Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Pochody extrémistů

Pochody extrémistů

Čeští extremisté loni pořádali 307 akcí, hlavní tématem byla migrace

Praha – Čeští extremisté loni uspořádali 307 akcí, tedy o 16 více než v roce 2014. Nejčastěji se setkávali v Praze, nově policie zaznamenala protesty před zařízeními pro cizince. Hlavním tématem extremistických uskupení byla migrace. Trestné činy s extremistickým podtextem páchali nejčastěji absolventi základních škol s výučním listem. Vyplývá to ze zprávy ministerstva vnitra, kterou na své středeční schůzi projedná vláda a kterou má redakce k dispozici.

Radikálové opět projdou Přerovem, po třech letech od fiaska

Přerov – První máj v Přerově nebude mít letos nádech romantiky a času plného lásky. Městem po tříleté odmlce opět projdou radikálové, kteří si naplánovali nejprve mítink na náměstí Svobody, a poté pochod ulicemi kolem nádraží.

AKTUALIZOVÁNO

Radikálové v Plzni protestovali proti "černému rasismu"

Plzeň - Plzní v sobotu prošel průvod pravicových radikálů. Na Husově náměstí na ně čekali odpůrci. Prohlédněte si foto a videogalerii.

Policie se chystá na sobotní pochod radikálů, dorazí i posily z Prahy

Plzeň - Na sobotní pochod pravicových radikálů centrem Plzně, který se má uskutečnit od 14:00, odpoví protiakcí místní iniciativa Plzeň proti rasismu. Ta svolává občany na protestní shromáždění, jež má mít formu happeningu a začne od 13:00 na Husově náměstí, tedy v těsné blízkosti trasy pochodu. 

Plzeň zažije další policejní manévry. Do ulic se znovu vydají radikálové

Plzeň – Další rozsáhlé policejní manévry zažije v sobotu během prvního březnového dne Plzeň, do ulic se totiž znovu vydají radikálové. Účastníci by měli vyjít po druhé hodině odpolední z náměstí Republiky, dále projít Františkánskou ulicí, přes Kopeckého sady, Anglické nábřeží, Americkou a Tylovu ulici. Pochod bude ukončen na náměstí Emila Škody.

Pochod nacionalistů v Karlových Varech: vášně neutichají

Karlovy Vary - Ani pět dnů po pochodu nacionalistů v Karlových Varech vášně neutichají a vedení města odráží negativní reakce lidí, kteří si stěžují, že ji politici měli zakázat či extrémisty vykázat z vnitřního lázeňského území. A nezůstává jenom u slov.

Uškodila akce nacionalistů Karlovým Varům a šlo jí zabránit?

Karlovy Vary - Co si o této akci myslí zastupitelé lázeňského města? Šlo ji zabránit?

Bizarní: Němečtí nacionalisté na karlovarské kolonádě

Karlovy Vary – Více než stovka radikálů především z Německa (snímek dole) přijela v sobotu do Karlových Varů na ohlášený pochod, který měl uctít oběti bombardování ze závěru druhé světové války. Na protest se jim postavila asi padesátka českých antifašistů.

Němečtí neonacisté odvolali pochod Drážďany k výročí jejich zkázy

Drážďany - Němečtí neonacisté zrušili dnešní plánovaný pochod Drážďany, který měl připomenout zničení města na konci druhé světové války. Zprávu lokálního deníku Dresdner Neueste Nachrichten (DNN) potvrdil mluvčí policie. Neonacisté se u příležitosti výročí bombardování Drážďan sjíždějí do saské metropole pravidelně, v posledních letech ale jejich demonstrace blokovali levicoví aktivisté a obyvatelé města odmítající krajní pravici.

AKTUALIZOVÁNO

V Plzni se schyluje k dalšímu pochodu radikálů

Plzeň - První březen. To je datum prvního letošního pochodu radikálů Plzní. Úřady se zatím k pochodu příliš nevyjádřily.

V Příbrami se v polovině února chystá shromáždění extremistů

Příbram - Co se dlouho šuškalo, je tady. Na sobotu 15. února od 14 hodin se na příbramské náměstí TGM svolávají extremisté. Že to nejsou jen dohady, potvrdila radnice, která obdržela oznámení od soukromých osob, tedy Pavla Matějného a Jany Tvrdé z Chotěbuzi. O aktivitách těchto lidí si lze přečíst na internetu.

V Litvínově radikálové uctili památku Reha, do Janova ani nešli

Litvínov – Až stovka radikálů měla v neděli pochodem z Litvínova do Janova protestovat proti kriminalitě a údajnému porušování zákonů policií a podpořit práva všech slušných občanů. Na akci, kterou ohlásila skupina Čeští lvi, dorazila pouze hrstka lidí.

Pochod policii vyjde až na milion korun

Plzeň - Náklady spojené s pondělním pochodem radikálů v Plzni s přibližně 70 účastníky a 120 přihlížejícími policie předběžně vyčíslila na stovky tisíc korun.

Demonstrace a pochod extremistů v Krásném Březně skončil fiaskem

Krásné Březno - Demonstrace a pochod, který svolali nacionalističtí extremisté na sobotu do Krásného Března, skončil naprostým fiaskem.

Policisté v ulicích pohlídají radikály

Plzeň - Pochod radikálů, který se uskuteční v Plzni v pondělí 28. října od 14 hodin, budou doprovázet bezpečnostní opatření.

Bývalí členové Dělnické strany z Vysočiny musí znovu k soudu

Jihlava - K soudu bude muset znovu expředseda Dělinické strany (DS) na Vysočině Milan Hroch, stoupenec DS Richard Lang z Jihlavy i svolavatelé jihlavského pochodu DS 6. června 2009 Martin Václavek a Daniel Zavadil.

Prahou prošel průvod extremistů proti polistopadovému úpadku

Praha – Prahou dnes odpoledne prošel průvod zhruba 120 extremistů, kteří demonstrovali proti polistopadovému úpadku a omezování svobody. Protestující, kteří se rekrutovali například z Dělnické mládeže, sdružení K 213, ale i třeba srbské radikální strany, využili dnešní svátek sv. Václava k připomínce národních zájmů, které jsou podle nich potlačovány. Průvod se obešel bez incidentů. Účastníci se krátce po 15:00 před úřadem vlády rozešli.

Další pochod Českými Budějovicemi! Přibude v pátek obviněných?

České Budějovice - Policisté obvinili již šestnáct osob v souvislosti s demonstracemi na sídlišti Máj v Českých Budějovicích. Možná k nim přibudou další, na pátek je totiž ohlášen další pochod.

Vítkov čeká další veřejný mítink. Demonstrace prý nehrozí

Vítkov - Vítkov se tento týden stane dějištěm dalšího veřejného shromáždění. Místní však prý mohou být poměrně klidní.

AKTUALIZUJEME / SLEDUJEME ON-LINE

Odpolední demonstrace extremistů v Přerově byla zrušena

Přerov  – Kvůli demonstraci extremistů a souběžnému shromáždění proti neonacismu v Přerově budou v sobotu střežit ulice města stovky policistů. Připraveny jsou pořádkové jednotky, dopravní hlídky, kriminalisté, antikonfliktní tým, koně i vrtulník. Do akce jsou zapojeni policisté ze všech okresů Olomouckého kraje i posily i okolních krajů. Novinářům to řekl velitel opatření, náměstek krajského ředitele policie pro vnější službu Libor Krejčiřík.

Pochody radikálů poškozují image města, zlobí se přerovští obchodníci

Přerov – Někdo jen rezignovaně krčí rameny, jiný dává najevo vztek. Nálady obyvatel Přerova před pochodem radikálů, který projde tuto sobotu už popáté v krátké historii ulicemi města, by se daly vyjádřit jedním slovem: bezmoc. Nejčastější otázkou lidí je, proč město pochod nezakázalo.

Extremisté se v říjnu vrátí do plzeňských ulic

Plzeň - Další protiromský pochod zažije Plzeň v sobotu 5. října. Na sociální síti facebook se opět svolávají extremisté, tentokrát pochod nazvali Demonstrace proti obrácenému rasismu. Sejít se mají na náměstí Republiky. Jedním z podnětů svolání dalšího pochodu byl údajný úspěch toho předchozího.

Radikálové při pochodu hajlovali, hrozí jim tři roky za mřížemi

Plzeň /VIDEO/ - Sobotní protiromský pochod Plzní se neobešel bez hajlování a provolávání nacistických hesel. Trestného činu projevu sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka se měli dopustit dva mladíci ve věku dvaceti let a 48letý muž. Hrozí jim až tři roky za mřížemi.

Romové se obávají opakování pochodu

Plzeň - Plzeňští Romové se obávají opakování pochodu extremistů, kteří v sobotu odpoledne prošli městem. Podle romského aktivisty Ivana Kokyho budou radikálové chtít dát o sobě vědět před blížícími se předčasnými parlamentními volbami.

V Plzni směli radikálové jen hrozit, víc jim policie nedovolila

Plzeň /VIDEO/ - Až čtyři stovky extremistů a lidí, kteří s nimi sympatizují, prošly v sobotu odpoledne Plzní. Na rozdíl od Ostravy, kde došlo ke střetům, směli radikálové v Plzni jen hrozit, víc jim policie nedovolila. Protiromskému pochodu extremistů se postavily stovky Plzeňanů.

Kraslice se připravují na pochod radikálů, projdou centrem města

Kraslice - Centrem příhraničního města Kraslice na Sokolovsku budou pochodovat pravicoví radikálové. Dělnická strana pochod ohlásila na začátek září. Důvodem již povoleného shromáždění je údajné napětí mezi majoritním a minoritním obyvatelstvem. Takový důvod ale město odmítá a obává se nepokojů.

Protiromský pochod se má českobudějovickému sídlišti Máj vyhnout

České Budějovice - Účastníci další protiromské demonstrace v sobotu odpoledne vyrazí do ulic Českých Budějovic. Pochod má 
z Lannovy třídy dojít na náplavku u Vltavy. Podobné akce jsou oznámené i v dalších českých městech.

Policie v pohotovosti: radikálové zamíří za Romy

Plzeň - Dusná atmosféra zřejmě zavládne v sobotu v některých plzeňských ulicích. Chystají se tudy mašírovat radikálové protestující proti údajnému „černému teroru". Ve městě svolaly několik protestních akcí i spolky, které odmítají rasovou nesnášenlivost.

Pochod extrémistů v Písku? Na sobotu není nahlášený

Písek - „Máme obavy z útoků ze strany majority v Písku a žádáme o větší bezpečnost na sídlišti Portyč a v ulicích Svatoplukově, Sedláčkově a Ke Statku v Purkraticích," říkají za romskou komunitu v Písku Michal Mižigár a Anna Dudiová.

Extremistických aktivit ubývá, v Libereckém kraji je letos klid

Liberecký kraj - Jsou extremistická hnutí na ústupu? Podle posledních statistik ministerstva vnitra ubylo v loňském roce téměř o třetinu extremistických aktivit. Jedním příkladem za všechny může být právě Liberecký kraj.

AKTUALIZOVÁNO / SLEDUJEME ON-LINE

Protestující v německém Karlsruhe zablokovali pochod neonacistů

Karlsruhe - Protestující v německém Karlsruhe zablokovali chystaný pochod neonacistů. Asi 40 odpůrců neonacistů chtělo překonat bariéry a střetlo se s policií, informovala agentura DPA. Pochod se nakonec neuskutečnil i proto, že ho místní úřady vzhledem k nastalé situaci v poslední minutě zakázaly.

Nacionalisté pochodovali s vlajkami Litvínovem. Kritizovali Romy i Turky

Mostecko – Stovka nacionalistů z ČR, Slovenska a Německa pochodovala v sobotu odpoledne s prapory Litvínovem. Dav sledovaný policií si připomněl smrt radikála Miloše Reha ubodaného Romem v květnu 1999 při noční rvačce u litvínovského nádraží. Ohlášenou tradiční pietní manifestaci s projevy na náměstí, kde tři mluvčí kritizovali nepřizpůsobivé obyvatele, nikdo nenarušil. Policie, která měla v záloze těžkooděnce a nasadila speciální monitorovací vůz na extremismus, označila skončenou oficiální část akce za klidnou.

Brnem se prošli demonstranti a tleskali Vandasovi. Čechy Čechům, křičeli

Brno - Před kostelem svatého Tomáše v Brně se scházejí vlajkonoši. Ve větru se třepetají vlajky Dělnické strany sociální spravedlnosti, Dělnické mládeže, Moravy i České republiky. Je sedmnáctého listopadu krátce před druhou hodinou odpoledne a srdcem města má za pár minut projít průvod demonstrantů.

Krnovem prošli pravicoví extrémisté

Krnov - Zhruba půldruhé stovky pravicových extremistů prošla ulicemi Krnova. Radikálové si tak připomněli smrt dvou mladých kamarádů, kteří ve městě před lety zemřeli při požáru.

Extremistům se v Plzni postaví anarchisté

Plzeň - Nedávno vzniklá iniciativa Mládež proti nacismu chce uspořádat kulturní happening v den plánovaného pochodu pravicových extremistů Plzní.

Extremisté vyzývají k účasti na pochodu k Plzni

Plzeň - Kvůli plánovanému sobotnímu protestnímu pochodu extremistů budou v ulicích Plzně připraveny k zásahu stovky policistů. Extremisté k účasti na akci vyzývají prostřednictvím pokynů zveřejněných na internetu.

Extremisté si připomněli zásah proti Jacques

PRAHA - Pravicoví extremisté si dnes v Praze připomněli zásah někdejšího policisty Tomáše Čermáka proti současné poslankyni Strany zelených Kateřině Jacques. Kritizovali také politiku a představitele této vládní strany a "rudo-zelenou totalitu", která podle nich hrozí.

V několika městech se dnes sejdou pravicoví extremisté

PRAHA - Na několika místech v republice se dnes mají sejít pravicoví extremisté.

Policie je ve střehu, radikálové se možná přesunou do Prahy

Praha - Pochod pravicových radikálů centrem Plzně se zřejmě konat nebude. Zakázal ho totiž primátor Plzně Pavel Rödl. Podle informací policie však radikálové hodlají svůj sraz uskutečnit vsobotu vPraze.

Pravicoví radikálové chystají další demonstraci v Praze

PRAHA - Pravicoví radikálové chystají v Praze další demonstraci. Uskuteční v sobotu na Palackého náměstí. Pořadatelé na svých internetových stránkách www.nacionaliste.com uvádějí, že to bude "poslední rozloučení se svobodou slova".

Primátor už pochod extremistů nezakáže

Plzeň - Primátor Pavel Rödl (ODS) už znovu nezakáže pochod extremistů Plzní, jako to udělal 17.ledna. Radikálové tak tak vsobotu 1.března Plzní velmi pravděpodobně skutečně projdou.

Židé se při pochodu zamknou v Synagoze

Plzeň - Krajský soud vPlzni zamítl žalobu Židovské obce Plzeň podanou proti zákazu svého shromáždění 1.března před Velkou synagogou. Prostřednictvím advokáta Jaroslava Svejkovského žalovali Židé třetí městský obvod, který jim shromáždění vden nahlášeného pochodu radikálů centrem města zakázal.

Plzeň čekají kvůli radikálům manévry

Plzeň - V sobotu až 400 pravicových radikálů na povoleném pochodu centrem města, v neděli fanoušci Baníku Ostrava na fotbalové Viktorce. Takový má být víkend v Plzni.

Neonacisté chystají pochod Jihlavou

Jihlava - Jihlava se připravuje na sobotní pochod neonacistů, který je nahlášen jako uctění památky obětem II. světové války.

Zahalení extremisté pochodovali Hodonínem

Hodonín - Hodonínská pěší zóna zažila pochod pravicových extrémistů. Zahalení muži údajně nesli transparent označující White Rebel Klan.

Soud souhlasil s neonacisty, pochod Ústím povolil

Ústí nad Labem - Neonacisté prozatím zvítězili nad městem. Krajský soud v Ústí nad Labem totiž včera rozhodl v tříčlenném senátu soudců ve věci žalobce Adama Berčíka, jednoho z organizátorů pochodu, že omezení týkající se pochodu nejsou právně platné.

Neonacisté ohlásili pochod Jihlavou

Jihlava - Krajské město se připravuje na další pochod neonacistů. Extremisté se do jihlavských ulic vydají 6. června.

Primátor chce změnit shromažďovací zákon

Ústí nad Labem - Ministerstvo spravedlnosti dalo zapravdu ústeckému primátorovi Janu Kubatovy ohledně nutnosti změny zákona o shromažďování.

Soud rozhodl: Extremisté z pochodu škodu odpracují

Brno - Veřejně prospěšné práce budou muset pro Brno vykonat tři účastníci pochodu radikálů na 1. máje v Brně.

Speciální tým těžkooděnců se postaví extremistům

Ostrava - Akcím extremistických radikálů se na severní Moravě a ve Slezsku postaví nový speciální tým těžkooděnců. Pomáhat bude ale i v mnoha dalších krizových situacích, jako jsou třeba rozsáhlá pátrání po dětech.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT