Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Stěhování Slovanské epopeje

Stěhování Slovanské epopeje

Zastupitelé dali půjčení epopeje do Japonska zelenou

Praha – Pražští zastupitelé z výboru pro kulturu doporučili, aby Praha půjčila cyklus obrazů Alfonse Muchy Slovanská epopej na výstavu do Japonska. Návrh na dnešním jednání výboru podpořili zastupitelé ze všech politických stran. Čtyřměsíční výstava by se měla konat v roce 2017 v Národním uměleckém centru v Tokiu. O návrhu bude ještě jednat rada města.

Japonská galerie žádá Prahu o zapůjčení epopeje

Praha – Zatímco Moravský Krumlov usiluje o návrat Muchovy Slovanské epopeje do svého města, Praha dostala nabídku na její vystavení v Japonsku. Tamní Národní umělecké centrum poslalo do Prahy žádost o zápůjčku rozměrných pláten na čtyřměsíční výstavu v roce 2017. Radní pro kulturu Václav Novotný dnes řekl, že příslušnému výboru doporučí, aby žádosti o zapůjčení děl vyhověl.

Krumlov zakázal stěhování epopeje, Praha balí dál

Moravský Krumlov /SLEDUJEME ON-LINE/ - Další návrh na předběžné opatření, které by zakázalo manipulaci s plátny Alfonse Muchy v Moravském Krumlově, podal včera odpoledne právní zástupce Muchových potomků. Opatření vstoupilo v platnostv pátekráno.

Slovanská epopej bude prohlášena kulturní památkou

Praha - Ministerstvo kultury se rozhodlo prohlásit Slovanskou epopej Alfonse Muchy kulturní památkou. Pro manipulaci s epopejí tak budou zřejmě platit přísnější pravidla.

Kraj zrušil opatření, epopej může do Prahy

Znojemsko – Muchova Slovanská epopej se zřejmě může stěhovat do Prahy. Moravský Krumlov už nemůže zástupcům ve stěhování obrazů bránit.

Kraj rozhodne o Epopeji

Moravský Krumlov - Starosta Moravského Krumlova tvrdí, že stěhování Epopeje do Prahy brání právní pat. Soudce jeho výklad odmítá. Praha chce stěhovat co nejdřív. Termín ale tají.

Osud epopeje je nejasný kvůli protichůdným rozhodnutím

Znojemsko – Budoucnost Slovanské epopeje malíře Alfonse Muchy je stále nejasná. Ve sporu k tomu, zda má být převezena z Moravského Krumlova do Prahy, jsou dvě protichůdná rozhodnutí.

Soud rozhodl, Slovanská epopej půjde do Prahy

Praha, Znojmo - Pražský magistrát srovnal skóre skrumlovskou radnicí. Znojemský soud vydal předběžné opatření, které Krumlovu ukládá vydat Praze Slovanskou epopej pro chystanou výstavu.

Hudba pro Epopej začíná, s ní i soud

Moravský Krumlov /PROGRAM/ - Druhé největší město na Znojemsku ožije v posledním zářijovém týdnu oslavou hudby. V prostor naplněný vážnou, cimbálovou i country muzikou se už ode dneška promění jak kostel sv. Bartoloměje a ulice města, tak sál mezi plátny Muchovy Slovanské epopeje.

Galerie hl.m.Prahy vypíše nové řízení kvůli epopeji

Praha – Galerie hl. m. Prahy (GHMP) vypíše novou veřejnou zakázku na firmu, která připraví dočasnou výstavu Slovanské epopeje malíře Alfonse Muchy v dvoraně Veletržního paláce.

O sporu o Epopej píše i BBC

Moravský Krumlov – Dramatického sporu o Slovanskou epopej, její stěhování a vlastnictví si po českých celostátních médiích všimla i BBC. Na webu britské veřejnoprávní stanice vyšel článek nazvaný Český bitva o secesní epos Alfonse Muchy.

Václav Klaus: Epopej by měla zůstat na Moravě

Moravský Krumlov - Prezident Václav Klaus podporuje úsilí o zachování Slovanské epopeje v Moravském Krumlově.

Slovanská epopej: Místo stěhování boj úředníků

Moravský Krumlov, Praha /VIDEO/ – Jen hodiny před plánovaným balením pláten Slovanské epopeje zakázal stěhování krumlovský městský úřad. Magistrát chystá odvolání, hrozí vymáháním škody.

Epopej se stěhovat do Prahy nebude, rozhodla radnice

Znojemsko /AKTUALIZOVÁNO/ – Slovanská epopej je opuštěné dědictví a dokud o něm nerozhodne soud, nikdo s ní nebude hýbat. Tak zní v kostce předběžné opatření, které na žádost advokátů zastupujících Muchovu nadaci vydal městský úřad v Moravském Krumlově.

Tisícovka lidí protestovala kvůli stěhování epopeje

Moravský Krumlov /FOTO, VIDEO/ - V Moravském Krumlově se v neděli konal protest kvůli stěhování Slovanské epopeje. Rozměrná plátna malíře Alfonse Muchy se z tamního zámku mají v pondělí začít stěhovat do Prahy.

Stěhování Slovanské epopeje soud ani podruhé nezastavil

Praha - Ani druhý pokus o zastavení stěhování Slovanské epopeje se rodině Alfonse Muchy nezdařil. Rodina Alfonse Muchy nyní zvažuje podání žaloby o určení vlastnictví dvaceti obrazů.

Krumlov ztratil epopej, zámek je v kritickém ohrožení

Moravský Krumlov - Až odjedou kamiony se Slovanskou epopejí do Prahy, zůstane v Moravském Krumlově už zcela prázdný zámek a s ním otazníky nad budoucností chátrající památky. Památkáři zámek považují za jednu ze tří nejcennějších kriticky ohrožených památek na jihu Moravy

Za Epopejí se zavřely dveře

Moravský Krumlov /REPORTÁŽ, FOTOGALERIE/ – Slovanská epopej Alfonse Muchy v Moravském Krumlově přivítala dnes své poslední návštěvníky. Protest místních proti stěhování pláten do Prahy byl nakonec více než komorní.

Muchova epopej: dny v Krumlově jsou sečteny

Moravský Krumlov – Ve čtvrtek mohou zájemci naposledy vidět obří Muchova plátna na zámku v Moravském Krumlově. Pak poputují do Prahy.

Studenti: Nechte Epopej na Moravě

Moravský Krumlov /VIDEO UVNITŘ/ – S originální výzvou přišli studenti moravskokrumlovského gymnázia. Natočili klip, ve kterém vyzývají k záchraně Epopeje pro Krumlov. Výzvu dali na YouTube.

Slovanská epopej: soud předběžné opatření nevydal

Praha - Obvodní soud pro Prahu 1 zamítl žádost o vydání předběžného opatření, o které požádali zástupci Muchovy nadace a rodiny. Informovala o tom Simona Krištofková z Muchovy nadace.

O Muchově Epopeji bude rozhodovat soud

Praha - Do toho zda a kdy přestěhuje pražský magistrát Muchovu Slovanskou epopej z Moravského Krumlova do Prahy promluví v příštích dnech ještě soud. Obrátili se na něj zástupci Muchovy nadace a malířových dědiců.

Praha rozhodla: Epopej odvezeme z Krumlova v létě

Moravský Krumlov – Moravskokrumlovští patrioti mohou pomalu vyvěšovat černé prapory. Život Slovanské epopeje, dosavadní kulturní pýchy městečka, se na jihu Moravy rychle chýlí ke konci.

Epopej chtějí Japonci, Mucha je proti

Moravský Krumlov, Praha - Pražští radní jednají o zápůjčce Slovanské Epopeje. O tom, zda ji pošlou do Tokia, rozhodnou v březnu. Muchův vnuk varuje před kočovným cirkusem.

Krumlovští úředníci Epopej zapečetili, přesun neumožní

Moravský Krumlov /AKTUALIZOVÁNO/ - Expozice Slovanské epopeje na krumlovském zámku je od pondělního odpoledne zapečetěná. Provedení které krumlovský městský úřad vydal v pátek trvalo tamním úředníkům asi dvacet minut.

Kunsthistorička: Krumlov nemá do sporu o epopej co mluvit

Praha/Moravský Krumlov - Tahanice o epopej pokračují. Město Moravský Krumlov nemá na obrazy žádné právo. Tvrdí to historička umění a znalkyně díla Alfonse Muchy Jana Orlíková.

Epopej zůstane zapečetěná do pondělka

Moravský Krumlov – Do voleb už se ve válce o Epopej nejspíš nic nového dít nebude. Pečetě zůstanou na obou sálech s plátny nejméně do pondělí.

Havel stojí ve sporu o epopej na straně M. Krumlova

Praha - Exprezident Václav Havel se ve sporu mezi Prahou a Moravským Krumlovem o Slovanskou epopej Alfonse Muchy postavil na stranu moravského města. Praha si podle něj na Muchovo dílo desetiletí nevzpomněla a nyní udělala podivný manévr.

Epopej zatím památkou není, Praha podala rozklad

Praha /AKTUALIZOVÁNO/ – Slovanská epopej Alfonse Muchy se zatím památkou nestala, ministerstvo kultury (MK) ve středu upravilo úterní informaci, na poslední chvíli prý dorazil rozklad Prahy.

Povolební vyjednávání by mohla pomoct epopeji

Moravský Krumlov, Praha - Jednání volebních vítězů v Moravském Krumlově a Praze mají přemostit již nepřehlednou právní bitku o Slovanskou epopej.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT