Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Graffiti

Graffiti

Další graffiti zdobí protihlukové stěny v Ostravě

Ostrava - Několik dalších graffiti zdobí protihlukové zábrany v ulici 28. října u Svinovských mostů. Na svědomí je má ostravská umělecká skupina Sprayart34, která se postarala například o výzdobu podchodu v Nové Vsi nebo blahopřání Jarku Nohavicovi k šedesátinám u Hotelového domu Jindřich.

Školáci z Přibyslavi si hráli na sprejery

Havlíčkobrodsko - Barevné klikyháky, nápisy, vulgární obrázky. Sprejerství, které se dá označit za určitou formu moderního vandalství, ničí vlakové soupravy a tovární zdi. Nevyhýbá se soukromým objektům, bohužel ani historickým nebo dokonce církevním stavbám.

Přibudou v Chebu tolerované zdi pro tvoření graffiti?

Cheb - Nové plochy by mohly zabránit tvoření nelegálně pokreslených míst

Sprejem proti zdi: Výtvarníci a vandalové

POJIZEŘÍ - Ve městech přibývá legálních graffiti, sprej do ruky však neberou jenom výtvarníci.

Dopadnout sprejera? Téměř nemožná věc

Břeclav - Boj se sprejery na Břeclavsku není jednoduchý. Policisté dopadnou pachatele při činu či po výpovědích svědků výjimečně.

Téma Deníku: Strážníci v Chrudimi chytili sprejery

Chrudim - Městské oddělení prevence kriminality už s místními sprejery spolupracuje několik let. Skupiny a jedinci, kteří svůj koníček povýšili na hranici umění, jsou schopni se domluvit a využívat legálních ploch. Čas od času se ale zejména v centru města objeví čmáranice, které fasády domů hyzdí.

Strakonicko: Sprejeři se nejvíce vyřádí na vlacích, značkách a podchodech

Strakonicko - Lidem se čmáranice na zdech nelíbí. Policie ve většině případů pachatele nedopadne.

Tvůrci graffiti nedělají na zdech a památkách regionu tak velké škody jako v jiných městech

Kladno, Slaný-Sprejování mimo legální zóny je posuzováno jako poškozování cizí věci. Při prvním provinění následuje peněžitý nebo alternativní trest.

Namísto sprejů už mohl jezdit v autě

České Budějovice/ Pro někoho graffiti představují čmáranice na vlacích, v autobusech, na zdech či na památkových objektech. Ale najdou se i tací, pro které graffiti neznamená jenom malování obrázků po zdech, ale pro sprejery to je životní styl.

GRAFFITI: Umění nebo vandalismus?

Hlasujte a připište váš názor, komentáře k tématu otiskneme v Berounském deníku. Zároveň vylosujeme jeden komentář, který odměníme stokorunou!

Tvůrci graffiti se mohou vyřádit na nemocniční zdi

Kladno,Slaný-Mladým lidem se některé jejich výtvory líbí, naopak starší generace tyto osoby spíše odsuzuje.

Graffiti zmizí až na jaře

Český Krumlov - Sprejerské dílo na jednom z objektů českokrumlovského zámku dál žaluje na neznámého vandala.

Sprejeři mají ve Vsetíně zelenou

Vsetín - Město Vsetín se může pochlubit tím, že fenomén zvaný sprejerství dostalo pod kontrolu.

Graffiti ze zámku hned tak nezmizí

ČESKÝ KRUMLOV - Graffiti, kterými se prezentoval neznámý sprejer na českokrumlovském zámku, se stále ještě vyjímají na světově uznávané památce. Důvod? Jejich odstranění je náročnější, než se může na první pohled zdát.

Graffiti. Vandalismus, nebo umění?

PŘÍBRAM - Rozhovor s člověkem, jehož záliba je možná oprávněně považována lidmi za chuligánství. On si ale stojí za svým a považuje svoji tvorbu za umění.

Legální zdobení školky přerušily majáky strážníků

TÁBOR - Sprejeři to nemají jednoduché. Veřejnost je vnímá jako vandaly, a to i v případě, že tvoří s povolením. Pak se klidně stane, že na ně přijede hlídka strážníků a děj nabere obrátky jako z filmu.

Graffiti se začíná množit

HAVÍŘOV - Další legální graffiti je nově namalováno na tréninkové zdi tenisového klubu.

Zlobíš? Tu máš sprej a hraj si!

HRADEC KRÁLOVÉ - Královéhradecké občanské sdružení Prostor Pro nabídne ve středu odpoledne při akci nazvané Graffiti street jam sprejerům legální možnost tvořit v centru města.

Řada Opavanů si nemyslí, že všichni sprejeři jsou vandalové

OPAVA -Poničení nově otevřeného podchodu na východním nádraží vyvolalo minulý týden mezi lidmi negativní emoce. Na adresu neznámých sprejerů, kteří poničili nejen velkou část podchodu, ale jejich malůvky hyzdí i významnou část centra, padala z úst mnohých Opavanů silná slova. Zdaleka ne všichni si však myslí, že co sprejer, to vandal.

Don Bosco zdobí graffiti

HAVÍŘOV - Církevní středisko volného času svatého Jana Boska, které sídlí v Havířově–Šumbarku, se rozhodlo pro netradiční venkovní výzdobu části svého objektu. Do výše prvního patra si zde nechali nasprejovat různé motivy související se střediskem.

Graffiti před hudebním klubem New End

TRUTNOV - Graffiti party se v sobotu konala před trutnovským klubem New End. Některé panely, lemující prostranství, se tak vymanily z obvyklé šedi. „Také ostatní volné panely jsou zájemcům o graffiti k dispozici.

Plot letního kina dostal po roce novou tvář

Sobotního pátého ročníku havířovského Graffiti jamu se zúčastnilo přes třicet writerů, mezi nimiž se objevili i zástupci polské pouliční scény. Oplocení letního kina a sousedící firmy tak na rok dostalo novou podobu. Sprejeři navíc usilují o schválení dalších legálních ploch pro malování graffiti vHavířově, aby jam nezůstal jedinou akcí svého druhu.

Při Graffiti jam malovali na plot kina i zahraniční účastníci

HAVÍŘOV - Letošního, již pátého ročníku, kdy se v Havířově může legálně malovat, se o víkendu zúčastnilo něco málo přes třicet writerů z celého kraje a dokonce i Polska. Vedle Havířova tak byla zastoupena města jako Ostrava, Frýdek–Místek, Hlučín, Nový Jičín, Třinec, Bialsko Biala, Osvětim a Cieszyn.

Legální plochy pro sprejery: ano či ne?

Znojmo - Kolem padesáti případů sprejerství řeší ročně policie na Znojemsku. Toto číslo je v posledních letech neměnné.

Sprejeři trápí města i vesnice

Vyškovsko - Garáže, fasády domů, mostní oblouky, to jsou nejčastější cíle sprejerů nejen na Vyškovsku. Například v okresním městě nejvíc trpí podchod, zeď u zámecké zahrady a paneláky.

Graffiti je životní styl, říká sprejer

Graffiti. Pro někoho umění a životní styl, pro jiné vandalismus. Patří k vyznavačům skateboardingu, free style, či hip hopu. Autoři kreseb je považují za umění a vůbec jim nevadí, že svými kresbami způsobují jiným lidem někdy až několikatisícové škody.

Sprejeři se po velkém tahu městem odmlčeli

Kutnohorsko/ Problém s graffiti na veřejných plochách se objevuje na Kutnohorsku nárazově. Výsledek však na mnoha místech zůstává nesmazán.

Současní mladí sprejeři ničí nejenom čisté plochy, ale i povedené práce kolegů

Tábor - Lidé většinou považují sprejerství jen za hloupé čmáranice na zdi a nikdo však nemá zájem dozvědět se o něm něco víc.

Speciál: Sprejem proti zdi: Výtvarníci a vandalové

ČR - Ve městech přibývá legálních graffiti, sprej do ruky však neberou jenom výtvarníci.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT