Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Cykloturistika

Cykloturistika

Češi mají cyklistiku raději než fotbal či běh, roste podíl elektrokol

Cyklistice dává přednost téměř třetina českých sportovců. Porazila tak oblíbený fotbal nebo běh. S rostoucím zájmem o tento druh pohybu se zvedá i poptávka po elektrické variantě bicyklů. Vloni se jich v Česku podle odhadů prodalo až dvacet tisíc.

Výstavbu cyklostezek na Berounsku brzdí výkupy pozemků

Berounsko - Berounský region protínají desítky kilometrů cyklostezek, a to zejména díky cyklotrase Po stopách českých králů. Ta měla spojit všechny hrady a zámky na Berounsku s Berounem a Prahou. Dosud se však povedlo vybudovat jen některé z plánovaných tras.

Na oblíbenou cyklostezku z Berouna do Srbska jen na vlastní nebezpečí

Beroun - Oblíbená část cyklostezky z Berouna do Srbska, která vede podél Berounky, je i nadále uzavřená. Cyklisté a turisté tak musejí využívat druhý břeh Berounky, řada z nich ale zákaz nerespektuje a vstupuje do uzavřené části.

Návnada pro turisty: přilákají je do příbramského regionu cyklostezky?

Příbramsko - Více turistických tras, cyklostezek a dalšího vyžití by mělo na Příbramsko přilákat větší množství návštěvníků. A ti by zase měli být ochotní utratit v kraji nějakou tu korunu. K rozvoji cestovního ruchu má přispět i 300milionová podpora ministerstva pro místní rozvoj.

Cyklistova duše není v Kolíně lhostejná. Město pořídilo pumpu

Kolín - Většina nadšených cyklistů na své vyjížďky vozí veškeré vybavení, ve kterém nechybí ani pumpička. Jenomže někdy zkrátka na některé věci zapomenou. Co když si však budou cestou potřebovat dofouknout kolo? Na to mysleli Kolínští a stali se dalším městem, kterému není lhostejná cyklistova duše.

Kraj se stane investorem další části cyklostezky na Nymbursku

Nymbursko - Síť cyklostezek se na Nymbursku rozroste o trasu Nymburk - Lysá nad Labem - Čelákovice. Cyklisté a pěší turisté se mohou těšit i na novou lávku přes Labe mezi Kostomlaty nad Labem a Hradištkem. Projekty totiž podpořila Rada Středočeského kraje

Ani zaměstnanecká lobby nestačila na prolomení ledů k cyklostezce

Bělá pod Bezdězem - Jakmile se mezi zastupiteli v Bělé pod Bezdězem na Mladoboleslavsku začne mluvit o vzniku cyklostezek, respektive jedné konkrétní, pak se pro kritiku nejde daleko. Řeč je o smíšené cyklostezce na Vazačku, kterou se na zastupitelstvu opět pokoušel vzkřísit místostarosta Lukáš Voleman.

Cestu přes Klenici cyklistům usnadní nová zvedací lávka

Mladá Boleslav - Páteřní síť cyklostezek, díky nimž lidé v bezpečí projedou Mladou Boleslav, se pomalu rýsuje. „Může se zdát, že některé hluché úseky nedávají smysl, ale my to prostě musíme stavět postupně, jak jsou peníze a možnosti. Lidé nám nadávají, ale jednoho dne se to všechno propojí," nastinil vizi budoucnosti první náměstek primátora Jiří Bouška.

V Poděbradech u nádraží vyroste parkovací cyklověž

Poděbrady - „Přijdete 
s kolem k věži, najedete do žlábku, kam vložíte kolo a pak 25 vteřin sledujete na obrazovce před vámi, jak se váš bicykl ukládá na místo. Poté vyjede parkovací lístek, za který zaplatíte 5 korun na den, či 10 korun na dva dny. K vyzvednutí pak stačí přiložit parkovací lístek a na stejné obrazovce sledujete, jak se vám kolo vrací až do rukou."

Cyklistickou stezku od Kel k mělnickému Hadíku ohrozila skládka

Mělník - Stavba další části Labské cyklostezky, která má vést od Kel až k mělnické části Hadík, je nejistá. Brání jí nákladní doprava, navážející materiál na skládku v bývalé čistírně odpadních vod. Podle mělnického místostarosty Milana Schweigstilla by totiž stezku taková zátěž rychle zničila.

Cyklisté zdolají 15 vrcholů. Prokřižují celou Drahanskou vrchovinu

Nejde ani tak o soutěž, ale o motivaci ke sportu v přírodě. Tak popisuje Vyškovan Marek Voráč akci Vrchařská koruna Drahanské vrchoviny. Inspiroval se u kolegů na Valašsku, kde se odehrála první taková soutěž v republice. Vybral patnáct vrcholů a zajímavých míst Drahanské vrchoviny a vyzývá cyklisty, aby je navštívili. Čas mají do konce října.

Exstarosta Bořetic Surman chystá napoleonskou stezku, spojí evropské koridory

Bojiště u Slavkova, vinařský mikroregion Modré Hory a Lednicko-valtický areál. Turisty oblíbená místa má spojit nová stezka pro cyklisty, kterou připravuje někdejší starosta Bořetic Václav Surman.

Pivovar Nymburk pořádá opět po roce Cyklootvírák Polabím pro vášnivé cyklisty

Už šestý ročník oblíbeného Cyklootvíráku, který pořádá Pivovar Nymburk, se koná v sobotu 7. května

Na oblíbenou cyklostezku v Českém krasu padají kameny, je zavřená

Berounsko - Jedna z nejfrekventovanějších turistických a cyklistických stezek, která vede z Berouna do Srbska, je už několik dní uzavřená. Konkrétně se jedná o úsek od nové lávky přes Kačák směrem na Srbsko.

Praha chystá letos stavbu a úpravy cyklostezek a cyklotras

Praha - Cyklisté v Praze by mohli nově bez problémů projet mezi Švehlovou a Poděbradskou, z Krče do Nuslí nebo z Hostivaře na Prosek. Nová cesta by také měla být podél plánované tramvajové trati z Barrandova do Slivence a úpravy čekají Hlupočepskou. Vyplynulo to z materiálu, který už schválili pražští radní.

AKTUALIZOVÁNO

Autům vjezd zakázán. Němci plánují dálnice pro cyklisty

Berlín – Široká a osvětlená dráha, bez všudypřítomných semaforů, křižovatek a automobilového provozu: tento sen cyklistů by se brzy mohl stát skutečností v mnoha německých městech a obcích. Ty totiž plánují „dálnice" pro jízdní kola, aby se uvolnily zácpy v dopravě. V Severním Porýní-Vestfálsku už koncem listopadu otevřeli pět kilometrů cyklistické dráhy v rámci ambiciózního projektu výstavby trasy dlouhé zhruba 100 kilometrů mezi Duisburgem a Hammem.

Systém sdílených jízdních kol chce Praha spustit od roku 2017

Praha - Městský systém sdílených jízdních kol chce Praha spustit od roku 2017. V současné době pražský dopravní podnik vybírá firmu, která by bikesharing pro hlavní město zajišťovala. Do té doby budou ve městě kola projektu Rekola, od jara až 300 kusů, informoval pražský magistrát v tiskové zprávě. Město dalo projektu záštitu, zároveň od něj dostává data o výpůjčkách kol.

Tip na výlet: Zkuste Záhorskou cyklotrasu plnou pěkných zákoutí

Od tohoto týdne si mohou návštěvníci webových stránek Turistického informačního centra v Lipníku nad Bečvou prohlédnout novou video cyklotrasu, tentokrát zaměřenou na oblast Záhoří.

Kladno připravuje velký plán cyklotras vedoucích přes město

Kladno - Zjednodušit, rozšířit a zkvalitnit cyklistickou dopravu ve městě Kladně. Zajistit větší bezpečí pro cyklisty, potažmo ale i chodce a další účastníky silničního provozu. Motivovat obyvatele, aby k cestám více využívali jízdní kola. Takové jsou cíle takzvaného cyklogenerelu, tedy kompletní sítě cyklistických tras vedoucích přes město, jehož vypracování zadala kladenská radnice.

Benešov plánuje, jak městem co nejsnáze provést cyklisty

Benešov - Okřídlené rčení o cestách, které vedou do centra tehdejšího světa, Říma, se už brzy bude moci s trochou nadsázky napasovat i na Benešov. Právě město u proslulého zámku, totiž leží v centru regionu, jemuž se nyní také říká malý okres. Úplně přesně je Benešov obec s rozšířenou působností (ORP). A v jejím teritoriu Benešov leží v samém středu.

Cyklisté se vydají podél Rokytné. Navštíví muzea hasičů a kol

Od jaroměřického Špitálu odstartuje v sobotu v 9 hodin ráno cyklovýlet Kolem Rokytné.

Údolím Orlice pod zříceninu gotického hradu

Na cyklistické vyjížďce z Třebechovic pod Orebem do Potštejna, ležícího pod zříceninou gotického hradu, se dá vytipovat spousta námětů na atraktivní zastávky.

Martin Stiller: Svět je nejhezčí ze sedla kola

V nohách má našlapáno kolem 70 000 km. Jeho láskou jsou dlouhé cyklocesty po cizích zemích. Projel Austrálii, Kubu a USA a vydal se přes půl Evropy až do Afriky. Na dlouhých cestách po neobydlených oblastech vážívá jeho kolo včetně zásob i 70 kg. Proč se tak pachtit? Martin Stiller říká, že teprve jízda „na vlastní pohon" prý přináší tu pravou svobodu.

Rychlebské stezky otevřely sedm kilometrů nových tras

Černá Voda – Trojici nových tras pro horská kola otevřely v sobotu 23. srpna Rychlebské stezky na Jesenicku. Určeny budou především pro rodiny s dětmi a méně zkušené jezdce.

U cyklostezky v Modřanech si lze na hrací louce s dětmi i odpočinout

Modřany - Radnice Prahy 12 upozorňuje návštěvníky cyklostezky podél Vltavy, že pod modřanským jezem na pozemku mezi cyklostezkou vedoucí k Portu 62 a ulicí Vltavanů postupně vzniká hrací louka pro malé i velké s množstvím zajímavých prvků.

Cyklotip na víkend: lesní výšlap do Německa

Kopce, hory a pro změnu další stoupání. Tentokrát přinášíme výlet spíše pro otrlejší.

Česko jede a kraj pomáhá přeznačit dálkové cyklotrasy

Svitavy - Krajský radní pro sport, cestovní ruch a volnočasové aktivity  René Živný spolu se starostou Svitav Davidem Šimkem a zástupci Klubu českých turistů projel dálkovou cyklotrasu č. 24 nazývanou Svitava, a to v úseku z České Třebové do Letovic v Jihomoravském kraji.

Cyklostezka mezi Mýtem a Litomyšlí se začíná rýsovat

Vysokomýtsko - Několik let se snaží města Vysoké Mýto a Litomyšl o zřízení cyklistické stezky v blízkosti frekventované silnice první třídy číslo 35.

Cyklisté mohou využít u Labe tři vybavené kempy

Ústecký kraj - Nové nebo zrekonstruované zázemí čeká v letošní sezoně na cyklisty v kempech u Labe v Ústeckém kraji.

Greenway Jizera: cyklostezka povede jinak, než bylo v plánu

Mladoboleslavsko - Cyklostezka, která se napojí na již existující část Greenway Jizera, protne i Mladoboleslavsko. Všichni zúčastnění se shodují na tom, aby vedla v maximální možné míře přes již existující cesty, které budou označeny jako stezka pro cyklisty.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT