Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Donald Trump

AKTUALIZOVÁNO

Trump uloží cla na čínské zboží. Reakce Pekingu prý bude tvrdá

Americký prezident Donald Trump uvalí dovozní cla na čínské zboží ve výši 25 procent, což by mělo ohrozit vývoz Číny v hodnotě 50 miliard dolarů (v přepočtu 1,12 bilionu korun). Původně měl Trump zavést cla na 1300 čínských výrobků, seznam nakonec osekal „jen“ na 800. Peking již dříve uvedl, že bude reagovat tvrdě. Platit budou od 6. července.

Herec De Niro nadával Trumpovi. Je to individuum s nízkým IQ, opáčil prezident

/VIDEO/ Oscarový herec Robert De Niro se na nedělením předávání divadelních cen Tony vulgárně opřel do amerického prezidenta Donalda Trumpa. Ten si to nenechal líbit a po twitteru herci vzkázal, že na natáčení dostal příliš mnoho ran od boxerů, což má vliv na jeho intelekt. Informoval o tom server The New York Times.

Summit G7 skončil fiaskem: EU uvalí cla na americké výrobky, řekla Merkelová

Evropská unie přijme protiopatření proti americkým clům na dovoz oceli a hliníku, oznámila německá kancléřka Angela Merkelová. Zároveň vyjádřila lítost nad tím, že americký prezident Donald Trump náhle odvolal svoji podporu závěrečnému komuniké z víkendového summitu G7.

Trump se sešel s Kimem. Podívejte se na dílo vtipálků

Americký prezident Donald Trump a vůdce Severní Koreje Kim Čong-un se sešli v Singapuru již v sobotu. Nešlo však o skutečné politiky, ale o recesisty, kterým se jejich kostýmy vskutku vydařily. V Singapuru, který americko-korejským summitem žije, neunikli pozornosti světových médií.

AKTUALIZOVÁNO

Kim a Trump dorazili do Singapuru. Vůdce KLDR přiletěl čínským letounem

Speciál s vůdcem KLDR Kim Čong-unem přistál dnes dopoledne v Singapuru, odpoledne pak dorazil i letoun Air Force One s americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Jejich historická schůzka se uskuteční v úterý, jejím ústředním tématem má být jaderné odzbrojení Korejského poloostrova.

Ostatní země USA využívaly, řekl Trump na summitu G7 a odletěl do Singapuru

Americký prezident Donald Trump již opustil probíhající summit zemí G7 v Kanadě a odletěl do Singapuru, kde se v úterý setká s vůdcem KLDR Kim Čong-unem. Jeho hlavní činností bylo obhajování obchodních cel, která vůči svým spojencům zavedl. Setkání lídrů nejvyspělejších ekonomik světa označil za úspěšné.

Trump naštval ostatní. Stáhl svůj podpis ze závěrečného komuniké G7

Americký prezident Donald Trump odvolal zpětně svůj podpis ze závěrečného komuniké, na kterém se shodli lídři nejvyspělejších ekonomik světa na summitu G7. Ze schůzky odjel předčasně, nezúčastní se jednání o ochraně životního prostředí.

Trump na summitu G7 obhajoval cla. Byl sám proti všem

První den summitu zemí G7 v Kanadě doprovázely rozepře mezi americkým prezidentem Donaldem Trumpem a lídry ostatních šesti nejvyspělejších ekonomik světa. Jednání dominovalo téma Trumpovy obchodní války, americký prezident obhajoval zavední svých cel, ostatní mu oponovali.

Trump se kvůli obchodní válce přel s Macronem. V G7 chce Rusko

V Kanadě dnes začíná summit lídrů nejvyspělejších ekonomik světa. Mezi státy skupiny G7 však panuje řada rozporů, především odlišný názor na zavedení obchodních cel ze strany USA, které vyhlásil americký prezident Donald Trump. Ten také prohlásil, že by chtěl, aby se Rusko opět stalo členem skupiny. Rusko však bylo z uskupení v roce 2014 vyloučeno kvůli anexi Krymu.

Je rozhodnuto. Schůzku Trumpa s Kim Čong-unem bude hostit hotel Capella

/VIDEO/ Spojené státy a Severní Korea se dohodly na místě historicky prvního setkání amerického prezidenta Donalda Trumpa se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem. Oba státníci se sejdou 12. června v hotelu Capella na singapurském ostrově Sentosa. Na Twitteru to oznámila tisková mluvčí Bílého domu Sarah Sandersová.

Schůzka s Kimem se 12. června v Singapuru uskuteční, naznačil Trump

Americký prezident Donald Trump opětovně připustil, že se vrcholný summit se severokorejským vůdcem Kimem Čong-unem přece jen uskuteční, a to 12. června v Singapuru, jak bylo původně plánováno. Trump to naznačil po setkání s korejským vyslancem Kimem Jong-čcholem.

Trump se v Oválné pracovně setkal s poslem KLDR Kimem Jong-čcholem

Americký prezident Donald Trump přijal v Oválné pracovně místopředsedu Korejské strany práce Kim Jong-čchol, který je považován za oficiálního vyslance KLDR pověřeného domluvit summit mezi severokorejským vůdcem a americkým prezidentem. Setkání probíhá právě v tuto dobu. Uvedla to agentura AFP. 

Trump se zastal Barrové: Kdy se omluví ABC mně? Že by se jenom nedovolali?

Americký prezident Donald Trump se zastal své příznivkyně, herečky a komičky Roseanne Barrové. Té zrušila televize ABC seriál kvůli vtípku, který Barrová uveřejnila na svém Twitteru na adresu Valerie Jarrettové, bývalé poradkyně Trumpova předchůdce Baracka Obamy. Podle současného prezidenta se herečka stala obětí dvojích měřítek na to, co se podle liberální televize hodí či nehodí říkat.

Trump potvrdil, že do Států míří vysoký severokorejský úředník domluvit summit

Místopředseda Korejské strany práce a bývalý šéf tajné služby KLDR Kim Jong-čchol cestuje do Spojených států a jeho cesta souvisí s přípravami na plánovaný summit amerického prezidenta Donalda Trumpa se severokorejským vůdcem Kimem Čong-unem. Potvrdil to v úterý osobně Trump.

Trump couvá. Summit s Kim Čong-unem by mohl být v původním termínu

Americký prezident Donald Trump prohlásil, že jeho setkání se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem by se mohlo přece jen uskutečnit 12. června, jak bylo plánováno. Ve čtvrtek přitom poslal Kimovi dopis, ve kterém společné setkání ruší. Informoval o tom zpravodajský server BBC News.

Pokračování obchodní války? Trump zvažuje zavedení cel na dovoz aut

Americký prezident Donald Trump zvažuje zavedení cel na dovoz aut do USA. Podle listu The Wall Street Journal by clo mohlo činit až 25 procent. Po zavedení tarifů na dovoz hliníku a oceli by tak mohlo jít o další celní opatření v rámci Trumpovy agendy Amerika na prvním místě (America First). 

Trump připustil, že se summit s Kim Čong-unem možná neuskuteční

Americký prezident Donald Trump v úterý prohlásil, že existuje velká šance, že se jeho schůzka se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem nakonec neuskuteční, pokud nebude Kim ochotný přistoupit k denukleararizaci. Americko-severokorejský summit je plánovaný na 12. června do Singapuru.

FBI nemůže obvinit Trumpa kvůli vyšetřování ruských vazeb, tvrdí rádce Giuliani

Vyšetřování amerického prezidenta Donalda Trumpa kvůli údajným ruským zásahům do prezidentských voleb by mělo být uzavřeno. Alespoň si to myslí Trumpův poradce Rudy Giuliani, podle něhož má zvláštní vyšetřovatel Robert Mueller všechny informace nezbytné k tomu, aby takřka „roční mučení prezidenta“ ukončil.

Melania Trumpová je v nemocnici. Operovali jí ledvinu

První dáma USA Melania Trumpová podstoupila v pondělí operaci ledviny. Zákrok proběhl bez komplikací. Manželka amerického prezidenta bude v nemocnici do konce týdne, informovala televizní stanice CNN. 

Trump se s Kim Čong-unem setká 12. června v Singapuru

Americký prezident Donald Trump dnes na svém twitteru oznámil datum a místo setkání se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem. K historickému summitu nejvyšších představitelů USA a KLDR dojde 12. června v Singapuru.   

AKTUALIZOVÁNO

Potvrzeno: Trump prohlásil, že Spojené státy odstupují od íránské jaderné dohody

Americký prezident Donald Trump oznámil v úterý 8. května odstoupení od jaderné dohody s Íránem. Oznámil, že Spojené státy mají definitivní důkaz, že íránské sliby byly lež. Na Írán hodlá uvalit nové sankce.

Trump od jaderné dohody odstoupí, tvrdí viceprezident Mike Pence

Americký viceprezident Mike Pence sdělil Kongresu, že prezident Donald Trump hodlá odstoupit od mezinárodní jaderné dohody s Íránem. Trump, který smlouvu dlouhodobě ostře kritizuje, se chystá oznámit své rozhodnutí za několik málo okamžiků.

Rozhodnutí o jaderné dohodě zveřejním v úterý ve 14 hodin, oznámil Trump

V úterý 8. května ve 14 hodin místního času (kolem 20. hodiny středoevropského času) chce americký prezident Donald Trump oznámit, zda Spojené státy vypovědí či nevypovědí jadernou dohodu, kterou šest světových velmocí podepsalo s Íránem. Trump stávající podobu této dohody dlouhodobě kritizuje.

Trump se otevření americké ambasády v Jeruzalémě nezúčastní, oznámil Bílý dům

Americký prezident Donald Trump nenavštíví Izrael při příležitosti otevření velvyslanectví USA v Jeruzalémě. Oznámil to Bílý dům. Plánované přesunutí ambasády z Tel Avivu vyvolává protesty zejména v arabské částíi světa.

Mueller chce předvolat Trumpa k soudu. Odmítá odpovídat na otázky

Americký prezident Donald Trump by mohl být předvolán k soudu. Oznámil to zvláštní rada amerického ministerstva spravedlnosti a bývalý šéf FBI Robert Mueller, důvodem možného předvolání je údajné ruské zasahování do prezidentských voleb v roce 2016. Trump totiž odmítl odpovídat na otázky vyšetřovatelů. 

Trump si zaslouží Nobelovu cenu míru, prohlásil jihokorejský prezident

O jihokorejském prezidentovi Munovi Če-inovi se začalo díky uskutečněné schůzce se severokorejským vůdcem Kimem Čong-unem mluvit jako o možném kandidátovi na letošní Nobelovu cenu míru. On sám to ale v pondělí zlehčil a uvedl, že místo něho by si tuto cenu zasloužil spíš americký prezident Donald Trump.

Trumpova kampaň nespolupracovala s Moskvou, konstatoval sněmovní výbor

Výbor pro kontrolu činnosti tajných služeb Sněmovny reprezentantů USA v pátek zveřejnil zprávu, kterou oficiálně ukončil vyšetřování údajných zásahů Ruska do amerických prezidentských voleb. Zpráva potvrzuje již dříve ohlášený závěr, že kampaň nynějšího prezidenta Donalda Trumpa nespolupracovala s Moskvou.

Trump při setkání s Macronem: Pokud nám Írán bude vyhrožovat, zaplatí

Za „šílenou“ a „strašnou“ označil americký prezident Donald Trump v úterý jadernou dohodu s Íránem, o jejíž důležitosti přijel Trumpa do Washingtonu přesvědčit jeho francouzský protějšek Emmanuel Macron. Ten je v USA na třídenní oficiální návštěvě. Při společné tiskové konferenci obou státníků v Bílém domě Trump uvedl, že dohoda tak, jak ji přijaly Francie, Německo a Velká Británie, nikdy neměla vzniknout.

Trump se vyhnul pohřbu Barbary Bushové, s její rodinou měl spory

Americký prezident Donald Trump se neúčastní pohřbu Barbary Bushové, manželky jednoho ze svých předchůdců, George Bushe staršího. Důvodem může být to, že si v předloňské volební kampani vyměnil s rodinou Bushů několik nelichotivých vzkazů a sama Barbara Bushová se k němu vyjadřovala velmi kriticky. S bývalou první dámou se však přišli rozloučit čtyři exprezidenti a 1500 dalších smutečních hostů. 

Kim se připravuje na summit s USA. Své ženě udělil titul první dámy

Vůdce KLDR Kim Čong-un udělil své manželce titul první dámy, který se v silně patriarchální zemi nepoužíval po 40 let. Ri Sol-ču svého chotě často doprovází na oficiálních událostech. Podle analytiků se tak vůdce připravuje na setkání s prezidenty Jižní Koreje a USA. Prezident Jižní Koreje Mun Če-in dnes uvedl, že si KLDR před summity přeje denuklearizaci celého Korejského poloostrova. 

Pokud schůzka s Kimem nebude přínosná, odejdu, prohlásil Trump

Americký prezident Donald Trump má od schůzky se svým severokorejským protějškem Kim Čong-unem velká očekávání. Pokud se však nebude vyvíjet tak, jak chce, jednání opustí. Oba vůdci by se měli sejít v červnu. Trump to oznámil po jednání s japonským prezidentem Šinzó Abe.  

Trump vyslal k mexické hranici Národní gardu. Bude ji hlídat, než postaví zeď

S ostrahou americké hranice s Mexikem bude pohraniční stráži nově pomáhat také Národní garda. Americký prezident Donald Trump ve středu podepsal dekret, který příslušné jednotky vysílá na jihozápad země. Zdůraznil, že je nezbytné zabránit pašování drog a zastavit příliv migrantů.

Potvrzeno. Trump v telefonickém rozhovoru nabídl Putinovi schůzku v Bílém domě

Americký prezident Donald Trump navrhl ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi setkání v Bílém domě. Stalo se tak již 20. března během telefonického rozhovoru, kdy Trump gratuloval svém ruskému protějšku ke znovuzvolení prezidentem. S odkazem na vyjádření Putinova asistenta o tom informoval server The Washington Post.

Trump by chtěl ze Sýrie stáhnout americké vojáky. Přenecháme válku jiným, řekl

Americký prezident Donald Trump by chtěl ze Sýrie brzy stáhnout americké vojáky. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na své dva zdroje blízké Trumpovi. Boj proti Islámskému státu (IS) je totiž podle něj téměř dokonán. Trump také nařídil dočasné zmrazení 200 milionů dolarů (4,6 miliardy korun), které měly USA dát na obnovu Sýrie.  

Do aukce jde poslední nahý Trump. Ostatní sochy zničili vandalové

Kdo chce mít doma nahého Donalda Trumpa, neměl by váhat. Americká aukční síň Julien's Auctions vyhlásila aukci poslední sochy stojícího nahého Trumpa na 2. května. Celkem pět stejných soch bylo vytvořeno již před americkými prezidentskými volbami, všechny ale zničili vandalové.

Americký Kongres schválil rozpočet. Trump dostal peníze na zeď s Mexikem

Obě komory amerického Kongresu schválily federální rozpočet, který bude platit do letošního září. Země by měla hospodařit s částkou 1,3 bilionu dolarů (26,9 miliardy korun). Podepsat jej musí ještě americký prezident Donald Trump. Zahrnuje i peníze na stavbu Trumpovy zdi na hranicích s Mexikem.

Republikáni varovali Trumpa, aby nepropouštěl vyšetřovatele Muellera

Republikánští senátoři upozornili amerického prezidenta Donalda Trumpa, aby nechal vyšetřovatele FBI Roberta Muellera dělat jeho práci. Obávají se totiž toho, že prezident má v úmyslu vyšetřovatele, který pátrá po stopách ruského zasahování do amerických prezidentských voleb, propustit. 

Trumpova obchodní válka pokračuje. Chce uvalit cla na Čínu

Americký prezident Donald Trump plánuje uvalit cla na dovoz čínského zboží do USA. Opatření by se mělo týkat produktů v hodnotě vyšší než 30 miliard dolarů (618 miliard korun), zavést by jej měl příští týden. Mělo by se týkat elektroniky, technologií a dalšího spotřebního zboží, ve hře je i zavedení víz. Informoval o tom server Politico s odvoláním na své zdroje.  

Referendum o Trumpovi? Doplňovací volby v Pensylvánii jsou extrémně vyrovnané

Doplňovací volby do Sněmovny reprezentantů v americkém státě Pensylvánie jsou mimořádně vyrovnané. Klání v baště republikánů je považováno za referendum o prezidentovi Donaldu Trumpovi. Jejich výsledek může významně ovlivnit podzimní volby do obou komor parlamentu.

Trump s Rusy nespolupracoval, tvrdí zpráva republikánů. Demokraté nesouhlasí

Američtí republikáni a demokraté se v kongresovém výboru neshodli na tom, zda měl Trumpův tým během amerických prezidentských voleb vazby na Rusko. Zatímco republikáni prý nenašli žádné důkazy, že tomu tak bylo, demokraté s tím nesouhlasí. Podle nich totiž ignorují zásadní fakta. Informoval o tom server BBC.

Bílý dům požaduje po KLDR "ústupek". Jinak ke schůzce nedojde

Americký prezident Donald Trump se nesejde se severokorejským diktátorem Kim Čong-unem, pokud KLDR neučiní nějaký konkrétní krok, oznámil Bílý dům. Již dříve bylo oznámeno, že ke schůzce obou prezidentů dojde nejpozději v květnu, přičemž americké sankce mají trvat až do dosažení dohody mezi oběma zeměmi. 

Donald Trump se možná zúčastní otevření ambasády USA v Jeruzalémě

Americký prezident Donald Trum připustil během pondělní schůzky s izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem, že by se mohl zúčastnit otevření ambasády USA v Jeruzalémě. V prosinci Trump uznal Jeruzalém za hlavní město Izraele. Netanjahu na tiskové konferenci prohlásil, že Izraelci nezapomínají. Trumpovo rozhodnutí přemístit velvyslanectví USA přirovnal k činu perského krále Kýra. Ten umožnil Židům před 2500 lety navrátit se z babylonského zajetí.

Trumpa opouští šéfka jeho tiskového oddělení. Pracovala pro něj roky

Hope Hicksová, ředitelka tiskového oddělení Bílého domu, ve středu rezignovala. Podle listu The New York Times již jedna z nejloajálnějších poradkyň Donalda Trumpa o svém rozhodnutí informovala spolupracovníky. K odchodu ji údajně donutily nedávné spory s americkým prezidentem. 

Trump chtěl ukončit program na ochranu dětských migrantů. Podle soudu ale nesmí

Nejvyšší soud USA v pondělí zablokoval plán amerického prezidenta Donalda Trumpa na zrušení vízového programu DACA. Ten chrání před deportaci imigranty, kteří přišli do Spojených států jako děti. Informovala o tom agentura Reuters.

Trump oznámil nové sankce proti KLDR. Jde o dosud nejobsáhlejší balík, tvrdí

Americký prezident Donald Trump dnes oznámil zavedení nových sankcí namířených proti Severní Koreji. „Dosud nejrozsáhlejší balík“ restriktivních opatření má postihnout zejména finanční zdroje severokorejského režimu a dodavatele paliv.

Trump chce ozbrojit učitele. Mohli by prý předejít masakrům na školách

Dalším masakrům na amerických školách by údajně mohli zabránit učitelé vybavení střelnými zbraněmi. V reakci na nedávný masakr na střední škole Stoneman Douglas ležící v jihofloridském městě Parkland to prohlásil americký prezident Donald Trump. Ve čtvrtek o tom informovala BBC.

Trumpův týden: na Floridě se ho ptali na zbraně, v Bílém domě na Rusy a modelky

Americký prezident Donald Trump zažívá v posledních dnech horké chvíle. Po středečním řádění šíleného střelce na střední škole ve floridském městě Parkland navštívil v nemocnici raněné studenty a učitele. Ocenil zásah místní policie proti devatenáctiletému útočníkovi. Zároveň však musel čelit tvrdé kritice ze strany médií i rodičů obětí floridského masakru.

Trumpovi se hlásí další ženy, se kterými měl podvádět manželku Melanii

Po bývalé pornoherečce Stephanii Cliffordové se médiím v Americe ozvaly další ženy, které podle svých slov měly v minulosti poměr se současným prezidentem USA. Exmodelka z Playboye Karen McDougalová popsala magazínu New Yorker způsob, jak Donald Trump nevěru ukrýval.

AKTUALIZOVÁNO

Trump uznal, že se Rusko vměšovalo do americké politiky

Až dosud to šéf Bílého domu popíral. Dnes ale zvláštní vyšetřovatel FBI Robert Mueller oznámil, že z ovlivňování prezidentských voleb v USA je obviněno 13 Rusů. „Rusko zahájilo svou protiamerickou kampaň v roce 2014, dávno předtím, než jsem oznámil, že budu kandidovat na prezidenta,” reagoval Donald Trump na Twitteru.

Vaše obchodní praktiky jsou nefér, dejte si pozor, varoval EU Trump

Budete-li jednat v oblasti obchodu se Spojenými státy nespravedlivě, čekejte důsledky, varoval americký prezident Donald Trump Evropskou unii.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT