Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Dopravní informace

Evropské silnice čekají kritické dny. Hlavně kvůli kamionům

/INFOGRAFIKA/ Poslední prázdninové dny bývají na silnicích náročné. Letos navíc do proudu turistů zasáhnou kamiony. Těm totiž dnes v celé Evropě skončilo letní omezení pro jízdy o víkendu.

Uzavírky i konec prázdnin: cesta od moře se o víkendu opět protáhne

Cesta domů bude tento víkend opět velmi turbulentní a vyčerpávající. Kolony se dají očekávat téměř na všech hlavních tazích směrem domů. V sedmi lidnatých německých zemích totiž končí prázdniny. Situaci komplikuje i několik uzavírek.

Až rok vězení za chování v koloně. Němci chtějí zpřísnit pravidla pro řidiče

Spolková rada schválila zákon, který zavádí nový přečin nazvaný „obstrukce při pomoci jiným osobám“. Kromě vysoké pokuty za něj bude hrozit až roční vězení. Postihovat má hlavně řidiče, kteří na silnicích a dálnicích nevytvoří záchrannou uličku pro sanitky, hasiče a policii.

Hromadná nehoda deseti aut zablokovala dálnici D1 u Jihlavy

Jihlava - Při hromadné havárii na dálnici D1 se dnes před polednem na 127. kilometru směrem na Brno postupně srazilo deset vozidel. Jde o autobus, dvě dodávky, jeden nákladní vůz a šest osobních automobilů. V autobuse cestovalo 27 osob, ale nikomu z nich se nic nestalo. Podle prvotních informací utrpěla při nehodě jedna osoba lehké zranění. Místo je nyní ale zcela neprůjezdné, řekla ČTK policejní mluvčí z Vysočiny Dana Čírtková.

AKTUALIZOVÁNO

Na silnicích jsou místy sněhové jazyky a náledí

Plzeň - Jízda po silnicích v Plzeňském kraji nadále vyžaduje maximální opatrnost. Na severním Plzeňsku stále trvá kalamitní stav, který silničáři vyhlásili v pátek, neboť za silného větru nebylo možné udržet silnice kolem hlavního tahu z Plzně na Karlovy Vary průjezdné. Během noci se tam podařilo zprovoznit všechny i vedlejší zaváté silnice. Ve vyšších polohách kraje musejí řidiči stále počítat s možností sněhových jazyků, vrstvy sněhu či náledí, řekl dnes dispečer krajských silničářů Jiří Slapnička.

AKTUALIZOVÁNO

Sněžení komplikuje dopravu, ve Frýdlantském výběžku vyhlásili kalamitu

Ústí nad Labem - Dopravu v celém Ústeckém kraji ve středu večer komplikuje silné sněžení, místy i ledovka. Kamiony blokují silnici I/15 na Mostecku a I/27 u Žiželic na Lounsku. Podle dispečera správy a údržby silnic je v terénu veškerá technika.

AKTUALIZOVÁNO

Sněhové jazyky a nárazový vítr nadále komplikují dopravu

Jihlava - Sněhové jazyky, které se tvoří kvůli větru, stále komplikují dopravu na Vysočině. Na silnicích leží vrstva ujetého sněhu krytá posypem. Vozovky jsou sjízdné, řidiči však podle silničářů musí věnovat jízdě zvýšenou opatrnost. U Chotěboře sjel do příkopu autobus, nehoda skončila bez zranění.

AKTUALIZOVÁNO

Česko zasypal sníh, zkomplikoval dopravu, uzavřel silnice

/FOTOGALERIE, SLEDOVALI JSME ON-LINE/- Sněžení a silný vítr dnes komplikoval dopravu téměř v celém Česku. Na silnicích se tvořily sněhové jazyky a některé komunikace proto silničáři museli uzavřít. Přibylo také dopravních nehod, ty se ale většinou obešly bez vážnějších zranění. Výjimkou byla večerní havárie na Chrudimsku, při které zemřel jeden člověk. Problémy se sněhovou nadílkou řešili i železničáři a energetici, kteří museli odklízet popadané stromy z kolejí a drátů elektrického vedení.

Pozor! Na silnicích je místy zledovatělý nebo rozbředlý sníh

České Budějovice - Na některých jihočeských silnicích leží zledovatělý nebo rozbředlý sníh. Všechny vozovky v regionu jsou proto sjízdné pouze se zvýšenou opatrností. Horší situace je především na komunikacích nižších tříd. Vyplývá to z aktuálních informací dispečinku jihočeské správy a údržby silnic.

Silnice přes Oldřichovské sedlo je pro kamiony uzavřená

Liberec - V Libereckém kraji sněží, silničáři dnes před polednem uzavřeli pro nákladní vozy nad 3,5 tuny silnici třetí třídy přes Oldřichovské sedlo na Raspenavu na Liberecku. Komunikace se tam nesolí a při sněžení ve stoupání často nákladní auta uvíznou a cestu zablokují. ČTK to sdělil Petr Šén, ředitel společnosti Silnice LK, která má zimní údržbu krajských silnic v Libereckém kraji na starost.

AKTUALIZOVÁNO

Silničáři varují před namrzajícími silnicemi a mlhou

Liberec - Silničáři v Libereckém kraji varují před namrzajícími krajnicemi, na nichž motoristům hrozí nebezpečí smyku. Teploty v kraji klesají dnes ráno až k minus deseti stupňům a vozovky mohou klouzat. Řidiči by měli jezdit se zvýšenou opatrností. Na silnicích je ale podle informací policie zatím klid, žádné nehody hlášeny nejsou.

AKTUALIZOVÁNO

Hromadná nehoda na D35 u Olomouce: dva zranění, provoz jedním pruhem

Olomouc - Na 270. kilometru D35 u Olomouce ve směru na Ostravu se dnes ráno stala hromadná nehoda šesti aut, dálnice byla zhruba dvě hodiny zcela uzavřena. Krátce po 10:00 byl obnoven provoz jedním pruhem, uvedlo Ředitelství silnic a dálnic. Při havárii se zranili dva lidé, řekli ČTK mluvčí hasičů Jan Ondruch a mluvčí záchranné služby Zdeněk Hošák. Na silnici byla podle dopravních informací policie ledovka. Další nehody se staly na D1 u Hranic, dálnice je tam ale průjezdná.

AKTUALIZOVÁNO

Mlha a mrholení dnes komplikují dopravu, hrozí námraza a náledí

Pardubice - Na východě Čech se dnes ráno místy tvoří mlhy. Vlivem deštěm a mrholení se na vozovkách může vyskytovat námraza a náledí. Vyplývá to z informací cestářů.

AKTUALIZOVÁNO

D7 byla uzavřená u pražského letiště v obou směrech kvůli nehodám

Praha - Dálnice D7 byla poblíž pražského letiště v neděli večer přes hodinu uzavřená v obou směrech kvůli několika nehodám. Policisté dopravu odkláněli u Kněževsi a pražské Evropské ulice. Hlášena byla lehká zranění posádek. Příčinou nehod bylo zřejmě nepřizpůsobení jízdy stavu vozovky a počasí, řekl středočeský policejní mluvčí Zdeněk Chalupa.

AKTUALIZOVÁNO

Na silnicích na horách se tvoří námraza a ledovka

Zlín - Na silnicích ve vyšších polohách Vsetínska se tvoří námraza a ledovka. Jsou ošetřené kamennou drtí a sjízdné jen se zvýšenou opatrností. S opatrností je sjízdná i silnice z Bystřice pod Hostýnem na Troják na Kroměřížsku. Ostatní vozovky ve Zlínském kraji jsou většinou holé, suché a sjízdné bez omezení, vyplývá z informací Ředitelství silnic a dálnic ČR.

AKTUALIZOVÁNO

Dopravu komplikuje mlha, silnice místy namrzají

Olomouc - Dopravu ráno místy komplikuje mlha. Vozovky navíc místy namrzají, silničáři museli ošetřit například zledovatělou cestu druhé třídy na Rejvízu. Vyplývá to z informací Ředitelství silnic a dálnic ČR. Vozovky ve zbylých částech Olomouckého kraje jsou holé, suché či vlhké a sjízdné bez omezení. V Olomouckém kraji platí do 10:00 výstraha Českého hydrometeorologického ústavu před náledím.

AKTUALIZOVÁNO

Nehoda dvou aut zastavila na dvě hodiny provoz na D1 směrem na Prahu

Jihlava – Srážka nákladního a osobního automobilu na 96. kilometru dálnice D1 poblíž Humpolce dnes ráno zastavila provoz ve směru na Prahu. Tři lidé byli při nehodě podle policie zraněni, zasahoval vrtulník záchranářů. Provoz v jednom jízdním pruhu byl obnoven v 09:40. Okolnosti a příčinu nehody vyšetřují policisté, řekla krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

AKTUALIZOVÁNO

Na dálnici se kvůli Grand Prix vytvořila kolona asi 10 kilometrů

Brno – Na dálnici D1 u Brna se mezi sjezdy 182 a 190 ve směru na Prahu vytvořila v souvislosti s motocyklovými závody Grand Prix bezmála desetikilometrová kolona a kolabuje doprava. Vozidla ale stále popojíždějí, řekl v 10:30 mluvčí brněnské policie Pavel Šváb. Důvodem je déšť, kvůli kterému nemohou auta parkovat na přírodních parkovištích. Policie vymezila pro parkování takzvanou starou dálnici. Dopravní podnik města Brna zavedl další linku, která návštěvníky vozí z parkoviště na staré dálnici do areálu závodů. Podle mluvčí dopravního podniku Barbory Lukšové spoje jezdí po několika minutách.

AKTUALIZOVÁNO

Řidiče na evropských dálnicích trápily kolony na cestách na sever i na západ

Vídeň/Berlín/Lublaň – Řidiči na evropských dálnicích se i dnes potýkali s většími či menšími komplikacemi, kolonami nebo nebezpečím v podobě předmětů na vozovce. Podle německého autoklubu ADAC byl tento víkend prvním, kdy se tvořily větší kolony ve směru z jihu, tedy od Jadranu na sever a na západ.

Při cestách po Evropě dnes kolony před tunelem Karavanky a na A10

Vídeň – Řidiči, kteří dnes vyrazili po Evropě na dovolenou, potřebovali v mnoha případech trpělivost. Automobilisté cestující ze Slovinska museli před hraničním tunelem Karavanky čekat až ve dvouhodinových kolonách. Rakouský autoklub ÖAMTC uvedl, že zhruba půldruhé hodiny se čekalo i v opačném směru na korutanské straně před Karavankami při cestě do Slovinska.

Tramvaje zůstaly bez proudu, lidé musí pod zem

Praha - Tramvaje ve čtvrtek těsně po druhé odpolední přestaly jezdit v oblasti pražských Olšan. Zastavení provozu ve frekventovaném úseku Vinohradská – Černokostelecká – Starostrašnická nemá na svědomí dopravní nehoda (jak bývá obvyklé), ale nefunkční trakční vedení.

AKTUALIZOVÁNO

Nehoda tří aut zastavila provoz na D1 směr Brno

Jihlava – Nehoda tří osobních automobilů na 150. kilometru dálnice D1 dnes krátce před 13:00 zastavila provoz ve směru na Brno, řekla krajská policejní mluvčí Dana Čírtková. Opravila tak původní informaci, kterou policie získala od řidičů, podle níž havaroval kamion. Vozidla se podařilo odstranit, provoz byl obnoven před 13:30. Dva účastníci nehody byli zraněni. Asi pětikilometrová kolona se rozjíždí.

Na dálnici u Humpolce havarovalo pět aut, tři lidé byli zraněni

Humpolec – Nehoda dvou vozidel uzavřela v noci na dnešek zhruba na tři hodiny dálnici D1 u Humpolce ve směru na Prahu. Při nehodě se zranili tři cizinci, řekla krajská policejní mluvčí Dana Čírtková. Provoz v tomto úseku D1 stále zdržuje další nehoda, která se o hodinu a půl později stala v koloně aut. Na 89. kilometru se srazily tři kamiony a jeden se převrátil na bok do odstavného pruhu. Při této nehodě nebyl nikdo zraněn.

AKTUALIZOVÁNO

Nehoda kamionu s prasaty uzavřela dálnici. Ta byla neprůjezdná osm hodin

Kojetínsko – Pohled na vepře, prohánějící se po poli u frekventované dálnice D1, se naskytl v pondělí ráno řidičům, projíždějícím v úseku u Stříbrnic na Kojetínsku. Důvodem byla havárie kamionu s návěsem, který se převrátil na silnici. Na osmatřicet vepřů při nehodě uhynulo, další tři desítky jich museli odchytit zasahující hasiči. Silnice byla osm hodin neprůjezdná.

AKTUALIZOVÁNO

Na dálnici D1 se u Brna srazilo sedm aut, nehoda brzdila provoz

Jižní Morava – Provoz na dálnici D1 u Brna zkomplikovala dnes odpoledne série nehod v okolí 205. kilometru ve směru na Vyškov. Při čtyřech nehodách se srazilo sedm aut, řekla policejní mluvčí Andrea Straková. Podle ní se nikdo nezranil. Vozidla zablokovala levý jízdní pruh a omezila provoz pouze do pravého. Kvůli hustějšímu provozu se tvořily kolony.

AKTUALIZOVÁNO

Dálnice D1 do Polska je opět v obou směrech průjezdná

Bohumín – Dálnice D1 vedoucí u Bohumína na Karvinsku přes česko-polskou hranici je opět v obou směrech průjezdná, sdělilo Národní dopravní informační centrum. Dálnice byla dnes uzavřena od 08:20 kvůli cvičení záchranářů a řidiči museli jezdit po objízdných trasách.

AKTUALIZOVÁNO

Husté sněžení komplikuje dopravu v Čechách

Praha - Sněžení, které dnes odpoledne dorazilo do Česka, komplikuje v několika úsecích provoz na silnicích i na železnici. Tři vlaky narazily do spadlých stromů, nikdo ale nebyl zraněn, řekla ČTK mluvčí Českých drah (ČD) Radka Pistoriusová. Kvůli kalamitě je zcela zastaven provoz na smíchovském nádraží v Praze. Zpoždění nabírají také letadla mířící na pražské Letiště Václava Havla, opožděné jsou podle mluvčí letiště Mariky Janouškové i odlety. Meteorologové vydali varování před intenzivním sněžením, které má trvat nejméně do úterního poledne.

AKTUALIZOVÁNO

Silnice místy namrzají, na Liberecku je mlha

Hradec Králové – Na vedlejších cestách v Královéhradeckém kraji zůstává místy vrstva uježděného sněhu, která je místy zledovatělá. Všechny silnice v kraji jsou však s opatrností sjízdné, zjistila dnes redakce z informací silničářů.

Nehody a uzavřené silnice. Řidiče na řadě míst trápí rozbředlý sníh či ledovka

Praha - Řidiči by si měli dát pozor na možné namrzání vozovek, ledovka se tvoří především na silnicích nižších tříd. Silničáři na Trutnovsku dnes ráno kvůli ledovce uzavřeli dvě silnice třetích tříd. Neprůjezdná je komunikace z Královce do Černé Vody a silnice ve Slemenu u Dolní Kalné. Na dálnici D46 ve směru z Olomouce na Vyškov u exitu na úrovni Prostějova havarovalo osm aut, podle dosavadních informací se kolize obešly bez zranění.

AKTUALIZOVÁNO

Silnice jsou po chemickém ošetření převážně mokré, místy leží ujetý sníh

Praha – Na některých silnicích ve středních Čechách leží zbytky rozbředlého sněhu. Cestáři proto řidiče nabádají k opatrnosti. Na Nymbursku a Mladoboleslavsku jsou po ránu hlášeny dešťové přeháňky, vyplývá z informací Ředitelství silnic a dálnic.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT