Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Dálniční síť v České republice

Síť dálnic u nás stále není ani zdaleka dobudována

Oprava dálnice na Rozvadov konečně začala

Benešovice – Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) začalo ve středu konečně obrušovat hrb na 117. kilometru dálnice D5 ve směru na Rozvadov. Vozovka se zde vzedmula před několika týdny.

Česko staví dálnice rekordní rychlostí

Praha - Česko staví dálnice nejrychlejším tempem v historii.

Spor o dálnici D8: opět vítězí ekologové

Praha - Ekologická organizace Děti Země slaví další úspěch ve svých žalobách na Ředitelství silnic a dálnic. Soud jim dal za pravdu ve sporu o právo na informace. ŘSD na jaře 2003 odmítlo poskytnout informace o dálnici D8.

Dálnice D1 je nejhlučnější tepnou v zemi, lidé trpí

Velké Meziříčí - Nejhlučnější silnice v ČR? Dálnice D1. Hladina hluku na tepně spojující Prahu s Brnem dosahuje až 90 decibelů ve dne, v noci 80 decibelů.

Dálnice D11 snížila počet tragédií

Hradec Králové - Na silničních tazích mezi Prahou a východními Čechami umírá méně lidí. Dokazují to policejní statistiky. Na dálnici D11 vkraji dokonce po více než roce od otevření nedošlo ke smrtelné dopravní nehodě!

Nová dálnice na Moravu bude do šesti let

Praha - Nebezpečné a silně přetížené dálnici D1 se už za několik málo let značně uleví. Její alternativní trasa, zatím jen málo rozestavěná rychlostní silnice R35, totiž po včerejšku získala reálnou šanci na dokončení.

Premiér: Dálnice předražují obce a ekologové

Praha - Česko nestaví silnice a dálnice výrazně dráž než ostatní země EU, a pokud se tak děje, je to zaviněno nadměrnými požadavky samospráv obcí a blokováním ekologickými sdruženími.

Na silnice dáme rekordní částku

Praha - Dálnice a silnice v České republice se letos dočkají dalšího zlepšení. Díky finanční injekci z operačních fondů EU a půjčce od Evropské investiční banky půjde na jejich výstavbu rekordní částka 55 miliard korun.

Na všechny rozbité silnice se nedostane

Šumperk, Jeseník - Jedna velká nesnáz a naopak jedna velmi příznivá zpráva čeká letos na řidiče projíždějící od Olomouce okresem Šumperk a dál na Jesenicko.

Silnice trpí hloupostí majitelů aut

Potíže se startováním nebo se zamrzlým autem, kterému nejdou ani otevřít dveře – to jsou jediné zvláštnosti, které asistenčním službám přináší zimní období. Ostatní technické potíže, ke kterým „technické anděly“ motoristé volají, jsou chronické celoroční neduhy autoprovozu.

Od ledna se rozšíří počet zpoplatněných silnic

Praha- Více než čtyřicetikilo­metrovým úsekem silnice z Hradce Králové do Náchoda denně projíždějí stovky kamionů. Nyní přetíženýtahčeká přece jen drobná změna: stejně jako u dalších devíti úseků komunikací první třídyzde od 1. lednabudou muset kamiony platit mýtné.

SPECIÁL: Na rekonstrukci silnic budou peníze jen díky mírné zimě

Praha - Silničáři v metropoli nedostali na letošní rok žádné peníze na drobné opravy komunikací.

Úsek D1, kde došlo k nehodě, řidiči proklínají

Humpolec/Jihlava - Úseku dálnice kolem stého kilometru v obou směrech řidiči už dlouhou dobu nemohou přijít na jméno. Podle některých bylo jen otázkou času, kdy se zde „něco velkého“ semele, a je prý také ve hvězdách, kdy přijde další řetězová havárie.

Omezení jízd kamionů stále v nedohlednu

Praha - /ANKETA/ Vysoká rychlost není jediný problém, související s provozem kamionů na českých silnicích a dálnicích. Spor panuje také nad tím, zda jízdu kamionů omezovat.

Vláda schválila dvě dálnice do Vídně

Praha - Česko zatím nemá jedinou dálnici, po níž by se řidiči dostali do Rakouska. Pokud se naplní pondělní rozhodnutí vlády, měly by směřovat na Vídeň hned dvě čtyřproudé komunikace.

Dálnicí D1 až do Hulína? V roce 2010

Kroměříž - Už za dva roky budou řidiči moci jezdit po dálnici D1 až do Hulína. Do centra Kroměříže to bude možné dokonce na konci příštího roku.

Zimní výbava bude povinná na 70 kilometrech D1

Praha - O padesát kilometrů by se měl prodloužit úsek s povinnou zimní výbavou na dálnici D1. Deníku to potvrdil mluvčí ministerstva dopravy Karel Hanzelka.

Města: dálnici D 47 je třeba dokončit co nejdříve

Ostrava - Zprávy o nedostatku prostředků na dobudování dálnice D 47 znepokojily zástupce kraje, měst, institucí a podnikatelů.

Spor o dálnici na Hradec se vrací na začátek

Hradec Králové - Sen o tom, že by příští rok mohli řidiči dojet z Prahy až do Hradce Králové, se včera definitivně rozplynul.

Stát opět komplikuje dostavbu dálnice D11

Praha - Vypadá to jako nekonečný seriál s názvem dostavba dálnice D11.

Pražský okruh může zablokovat východ metropole

Jeho vedení v této části města je prý nesmyslné a je třeba zvolit jinou trasu. Ředitelství silnic a dálnic to odmítá

Klaus podepsal mýto i konec dálničních známek

Praha - Menší nákladní automobily a dodávky s hmotností nad 3,5 tuny začnou od příštího roku platit mýto na zpoplatněných úsecích dálnic a rychlostních silnic.

Hradec čeká dálniční přípojka a kolaps u D11

Hradec Králové - Jižní část hlavního královéhradeckého městského okruhu čeká dopravní kolaps. Na konci listopadu se z něj stane možná vůbec nejvytíženější úsek v celém kraji.

Dálnice D8 nabrala údajně zpoždění

Praha - Analýza hnutí Děti země hovoří až o dvouletém skluzu. Ministerstvo se vyjádří až po zadaném auditu.

Ministerstvo otočilo: Na Pražský okruh jen se známkou

Praha - Už od začátku příštího roku bude k jízdě po Pražském okruhu potřeba dálniční známka. Město je proti.

Ministr dopravy neslevil, dálnice zůstává zpoplatněna

Ostrava – Zamítavá odpověď na žádost primátora Petra Kajnara, který usiluje o udělení výjimky ze zpoplatnění ostravské části dálnice D 1, nyní dorazila z ministerstva dopravy na magistrát krajského města.

Ministr Slamečka: R52 je priorita, bude levnější

Mikulov – Ministr dopravy Gustáv Slamečka navštívil Břeclavsko. V Mikulově jednal se starosty obcí, kterých se dotýká stavba silnice R52.

Moravské obce nechtějí tangenty, píší Haškovi

Brněnsko – Představitelé deseti obcí a jednoho města na Brněnsku odmítají plánovanou stavbu takzvaných tangent, tedy silnic, které mají v budoucnosti odvést dopravu z dálnice D1 dále na jih od Brna.

Zavádění vinět je podle odborníků nesmysl

Praha - Za elektronické viněty, které od ledna nahradí dálniční známky, ručí motoristé. Hrozí jim pokuta, pokud nebudou fungovat

Mezinárodní tranzit povede Českým rájem

Liberecký kraj - Pokud dojde na stavbu čtyřproudé silnice R 35, pravděpodobně povede pod Troskami. Takové doporučení předá současné vedení Libereckého kraje vládě k rozpracování.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT