Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Důchodová reforma

Penzijní reforma. Víme o ní něco? Vítáme ji? Jedno je jisté. Bez ní peníze na starobní důchody brzy dojdou.

Valorizace penzí: Sazba sociálního pojištění se nezvýší, tvrdí Marksová

Praha - Návrh nového modelu výraznější valorizace penzí, který má dostat koalice, nebude obsahovat zvýšení odvodů na sociální pojištění, dnes to řekla ministryně práce Michaela Marksová (ČSSD). Ministryně by měla špičkám vládních stran návrh brzy předložit. Podle záměru by se penze měly zvedat o polovinu růstu reálných mezd místo nynější třetiny a o růst nákladů důchodců místo růstu nákladů všech domácností. Změna by si ročně vyžádala zhruba tři miliardy korun navíc. Důchodový systém je dlouhodobě v minusu.

Druhý důchodový pilíř příští rok zanikne, stvrdil Zeman

Praha - Druhý důchodový pilíř, do něhož vstoupilo asi 85.000 klientů, příští rok zanikne. Předloha, kterou dnes podepsal prezident Miloš Zeman, lidem zapoví od začátku roku ve fondech druhého pilíře spořit. Klienti následně dostanou peníze zpět. O Zemanově podpisu informoval Hrad.

Zajištění na stáří. Stát hledá další rezervy

Praha - Důchodová reforma potřebuje nový impuls. Lze si jen přát, aby tentokrát došlo ke shodě všech politických sil.

Druhý důchodový pilíř příští rok zanikne, rozhodla Sněmovna

Praha - Druhý důchodový pilíř, do něhož vstoupilo asi 85.000 klientů, příští rok zanikne. Rozhodla o tom dnes Sněmovna, když navzdory odporu pravice schválila vládní návrh důchodového zákona. Předloha předpokládá, že od začátku roku nebude možné ve fondech druhého pilíře spořit. Lidé dostanou peníze zpět. Normu ještě musí schválit Senát a podepsat prezident.

Ve třetím pilíři systému penzí letos ubylo 34 tisíc lidí

Praha - Penzijní připojištění se státním příspěvkem, takzvaný třetí pilíř penzijního systému, mělo na konci prvního čtvrtletí 4,52 milionu lidí. To je o 70.000 méně než na konci roku 2014. Doplňkové penzijní spoření, které je od roku 2013 nahradilo, má 254.000 lidí, o 36.000 více než loni v prosinci. Vyplývá to ze statistik ministerstva financí.

Vláda nenabídla žádnou alternativu, kritizuje opozice zrušení druhého pilíře

Praha – Zrušení druhého pilíře penzijního systému je podle pravicové opozice nezodpovědné. Bývalý ministr financí Miroslav Kalousek dnes kritizoval vládu za to, že za zrušený pilíř nenabídla žádnou alternativu. Experti ODS Lenka Kohoutová a Jan Skopeček v tiskové zprávě napsali, že vláda dělá z účastníků pilíře rukojmí a ignoruje neudržitelnost průběžného systému. Naopak podle Jiřího Dolejše (KSČM) jde o ukončení nepovedeného experimentu, s rozhodnutím vlády souhlasí.

Vláda definitivně ukončila druhý pilíř penzijního systému

Praha – Vláda dnes schválila definitivní ukončení druhého pilíře důchodového spoření ke konci příštího roku. Podle návrhu by ve druhém pilíři nemělo být možné od začátku roku 2016 spořit a peníze by měli účastníci dostat zpět do konce uvedeného roku. Informoval o tom tiskový odbor vlády.

První krok ke zrušení druhého pilíře. Fond se uzavře pro nové klienty

Praha – Fondy druhého důchodového pilíře se pravděpodobně uzavřou pro nové klienty. Předpokládá to vládní novela, kterou dnes schválila Sněmovna. Jde o první krok ke zrušení tohoto způsobu spoření na penzi. Opoziční občanští demokraté neuspěli s návrhem, jenž by zachoval nynější stav a lidé by se mohli do fondů nadále hlásit. Předloha míří k posouzení do Senátu.

Důchody jsou nepřiměřeně nízké, myslí si většina Čechů

Praha - Starobní důchody nejsou podle 86 procent Čechů přiměřené. Názor je nejkritičtější od roku 1998, kdy ho agentura STEM začala zjišťovat. Loni důchody kritizovalo 80 procent lidí. Podle aktuálního názoru starým lidem průměrné důchody zejména nepostačí na zajištění základních potřeb (76 procent). Průměrný důchod v Česku nyní dosahuje 11.276 korun. Od ledna se zvýší v průměru o 200 korun.

Kondice důchodového systému se trochu zlepšila, stále se ale topí v dluhu

Praha – Důchodový systém v Česku byl letos v prvních třech čtvrtletích v kondici o něco lepší než v minulých letech, přesto je ale stále v dluzích. Výdaje na penze byly v tomto roce od ledna do září o 28,6 miliardy vyšší než příjmy z důchodového pojištění. Loni na konci září byl takzvaný penzijní účet v minusu 32,5 miliardy a předloni 33,4 miliardy. Vyplývá to ze statistik České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ).

Ideální spoření na penzi? 700 korun měsíčně

Praha – Nikdy není pozdě, ale čím dřív, tím líp. Takové rčení platí, pokud člověk začne uvažovat o tom, že by se měl zajistit na stáří. Státní průběžný penzijní systém se kvůli nízké porodnosti a populačně silným ročníkům v předdůchodovém věku hroutí.

Vláda zruší k lednu 2016 druhý penzijní pilíř

Praha - Vláda dnes rozhodla o zrušení druhého penzijního pilíře, skončí k lednu 2016. ČTK to sdělil premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Podle Sobotky byl druhý pilíř, který prosadila pravicová vláda Petra Nečase (ODS), pro většinu občanů nevýhodný a zájem o něj byl mizivý. Lidé by měli dostat vloženou částku zpět do konce roku 2016. Do druhého pilíře se dá ještě vstoupit. Kabinet měl dnes posoudit i uzavření této možnosti.

Lidem z 2. pilíře se nebudou krátit penze, pokud si doplatí odvody

Praha – Lidé, kteří si na stáří šetří v takzvaném druhém pilíři, budou moci po jeho zrušení uspořené odvody doplatit zpět do veřejného důchodového systému. Penze od státu by se jim pak v budoucnu kvůli zapojení do této reformy vůbec nekrátila. Vyplývá to z návrhu důchodové komise. Podle něj by měli střadatelé dostat své peníze z likvidovaných fondů na účet či do třetího pilíře, a to nejspíš do konce roku 2016.

Účastníci druhého důchodového pilíři dostanou zpět celý státní příspěvek

Praha – Účastníci druhého důchodového pilíře dostanou po jeho zrušení zpět nejen vložené peníze, ale také celý státní příspěvek. Ten je o polovinu vyšší než dobrovolně odváděná částka. Počítá s tím návrh připravený ministerstvem práce a sociálních věcí, který dostala k projednání vláda. Informují o tom Hospodářské noviny (HN).

Návrh: Na penzi by mohly spořit i děti

Praha – Populární penzijní spoření, které má v Česku uzavřeno téměř pět milionů lidí, by mělo doznat výrazné změny.

Ministerstvo navrhuje, aby důchod trval v průměru 19 až 21 let

Praha - Ministerstvo práce navrhuje, aby důchod v Česku trval zhruba 19 až 21 let. Pokud by lidé měli penzi pobírat déle, věk odchodu na odpočinek by se musel začít zvyšovat rychleji. Kdyby se naopak život prodlužoval pomaleji a člověk by v důchodu neměl strávit ani 19 let, odsouvání věkové hranice pro nástup do penze by se přibrzdilo. Resort předložil svůj návrh důchodové komisi. Podle něj by se stav měl vyhodnocovat každých pět let.

Sobotka: S kompenzacemi za zrušení 2. pilíře nepočítáme

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) nepočítá s kompenzacemi pro penzijní společnosti v souvislosti se zrušením druhého pilíře penzijní reformy. Řekl to v pořadu České televize Otázky Václava Moravce. Prezident Asociace penzijních společností Vladimír Bezděk vyčíslil prokazatelné odhady nákladů na zavedení a zrušení druhého pilíře na téměř 250 milionů Kč.

Ve třetím pilíři systému penzí ubylo letos 80 tisíc lidí

Praha - Penzijní připojištění se státním příspěvkem, takzvaný třetí pilíř penzijní reformy, mělo na konci června 4,74 milionu lidí. To je o 146.000 méně než na konci roku 2013. Doplňkové penzijní spoření, které je od loňska nahradilo, má dalších 140.000 lidí, o 66.000 více než loni v prosinci. Vyplývá to ze statistik ministerstva financí.

Ve 3. pilíři spoří 4,88 milionu lidí, o 85 tisíc méně než loni

Praha - U penzijních společností spořilo na konci prvního pololetí ve třetím pilíři 4,88 milionu účastníků, což bylo zhruba o 85.000 méně než na konci roku. Počet klientů v transformovaných fondech klesl na 4,72 milionu, ve fondech účastnických stoupl na 158.000. Informovala o tom Asociace penzijních společností.

AKTUALIZOVÁNO

Lidé by měli z II. pilíře dostat zpět minimálně to, co vložili

Praha – Z rušeného druhého důchodového pilíře by střadatelé měli dostat zpět aspoň takovou částku, jakou do něj vložili. Pokud by vyplácená suma měla být kvůli slabým výnosům nižší než vklad, měl by lidem rozdíl dorovnat stát. Vyplývá to z analýzy, kterou si nechala od experta na ústavní právo vypracovat důchodová komise. Podle dokumentu by měl stát počítat i s případnou úplnou náhradou výdajů za zavedení a zrušení systému pro penzijní společnosti. Ve druhém pilíři by nemělo být možné spořit od začátku roku 2016, své peníze by měli lidé dostat zpět do konce roku 2016.

AKTUALIZOVÁNO

Druhý pilíř skončí. Peníze půjde vybrat, nebo převést

Praha – Druhý pilíř důchodového pojištění se zřejmě přiblížil svému konci. Šéf odborné komise pro důchodovou reformu Martin Potůček ve čtvrtek řekl, že jeho tým navrhl tři způsoby, jak život druhého pilíře ukončit. Plán chce co nejdříve předložit vládě.

Konec druhého pilíře. Peníze se vrátí nebo převedou do třetího

Praha – Druhý pilíř by měl podle předběžného názoru důchodové komise zcela skončit. Komise dává přednost variantě, podle níž by lidé dostali naspořené peníze zpět, nebo by je převedli do třetího penzijního pilíře. Novinářům to dnes řekl předseda komise Martin Potůček. Pravicová opozice s rušením druhého pilíře, který zavedla vláda Petra Nečase (ODS), nesouhlasí.

Penzijní fondy připsaly klientům výnosy od 1,3 do 2,23 procenta

Praha – Transformované penzijní fondy připsaly klientům za rok 2013 výnosy od 1,3 do 2,23 procenta. Vyplývá to z ankety mezi penzijními společnostmi. Zhodnocení tak příliš nepřekročilo loňskou inflaci, která činila 1,4 procenta. Důvodem nižších výnosů je povinnost investovat do bezpečných nástrojů.

Z veřejného systému se do druhého pilíře zatím vyvedlo 595 milionů korun

Praha - Z veřejného důchodového systému se do druhého pilíře od jeho zavedení do konce letošního dubna vyvedlo zhruba 595,29 milionu korun. Takovou část odvodů na penze si lidé přesměrovali do vlastního spoření u fondů. Je to asi 0,14 procenta z více než 432,72 miliardy korun, které se od loňského ledna do dubna na důchodovém pojištění vybraly. Vyplývá to z údajů ministerstva práce o vyplácení dávek a z propočtů ČTK.

AKTUALIZOVÁNO

Komise zváží, zda se do II. pilíře nepřestane platit už letos

Praha – Příspěvky do druhého důchodového pilíře by lidé možná mohli přestat posílat už na konci letoška, tedy o rok dřív. Tento návrh padl dnes na jednání nové důchodové komise, která má nachystat změny systému penzí v Česku, řekl předseda komise Martin Potůček. Podle předsevzetí vládní koalice má druhý pilíř úplně přestat fungovat od ledna 2016. Dotkne se to asi 80.000 lidí.

Ve 3. pilíři spoří na penzi 4,92 milionu lidí. O 40 tisíc méně než loni

Praha – U penzijních společností spořilo na konci letošního 1. čtvrtletí ve třetím pilíři 4,92 milionu účastníků, což bylo zhruba o 40.000 méně než na konci roku. Z toho bylo koncem března 4,8 milionu klientů v transformovaných fondech a 120.000 ve fondech účastnických, informovala Asociace penzijních společností.

AKTUALIZOVÁNO

Poprvé se sešla důchodová komise. Začne chystat konec 2. pilíře

Praha – Nová důchodová komise, která má připravit další reformní kroky v českém systému penzí, se dnes poprvé sešla a začala pracovat. Řešila zatím organizační záležitosti, první věcné jednání se uskuteční příští týden čtvrtek. Zaměří se na přesný postup zrušení části reformy Nečasovy vlády, tedy takzvaného druhého pilíře, řekl předseda komise Martin Potůček.

AKTUALIZOVÁNO

Důchodová komise pohřbí druhý pilíř. Od roku 2016 má přestat existovat

Praha – Hlavním úkolem nové důchodové komise je připravit návrh přesného postupu zrušení penzijní reformy Nečasovy vlády, změn v dobrovolném spoření i hranice důchodového věku. Očekává to od ní premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Řekl to dnes novinářům. Tým se sejde poprvé 13. května, zasednou v něm zástupci parlamentních stran a experti. Takzvaný druhý pilíř má přestat existovat od roku 2016, ostatní reformní změny mají platit od roku 2017.

Důchody zřejmě porostou víc než nyní, stejně jako před škrty

Praha - Důchody zřejmě porostou víc než nyní, stejným tempem jako před úspornými opatřeními. Příští rok má být valorizace ještě vyšší. Vládní novelu zákona o důchodovém pojištění, která to předpokládá, dnes v úvodním kole podpořila Sněmovna. Opoziční kluby TOP 09 a Starostů a ODS zablokovaly žádost kabinetu o schválení normy zrychleně už v prvním čtení. Předloha tak míří k posouzení do rozpočtového a do sociálního výboru.

Studie: V Česku roste riziko neudržitelnosti důchodového systému

Praha - V Česku roste riziko neudržitelnosti důchodového systému. Zatímco situace Rumunska, Řecka a Turecka se za uplynulé tři roky rapidně zlepšila, ČR v žebříčku sestaveném odborníky na demografii z Allianz ČR klesla o tři příčky na 19. místo. Nejlépe si vede Austrálie, nejhůře dopadlo Thajsko. Vyplývá to z aktuálních výsledků demografické studie Allianz.

Co nejdříve? Důchody zvýšit 
o 200 korun, zrušit poplatky

Praha – Jízdní řád je hotov, teď jde o to, začít ho naplňovat. Trojkoaliční kabinet Bohuslava Sobotky (ČSSD) včera definitivně schválil takzvaný legislativní plán, tedy časovou osu, podle které by měl začít přijímat jednotlivé zákony.

AKTUALIZOVÁNO

Raiffeisen končí s důchodovým připojištěním. Klienti přejdou k pojišťovně

Praha – Raiffeisen penzijní společnost na trhu penzijního připojištění kvůli postoji současné vlády k důchodové reformě končí. Zhruba 13.000 klientů společnosti ve druhém i třetím pilíři důchodového systému převezme Penzijní společnost České pojišťovny (PSČP). Firma to oznámila dnes v tiskové zprávě a klientům rozesílá o převodu informace. Celá transakce, jejíž cena nebyla zveřejněna, by měla být po splnění všech regulatorních kroků dokončena na začátku druhého pololetí letošního roku.

Penzijní fondy vydělaly 4,66 miliardy korun. O 170 milionů míň než předloni

Praha – Původní penzijní fondy, které jsou nyní označovány jako transformované, loni vydělaly 4,66 miliardy Kč. To bylo o 170 milionů meziročně méně. Vyplývá to z informací, které dnes zveřejnila na webu Asociace penzijních společností. Tyto fondy byly loni pro vstup již uzavřené a počet klientů v nich tak postupně klesá.

V účastnických fondech 3. pilíře bylo loni 91 tisíc lidí

Praha - Po prvním roce fungování bylo na konci roku 2013 v takzvaných účastnických fondech třetího pilíře penzijního systému 91.000 lidí. Informovala o tom Asociace penzijních společností. V původních penzijních fondech, které jsou označovány jako transformované a k začátku loňského roku již byly pro vstup uzavřené, počet klientů postupně klesá. Koncem roku 2013 v nich bylo 4,87 milionu účastníků penzijního připojištění.

Schodek důchodového účtu loni opět rostl, ale pomaleji

Praha - Schodek důchodového účtu ČR se loni opět zvýšil, ale růst deficitu výrazně zpomalil. Na důchody stát v roce 2013 vydal o 49,7 miliardy korun více, než vybral na důchodovém pojištění, uvedl dnes server Týden.cz. V roce 2012 byl účet 49,4 miliardy v minusu, takže se schodek loni prohloubil jen o zhruba 300 milionů, kdežto v předchozích dvou letech deficit rostl meziročně vždy o přibližně deset miliard.

Seniory na Vysočině trápí chudoba, proto kradou jídlo

Havlíčkobrodsko – Na stará kolena se dávají na dráhu zločinu a kradou. Senioři v celé republice se dostávají do existenčních problémů.

Třetí pilíř důchodového systému se těší dobrému zdraví

Praha - V souvislosti s penzijní reformou již bylo napsáno mnoho článků, jejichž autoři v různé míře vesměs oprávněně kritizovali nastavení jednotlivých parametrů. Také nízký počet zájemců o druhý pilíř v uplynulém roce dokazuje, že lidé si zachovali střízlivý pohled na problematiku a teoretickou možnost výraznějšího využití vlastních prostředků pro zajištění na stáří pro různá rizika odmítli. Rozhodli se, že raději dají přednost jiným, jistějším možnostem důchodového spoření.

Penzijní reforma chytá druhý dech

Praha /ROZHOVOR/ - Dvakrát vedl komisi, která nesla jeho jméno a radila české vládě, jak naložit s budoucností důchodů. Od listopadu 2013 působí jako prezident Asociace penzijních společností ČR a stojí rovněž v čele Penzijní společnosti České pojišťovny. Ekonom Vladimír Bezděk patří mezi největší české odborníky na problematiku důchodového zajištění.

Zajištění na stáří? Nechte pilíře pilíři, hlavně spořte

Praha /INFOGRAFIKA/ - Neztrácet zbytečně čas zkoumáním výhod a nevýhod pilířů důchodového systému a spořit. To je základní rada, kterou lze dát všem lidem, již mají ještě hodně daleko do důchodu. Důležité je, aby si vlastními silami vytvořili dostatečnou rezervu na dobu, kdy už nebudou vydělávat.

Druhý pilíř spoření za dva roky skončí, plánuje nová ministryně páce

Praha – Lidé si zřejmě za dva roky už nebudou moci spořit na důchod v takzvaném druhém pilíři. Od ledna 2016 by totiž nemělo být možné posílat část sociálních odvodů do spoření u fondů. Novinářům to dnes po svém nástupu do funkce řekla nová ministryně práce Michaela Marksová Tominová (ČSSD). Podle ní novou důchodovou reformu navrhne tým, v němž by měli být koaliční i opoziční politici, demografové a ekonomové. Spoření ve druhém pilíři mělo na konci loňského roku 84.000 lidí.

Účastníci druhého pilíře mají povinnost podat přiznání

Praha – Pojistné přiznání k pojistnému na důchodové spoření musí podat každý poplatník, který je účastníkem druhého pilíře důchodového spoření. Výjimkou jsou ti, kteří mají za celý rok nulové pojistné nebo je pojistné odvádí výhradně zaměstnavatel. V tiskové zprávě o tom  informovala Finanční správa.

V Česku přibývá stoletých a starších, v lednu jich bylo 1143

Praha - V České republice žilo k lednu 1143 stoletých a starších, respektive tolika lidem zmíněného věku Česká správa sociálního zabezpečení v lednu vyplatila důchody – 954 ženám a 189 mužům, informovala Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ).

Ve 2. pilíři spoří na penzi 83.960 lidí. V prosinci přibylo 207 smluv

Praha – Ve dvanáctém měsíci existence druhého pilíře, tedy v prosinci, do něj vstoupilo jen 207 lidí, což je opět nejméně od jeho vzniku v lednu loňského roku. Celkem tak tímto způsobem spoří na penzi 83.960 lidí. Sdělila to Asociace penzijních společností. Penzijní společnosti původně očekávaly, že do druhého pilíře vstoupí za první půlrok asi půl milionu lidí. Do konce června, kdy skončil termín pro uzavření smlouvy pro lidi starší 35 let, mělo smlouvu 78.500 lidí.

AKTUALIZOVÁNO

Mimořádné zvýšení penzí? Jen když se vyberou daně

Praha – Místo pomyslného blahopřání do nového roku letos stát poslal důchodcům spíše neradostné oznámení o zvýšení penzí.Od ledna se důchody zvýší 
v průměru o 45 korun. O deset korun se zvyšuje základní výměra penze, kterou mají všichni (2330 Kč), a individuální část penzí, kterou má každá jinak podle napracovaných let a dětí, se zvýší o 0,4 procenta. Jen pro srovnání: letos (v lednu 2013) se penze zvýšily o 173 korun.

Víte, kdy můžete odejít do předčasného důchodu?

Praha - Ta myšlenka napadne jednou zřejmě každého z nás. Co kdybych odešel do předčasného důchodu? K takovým úvahám přispívá stále se posouvající hranice pro odchod do řádného důchodu. A lidé využívají tuto možnost také v praxi, jak o tom svědčí údaj České správy sociálního zabezpečení.

Ve 2. pilíři spoří na penzi 83.753 lidí. V listopadu přibylo 292 smluv

Praha – V jedenáctém měsíci existence druhého pilíře, tedy v listopadu, do něj vstoupilo jen 292 lidí, což je opět nejméně od jeho vzniku v lednu letošního roku. Celkem tak tímto způsobem spoří na penzi 83.753 lidí. Sdělila to Asociace penzijních společností. Penzijní společnosti původně očekávaly, že do druhého pilíře vstoupí za první půlrok asi půl milionu lidí. Do konce června, kdy skončil termín pro uzavření smlouvy pro lidi starší 35 let, mělo smlouvu 78.500 lidí.

Penzijní připojištění má o 185 tisíc lidí méně než koncem roku

Praha – Penzijní připojištění se státním příspěvkem, takzvaný třetí pilíř penzijní reformy, mělo na konci třetího čtvrtletí 4,95 milionu lidí. To je o 185.000 méně než na konci roku. Vyplývá to ze statistik ministerstva financí.

Třetí důchodový pilíř láká. Druhý je na odpis

Praha – Zatímco do druhého pilíře důchodové reformy se lidé nehrnou, třetí pilíř je stabilnější. Podle nejnovějších údajů je do něj zapojeno 4,99 milionu Čechů. Od začátku roku z něj odešlo jen necelých 100 tisíc lidí.

V účastnických fondech 3. pilíře bylo koncem září 62 tisíc lidí

Praha – Na konci třetího čtvrtletí bylo v účastnických fondech třetího pilíře penzijního systému 62.000 lidí, tedy o 24.000 více než na konci druhého čtvrtletí. Informovala o tom Asociace penzijních společností. Tento nárůst zmírnil úbytek klientů v původních fondech, které jsou už od nového roku pro vstup uzavřené a počet klientů v nich postupně klesá. Zatímco v prvním čtvrtletí měly 5,07 milionu klientů, ve třetím čtvrtletí jich bylo 4,93 milionu.

Do druhého pilíře penzí vstoupilo 83.500 lidí. V říjnu přibylo 395 smluv

Praha – V desátém měsíci existence druhého pilíře do něj vstoupilo pouze 395 lidí, což je opět nejméně od jeho vzniku v lednu letošního roku. Celkem tak tímto způsobem spoří na penzi necelých 83.500 lidí. Informovala o tom Asociace penzijních společností. Penzijní společnosti původně čekaly, že do druhého pilíře vstoupí za první půlrok asi půl milionu lidí. Do konce června, kdy skončil termín pro uzavření smlouvy pro lidi starší 35 let, mělo smlouvu 78.500 lidí.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT