Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Střevní epidemie

Střevní epidemie

Do prodejen zamířily desítky rizikových okurek

Brno /AKTUALIZOVÁNO/ – V Česku se prodávaly bio okurky ze Španělska, které mohou být kontaminovány bakterií způsobující smrtící střevní infekci. Řekl to mluvčí Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) Michal Spáčil.

Počet obětí střevní infekce v Německu vzrostl na osm

Berlín - Počet obětí střevní infekce v Německu vzrostl na osm. Agentura DPA v sobotu oznámila, že nemoci nově podlehly osmatřicetiletá žena v Kielu a sedmaosmdesátiletá žena v Hamburku. Za zdrojem nákazy jsou zřejmě salátové okurky ze Španělska, v nichž už byl virus nalezen.

V Německu se dál šíří nákaza, přibývají mrtví

Berlín/Madrid /AKTUALIZOVÁNO/ - Němečtí experti pokračují v horečném pátrání po původci smrtící střevní infekce, která v zemi už zřejmě zabila šest lidí. Za poslední den přibylo 60 vážných případů.

Zdrojem nákazy v Německu prý okurky ze Španělska

Berlín/Praha/Madrid - Zdrojem nebezpečné střevní nákazy, která se rozšířila po Německu, jsou salátové okurky ze Španělska. Oznámil to hamburský hygienický institut.

Přenos nákazy z Německa je prý jen otázkou času

Berlín/Praha - Je jen otázkou času, kdy se nebezpečná střevní nákaza, která v posledních dnech zasáhla Německo, rozšíří do dalších zemí Evropské unie. V celé EU proto může být brzy vyhlášen první stupeň pohotovosti, při němž členské státy zavedou opatření k ochraně obyvatel.

Německem se šíří nebezpečná střevní nákaza

Berlín - Více než 300 lidí se v Německu nakazilo životu nebezpečnou střevní bakterií, která vyvolává těžké a krvácivé průjmy a může způsobit selhání ledvin.

Další oběť nákazy, desítky lidí v ohrožení

Berlín – V Německu je k pondělku nejméně 30 lidí v kritickém stavu po nákaze nebezpečnou střevní bakterií. Lékaři proto počítají s dalšími úmrtími. Dosud infekci v Německu podlehlo 11 osob, u dalších více než 1200 byla infekce prokázána, nebo na ni mají zdravotníci podezření.

Rizikové okurky z Berounska prověřuje státní inspekce

Beroun – Část rizikových okurek nenačovické firmy Country Life zástupci rozvezli z velkoobchodu do prodejen. V neděli firma začala okurky stahovat z prodeje. Nenačovická firma je pravděpodobně jediným českým odběratelem, který okurky převzal z německého velkoskladu.

Vít radí důkladně omývat zeleninu, omezí se riziko

Praha - Hlavní hygienik ČR Michael Vít v souvislosti s epidemií nebezpečné střevní infekce v Německu radí lidem, aby dbali při kuchyňské přípravě běžných zásad hygieny.

Německá vláda počítá s šířením nákazy, už 14 obětí

Berlín - Německá vláda počítá s dalším šířením vlny střevních onemocnění způsobených bakteriemi Escherichia coli (EHEC).

Zelený vrah: Mrtví přibývají, Česko přitvrzuje

ČR /GRAFIKA, ROZHOVOR/ - Státní zemědělská a potravinářské inspekce (SZPI) oznámila mimořádnou plošnou kontrolu zeleniny po celém Česku.

Rizikové okurky: Vystrašení lidé zahlcují infolinku

Plzeň – Infekce ze španělských okurek kvůli které zemřelo 11 lidí v Německu, straší i obyvatele v regionu. Infolinka na plzeňské pobočce Státní zemědělské a potravinářské inspekce je nyní doslova zahlcena dotazy vystrašených lidí.

Testy vyvrátily podezření na španělské okurky

Německo /AKTUALIZOVÁNO/ - Testy v Německu nepotvrdily, že dovážené španělské okurky byly kontaminovány nebezpečným typem střevní bakterie E.coli (EHEC), jak se úřady dříve domnívaly.

V ČR první nakažený střevní bakterií, její zdroj není znám

Praha /AKTUALIZOVÁNO/ – Nebezpečné střevní onemocnění, které už přes týden děsí Německo, se poprvé objevilo v České republice.

Španělsko roztrpčeno obviněním z původu nákazy

Berlín - Zjevně mylné označení salátových okurek ze Španělska za zdroj současné epidemie střevní infekce má za následek napětí mezi Španělskem a Německem.

Aféra v Německu mohou využít čeští zemědělci

Praha /AKTUALIZOVÁNO/ - Podle prezidenta Agrární komory Jana Veleby není rychlé zvýšení tuzemské zelinářské produkce velkým problémem.

V ČR je podezření na čtyři případy nákazy

ČR /ANIMACE/ – Česko čeká na výsledky testů dvou dalších podezření na onemocnění krvácivým průjmem. Dohromady tak stoupl počet možných případů na čtyři, z nich jedno podezření u americké turistky už testy potvrdily a druhé podezření u muže z jižní Moravy vyloučily.

Počet obětí střevní nákazy v Německu stoupl na 16

Berlín - Nebezpečná nákaza střevní bakterií E.coli (EHEC) si v Německu vyžádala již 16. oběť.

Nákaza si vyžádala 17 obětí, problémy řeší EU

Berlín/Brusel/Praha /ANIMACE/ - Nebezpečná nákaza střevní bakterií E.coli (EHEC) si vyžádala již 17 obětí, z toho 16 v Německu a jednu ve Švédsku, v drtivé většině ženy.

Rusko zakázalo dovoz čerstvé zeleniny z celé EU

Moskva – Rusko vydalo zákaz na dovoz čerstvé zeleniny z celé Evropské unie. Tamní úřady mají obavy, aby se do Ruska nedostala nákaza střevní bakterií E.coli, která řádí hlavně v Německu.

Dovezené španělské bio-okurky byly nezávadné

Brno – Okurky z nenačovické firmy Country Life, ze kterých Státní zemědělská a potravinářská inspekce odebrala v neděli 29. května vzorky, neobsahují bakterie způsobující krvácivé průjmy.

Krize vyvolaná bakterií EHEC začíná být neúnosná

Německo - Příčina je zcela nejasná, terapie málo prozkoumaná. Krize způsobená smrtícím typem střevní bakterie EHEC začíná být neúnosná - pro lékaře, zdravotnický personál, pacienty a jejich rodinné příslušníky. Je na nich vidět fyzické i psychické vypětí, které u nich vyvolává boj s původcem nákazy.

Klaus: Spojování okurek s nákazou byl umělý cirkus

Řím/Praha - Spekulace o tom, že španělské okurky byly zdrojem nynější epidemie střevní nákazy v Německu, jsou podle českého prezidenta Václava Klause uměle vytvořeným cirkusem.

V ČR 10 podezření na nákazu, potvrdila se jedna

Praha /AKTUALIZOVÁNO/ – V Česku se zatím objevilo deset podezření na onemocnění krvácivým průjmem. Odborníci z národní referenční laboratoře potvrdili zatím jeden případ.

Nynější bakterie je asi nejjedovatější typ E.coli

Berlín/Chicago - Bakterie, která způsobila střevní onemocnění v Německu, je podle lékařů zřejmě nejjedovatějším typem E.coli, jaký se u lidí kdy objevil.

Testy podezření na krvácivý průjem nepotvrdily

Praha - Testy nepotvrdily nákazu krvácivým průjmem ani u vzorků zbývajících čtyř pacientů, které v pátek odborníci zkoumali.

Toxická E.coli nakazila přes 1700 lidí, hledá se zdroj

Berlín - Dosud údajně nejedovatější typ bakterie E.coli už napadl přes 1700 lidí a má na svědomí 19 úmrtí, z toho 18 v Německu.

Ohniskem střevní nákazy může být restaurace

Berlín - Ohniskem nákazy střevní bakterií, která způsobila vážná onemocnění v Německu, by mohla být nejmenovaná restaurace v severoněmeckém Lübecku. Spekulují o tom německá média.

Zdrojem střevní nákazy jsou prý fazolové výhonky

Německo /AKTUALIZOVÁNO/ - Zeleninové výhonky z Dolního Saska jsou pravděpodobným zdrojem nebezpečné střevní nákazy způsobené bakterií E.coli.

Španělsko chce změny v systému varování v EU

Lucemburk - Španělsko chce kvůli současným problémům se střevní nákazou v Evropě změny v systému varování Evropské unie před nebezpečnými potravinami.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT