká o filmu Vejška Tomáš Vorel

Praha /VIDEO/ – Dospělejší a autentičtější. Alespoň pokud jde o slovník. Taková je Vejška, volné pokračování filmu Gympl, které opět natočil Tomáš Vorel. Scénář napsal společně s Pastou Onerem a v úterý film představil novinářům.

Do kin přijde dokument o Agnieszce Hollandové

Praha – Celovečerní dokument polské režisérky Krystyny Krauzeové a Jacka Petryckého Návrat Agnieszky H. se objeví v českých kinech 16. ledna v souvislosti s výročím Palachova týdne. Tehdy v roce 1989 totalitní režim brutálně zakročil proti pokojnému pokusu uctít památku Jana Palacha, který se právě 16. ledna 1969 upálil na protest proti okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy.

Vlk z Wall Street Jordan: hrdina mezi Batmanem a Stalinem

Praha - Režisér Martin Scorsese o natáčení filmu Vlk z Wall Street, společenském rouhačství a osudovém přátelství s Leonardem DiCapriem.

Mazalové, první český dětský sitcom

Praha /ROZHOVOR/ - Česká televize nasadí do vysílání novinku Mazalové, v níž se dostávají do křížku strašidla se světem lidí

První republika: Silné lidské příběhy v autentických kulisách

Praha /ROZHOVOR/ - Napínavou rodinnou ságu s tajemnou zápletkou vraždy, která se stala, slibuje vizuálně atraktivní retro seriál České televize První republika. Na obrazovkách se objeví už 17. ledna, a stejně jako v případě oblíbeného Vyprávěj, se jeho režie chopil Biser A. Arichtev.

Film o životě módního návrháře Yvese Saint Laurenta míří do kin

Paříž - Do kin míří první celovečerní hraný film o životě a díle módního návrháře Yvese Saint Laurenta. Geniálního a rozporuplného francouzského tvůrce, který se narodil v roce 1936 v Alžírsku a zemřel v roce 2008 v Paříži, ztvárnil v dramatu nazvaném prostě Yves Saint Laurent francouzský herec Pierre Niney. Diváci mohou snímek vidět ode dneška ve Francii, od konce března podle webu csfd.cz i v Česku.

Premiéry týdne: Osudy nymfomanek, teenagerů i vojáků

Praha – Fronty u pokladen kin na první část filmu Nymfomanka ještě nepolevily a do kin už míří část druhá, jež svéráznou studii sexuálního života hlavní hrdinky završí. Jsou příběhy, u kterých - jak vidno – neodradí diváka ani jejich délka. Čtyřhodinová (byť z pohledu režiséra kratší) verze zkrátka táhne především svým tématem, ať už si diváci hrají na sebevětší intelektuály, jdoucí na dílo stoupence hnutí Dogma Larse von Triera.

Jaro v České televizi? Premiérová kriminálka, sitcom i retro

Praha – Moderně natočená čtrnáctidílná kriminálka Případy 1. oddělení a dvanáctidílný komediální sitcom Čtvrtá hvězda – dvě novinky, které se už dnes večer objeví na obrazovkách České televize. Ta první je inspirována skutečnými případy, které řešili po roce 1989 policisté oddělení vražd na území Prahy, ta druhá pak vykresluje osudy zaměstnanců jednohopodivného tříhvězdičkového hotelu na periferii Prahy.

Neděle s Českou televizí: Májová romance i Úspěšný lov

Praha - Příběhy o svádění, žárlivosti, odcizení, zločinu, posedlosti, strachu, rutině, touze, nevěře, vášni i pomstě přináší cyklus hořkých komedií Škoda lásky, který v České televizi odstartoval stejnojmenným snímkem v hlavní roli s Karlem Gottem na sklonku minulého roku.

Kina slibují akční podívané, sci-fi příběhy i komedie

Praha – Až koncem roku se na plátnech českých kin uzavře trilogie Petera Jacksona podle Tolkienovy knihy věnovaná hobitovi Pytlíkovi. Premiéra snímku s názvem Hobit: Tam a zase zpátky bude 18. prosince. Předešlý díl s podtitulem Šmakova dračí poušť se v kinech objevil na sklonku roku 2013; přesto stihl během tří týdnů přilákat na půl milionu diváků a na tržbách vydělat takřka 80 milionů korun.

Díra i Fair Play aneb slušné filmy se najdou

Praha - Miroslav Krobot a Andrea Sedláčková dokončují své projekty. Příběh české dopované atletky možná rozvíří zajímavou kauzu.

EXKLUZIVNĚ

Očekávané kinohity roku 2014: Grace Kelly, kapitán Amerika i ještěrka

Praha – Do kin míří Godzila, monacká kněžna, Tarantinovi drsní gangsteři s hamburgrem i Tom Cruise na hraně zítřků… Nymfomanka II., Godzila, Jimmy P. i kněžna Grace Kelly. To jsou jen některé postavy, jež uvidíme od nového roku v kinech. Hned zkraje ledna se vrátí na plátna Joe, hrdinka čtyřhodinového opusu Larse von Triera, aby dovedla diváky do svého zběsilého sexuálního finále.

Novoroční Společný výslech: Jiří Grygar a Dominik Duka v režii Jiřího Stracha

Praha - Exkluzivní rozhovor dvou mimořádných osobností v pořadí už třetím pokračování Společného výslechu přináší Česká televize na Nový rok 1. ledna 2014. Od 16:20 se mohou diváci zaposlouchat do rozpravy pražského arcibiskupa, kardinála Dominika Duky a vědce, astrofyzika a popularizátora vědy Jiřího Grygara. Pořad připravilo brněnské studio v režii Jiřího Stracha.

Kina v Česku nabídnou Silvestrovské gala Berlínské filharmonie

Praha /VIDEO/ - Poslední den roku 2013 nabídne desítka kin v České republice milovníkům klasické hudby setkání s Berlínskou filharmonií a jejím šéfdirigentem Simonem Rattlem.  V přímém přenosu Silvestrovského galakoncertu jednoho z nejlepších orchestrů světa se 31. prosince jako sólista ve třetím Prokofjevově klavírním koncertu představí čínský pianista Lang Lang.

Novoroční koncert Vídeňských filharmoniků bude vysílat i ČT2

České Budějovice – Novoroční koncert Vídeňských filharmoniků, který bude vysílat od 11.15 h také ČT2, bude podle deníku OÖN mírovým poselstvím – připomene totiž blížící se století od vypuknutí první světové války 28. července 1914.

Ondřej Sokol a jeho Krásno se blíží do kin

Praha /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Už 30. ledna bude mít v kinech premiéru film Ondřeje Sokola Krásno. Populární člen partičky si v ní zahrál hlavní roli, podílel se na scénáři a film také režíroval. V černé komedii Krásno se dva kamarádi vracejí do rodného města, aby vyšetřili smrt matky jednoho z nich.

Česká televize natáčí sitcom Kancl, v hlavní roli je Václav Kopta

Praha – Kultovní britský seriál Kancl se dočká českého zpracování. Česká televize začne už brzy natáčet remake podle světoznámého televizního díla scenáristů Rickyho Gervaise a Stephena Merchanta The Office z roku 2001. Jedná se o fiktivní dokument, který popisuje kancelářský život v brněnské firmě obchodující s papírem.

Půlnoční v televizi bude z Ostravy, poslední letošní Dobré ráno z Kuřího rynku

Ostrava -  Štědrovečerní televizní program tradičně zařazuje vánoční bohoslužbu. Tentokrát přímým přenosem z katedrály Božského Spasitele v Ostravě, který začíná přesně o půlnoci na programu ČT2.

První Vánoce na Déčku se Špačkovými v síti času

Praha /FOTOGALERIE/ - Déčko, tedy dětský kanál České televize, oslaví své první Vánoce osmi hodinovými díly českého seriálu Špačkovi v síti času. V hlavních rolích fantastického příběhu o návratech v čase se představí Klára Issová, Pavel Liška, Simona Stašová, Miroslav Táborský, Tomáš Hanák nebo Vladimír Javorský. Speciální vydání seriálu bude Déčko vysílat od 23. prosince každý den od pondělí do pátku.

EXKLUZIVNĚ

Díra i Fair Play aneb slušné filmy se najdou

Praha – Miroslav Krobot a Andrea Sedláčková dokončují své projekty. Příběh české dopované atletky možná rozvíří zajímavou kauzu… Jen tak si napsat něco s kamarádem ze školy z Jeseníků. To byl začátek scénáře Díra u Hanušovic, který letos v létě natočil jako svůj režijní filmový debut Miroslav Krobot malé obci s pouhými sedmdesáti obyvateli. A který s několika dalšími filmy podpořila společnost RWE.

EXKLUZIVNĚ

Na vánoční obrazovku míří „valtická“ pohádka Sněžný drak

Valtice /FOTOGALERIE/ - Až si lidé z Břeclavska večer 25. prosince ve 20 hodin pustí první program České televize, poznají valtický zámek, jeho zahradu a příběh, jehož výraznou součástí je drak i sníh. Pohádka Sněžný drak vznikala v areálu valtického zámku v roce 2012. V příběhu dominují Petra Tenorová, Petr Lněnička, Martin Myšička, Saša Rašilov nejmladší, Jitka Čvančarová, Arnošt Goldflam, Jiří Hájek nebo Pavla Tomicová.

EXKLUZIVNĚ

Koho může hrát Karel Gott? Jedině sám sebe

Praha – Pěvecká legenda se objeví v povídce Škoda lásky, jíž Česká televize odstartuje cyklus hořkých komedií… Tak trošičku sebe sama si v úvodní stejnojmenné komedii nového povídkového cyklu České televize Škoda lásky, která se na obrazovkách objeví 29. prosince, zahrála naše pěvecká legenda – Karel Gott. Jeho přítel Karel Šíp v ní totiž plánuje, jak dostat Zlatého slavíka z hledáčku nejvěrnější a poněkud vlezlé fanynky. Povídku podle Petra Šabacha, v níž se vedle mistra objeví i Eva Holubová, Zora Valchařová-Poulová či Petr Píša, natočil Jan Hřebejk.

Slavný španělský tenor José Carreras na TV Šlágr, už zítra

Praha /VIDEO/ – Benefiční José Carreras Gala nabídne 19. prosince Šlágr TV. Jde o první mezinárodní projekt a vysílání v přímém přenosu. Gala pořádá Carreras od roku 1995 na podporu pacientů s leukémií, s níž sám před lety zápasil.

Film, mapující život Cyrila i Metoděje, má brněnskou předpremiéru v pátek

Brno – Osudy slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje, zachycené od strastiplné cesty do střední Evropy až po vyhnání slovanských učedníků, ožijí už brzy také v kinech. Brněnskou premiéru filmu s názvem Cyril a Metoděj – Apoštolové Slovanů od režiséra Petra Nikolaeva hostí tento pátek Sál Břetislava Bakaly. Do distribuce kin film vstoupí 26. prosince.

V jedné z ostravských restaurací odpálili filmaři granát

Ostrava – Deník se v sobotu v prostorách Okresního soudu v Ostravě-Porubě zúčastnil natáčení nového cyklu dokumentárních dramat České televize. „Cyklus Rozsudek bude mít dvacet dílů a vysílat se bude od šestého ledna od pondělí do čtvrtku v 18:25 na ČT1. Inspirován je skutečnými soudními případy," uvedla dramaturgyně Linda Bendová.

EXKLUZIVNĚ

Kriminálka podle skutečných případů s hereckými osobnostmi

Praha – Čtrnácti skutečnými případy, které řešili po roce 1989 policisté oddělení vražd na území Prahy, je inspirován nový kriminální seriál České televize Případy 1. oddělení.  Ve vysílání se objeví už v lednu příštího roku. V jednotlivých epizodách, na jejichž scénáři spolupracoval současný šéf pražské „mordparty" Josef Mareš s novinářem Janem Malindou, se například seznámíme s dopadením sexuálního agresora z Jižního Města, s případem vraždy pracovníka televizní stanice či s vraždou, kterou si objednal majitel domu, aby se zbavil nepohodlné nájemnice.

Aneta Langerová pokřtila kalendář pro Světlušku i film Olgy Špátové

Praha /FOTOGALERIE/ – Nadační fond Světluška, který pomáhá lidem se zrakovým postižením, vydává před koncem roku nástěnný kalendář na rok 2014. V pondělí 9. prosince ho veřejnosti představila patronka projektu, zpěvačka Aneta Langerová. Při podvečerní akci v knihkupectví Neoluxor na Václavském náměstí kalendář zároveň pokřtila, a také krátce zabilancovala nad letošními úspěchy Světlušky.

EXKLUZIVNĚ

Do restaurování Ostře sledovaných vlaků se nepletu, říká Jiří Menzel

Praha – Ostře sledované vlaky. To je další český film, který letos čeká digitální restaurace. Po Marketě Lazarové, Hoří, má panenko a Všech dobrých rodácích je to čtvrtý adept z vybrané první dvanáctky dvou set titulů domácí klasiky, jenž má projít těmito úpravami. Oznámili to v pondělí zástupci MFF v Karlových Varech a Národního filmového archivu dle návrhu Nadace české bijáky, která restaurování zajišťuje.

Předpremiéra vánoční pohádky Sněžný drak se odehrála v Artu

Jižní Morava /VIDEO/ – Nejdříve odvážná princezna zachraňuje zakletého prince, poté zase princ bojuje o její lásku. Dokonce se kvůli tomu promění v draka a věří, že zachrání nejen svoji milou, ale i celé království. Pohádku o lásce, rodinných poutech i čarodějnických kouzlech ve středu v kině Art představilo brněnské studio České televize. Vánoční titul má název Sněžný drak a v premiéře se na obrazovkách objeví na Boží hod vánoční.

Přijde letos Ježíšek? Určitě, již 5. prosince. S Abrhámem a Šafránkovou

Severní Čechy /FOTOGALERIE/ - Film Přijde letos Ježíšek? jde do kin již ve čtvrtek, hrají v něm i Pavel Kříž, Igor Chmela, Václav Postránecký a další hvězdy… Otázka v názvu nového českého filmu režisérky Lenky Kny, láskyplné komedie, jako by i odpovídala, jak to v něm bude. Že asi přijde, ale že to až tak jednoduché mít nebudeme. Ale uvidíme, premiéra je už 5. prosince.

EXKLUZIVNĚ

Kontroverzní Nymfomanku Larse von Triera promítne jako první kino Scala

Brno /FOTOGALERIE/ – Soutěž v internetové anketě o českou premiéru nového skandálního filmu Larse von Triera Nymfomanka vyhrálo brněnské Univerzitní kino Scala. To s počtem 2031 hlasů zvítězilo v konkurenci necelé pětistovky kin z České republiky. Premiéru první poloviny pět hodin dlouhého filmu Scala promítne 25. prosince. Ti, kteří pro Scalu hlasovali, mohou projekci navštívit zdarma.Film Nymfomanka sleduje sexuální život ženy od narození do padesáti let.

Advent s Karlem Zemanem a zlatými kupony v pražském klubu Era

Praha – „Tak to jsou ti kluci z pravěku, řekl kdosi. Načež jsme vstoupili my, staří páprdové. No, děti koukali," tak vzpomínal v úterý večer v klubu Era svět na pražském Jungmannově náměstí Josef Lukáš na jednu z mnoha projekcí filmu Cesta do pravěku. Dramaturgové filmového klubu, který od letošního února nabízí každé úterý zdarma zajímavé filmy v rámci tematických sekcí, tu totiž odstartovali minipřehlídku filmů Karla Zemana.

EXKLUZIVNĚ

Humor Dejvických zúročený v sitcomu ČT1 Čtvrtá hvězda

Praha /FOTOGALERIE/ – Nesmělý recepční, sexuálně náruživá manažerka, hravý ředitel, melancholický kuchař, drsná hotelová prostitutka, zrzavý údržbář - hotelu i jeho šéfky… To jsou jen některé půvabné postavy nového sitcomu České televize Čtvrtá hvězda, jejž tvůrci představili novinářům. Vznikl v tvůrčí dílně tria Petr Kolečko-Jaromír Prušinovský-Miroslav Krobot a obsazení tvoří až na výjimky elitní herecký ansámbl Dejvického divadla.

Filmy podle Simony Monyové: komedie i psychodrama. Série začíná v neděli

Praha - Tři nedělní prosincové večery patří ve vysílání ČT1 filmům z brněnského studia České televize. Všechny vznikly podle knih spisovatelky Simony Monyové. Prvního prosince diváci uvidí reprízu příběhu Tchyně a uzený, následují dvě premiéry: Roznese tě na kopytech a Sebemilenec.

Ondřej Sokol dostal od policisty facku za drzost

Šumperk /VIDEO/ – Film Krásno režiséra a herce Ondřeje Sokola dorazí do kin za dva měsíce, a tak se začínají objevovat první upoutávky. Z krátké ukázky lze usoudit, že film nudný nebude. Předpremiéra se v Šumperku, kde se Ondřej Sokol narodil a kde se také film natáčel,  uskuteční už 27. prosince.

EXKLUZIVNĚ

Vánoční pohádka Duch nad zlato – 
v knize i na obrazovce. Na Štědrý večer

Praha – Novou úsměvnou pohádku o tom, jak sílu lákavých, třpytících se zlatých mincí může zastínit upřímná láska a přátelství, připravila na Štědrý večer Česká televize. Na motivy příběhu Křesadlo od Hanse Christiana Andersena ji natočil režisér Zdeněk Zelenka, který je zároveň autorem scénáře.

EXKLUZIVNĚ

Rozkoš není jen pro ženy, říká herečka Jana Plodková

Praha – Rozkoš. Takto stroze i slibně nazvala svůj druhý celovečerní film režisérka Jitka Rudolfová, jejíž autorský debut (absolventský snímek FAMU) Zoufalci zaujal diváky i odbornou kritiku. Vyprávěl o třicátnících, žijících až na jednu výjimku jako singles, kteří se rozhodnou žít v komuně na odlehlém statku. Stejně jako k nim napsala si čtyřiatřicetiletá filmařka i k Rozkoši, jež vstoupí do kin 5. prosince, vlastní scénář.

Klauni aneb jak se na place mění, smějí i devastují Kaiser s Lábusem

Praha /FOTOGALERIE/  - Účtování, vzpomínky, smutek i smích. To jsou hlavní momenty, kolem nichž se točí film Klauni, jenž má už ve středu slavnostní premiéru v Praze. Jeho hrdiny tvoří trio klaunů Oskar, Max a Viktor, kteří na počátku kariéry vystupovali pod značkou Busters. Jejich klauniády byly ostrůvky svobody v nehybné bažině pasivity v komunistickém režimu Československa. Pak se ale mezi přáteli něco stalo. A populární klauni, rozdávající smích, se náhle nedokážou vystát.

Dokument o Miroslavu Zikmundovi uvidí jako první diváci ve Zlíně

Zlín, Praha /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Je jen málo osobností, o kterých vnikl dokumentární film již za jejich života. Zlínská legenda, cestovatel Miroslav Zikmund, však mezi ně patří. V těchto dnech tým režiséra Petra Horkého tráví veškerý volný čas ve střižně, kde snímek dostává definitivní podobu. Film Století Miroslava Zikmunda bude mít slavnostní českou premiéru ve zlínském Velkém kině 22. dubna.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT