Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Stavba dálnice D8

Dálnice D8 má spojit Českou republiku a Německo

Média: Stavba dálnice D8 je srovnatelná s výstavbou berlínského letiště

Berlín - Stavba dálnice D8 z Prahy do Německa je podle agentury DPA srovnatelná s budováním nového berlínského letiště, které ani po letech odkladů není kompletně hotové. Délky stavby, kterou se podařilo dokončit až po 32 letech, si všímají i další německá média.

První auta vyjela na otevřenou dálnici D8, u Prackovic s omezením

Ústí nad Labem - Úderem 16.40 hodin spustili běžný provoz na dálnici D8. Prvních třicet aut vjela na úsek přes České středohoří za čtyřmi policejními vozy.  

AKTUALIZOVÁNO

Dálnice D8 je po 32 letech konečně otevřena, pásku přestřihl Miloš Zeman

Radejčín, Ústecký kraj – Dálnice D8 je dokončena a připravena k zahájení provozu. V tunelu Radejčín dnes již před 11 hodinou pásku slavnostně přestřihl u posledního dvanáctikilometrového úseku prezident Miloš Zeman.

Ministr Prachař jednal ve Vídni o dopravním spojení s Rakouskem

Vídeň - Ministr dopravy Antonín Prachař dnes jednal o dokončení kvalitního dopravního spojení s Rakouskem. Se svou rakouskou kolegyní Doris Buresovou se ve Vídni dohodl na přípravě mezistátních smluv týkajících se zlepšení silničního propojení obou zemí.

Dostavba dálnice D8 se zřejmě protáhne o rok do 2016

Ústecký kraj – Úsek dálnice D8, který vede Českým středohořím, bude zřejmě dostaven až v roce 2016. Dostavba se už několikrát posouvala, naposledy mluvilo ministerstvo dopravy o konci roku 2015.

Sesuv na D8 je podle ministerstva stabilizován, ale nic se neděje. Stavba stojí

Litochovice nad Labem – Sesuv nad rozestavěnou dálnicí D8 u Litochovic nad Labem je podle ministerstva dopravy stabilizován, avšak  na samotném místě žádné práce neprobíhají. Utržená zemina, která zavalila těleso dálnice, je v tom stavu, jak byla při červnové povodni.

Výstavba D8 pokračuje i přes iniciativu ekologického hnutí

Ústí nad Labem – Dálniční systém, kamerový dohled, mosty, úpravy potoků, protihlukové stěny, dešťové kanalizace, dálniční tunel Radejčín i úpravy vegetace. Pro celkem šestaosmdesát stavebních objektů na posledním, nedostavěném úseku dálnice D8 z Lovosic do Řehlovic žádalo sdružení Děti Země o obnovu řízení. Krajští úředníci jejich žádost smetli ze stolu.

Termín dokončení D8 je ohrožen, v krajním případě by vedla jinudy

Ústí nad Labem – Termín dokončení rozestavěného úseku dálnice D8 v roce 2015 je vážně ohrožen kvůli letošnímu sesuvu půdy u Litochovic na Litoměřicku. V krajním případě by dálnice musela vést jinudy, řekl hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. Vyplynulo to z jeho čtvrtečního setkání s ministrem dopravy Zdeňkem Žákem.

EXKLUZIVNÍ FOTO: Dálnice D8 se stává pomalu realitou

Teplicko - Pravě se nacházíme na nově budované dálnici D8 v úseku mezi Radejčínem a Řehlovicemi. Jsme zhruba v úrovni pod Žimem a hledíme směrem na Krušné hory. Pod sebou už máme dálniční asfalt.

OBRAZEM: Tisíce lidí okouzlila rozestavěná dálnice D8

Prackovice n. L. - Turisté měli možnost navštívit nedokončenou dálnici z Litoměřic do Ústí –  bylo to poprvé a naposledy!

Chcete se projít po stavbě D8? Máte jedinečnou příležitost

Lovosicko – Unikátní příležitost projít se pěšky po tělese rozestavěné dálnice a prohlédnout si tunel nebo most přes údolí bude mít kdokoliv v sobotu 27. dubna, kdy se od 10 do 17 hodin koná na dálnici D8 Den otevřených dveří.

Dokončení D8 bude stát ještě zhruba 14 miliard korun

Litoměřicko - Dokončení dálnice D8 bude stát ještě zhruba 14 miliard korun. Peníze na dostavbu jsou podle ministra dopravy Zbyňka Stanjury (ODS) přislíbené, pro letošní rok 1,7 miliardy. Z celkové částky 21 miliard korun bylo vyčerpáno přibližně sedm. Řekl to na jednání se zástupci samospráv ve Velemíně na Litoměřicku. Zároveň potvrdil platnost předpokládaného termínu dokončení stavby v červnu 2015.

Hrozí další zdržení dostavby prokleté dálnice D8

Ústecko - Ústí má strach, že přeměna Ředitelství silnic a dálnic v akciovku zdrží stavbu dálnice D8.

AKTUALIZOVÁNO

Stop ústeckého soudu dokončení dálnice D8 neohrozí

Litoměřicko – Klid. Rozhodnutí ústeckého krajského soudu, které ruší stavební povolení pro několik objektů na dokončované dálnici D8, její dostavbu ani provoz neohrozí.

Ústecký soud opět zrušil povolení na stavbu dálnice D8

Ústí nad Labem - Krajský soud v Ústí znovu zrušil stavební povolení a následné rozhodnutí krajského úřadu o dostavbě dálnice D8 mezi Lovosicemi a Řehlovicemi.

Dělníci na dálnici D8 opět nepracují. Může za to mráz

Ústecko - Stroje na stavbě D8 stojí. Na vině nejsou ekologičtí aktivisté, nýbrž mráz. To, že je na staveništi tzv. mrtvo, zaujalo našeho čtenáře, který poslal do redakce dotaz. „Nevíte, proč tam nejsou vidět dělníci? Doufám, že vše stihnou postavit v termínu. Už se ve firmě nemůžeme dočkat," uvedl tazatel, který se podepsal jako Jarda.

AKTUALIZOVÁNO

Ekologové opět napadnou nedostavěnou dálnici D8

Ústí nad Labem – Dokončení dálnice D8 přes České středohoří  je zase ohrožené. Ekologové se chtějí pokusit u soudu docílit zrušení stavebního povolení. V prosinci totiž soud zrušil územní rozhodnutí, ale stavební povolení ponechal a stavba může pokračovat.

Dostavba dálnice D8 stála zatím 6,7 miliardy korun

Ústí nad Labem - Dostavba dálnice D8 přes České středohoří stála prozatím 6,707 miliardy korun. Cena dohodnutá s dodavateli stavby za celý úsek dlouhý 12,7 kilometru je téměř 12 miliard. Ve středu to řekla Jana Matusová z Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

Stavba dálnice D8? Další průšvih

Ústecko - Stavba dálnice D8 se opět prodraží. Dost možná, že se přes ujišťování Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) také protáhne. Na vině je odfláknutý geologický průzkum. ŘSD to vysvětluje tím, že úsek D8 od Lovosic do Řehlovic vede v extrémně složitých geologických podmínkách.

Po petiční akci na podporu D8 
má přijít na řadu silniční blokáda

Lovosice – Do pátku mohou lidé podepisovat petiční archy, které pak zamíří na krajský úřad či ministerstvo dopravy. Lidé mají vyjádřit podporu dostavbě dálnice D8.

Ekologové opět podali žalobu kvůli dostavbě dálnice D8

Ústí nad Labem – Ekologové opět podali žalobu na rozhodnutí krajského úřadu o stavebním povolení na dostavbu dálnice D8. Informovala o tom Irena Jeřábková, mluvčí Krajského soudu v Ústí nad Labem, který bude o žalobě rozhodovat.

Odklad dostavby D8 může dálnici prodražit i o miliardu

Ústí nad Labem – Vleklé spory úředníků a ekologů okolo dálnice D8 můžou její dostavbu prodražit zhruba o miliardu korun.

Dostavba dálnice D8 mezi Ústím a Lovosicemi může pokračovat

Řehlovice – Stavba dálnice D8 mezi Ústím nad Labem a Lovosicemi může opět naplno pokračovat. 

D8 bude mít od pátku zase povolení, práce začnou hned

Ústí nad Labem - Stavební práce na dálnici D8 se v pátek znovu rozjedou. Nabude totiž platnosti stavební povolení, které už podruhé posvětil krajský úřad. Technika je na páteční zahájení připravená, řekla mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Martina Vápeníková. Práce se zastavily na konci července kvůli rozhodnutí soudu, který vyhověl námitkám ekologů a povolení fakticky zrušil.

D8 bude mít od pátku zase povolení, práce začnou hned

Ústí nad Labem - Stavební práce na dálnici D8 se v pátek znovu rozjedou. Nabude totiž platnosti stavební povolení, které už podruhé posvětil krajský úřad. Technika je na páteční zahájení připravená, řekla mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Martina Vápeníková. Práce se zastavily na konci července kvůli rozhodnutí soudu, který vyhověl námitkám ekologů a povolení fakticky zrušil.

AKTUALIZOVÁNO

Dálnice D8 se zase může stavět, ekologové na úřadě neuspěli

Ústí nad Labem - Dostavba dálnice D8 bude mít brzy opět platné stavební povolení. Krajský úřad dnes i podruhé zamítl odvolání Společnosti ochránců životního prostředí, informoval mluvčí kraje Zdeněk Rytíř. Úřad o tom rozhodoval už podruhé – poprvé na konci dubna, načež se dálnice mohla 2,5 měsíce stavět, pak ale ekologové uspěli s žalobou u soudu, povolení ztratilo platnost a stavba musela být v rychlosti zakonzervována.

Na dodělání D8 potřebují 30 měsíců

Ústí nad Labem - Ústecký kraj se proti zneplatnění povolení na dálnici D8 odvolávat nebude.

Práce na D8 končí. Dělníci stavbu začali konzervovat

Lovosicko – Pokud pojedete po dálnici D8 a najedete do zatáčky u Řehlovic, budete mít pocit, že stavba dálnice zde zdárně probíhá. 

Stavbu D8 zastavil soud

Ústí nad Labem - Stavební povolení na dostavbu dálnice D8 je v tuto chvíli nepravomocné. Řekla to mluvčí Krajského soudu v Ústí nad Labem Irena Jeřábková. Krajský úřad musí nejprve znovu rozhodnout o odvolání ekologů, soud totiž v úterý jeho dubnové rozhodnutí zrušil.

Dostavba D8 je opět ohrožena, soud vrátil do hry odvolání ekologů

Ústí nad Labem – Ústecký krajský soud v úterý zrušil rozhodnutí krajského úřadu, který odmítl odvolání ekologů proti vydanému stavebnímu povolení na dostavbu zbývající části dálnice D8.

Lubomíru Studničkovi pomáhá ekolog Patrik

Litoměřicko – Dálnice D8 spojila Miroslava Patrika a Lubomíra Studničku před deseti lety dohromady. Druhý „ekolog" ale v současnosti stojí před soudem za údajná vydírání stavebníků. Přesto předseda hnutí Děti Země je ochoten komunikovat i nadále.

Dálnice D8 se může zdržet, 
známý ekolog se opět odvolal

Řehlovice - Po soudu chce, aby žaloba měla odkladný účinek. Stavební práce se tak mohou zastavit.

Patrik z hnutí Děti Země k D8: Hlavní chyby dělal investor

Lovosicko - Spojil s dálnicí D8 prakticky svůj profesní život, téměř dvacet let bojuje se státem.

AKTUALIZOVÁNO

Na nový úsek D8 konečně smějí řidiči

Litoměřicko /FOTOGALERIE/ - Řidičům od pondělí slouží nový úsek D8 od Lovosic k obci Bílinka v Českém středohoří.

Kraj chyboval při povolení úseku D8, rozhodl soud

Praha - Morální satisfakci mohou cítit ekologičtí aktivisté, kteří deset let protestují proti stavbě dálnice D8 přes České Středohoří.

Na Ústecku začala stavba posledního úseku dálnice D8

Ústí nad Labem - Na třech místech se na plné obrátky rozjela stavba posledního 16,4 km dlouhého úseku dálnice D8 z ústeckých Řehlovic do Lovosic. Každým dnem se také začne hloubit tunel Prackovice. Stavbu předraženého a kvůli neustálým sporům s ekology nejkontroverznější úseku dálnice v Česku však mohou ještě zbrzdit další žaloby ochránců přírody.

Kvůli nedokončené dálnici D8 zemřelo v autech 11 lidí

Ústecký kraj - Loni zemřelo jedenáct lidí na silnici především proto, že dosud nebyla zprovozněna celá dálnice D8 a chybějící část se provizorně objíždí po běžných komunikacích, uvedl vedoucí severočeské dopravní policie Jiří Ušák.

D8: Slepé sjezdy na Ústecku jsou nebezpečné

Ústecko - Na šestnáctikilometrovém úseku dálnice D8 na Ústecku jsou čtyři slepé sjezdy. Podle dopravních expertů je to nevídaný počet. Sjezdy přehrazené závorou totiž matou řidiče a jsou prý nebezpečné.

Stavba předražené dálnice D8 začala

ÚSTECKÝ KRAJ - Poslední úsek dálnice D8, 16,4 kilometry dlouhý úsek přes Chráněnou krajinou oblast České středohoří se včera oficiálně začal stavět. Dokončen by měl být v roce 2010. Původní plány na dončení přitom počítaly s lety 1996 až 2000.

Dálnici D8 na Ústecku blokují kamiony

ÚSTECKO - Motoristé jedoucí do Německa se musí obrnit trpělivostí. V Německu až do půlnoci trvá státní svátek.

Dálnice D8 se prodraží o miliardy

ÚSTECKÝ KRAJ - Až o několik miliard korun, než byl původní plán, bude dražší dálnice D8. Na výrazné podražení již několikrát upozornil Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ).

Dálničáři na D8 se pustili do generální očisty tunelů

ÚSTÍ NAD LABEM - Na dvě desítky pracovníků Střediska správy a údržby dálnice D8 v Řehlovicích na Ústecku se v noci na úterý pustily do pravidelné očisty dvou tunelů na dálnici D8 ve směru z Ústí nad Labem do Německa. Od zprovoznění dálničního úseku do Drážďan od 21. prosince loňského roku jde již o druhé čištění.

Dostavba D8 přinese firmám v regionu práci

ÚSTECKÝ KRAJ - Stavba nejdůležitější dopravní tepny regionu, dálnice D8, by měla začít letos na podzim.

Reklama u dálnice D8? Není šance

ÚSTECKÝ KRAJ - Přestože mají podnikatelé zájem umístit kolem D8 reklamní billboardy, ministerstvo dopravy je proti.

Ekologové naposledy šli po trase bez D8

Přátelé přírody letos u pomníku ve Stadicích nehlasovali o Severočeském ropákovi

Spor o dálnici D8: opět vítězí ekologové

Praha - Ekologická organizace Děti Země slaví další úspěch ve svých žalobách na Ředitelství silnic a dálnic. Soud jim dal za pravdu ve sporu o právo na informace. ŘSD na jaře 2003 odmítlo poskytnout informace o dálnici D8.

Stavba tunelu na dálnici D8 povolena

Ústí nad Labem - Hloubení tunelu Prackovice, který je součástí posledního úseku dálnice D8, může po měsíci znovu začít. Městský soud v Praze totiž zrušil předběžné opatření.

Potíže s dokončením D8 pokračují

Ústí nad Labem - Problémem, který může zastavit dokončení dálnice D8 přes České středohoří, není stavba tunelu u Prackovic, ale ve skutečnosti druhý tunel Radejčín u Řehlovic.

Ekologové: Stavba D8 se protáhne nejméně do roku 2012

Ústí nad Labem - Dostavbě dálnice D8 hrozí další zpoždění. Uvádí to alespoň tisková zpráva ekologického sdružení Děti Země (DZ). To se totiž pokusilo určit termín dostavby na vlastní pěst.

Dálnice D8 nabrala údajně zpoždění

Praha - Analýza hnutí Děti země hovoří až o dvouletém skluzu. Ministerstvo se vyjádří až po zadaném auditu.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT