Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Deník Peněz

Deník Peněz

Oddlužení může znamenat nový začátek

Praha - Oddlužení je řešením pro občany, kteří se dostali do dluhové pasti a nemají dostatek prostředků pro splácení závazků.

Pravidla obchodování na burze: trpělivost a znalosti

Praha - Je obchodování na burze riskantní, nebo je to jenom mýtus? Jak to už při hledání odpovědí na podobné otázky bývá, je to trochu tak a trochu jinak.

Konkurenční doložka: omezuje, ale také vynáší

Praha - Konkurenční doložka vás může limitovat v další práci. Zaručuje vám však po odchodu z místa příjem minimálně ve výši vaší původní mzdy po celou dobu svého trvání.

Vyšší spotřební daň zvedne cenu cigaret o 2 Kč

Praha - Státní rozpočet by měl změnou daně získat v roce 2012 navíc zhruba 2,4 miliardy korun.

Češi právě přestávají vydělávat na stát

ČR - Pracující mohou oslavit takzvaný den daňové svobody. Oproti loňsku na něj čekali až o osm dnů déle

Lidé se letos kvůli dovoleným zadlužují méně

Ostrava - Půjčky na dovolenou už nejsou takovým hitem jako v uplynulých letech. Lidé s nižšími příjmy budou letos dovolenou trávit rekonstrukcí bytu, domu nebo chaty. Vyplynulo to z telefonického průzkumu, který mezi svými zákazníky začátkem června provedla společnost Provident Financial

RADÍME ČTENÁŘŮM: Finanční gramotnost

Praha - Termín „finanční gramotnost“ se dá velmi obecně definovat jako schopnost rozumět financím a hlavně zacházet s nimi.

Vyrazit na dovolenou bez pojištění je zbytečný hazard

ČR -Kdo by se v celoročním shonu netěšil na dovolenou. Ať už ji strávíte doma nebo v zahraničí, stojí za to, pořádně se pojistit. Kvalitní pojištění vám totiž v případě nenadálé události ochrání rodinný rozpočet.

Pracovat pro peníze nestačí, lidé chtějí úspěch

Praha - Ani vysoká mzda ke spokojenosti v zaměstnání trvale nestačí. Větší roli hraje vidina kariérního vzestupu a možnost podílet se na rozhodování ve firmě.

Práci můžete sehnat i přes agenturu, buďte ale opatrní

Praha - Kdo hledá místo, měl by kromě úřadu práce oslovit také agentury, které ji zprostředkovávají a jejichž nabídka bývá daleko širší. V Česku jich existuje přes dva tisíce. Než ale kývnete na nabídku některé z nich, důkladně si agenturu práce i nabízenou práci prověřte.

Mistrovství světa láká i sváteční sázkaře

Praha - Vyhraje mistrovství světa v kopané v Jihoafrické republice Argentina, Brazílie, Španělsko či někdo jiný? Řada skalních sázkařů věří svým tutovkám. Na fotbal nyní sázejí také ti sváteční. Třeba i na kuriozity, jako, kdo bude v zápase vhazovat 15. aut.

Cat bonds: vydělat se dá na povodních i hurikánech

Praha - Letošní rok je bohatý na přírodní katastrofy. Po výbuchu sopky přišly povodně, navíc se letos očekává hodně hurikánů. Některé pojišťovny či zajišťovny proto investorům znovu nabízejí katastrofické dluhopisy.

Chyby, které vás mohou připravit o peníze z pojištění

Praha - Ani s cestovním pojištěním nejste zcela bez starostí. Pokud chcete, aby vám pojišťovna uhradila celé náklady za škody a léčení v cizině, měli byste se vyvarovat některých základních chyb, které lidé při svých cestách často dělají.

Pomoc pro hypoteční dlužníky v nouzi existuje

Praha - I ten, kdo poctivě léta splácí hypotéku, se může kvůli krizové době ocitnout v problémech se splácením. Pokud má pojištění, získá čas k dobru na řešení situace. Pokud ne, musí mít vlastní rezervy na překlenutí krize. Pomoci by mohl garanční fond hypoték.

Eura na dovolenou letos nakupujte až před odjezdem

Praha - Nervozita na finančních trzích přiživená obavami z vývoje v Maďarsku srazila kurz eura k dolaru, ale i koruny k oběma měnám.

Placení na zahraničních webech může být rizikové

Praha /ROZHOVOR/ - Pokud rádi nakupujete na internetu, nemusíte se omezovat jen na český trh.

Dluhy v manželství rozvodem nevyřešíte

ČR - Dluhy, které v manželství nadělal jen jeden z manželů, patří oběma partnerům. Když je nemohou splácet, je pro ně nejlepším řešením společný osobní bankrot. Kdyby se dluhy snažili vyřešit rozvodem, nejspíš by přišli o všechno.

Stěhujete se? Na co byste neměli zapomenout

Praha - Změna trvalého bydliště znamená velké běhání po úřadech. A hlídání některých termínů. Třeba za pozdní výměnu řidičského průkazu hrozí pokuta.

Za poplatky v bankách platíme i tisíce měsíčně

Praha - Za bankovní služby Češi ročně vydají miliardy korun, kdo byl vloni nejdražší, nebo naopak nejlevnější?

Sociální dávky: od roku 1990 desetkrát vzrostly

Praha – Výdaje na sociální dávky, jako jsou například podpory v nezaměstnanosti či či dávky důchodového a nemocenského pojištění, se od roku 1990 do současnosti zvýšily téměř desetkrát.

Počet bankrotů osob i firem v Česku stále roste

ČR - V červnu bylo vyhlášeno 161 firemních bankrotů, což je o 40 více než v květnu. Ještě výrazněji rostly osobní bankroty. Bylo jich celkem 546, což je o 61 více než v květnu.

Aleš Hodina: Střídává péče je v Česku málo využívaný institut

ČR /ROZHOVOR/ - Celá nynější debata o stanovování výživného by byla zbytečná, kdyby v Česku skutečně fungoval institut střídavé péče. V něm alimenty ztrácejí význam, říká Aleš Hodina, provozovatel serverů výživné.info a střídavka.cz.

Pošta zdražila dodejku na deset korun

Praha - O čtyři koruny více zaplatí od července zákazníci České pošty za dodejku.

Za kolik se dá v Česku cestovat na lodích a parnících

ČR - Výlety po vodních tocích a plochách v Česku vám mohou zajímavým způsobem zpestřit horké letní dny. Na delší, několikahodinové plavby se ale připravte, že budete potřebovat na jízdné pro rodinu i několik set korun.

O dražbě vlastnického podílu se informujte předem

Praha - Před prodejem vlastnického podílu nemovitosti se podílníci mohou chránit vydražením tohoto podílu. Každý spoluvlastník má předkupní právo.

Pytláci před soudem hned tak neskončí

Praha - Pytláci lovící ryby zažívají zlaté časy. Zatímco za ulovení kance, jelena či třeba daňka bez povolení dál hrozí soud, u ryb to již neplatí. Hodnota rybího úlovku totiž málokdy přesáhne pět tisíc korun.

Ušetřit na daních můžete i v Česku

Praha - Zakládání společností v zahraničí za účelem snížení firemních nákladů se stává módní záležitostí. Na první pohled se může zdát, že je to řešení, které umožní daňové úspory. Ve skutečnosti tak tomu být nemusí.

Klienti Best 4 Home zřejmě přijdou o peníze

Praha - Nespokojení klienti firmy Best 4 Home se vrácení peněz za zboží nejspíš nedočkají.

Cestu k úvěru usnadní dobrý záměr

ČR - Průmyslová výroba klesla loni téměř o 14 procent. Snížila se poptávka a firmy ztratily zakázky. Tato situace přinesla složitější financování. Podnikatelé si proto lámou hlavu nad tím, jak se dostat k úvěru.

Firmy se vracejí k zaměstnaneckým benefitům

Praha - Zaměstnanecké výhody nabízí podle průzkumu až 95 procent firem.

Čechům docházejí peníze, zkoušejí podvádět pojišťovny

Praha - Pojišťovny v Česku hlásí poměrně vysoký růst počtu pojistných podvodů. Souvisí to prý i se zhoršující se finanční situací rodin. Když už neví, kde peníze vzít, zkusí oblafnout pojišťovny.

České stavební spoření čeká revoluce, Slováci od ní upustili

Praha - Ministerstvo financí chce podmínit vyplácení státní podpory stavebního spoření tím, že našetřené peníze musí klient použít na účely spojené s bydlením. Slovenská zkušenost se stejným opatřením ukazuje, že se dá čekat propad počtu nových klientů až o polovinu.

Euro na vedlejší koleji, koruna je výhodnější

Praha - Kdo se těšil, že Česká republika bude mít brzy euro, je asi zklamán. Společná evropská měna má řadu předností, ale ekonomové se kloní k názoru, že v současné době je koruna přece jen výhodnější.

Češi investovali do zahradních sekaček stamiliony

ČR - Češi v posledních letech investovali stovky milionů korun do modernizace sekaček, se kterými udržují trávníky na svých zahradách.

Výběr školních batohů ovlivňují ceny a design

Praha - Motivy z animovaných pohádek a seriálů, veselé barvy i nápaditý design zdobí dětské školní batohy, penály, pouzdra a peněženky, které patří k nejžhavější nabídce na trhu.

Odborník radí, jak na smlouvu o úvěru

Praha - Nečetl jsem smlouvu o úvěru a mám problémy. Jak postupovat? Odborníci radí čtenářům, kteří se dostali do finančních potíží.

I se smlouvou na dobu určitou úvěr v bance dostanete

Praha - Návrh ministra práce a sociálních věcí na prodloužení doby, po kterou se budou moci obnovovat pracovní smlouvy na dobu určitou, vyvolal povyk ohledně možnosti zaměstnanců vzít si úvěr. Hodně bude záležet na tom, ke které bance se takový zájemce vypraví.

Platební morálka firem se zhoršila

Praha - Podle průzkumu má hospodářská krize vliv na platební morálku českých firem. Faktury platí až po splatnosti.

S placením bydlení má problém stále víc lidí

Praha – Potíže s úhradou nákladů na bydlení a hrozba ztráty bytu patří mezi nejčastější problémy, se kterými se lidé obrací na Sdružení nájemníků ČR (SON).

Poplatek za vklad do katastru může zdražit na 1000 Kč

Praha - Poplatky za vklad do katastru nemovitostí můžou zdražit až na 1000 korun ze současných 500 korun. Navrhuje to Český úřad zeměměřický a katastrální (ČÚZK) v novele zákona o správních poplatcích, kterou poslal do vnějšího připomínkového řízení.

Pojištěním platební karty omezíte riziko

Praha - S růstem obliby platebních karet roste také kriminalita s nimi spojená. Nepříznivý vývoj si proto vyžádal posilnění práv držitelů karet. Možnost zneužití tohoto moderního platebního prostředku však nepodceňujte.

Se spořením na důchod neotálejte, začněte co nejdříve

Praha - Lidé by měli myslet na stáří. Stát nebude mít dost zdrojů na výplatu a v porovnání k průměrné mzdě bude státní penze v budoucnu stále klesat.

Obáváte se akciového trhu? Vsaďte na dividendy

Praha - Na akciových trzích sílí obavy z dalšího vývoje. Hodně se hovoří o tzv. Znamení Hindenburg, které v minulosti často přineslo propad akcií. Experti jeho vliv bagatelizují, doporučují ale investovat opatrněji. Třeba do firem se zajímavými dividendami.

Na stáří si spoří více než polovina Čechů

Praha - Na stáří myslí více než padsát procent Čechů. Jako spoření volí penzijní nebo životní pojištění.

Radíme: Doklady potřebné k odchodu do důchodu

Praha - Chcete do důchodu a chybí vám potřebné doklady? Poradíme vám, co dělat.

Nedobytné pohledávky nemusí být noční můrou

Praha - Vymáhání pohledávek bývá časově náročné. Dlužníkovu pohledávku lze i prodat.

Ceny bytů i domů se stabilizovaly

Praha - Pokud chcete koupit či prodat dům či byt, neotálejte. Jejich ceny se podle odborníků víceméně stabilizovaly. Mohou sice jít ještě níže, spekulace na další pokles cen domů či bytů ale může skončit fiaskem.

Úvěry na vzdělání: Banky studenty ignorují

Praha - Začal nový školní rok a s ním i nápor na peněženky rodičů. Financovat vzdělání dětí dnes není levná záležitost. Přitom spořit není kde a úvěry na studium jsou drahé a málo pružné.

Učte děti investiční pravidla: za nádobí neplaťte

ČR/USA - Děti mají dostat příležitost se finančně vyčerpat. Tak zní jedno z investičních pravidel, která je vhodné uplatnit při výchově. Ve své nové knize to tvrdí Jeff D. Opdyke z Wall Street Journalu.

Nejlevnější účet lze pořídit za 82 korun měsíčně

Praha – Nejlevnější bankovní účet na trhu nabízí Fio banka, u které průměrný klient za jeho používání zaplatí 82 korun měsíčně.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT