Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Dopravní informace

Koordinace nulová. Praha bude o prázdninách v zajetí dálničních uzavírek

/MAPA UZAVÍREK/ Nejenom na cestách za dovolenou se budou muset řidiči v okolí Prahy obrnit trpělivostí. Odborníci ÚAMK varují, že všechny hlavní příjezdové tahy do metropole budou postiženy nekoordinovanými uzávěrkami.

Evropské silnice čekají kritické dny. Hlavně kvůli kamionům

/INFOGRAFIKA/ Poslední prázdninové dny bývají na silnicích náročné. Letos navíc do proudu turistů zasáhnou kamiony. Těm totiž dnes v celé Evropě skončilo letní omezení pro jízdy o víkendu.

Uzavírky i konec prázdnin: cesta od moře se o víkendu opět protáhne

Cesta domů bude tento víkend opět velmi turbulentní a vyčerpávající. Kolony se dají očekávat téměř na všech hlavních tazích směrem domů. V sedmi lidnatých německých zemích totiž končí prázdniny. Situaci komplikuje i několik uzavírek.

Až rok vězení za chování v koloně. Němci chtějí zpřísnit pravidla pro řidiče

Spolková rada schválila zákon, který zavádí nový přečin nazvaný „obstrukce při pomoci jiným osobám“. Kromě vysoké pokuty za něj bude hrozit až roční vězení. Postihovat má hlavně řidiče, kteří na silnicích a dálnicích nevytvoří záchrannou uličku pro sanitky, hasiče a policii.

Hromadná nehoda deseti aut zablokovala dálnici D1 u Jihlavy

Jihlava - Při hromadné havárii na dálnici D1 se dnes před polednem na 127. kilometru směrem na Brno postupně srazilo deset vozidel. Jde o autobus, dvě dodávky, jeden nákladní vůz a šest osobních automobilů. V autobuse cestovalo 27 osob, ale nikomu z nich se nic nestalo. Podle prvotních informací utrpěla při nehodě jedna osoba lehké zranění. Místo je nyní ale zcela neprůjezdné, řekla ČTK policejní mluvčí z Vysočiny Dana Čírtková.

AKTUALIZOVÁNO

Na silnicích jsou místy sněhové jazyky a náledí

Plzeň - Jízda po silnicích v Plzeňském kraji nadále vyžaduje maximální opatrnost. Na severním Plzeňsku stále trvá kalamitní stav, který silničáři vyhlásili v pátek, neboť za silného větru nebylo možné udržet silnice kolem hlavního tahu z Plzně na Karlovy Vary průjezdné. Během noci se tam podařilo zprovoznit všechny i vedlejší zaváté silnice. Ve vyšších polohách kraje musejí řidiči stále počítat s možností sněhových jazyků, vrstvy sněhu či náledí, řekl dnes dispečer krajských silničářů Jiří Slapnička.

AKTUALIZOVÁNO

Sněžení komplikuje dopravu, ve Frýdlantském výběžku vyhlásili kalamitu

Ústí nad Labem - Dopravu v celém Ústeckém kraji ve středu večer komplikuje silné sněžení, místy i ledovka. Kamiony blokují silnici I/15 na Mostecku a I/27 u Žiželic na Lounsku. Podle dispečera správy a údržby silnic je v terénu veškerá technika.

AKTUALIZOVÁNO

Sněhové jazyky a nárazový vítr nadále komplikují dopravu

Jihlava - Sněhové jazyky, které se tvoří kvůli větru, stále komplikují dopravu na Vysočině. Na silnicích leží vrstva ujetého sněhu krytá posypem. Vozovky jsou sjízdné, řidiči však podle silničářů musí věnovat jízdě zvýšenou opatrnost. U Chotěboře sjel do příkopu autobus, nehoda skončila bez zranění.

AKTUALIZOVÁNO

Česko zasypal sníh, zkomplikoval dopravu, uzavřel silnice

/FOTOGALERIE, SLEDOVALI JSME ON-LINE/- Sněžení a silný vítr dnes komplikoval dopravu téměř v celém Česku. Na silnicích se tvořily sněhové jazyky a některé komunikace proto silničáři museli uzavřít. Přibylo také dopravních nehod, ty se ale většinou obešly bez vážnějších zranění. Výjimkou byla večerní havárie na Chrudimsku, při které zemřel jeden člověk. Problémy se sněhovou nadílkou řešili i železničáři a energetici, kteří museli odklízet popadané stromy z kolejí a drátů elektrického vedení.

Pozor! Na silnicích je místy zledovatělý nebo rozbředlý sníh

České Budějovice - Na některých jihočeských silnicích leží zledovatělý nebo rozbředlý sníh. Všechny vozovky v regionu jsou proto sjízdné pouze se zvýšenou opatrností. Horší situace je především na komunikacích nižších tříd. Vyplývá to z aktuálních informací dispečinku jihočeské správy a údržby silnic.

Silnice přes Oldřichovské sedlo je pro kamiony uzavřená

Liberec - V Libereckém kraji sněží, silničáři dnes před polednem uzavřeli pro nákladní vozy nad 3,5 tuny silnici třetí třídy přes Oldřichovské sedlo na Raspenavu na Liberecku. Komunikace se tam nesolí a při sněžení ve stoupání často nákladní auta uvíznou a cestu zablokují. ČTK to sdělil Petr Šén, ředitel společnosti Silnice LK, která má zimní údržbu krajských silnic v Libereckém kraji na starost.

AKTUALIZOVÁNO

Silničáři varují před namrzajícími silnicemi a mlhou

Liberec - Silničáři v Libereckém kraji varují před namrzajícími krajnicemi, na nichž motoristům hrozí nebezpečí smyku. Teploty v kraji klesají dnes ráno až k minus deseti stupňům a vozovky mohou klouzat. Řidiči by měli jezdit se zvýšenou opatrností. Na silnicích je ale podle informací policie zatím klid, žádné nehody hlášeny nejsou.

AKTUALIZOVÁNO

Hromadná nehoda na D35 u Olomouce: dva zranění, provoz jedním pruhem

Olomouc - Na 270. kilometru D35 u Olomouce ve směru na Ostravu se dnes ráno stala hromadná nehoda šesti aut, dálnice byla zhruba dvě hodiny zcela uzavřena. Krátce po 10:00 byl obnoven provoz jedním pruhem, uvedlo Ředitelství silnic a dálnic. Při havárii se zranili dva lidé, řekli ČTK mluvčí hasičů Jan Ondruch a mluvčí záchranné služby Zdeněk Hošák. Na silnici byla podle dopravních informací policie ledovka. Další nehody se staly na D1 u Hranic, dálnice je tam ale průjezdná.

AKTUALIZOVÁNO

Mlha a mrholení dnes komplikují dopravu, hrozí námraza a náledí

Pardubice - Na východě Čech se dnes ráno místy tvoří mlhy. Vlivem deštěm a mrholení se na vozovkách může vyskytovat námraza a náledí. Vyplývá to z informací cestářů.

AKTUALIZOVÁNO

D7 byla uzavřená u pražského letiště v obou směrech kvůli nehodám

Praha - Dálnice D7 byla poblíž pražského letiště v neděli večer přes hodinu uzavřená v obou směrech kvůli několika nehodám. Policisté dopravu odkláněli u Kněževsi a pražské Evropské ulice. Hlášena byla lehká zranění posádek. Příčinou nehod bylo zřejmě nepřizpůsobení jízdy stavu vozovky a počasí, řekl středočeský policejní mluvčí Zdeněk Chalupa.

AKTUALIZOVÁNO

Na silnicích na horách se tvoří námraza a ledovka

Zlín - Na silnicích ve vyšších polohách Vsetínska se tvoří námraza a ledovka. Jsou ošetřené kamennou drtí a sjízdné jen se zvýšenou opatrností. S opatrností je sjízdná i silnice z Bystřice pod Hostýnem na Troják na Kroměřížsku. Ostatní vozovky ve Zlínském kraji jsou většinou holé, suché a sjízdné bez omezení, vyplývá z informací Ředitelství silnic a dálnic ČR.

AKTUALIZOVÁNO

Dopravu komplikuje mlha, silnice místy namrzají

Olomouc - Dopravu ráno místy komplikuje mlha. Vozovky navíc místy namrzají, silničáři museli ošetřit například zledovatělou cestu druhé třídy na Rejvízu. Vyplývá to z informací Ředitelství silnic a dálnic ČR. Vozovky ve zbylých částech Olomouckého kraje jsou holé, suché či vlhké a sjízdné bez omezení. V Olomouckém kraji platí do 10:00 výstraha Českého hydrometeorologického ústavu před náledím.

AKTUALIZOVÁNO

Nehoda dvou aut zastavila na dvě hodiny provoz na D1 směrem na Prahu

Jihlava – Srážka nákladního a osobního automobilu na 96. kilometru dálnice D1 poblíž Humpolce dnes ráno zastavila provoz ve směru na Prahu. Tři lidé byli při nehodě podle policie zraněni, zasahoval vrtulník záchranářů. Provoz v jednom jízdním pruhu byl obnoven v 09:40. Okolnosti a příčinu nehody vyšetřují policisté, řekla krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

AKTUALIZOVÁNO

Na dálnici se kvůli Grand Prix vytvořila kolona asi 10 kilometrů

Brno – Na dálnici D1 u Brna se mezi sjezdy 182 a 190 ve směru na Prahu vytvořila v souvislosti s motocyklovými závody Grand Prix bezmála desetikilometrová kolona a kolabuje doprava. Vozidla ale stále popojíždějí, řekl v 10:30 mluvčí brněnské policie Pavel Šváb. Důvodem je déšť, kvůli kterému nemohou auta parkovat na přírodních parkovištích. Policie vymezila pro parkování takzvanou starou dálnici. Dopravní podnik města Brna zavedl další linku, která návštěvníky vozí z parkoviště na staré dálnici do areálu závodů. Podle mluvčí dopravního podniku Barbory Lukšové spoje jezdí po několika minutách.

AKTUALIZOVÁNO

Řidiče na evropských dálnicích trápily kolony na cestách na sever i na západ

Vídeň/Berlín/Lublaň – Řidiči na evropských dálnicích se i dnes potýkali s většími či menšími komplikacemi, kolonami nebo nebezpečím v podobě předmětů na vozovce. Podle německého autoklubu ADAC byl tento víkend prvním, kdy se tvořily větší kolony ve směru z jihu, tedy od Jadranu na sever a na západ.

Při cestách po Evropě dnes kolony před tunelem Karavanky a na A10

Vídeň – Řidiči, kteří dnes vyrazili po Evropě na dovolenou, potřebovali v mnoha případech trpělivost. Automobilisté cestující ze Slovinska museli před hraničním tunelem Karavanky čekat až ve dvouhodinových kolonách. Rakouský autoklub ÖAMTC uvedl, že zhruba půldruhé hodiny se čekalo i v opačném směru na korutanské straně před Karavankami při cestě do Slovinska.

Tramvaje zůstaly bez proudu, lidé musí pod zem

Praha - Tramvaje ve čtvrtek těsně po druhé odpolední přestaly jezdit v oblasti pražských Olšan. Zastavení provozu ve frekventovaném úseku Vinohradská – Černokostelecká – Starostrašnická nemá na svědomí dopravní nehoda (jak bývá obvyklé), ale nefunkční trakční vedení.

AKTUALIZOVÁNO

Nehoda tří aut zastavila provoz na D1 směr Brno

Jihlava – Nehoda tří osobních automobilů na 150. kilometru dálnice D1 dnes krátce před 13:00 zastavila provoz ve směru na Brno, řekla krajská policejní mluvčí Dana Čírtková. Opravila tak původní informaci, kterou policie získala od řidičů, podle níž havaroval kamion. Vozidla se podařilo odstranit, provoz byl obnoven před 13:30. Dva účastníci nehody byli zraněni. Asi pětikilometrová kolona se rozjíždí.

Na dálnici u Humpolce havarovalo pět aut, tři lidé byli zraněni

Humpolec – Nehoda dvou vozidel uzavřela v noci na dnešek zhruba na tři hodiny dálnici D1 u Humpolce ve směru na Prahu. Při nehodě se zranili tři cizinci, řekla krajská policejní mluvčí Dana Čírtková. Provoz v tomto úseku D1 stále zdržuje další nehoda, která se o hodinu a půl později stala v koloně aut. Na 89. kilometru se srazily tři kamiony a jeden se převrátil na bok do odstavného pruhu. Při této nehodě nebyl nikdo zraněn.

AKTUALIZOVÁNO

Nehoda kamionu s prasaty uzavřela dálnici. Ta byla neprůjezdná osm hodin

Kojetínsko – Pohled na vepře, prohánějící se po poli u frekventované dálnice D1, se naskytl v pondělí ráno řidičům, projíždějícím v úseku u Stříbrnic na Kojetínsku. Důvodem byla havárie kamionu s návěsem, který se převrátil na silnici. Na osmatřicet vepřů při nehodě uhynulo, další tři desítky jich museli odchytit zasahující hasiči. Silnice byla osm hodin neprůjezdná.

AKTUALIZOVÁNO

Na dálnici D1 se u Brna srazilo sedm aut, nehoda brzdila provoz

Jižní Morava – Provoz na dálnici D1 u Brna zkomplikovala dnes odpoledne série nehod v okolí 205. kilometru ve směru na Vyškov. Při čtyřech nehodách se srazilo sedm aut, řekla policejní mluvčí Andrea Straková. Podle ní se nikdo nezranil. Vozidla zablokovala levý jízdní pruh a omezila provoz pouze do pravého. Kvůli hustějšímu provozu se tvořily kolony.

AKTUALIZOVÁNO

Dálnice D1 do Polska je opět v obou směrech průjezdná

Bohumín – Dálnice D1 vedoucí u Bohumína na Karvinsku přes česko-polskou hranici je opět v obou směrech průjezdná, sdělilo Národní dopravní informační centrum. Dálnice byla dnes uzavřena od 08:20 kvůli cvičení záchranářů a řidiči museli jezdit po objízdných trasách.

AKTUALIZOVÁNO

Husté sněžení komplikuje dopravu v Čechách

Praha - Sněžení, které dnes odpoledne dorazilo do Česka, komplikuje v několika úsecích provoz na silnicích i na železnici. Tři vlaky narazily do spadlých stromů, nikdo ale nebyl zraněn, řekla ČTK mluvčí Českých drah (ČD) Radka Pistoriusová. Kvůli kalamitě je zcela zastaven provoz na smíchovském nádraží v Praze. Zpoždění nabírají také letadla mířící na pražské Letiště Václava Havla, opožděné jsou podle mluvčí letiště Mariky Janouškové i odlety. Meteorologové vydali varování před intenzivním sněžením, které má trvat nejméně do úterního poledne.

AKTUALIZOVÁNO

Silnice místy namrzají, na Liberecku je mlha

Hradec Králové – Na vedlejších cestách v Královéhradeckém kraji zůstává místy vrstva uježděného sněhu, která je místy zledovatělá. Všechny silnice v kraji jsou však s opatrností sjízdné, zjistila dnes redakce z informací silničářů.

Nehody a uzavřené silnice. Řidiče na řadě míst trápí rozbředlý sníh či ledovka

Praha - Řidiči by si měli dát pozor na možné namrzání vozovek, ledovka se tvoří především na silnicích nižších tříd. Silničáři na Trutnovsku dnes ráno kvůli ledovce uzavřeli dvě silnice třetích tříd. Neprůjezdná je komunikace z Královce do Černé Vody a silnice ve Slemenu u Dolní Kalné. Na dálnici D46 ve směru z Olomouce na Vyškov u exitu na úrovni Prostějova havarovalo osm aut, podle dosavadních informací se kolize obešly bez zranění.

AKTUALIZOVÁNO

Silnice jsou po chemickém ošetření převážně mokré, místy leží ujetý sníh

Praha – Na některých silnicích ve středních Čechách leží zbytky rozbředlého sněhu. Cestáři proto řidiče nabádají k opatrnosti. Na Nymbursku a Mladoboleslavsku jsou po ránu hlášeny dešťové přeháňky, vyplývá z informací Ředitelství silnic a dálnic.

AKTUALIZOVÁNO

Sněžení komplikovalo dopravu v Česku, přibylo nehod

Praha – Sněžení, které postupovalo od západu, zkomplikovalo dnes dopravu ve většině krajů České republiky. Napadlo až deset centimetrů sněhu, s oteplením se v noci může tvořit ledovka. Silničáři vyslali do terénu desítky sypačů, i přes výzvy k opatrnosti přibylo kvůli počasí nehod. Pro nákladní vozy nad 3,5 tuny s výjimkou autobusů se v 9:00 uzavřela silnice od Tanvaldu k hraničnímu přechodu do Polska v Harrachově.

Silnice jsou sjízdné se zvýšenou opatrností, na Vysočině je mlha

Ostrava – Všechny silnice v Moravskoslezském kraji jsou dnes sjízdné, silnice nižších tříd zejména ve vyšších polohách se zvýšenou opatrností. Silnice I/56 mezi Ostravicí a Bílou na Frýdecko-Místecku zůstává uzavřená pro kamiony a nákladní automobily s přívěsem, řekla mluvčí Správy silnic Moravskoslezského kraje Šárka Vlčková.

Provoz na D1 před Prahou komplikuje nehoda. Tvoří se kolona

Praha – Na dálnici D1 ve směru na Prahu se staly dnes ráno dvě nehody, které se zřejmě obešly bez vážných zranění. Kvůli nim se tvoří zhruba pětikilometrová kolona, ve které jedou řidiči mířící do hlavního města velmi pomalu zhruba od 8. kilometru. Vyplývá to z informací dálniční policie, která míří na místo.

Sníh se drží na vedlejších cestách, místy komplikuje dopravu mlha

Praha – Na některých silnicích ve středních Čechách leží sníh, místy komplikuje jízdu mlha. Potíže mohou mít řidiči zejména na menších silnicích v regionu. Na karlovarské dálnici D6 jsou dnes ráno hlášeny sněhové přeháňky, vyplývá z informací Ředitelství silnic a dálnic.

AKTUALIZOVÁNO

Na silnicích je místy rozbředlý nebo ujetý sníh, pozor na ledovku

Olomouc – Na rozbředlý či ujetý sníh si dnes ráno musejí dát pozor řidiči na Jesenicku a Šumpersku, kde jsou od nočních hodin sněhové přeháňky. Všechny silnice jsou v obou horských okresech s opatrností sjízdné. V ostatních částech Olomouckého kraje byly silnice ráno zpravidla holé a suché, vyplývá z údajů Ředitelství silnic a dálnic ČR.

Na silnicích leží rozbředlý a místy i namrzlý sníh, na Liberecku řeší tři nehody

ČR - Hlavní silniční tahy jsou s opatrností sjízdné. Komunikace jsou většinou pokryty čerstvou vrstvou sněhu, přeháňky se budou vyskytovat i během dne.

Silnice jsou po solení mokré nebo se zbytky sněhu, místy mohou namrzat

Zlín – Silnice druhé a třetí třídy na Vsetínsku pokrývá sníh, na vozovkách první třídy je sníh místy rozbředlý. V jiných částech Zlínského kraje jsou vozovky vlhké nebo mokré a místy namrzají. Jsou tak sjízdné jen se zvýšenou opatrností, vyplývá z informací Ředitelství silnic a dálnic ČR.

Pro kamiony zavřeli silnici Desná - Harrachov

Desná - Na základě aktuálně zhoršené sjízdnosti a předpovědi počasí byl dnes v 11:30 uzavřen provoz na silnici I/10 z Tanvaldu do Harrachova a dále na hraniční přechod s Polskem, pro nákladní vozidla nad 3,5 t (s výjimkou autobusů).

AKTUALIZOVÁNO

Silnice mohou namrzat, v jižních Čechách napadlo až 20 centimetrů sněhu

Liberec – Zvýšenou opatrnost doporučují silničáři motoristům v Libereckém kraji. Silnice mohou namrzat. Teploty jsou kolem nuly a vozovky jsou po chemickém ošetření mokré, v horských oblastech na nich leží sníh.

AKTUALIZOVÁNO

Silnice jsou spíše mokré, teploty kolem nuly

Karlovy Vary – Silnice v Karlovarském kraji jsou většinou mokré, místy vymrzlé a suché. V regionu jsou teploty od minus jednoho do plus jednoho stupně Celsia. V nadmořské výšce nad 700 metry je trochu mlha a vozovky namrzají. Během dne se bude mírně oteplovat, řekl dispečer karlovarské správy a údržby.

AKTUALIZOVÁNO

Silnice mohou namrzat, na Jizerce naměřili minus 17 stupňů

Zlín – Silnice druhé a třetí třídy ve Zlínském kraji mohou dnes ráno namrzat. Podle informací Ředitelství silnic a dálnic ČR by motoristé měli jet opatrně zejména na Vsetínsku, kde jsou menší cesty mokré po chemickém ošetření a sjízdné se zvýšenou opatrností. Ostatní vozovky v kraji jsou převážně holé a vlhké. Viditelnost místy snižuje mlha.

AKTUALIZOVÁNO

Ze silnic postupně mizí sníh, místy se objevují mlhy

Zlín – Silnice druhé a třetí třídy na Vsetínsku pokrývá vrstva ujetého sněhu, zbytky sněhu leží na některých menších cestách v jiných okresech. Ostatní vozovky jsou převážně holé a vlhké. Viditelnost ale dnes ráno místy snižuje mlha, vyplývá z informací Ředitelství silnic a dálnic ČR.

AKTUALIZUJEME

Rozbředlý sníh a místy i mlha komplikuje dopravu na silnicích

Mlha a rozbředlý či namrzlý sníh způsobují problémy řidičům na celém území Čech a Moravy. Silničáři doporučují jízdu se zvýšenou opatrností.

AKTUALIZOVÁNO

Na silnicích je rozbředlý sníh, silničáři doporučují opatrnost

Olomouc – Na zbytky rozbředlého či ujetého sněhu si po nočních sněhovým přeháňkách musí dát pozor řidiči v Olomouckém kraji. Všechny silnice v regionu jsou sjízdné se zvýšenou opatrností, vyplývá z informací Ředitelství silnic a dálnic ČR.

Na silnicích leží místy uježděná vrstva sněhu, pozor na mlhu a nárazový vítr

Ostrava – Především na Ostravsku by si řidiči dnes měli dát pozor na padající námrazu, na Bruntálsku pak na nárazový vítr. Hlavní tahy ve Zlínkém kraji jsou holé, suché a vymrzlé. Teploty v Libereckém kraji klesly dnes ráno až k devíti stupňům pod nulou a místy se tvoří mlhy, které mohou na vozovkách namrzat. Na území Vysočiny jsou silnice včetně úseku dálnice D1 většinou holé, suché a vymrzlé. Silnice v Karlovarkém kraji jsou sjízdné se zvýšenou opatrností.

Silnice mohou místy namrzat, teploty klesly k minus deseti

Karlovy Vary – Silnice v Karlovarském kraji mohou místy namrzat. V noci na dnešek klesly teploty v kraji k minus šesti stupňům a na Rychnovsku až k minus deseti, na silnicích se tak může tvořit ledovka, upozorňují silničáři.

Silnice mohou místy namrzat, pozor na mlhy

Zlín – Silnice ve Zlínském kraji mohou dnes ráno místy namrzat. Podle informací Ředitelství silnic a dálnic ČR by řidiči měli jet opatrně hlavně na Kroměřížsku a v okolí Valašských Klobouk, Slavičína a Petrůvky na Zlínsku. Na horách Vsetínska je na cestách ujetý sníh, jinak jsou převážně holé a vlhké, a na Zlínsku mokré po chemickém ošetření.

AKTUALIZOVÁNO

Na horských silnicích leží místy uježděná vrstva sněhu

Liberec – Silnice v Libereckém kraji jsou v důsledku sněhových srážek sjízdné se zvýšenou opatrností. V Ústeckém kraji je většina silnic po chemickém ošetření mokrá, i pro ně platí zvýšená opatrnost. Vyplývá to z informací na dopravním webu.

Silnice nižších tříd mohou být namrzlé, na horách je místy sníh

Zlín - Silnice druhé a třetí třídy na Vsetínsku mohou dnes ráno namrzat. Jsou sjízdné se zvýšenou opatrností, vyplývá z informací Ředitelství silnic a dálnic ČR. Na Vsetínsku je také místy mlhavo. Ostatní silnice v regionu jsou převážně holé a suché.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT