Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

darce, krev, organy, poplatky

darce, krev, organy, poplatky

Dárci krevní plazmy se mohou objednávat už i přes internet

Mělník - Odběrové středisko dárců krve, které v mělnické nemocnici na Podolí od loňského listopadu provozuje pražská vojenská nemocnice, navštěvují lidé už ve třech všedních dnech. K úterním a středečním odběrům se podle ředitelky Českého červeného kříže v Mělníku Ivany Dvořákové nedávno přidal ještě čtvrtek.

Dárců krve v Čechách přibývá

Střední Čechy - Celosvětový Den dárcovství krve vyhlásila Světová zdravotnická organizace před jedenácti lety a připadá na sobotu 14. června. Dárcovství krve je často jedinou možností, která rozhodne o záchraně člověka. Ročně se uskuteční na celém světě až devět milionů bezplatných odběrů.

Mladí dárci dávají šanci nemocným, aby žili dál

Písek /FOTOGALERIE/ - Studenti SOŠ a SOU Písek  darují kostní dřeň. Každé dvě hodiny lékaři v Česku objeví některý z nádorů krve. I přes velké úspěchy v léčbě ročně na toto onemocnění jen v ČR zemřou až dva tisíce lidí.

Dárce krve v Jihlavě čekají krátké prázdniny. Kvůli rekonstrukci

Jihlava - Oprava pavilonu nemocnice, v němž je také odběrné středisko, vypukne zkraje dubna.

Studenti v Třebíči oslavili Valentýna vlastní krví

Třebíč - Vyplnit dotazník, podrobit se krátkému vyšetření a absolvovat odběr. Darovat krev se včera krom zkušených dárců rozhodly i dvě desítky studentů obchodní akademie. Do odběrového střediska v areálu třebíčské nemocnice dorazili poprvé.

Nových dárců krve v Přerově přibývá, podruhé se ale nevrací

Přerov – Nemocnice v Přerově loni získala přesně 348 krevních prvodárců. K dnešnímu dni tak evidují celkem 2229 lidí, kteří jsou ochotni v případě akutního nedostatku krev darovat.

Havířovská radnice ocenila dobrovolné dárce krve

Havířov - Čipovou kartu k celoroční bezplatné přepravě v autobusech MHD si ve čtvrtek 16. ledna jako poděkování převzali havířovští bezpříspěvkoví dárci krve.

Další nemocní mají šanci přežít, díky dárcům v uniformách

Sokolov/Karlovarský kraj - Řada mladých mužů a žen v uniformách z regionu se přihlásila dobrovolně do registru dárců kostní dřeně.

Dvaadvacet studentů průmyslovky ve Vsetíně darovalo krev

Vsetín - Studenti Střední průmyslové školy strojnické Vsetín darují hromadně krev před Vánocemi pravidelně.

Rekordman z Boskovic daroval krev už dvěstěkrát

Boskovice - Zlaté a stříbrné medaile za opakované dárcovství krve ve čtvrtek slavnostně udělovali zástupci Českého červeného kříže v boskovické sokolovně. Na zlatou medaili za čtyřicet odběrů dosáhlo pětačtyřicet dárců, na stříbrnou za dvacet odběrů třiasedmdesát dárců krve.

Dárci krve převzali v Hranicích medaile za pomoc druhým lidem

Hranice – Dlouholetá tradice ocenění dárců krve v Hranicích připsala další díl i tento týden. V úterý odpoledne si zlaté, stříbrné a bronzové medaile doktora Jana Jánského převzali lidé, kteří tímto cenným darem umožňují zachránit lidské životy.

Olomoucká transfúzka přivítala 10000. dárce. Je jím mladík z Bystročic

Olomouc – Dvacetiletý Martin Provaz z Bystročic na Olomoucku se stal desetitisícím dárcem krve na Transfuzním oddělení Fakultní nemocnice Olomouc.

Dárci krve se dočkali ocenění, někteří mají 
za sebou již 80 odběrů

Děčín /FOTO/ – Lidé, kteří pomáhají druhým – dobrovolní dárci krve – se dočkali ocenění od Českého červeného kříže. Své medaile si převzali v městském divadle Děčín.

V Hlučíně ocenili dárce krve, v tomto roce přibylo 11 nových dárců

Hlučín - Město oceňuje dárce krve pravidelně už od roku 2008. Pravidelné oceňování dárců krve se koná v Hlučíně už od roku 2008. K celkem sedmašedesáti přibylo letos dalších jedenáct nových dárců.

Živnostník roku: Dokud zdraví dovolí, krev dám

Železný Brod, Těpeře - Karel Sobotka, Živnostník roku Libereckého kraje a šedesátinásobný dárce krve.

Nemocnice Vyškov: Dárců krve každým rokem přibývá

Vyškov – Víc než deset let chodí darovat Vyškovan Petr Čermák dobrovolně svou krev vyškovskému transfuznímu oddělení. Jako studenta ho k dobročinné činnosti nalákal den volna, na který má po odběru nárok. „A zůstal jsem u toho. Na transfuzní oddělení se snažím chodit pravidelně už dvanáct let," pochlubil se Čermák.

Krev z Jihlavy putuje přes D1 do Prahy, potom zase zpátky

Jihlava - Do jihlavské nemocnice v současné době chodí pravidelně asi tři a půl tisíce dárců krve. Problémem s nedostatkem dárců tedy nemocnice netrpí. Co se ale děje s darovanou krví dál? V Jihlavě nezůstává. „Odebranou krev transportujeme k dalšímu zpracování do Fakultního transfuzního oddělení Všeobecné fakultní nemocnice Praha Zbraslav," přiblížila Irena Francálková, vrchní laborantka hematologického oddělení jihlavské nemocnice.

Prostějovská transfúzní stanice zoufale postrádá dárce krve

Prostějov – S akutním nedostatkem krve se potýká prostějovská nemocnice. Nejrychleji se tenčí zásoby u krevní skupiny 0 negativního faktoru. Rozšířit je nyní mohou jedině bezpříspěvkoví dárci krve. Prostějovské transfúzní středisko teď proto přivítá každého dárce s touto univerzální krevní skupinou.

Nemocnice v Plzni svolává dárce krve. Kvůli úrazům jí ubývají zásoby

Plzeň – Zásoby krve v plzeňské fakultní nemocnici se začínají tenčit. Chybí především krevní skupiny A a 0, a to pozitivního i negativního faktoru.

Novojičínským dárcům krve zkrátí čekání bezplatný internet

Nový Jičín - Dárci krve, kteří dochází na transfuzní stanici novojičínské nemocnice, si mohou nově čekání zkrátit bezplatným surfováním po internetu. Je zde totiž k dispozici bezdrátové připojení. To nemocnice zavedla na základě přání pravidelných dárců.

Potenciálních dárců kostní dřeně má Pelhřimovsko dost

Pelhřimov – Pravděpodobnost, že se člověk zapsaný v Českém národním registru dárců dřeně stane opravdu dárcem, je malá, ovšem i na Pelhřimovsku se to několika zaregistrovaným povedlo.

Studenti obchodní akademie v České Lípě vytvořili novou tradici. Darují krev

Česká Lípa - Obchodní akademie v České Lípě se snaží, aby mladých dárců krve neubývalo. Na transfuzní stanici se vydalo osm studentů.

Darovat krev? Lidé mají spíše obavy, dárců je u nás málo

Chomutovsko - Do bezplatného darování krve se lidé v Česku moc neženou. Někteří mají strach, u dalších hraje roli lhostejnost. V Evropě nám patří až dvaadvacáté místo. Bez dobrovolných dárců krve se ale nemocnice neobejdou.

Nedávejte krev, vyzývá sdružení dárců

Hlavice - Přestaňte chodit na transfuzní stanice a nedávejte krev. Právě takové doporučení vyslalo ke svým členům Sdružení dárců krve České republiky. Důvodem protestu, který by se měl konat od 9. do 30. června, je nespokojenost s vládní reformou zdravotnictví.

ČSSD chce zrušit platby pro dárce krve

Praha - Sociální demokraté chtějí podat návrh na odpuštění poplatků ve zdravotnictví bezplatným dárcům krve.

Muž vrátil průkaz dárce krve. Kvůli poplatkům

Rokycany - Senior Bohuslav Opp není spokojen s Julínkovou reformou zdravotnictví, a proto naposledy navštívil transfuzní stanici a rozhodl se, že vrátí průkaz dárce.

Darujete orgány? Zaplaťte poplatky

Praha - Dobrovolných dárců orgánů v Česku je vážný nedostatek. Není divu. Stát je totiž za jejich ušlechtilé rozhodnutí trestá. Za každé vyšetření u lékaře v souvislosti s darováním ledviny či chrupavky musí dárce zaplatit 30 korun, za každý den pobytu v nemocnici po odebrání ledviny pak 60 korun.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT