Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Donald Trump

AKTUALIZOVÁNO

Trumpe, selhal jsi v ochraně svého národa, napsal Bangladéšan před útokem

/VIDEO/ Muž, který se v pondělí ráno pokusil o teroristický čin na největším autobusovém terminálu ve Spojených státech, předtím napsal na Facebook vzkaz prezidentovi USA Donaldu Trumpovi. Stálo v něm, že prezident selhal při ochraně své země. Akayed Ullah byl v úterý obviněn policií a prokuraturou z terorismu.

Tři ženy, které údajně obtěžoval prezident Trump, chtějí kauzu opět otevřít

/ANKETA/ Rachel Crooksová, Jessica Leedsová a Samantha Holveyová na dnešní tiskové konferenci v New Yorku vyzvaly Kongres Spojených států amerických, aby zahájil vyšetřování v otázce sexuálního obtěžování ze strany nynějšího prezidenta Spojených států Donalda Trumpa. Rozhodly se tak znovu promluvit o svých zkušenostech. Bílý dům jejich svědectví označil za absurdní.

Trump chtěl otevřít Muzeum občanských práv. Není to dobrý nápad, řekli mu

Americký prezident Donald Trump se chtěl zúčastnit dnešního otevření Muzea občanských práv v Jacksonu ve státě Mississippi. Pobouřil tím aktivisty i poslance, kteří na protest svou účast odřekli. Lídr USA následně oznámil, že dorazí pouze na soukromé setkání.

Přesun ambasády USA do Jeruzaléma je na spadnutí. Arabové se hněvají

Plány amerického prezidenta na přesun ambasády z Tel Avivu do Jeruzaléma dostanou oficiální požehnání. Stane se tak dnes v 19:00 SEČ, alespoň podle dobře obeznámených zdrojů z Bílého domu. Palestina, která Jeruzalém považuje za své hlavní město, vyhlásila ústy prezidenta Mahmúda Abbáse "tři dny hněvu".

Do USA nesmí občané osmi zemí. Soud odblokoval Trumpův protiimigrační dekret

Nejvyšší federální soud dnes vyhověl Trumpově administrativě, která požadovala zrušení částečné blokace protiimigračního dekretu. O té v polovině října rozhodly některé nižší soudy. Podle agentury AP hlasovalo pro odblokování sedm z devíti soudců.

Flynna jsem vyhodil, protože lhal. Jednal ale zákonně, reagoval Trump

Americký prezident Donald Trump prohlásil, že postupy, se kterými se jeho bývalý poradce pro národní bezpečnost Michael Flynn v pátek ztotožnil, byly zákonné. Flynn se u soudu přiznal ke svým činům, které souvisejí s kauzou ovlivňování loňských prezidentských voleb v USA Ruskem. 

Trump slaví. Senátem prošla obří daňová reforma, pomůže korporacím

Americký Senát schválil daňovou reformu, která sníží daně pro velké podniky i fyzické osoby. Jde o nejrozsáhlejší daňový zákon za posledních 30 let od dob Ronalda Reagana. Podle republikánů oživí americkou ekonomiku, podle demokratů pomůže pouze těm nejbohatším. 

Vinen. Trumpův bývalý poradce Flynn se přiznal ke lhaní

Bývalý poradce pro národní bezpečnost Michael Flynn amerického prezidenta Donalda Trumpa se u soudu přiznal ke svým činům v kauze ovlivňování loňských prezidentských voleb v USA Ruskem. Lhal FBI o svých kontaktech s ruským ambasadorem v USA Sergejem Kisljakem. S ním minulý rok, ještě před nástupem Trumpa do úřadu, několikrát jednal o věcech, které mu nepříslušely.

Trump zvažuje, že uzná Jeruzalém coby hlavní město Izraele

Americký prezident zvažuje uznat Jeruzalém za izraelské hlavní město, což by mohlo na Středním Východě vyvolat napětí. K naplnění jeho předvolebního slibu, že USA přestěhují do Jeruzaléma svou ambasádu, ale zřejmě nedojde, očekává se, že Trump stěhování odloží.

USA zvažují výměnu ministra zahraničí. Má se jím stát šéf CIA Pompeo

Podle listu The New York Times zvažuje Bílý dům výměnu šéfa americké diplomacie. Nástupcem Rexe Tillersona se má stát současný ředitel Ústřední zpravodajské služby (CIA) Mike Pompeo. Zatím však není jasné, zda výměnu již posvětil americký prezident Donald Trump.

Kdo chce nachytat americká média? Snahy o jejich diskreditaci nahrávají Trumpovi

Deník Washington Post oznámil, že se ho pokusila zmást falešnou zprávou o sexuálním zneužívání žena pracující pro organizaci Project Veritas. Cílem tohoto tajemného uskupení jsou pokusy o diskreditaci liberálních médií.

AKTUALIZOVÁNO

Starejte se o své teroristy, odmítl Trump kritiku Mayové za sdílení videí

Pověstný „zvláštní vztah” mezi Spojeným královstvím a Spojenými státy utrpěl další šrám. Americký prezident Donald Trump si nenechal líbit kritiku britské premiérky Theresy Mayové za to, že sdílel protimuslimská videa z dílny krajní pravice. Své kolegyni doporučil, aby se zaměřila na islámský terorismus na britských ostrovech. 

USA znovu zařadí Severní Koreu na seznam sponzorů terorismu

Spojené státy opět zařadí Severní Koreu na seznam zemí podporujících terorismus. Podle agentury Reuters to během pondělního setkání s novináři oznámil americký prezident Donald Trump.

Trumpův syn se během prezidentské kampaně spolčil s WikiLeaks

/VIDEO, ANKETA/ Syn amerického prezidenta Donald Trump jr. v pondělí na Twitteru přiznal, že jej před i po loňských prezidentských volbách kontaktoval server WikiLeaks. Tento web, který zveřejňuje také přísně střežené vládní informace, měl pro Trumpa mladšího několik návrhů, na něž adresát třikrát zareagoval. 

Trumpova cesta po Asii končí na Filipínách. V úterý se vrací domů

Třináctidenní putování amerického prezidenta po pěti asijských zemích je jeho dosud nejdelší zahraniční cestou.

Trump v otázce ruského vměšování obrátil. Včera věřil Putinovi, dnes CIA

Americký prezident Donald Trump opět přitáhl svými výroky světovou pozornost. Zatímco ještě včera si v otázce ruského ovlivňování amerických prezidentských voleb notoval se svým ruským protějškem Vladimírem Putinem, dnes prohlásil, že stojí za domácí zpravodajskou službou CIA.

Trump věří víc Putinovi než demokratům. Vyšetřovat ruský vliv je prý nebezpečné

Vyšetřování ruského vlivu na loňské americké prezidentské volby může stát „miliony a miliony“ životů a s Vladimírem Putinem k sobě chováme vzájemné sympatie. I to řekl prezident Spojených států Donald Trump novinářům na palubě letounu Air Force One z vietnamského Danangu do Hanoje.

Putin s Trumpem nakonec ve Vietnamu hovořil. Údajně se dohodli o Sýrii

Ruský prezident Vladimír Putin se nakonec tváří v tvář se svým americkým protějškem Donaldem Trumpem ve Vietnamu setkal. Nestalo se tak ale na oficiální schůzce, o které se celou dobu spekulovalo, ale jen u příležitosti společného focení. Přesto se prý obě země dohodly na společných bodech ohledně Sýrie.

AKTUALIZOVÁNO

Trump vyzval k dodržování obchodních pravidel. S Putinem se nesejde

Otázka, kterou si média kladla od samého začátku, kdy americký prezident Donald Trump vyrazil na cestu po Asii. Sejde se, nebo nesejde se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem ve Vietnamu? Bílý dům v pátek uvedl, že oficiální setkání není na programu. Nicméně krátké neoficiální schůzce nechává dveře otevřené, informovala CNN.

Joe Biden: Trumpovi voliči vylezli zpod kamene a hlásají falešný nacionalismus

Bývalý viceprezident USA Joe Biden si ve středu ve Filadelfii nebral servítky. Těm, kdo v prezidentských volbách hlasovali pro Donalda Trumpa, vzkázal, že „podrývají základy americké společnosti“.

Ukázala Trumpovi vztyčený prostředníček - a přišla o práci

Když kolona amerického prezidenta Donalda Trumpa projela 28. října po cestě do jeho golfového klubu kolem americké cyklistky Juli Briskmanové, ta se dlouho nerozmýšlela a výmluvně ukázala Trumpovi vztyčený prostředníček. Její gesto zachytil pohotový fotograf a snímek se stal záhy velmi sdíleným na sociálních sítích celého světa. Pro cyklistku to ale mělo nepříjemný dopad - přišla o práci.

Trump: Střelba v Texasu je otázkou duševního zdraví, ne vlastnictví zbraní

/ANKETA/ Americký prezident Donald Trump, který je právě na návštěvě Tokia, nespojuje nedělní tragédii v kostele v Texasu s otázkou zbraní. Jde podle něj o problém duševního zdraví střelce. Údajný útočník, Devin Patrick Kelley, zabil přes dvacet lidí, kteří přišli na nedělní bohoslužbu do kostela ve městě Sutherland Springs. Sám byl později nalezen mrtvý, podlehl střelnému zranění. Motiv jeho činu zatím není znám.

Ruská kauza v USA má první oběti. Manafort a Gates dostali domácí vězení

Vyšetřování volebního štábu současného prezidenta Spojených států Donalda Trumpa a jeho kontaktů s Ruskem přineslo zvrat. Dva přední členy štábu, Paula Manaforta a Ricka Gatese, obvinil soud z 12 vážných trestných činů a poslal do domácího vězení. Třetí člen, George Papadopoulos, se přiznal k zamlčování informací o svých vztazích s Moskvou a byl usvědčen ze lži. Zprávu přinesla CNN.

Šéf Trumpovy kampaně se vzdal FBI, je vyšetřovaný kvůli proruským vlivům

Paul Manafort, manažer předvolební kampaně amerického prezidenta Donalda Trumpa, přišel dnes ráno v doprovodu svého právníka do sídla Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI). Chtěl se vydat do rukou vyšetřovatelů dříve, než proti němu bude formálně vzneseno obvinění.

Pro Donalda Trumpa je ropa víc než posvátná půda indiánů

/VIDEO, ANKETA/ Bears Ears, v překladu Medvědí uši. Tak se jmenuje indiánská rezervace ve státě Utah na západě USA. Prezident Donald Trump v pátek rozhodl, že se rozloha "uší" zmenší, aby se tam mohla těžit ropa a plyn.  

AKTUALIZOVÁNO

Havajský soud zablokoval další Trumpův protiimigrační dekret

Federální soud v Honolulu na Havaji dnes zablokoval zářijový protiimigrační dekret prezidenta Spojených států Donalda Trumpa. Dekret zakazoval vydávání přistěhovaleckých víz občanům osmi států. Soud vydal své rozhodnutí jen několik hodin před tím, než mělo o půlnoci místního času prezidentské nařízení vstoupit v platnost.  

Hrozí odvolání Trumpa? Prohra republikánů může znamenat prezidentův konec

V okolí Bílého domu se již delší dobu šeptá o tom, že pokud ve volbách do Sněmovny reprezentantů v příštím roce republikáni nezískají většinu, mohl by to být konec amerického prezidenta Donalda Trumpa. Mohlo by totiž snadno projít jeho odvolání, které Demokraté navrhují. Trump podle amerických médií místo podpory kampaně republikánů svou stranu rozvrací.  

Trump nevypověděl jadernou smlouvu s Íránem, žádá ale její změny

Americký prezident Donald Trump odznačil ve svém pátečním projevu v Bílém domě Írán jako fanatický režim a uvedl, že odmítá nadále pokračovat v utvrzování, že dodržuje jadernou smlouvu. Pokud se nezmění, dohoda skončí, řekl. Írán také obvinil, že sponzoruje terorismus. 

Rusko považuje Trumpův projev za agresi, Írán odmítá jadernou smlouvu změnit

Rusko po projevu amerického prezidenta Donalda Trumpa k íránskému jadernému programu uvedlo, že není v mezinárodní diplomacii "místo pro agresivní rétoriku" a uplatňování takových metod "je předem odsouzeno" k neúspěchu. Podle Izraele bylo Trumpovo vystoupení velmi výmluvné s tím, že "Írán je nová KLDR".

Trump popřel, že chce desetkrát víc atomovek. Médiím pohrozil ztrátou licence

Amerického prezidenta Donalda Trumpa rozlítila zpráva, kterou přinesla stanice NBC. Podle ní ho úřadující ministr zahraničních věcí Rex Tillerson nazval během debaty o jaderném arsenálu pitomcem. Trump totiž údajně požadoval počet amerických nukleárních zbraní téměř zdesetinásobit.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT