Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Venezuelský prezident Hugo Chávez

Hugo Chávez je venezuelský politik, který se v zemi pokusil v roce 1992 o vojenský puč. Od roku 1999 je legálně zvoleným prezidentem Venezuely.

Prezident je pro nejtvrdší variantu majetkových přiznání

Praha - Prezident Miloš Zeman je pro co nejtvrdší variantu zákona o majetkových přiznáních. Podporuje princip retroaktivity, což znamená, že by se zákon vztahoval i na majetek pořízený před přijetím zákona. Novinářům to dnes řekl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.

Dělníkům v Caracasu se zjevil Chávez, uvedl venezuelský vůdce

Caracas – Venezuelským dělníkům se údajně zjevil zesnulý prezident Hugo Chávez. Prohlásil to současný vůdce země Nicolás Maduro během návštěvy radnice v Caracasu. Obraz bývalého prezidenta, který letos podlehl rakovině, se prý objevil na stěně v podzemí při stavbě metra ve venezuelské metropoli. I samotný Maduro prohlásil, že již několikrát spatřil ducha svého bývalého rádce a učitele, jednou prý k němu měl přiletět převtělený do ptáka, uvedl britský deník The Daily Telegraph.

AKTUALIZOVÁNO

V Caracasu se sešlo nejvyšší vedení země, stav Cháveze je vážný

Caracas - V sídle venezuelské vlády v Caracasu se dnes sešlo nejvyšší politické a vojenské vedení země. Viceprezident Nicolás Maduro v projevu po schůzce obvinil „nepřátele revoluce" ze spiknutí proti prezientovi Hugo Chávezovi. Maduro oznámil, že Venezuela kvůli těmto konspiracím vyhostila amerického vojenského přidělence.

Venezuelský prezident Chávez trpí novou infekcí dýchacích cest

Caracas – Stav venezuelského prezidenta Huga Cháveze se opět zhoršil, když se k dýchacím potížím přidala nová, vážná infekce dýchacích cest. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na zdroje venezuelské vlády.

Stovky demonstrantů ve Venezuele požadovaly důkaz, že Chávez žije

Caracas - Stovky studentů podporujících venezuelskou opozici a kritici nemocného venezuelského prezidenta Huga Chávaze se dnes zúčastnily protestního pochodu ve venezuelském hlavním městě Caracasu. Od úřadů požadovaly důkaz, že Chávez, který se loni na Kubě podrobil čtvrté operaci rakoviny, je vůbec naživu a vládne.

Venezuelský prezident Chávez po operaci podstupuje chemoterapii

Caracas - Venezuelský prezident Hugo Chávez, který loni v prosinci prodělal na Kubě čtvrtou operaci rakoviny, nyní podstupuje chemoterapii. Po páteční mši, na níž se lidé v Caracasu modlili za Chávezovo uzdravení, to řekl viceprezident Nicolás Maduro. Venezuelská vláda je na jakékoli bližší informace o léčení hlavy státu skoupá, o chemoterapii se nyní veřejnost z oficiálních zdrojů dozvěděla poprvé.

Chávez v nemocnici bojuje o život, připustil viceprezident

Caracas - Venezuelský prezident Hugo Chávez po opakovaných operacích rakoviny v nemocnici bojuje o život. Ve čtvrtečním rozhovoru pro venezuelskou televizi to připustil viceprezident země Nicolás Maduro. Právě Maduro krátce předtím popřel informace panamského diplomata, že Chávez je již po smrti, a zdůraznil, že prezidentův stav je sice vážný, ale nebrání mu řídit zemi z nemocničního lůžka. Informoval o dnes server BBC News.

Chávez je po smrti, tvrdí bývalý panamský diplomat

Caracas – Nové spekulace o zdravotním stavu venezuelského prezidenta Huga Cháveze, který dlouhodobě bojuje s rakovinou, rozvířil někdejší panamský diplomat Guillermo Cochez. Ten údajně televizi CNNChile ve středu řekl, že Chávez již je po smrti. Venezuelský viceprezident Nicolás Maduro to vzápětí vyvrátil a prohlásil, že Chávezovi vážný stav nebrání řídit zemi z nemocnice v Caracasu.

Venezuelský prezident má potíže s dýcháním

Caracas – Venezuelský prezident Hugo Chávez (58), který se v pondělí vrátil do vlasti po dvouměsíční léčbě rakoviny na Kubě, trpí potížemi s dýcháním, jejichž vývoj „není příznivý". Oznámil to dnes venezuelský ministr informací Ernesto Villegas.

Ve Venezuele po návratu Cháveze sílí volání po nových volbách

Caracas - Po pondělním návratu z Kuby, kde se léčil s rakovinou, je nemocný venezuelský prezident Hugo Chávez motivován k další práci. Novinářům to v Caracasu řekl viceprezident Nicolás Maduro. Jeho strana prý neuvažuje o jiném kandidátovi na nejvyšší funkci. V zemi však kvůli tajnostem kolem Chávezova zdravotního stavu sílí spekulace, že nové prezidentské volby budou nevyhnutelné.

Venezuelský prezident Chávez se po léčení na Kubě vrátil domů

Caracas – Venezuelský prezident Hugo Chávez se prý po více než dvou měsících, které strávil po loňské prosincové operaci rakoviny na Kubě, vrátil do vlasti. Oznámil to sám Chávez na svém oficiálním účtu na Twitteru. Ve třech vzkazech poděkoval kubánským lékařům, ale také kubánským přetdákům Fidelovi a Raúlovi Castrovým. Zároveň oznámil, že další léčení ho čeká ve Venezuele.

Byly zveřejněny první Chávezovy snímky po prosincové operaci

Caracas – Venezuelská státní televize dnes ukázala první fotografie prezidenta Huga Cháveze po jeho operaci rakoviny loni v prosinci na Kubě. Podle sdělení ministerstva informací trpí stále problémy s dýcháním.

Chávez prý podstupuje "složitou" alternativní léčbu rakoviny

Caracas - Venezuelský prezident Hugo Chávez se podrobuje „náročné a složité" alternativní léčbě rakoviny po sérii operací, které podstoupil na Kubě. Ve venezuelském Caracasu to ve středu oznámil viceprezident Nicolás Maduro. Chávez se na veřejnosti neobjevil už víc než dva měsíce, poslední, zatím čtvrtou operaci podstoupil v kubánském hlavním městě 11. prosince.

Ani vidu, ani slechu. Chávez je již dva měsíce mimo hru

Caracas - Dnes jsou to dva měsíce, co venezuelského prezidenta Hugo Cháveze nebylo možné vidět ani slyšet. Přestože se na veřejnosti neukázal od odletu z Caracasu k operaci rakoviny v Havaně 10. prosince, jeho vláda ujišťuje, že prezident se zotavuje a dále řídí zemi. Ve Venezuele je však podle agentury AFP již cítit nejistota ohledně politické budoucnosti země.

Chávez poslal na summit do Chile dopis, zkritizoval USA

Santiago de Chile - Venezuelský prezident Hugo Chávez se poprvé po prosincové operaci rakoviny zapojil do mezinárodního politického dění. Viceprezident Nicolás Maduro přečetl dnes na summitu v Chile dopis, který údajně sepsal nemocný socialistický vůdce. Několikastránkový dokument hýřil kritikou USA, naopak pochválil kubánského prezidenta Raúla Castra.

Chávezův zdravotní stav se prý zlepšil

Caracas/Havana – Zdraví venezuelského prezidenta Huga Cháveze, který loni prodělal čtvrtou operaci rakoviny, se prý zlepšilo natolik, že pacient nyní může zahájit fázi doléčení. Řekl to dnes venezuelský viceprezident Nicolás Maduro, který ho v Havaně navštívil. Chávez prý také z nemocničního lůžka rozhodl o opatřeních na posílení exportu, což podle agentury Reuters posílilo spekulace o připravované devalvaci venezuelské měny.

Chávez po operaci prý opět žertuje a vydává pokyny

Havana/Caracas – Venezuelský prezident Hugo Chávez údajně opět žertuje a vydává příkazy v kubánské Havaně, kde loni podstoupil čtvrtou operaci rakoviny. Tvrdí to alespoň nedávno jmenovaný venezuelský ministr zahraničí Elías Jaua, který je Chávezovým blízkým spojencem.

Cháveze údajně převezli do Castrovy podzemní nemocnice

Havana/Caracas - Venezuelský prezident Hugo Chávez, který je po čtvrté operaci rakoviny hospitalizován v kubánské metropoli, byl přemístěn do podzemního bunkru v centru Havany, kde je umístěna tajná privátní nemocnice kubánského vůdce Fidela Castra.

Léčba Cháveze dle vlády pokročila, podle jiných bojuje o život

Caracas - Léčba venezuelského prezidenta Huga Cháveze se podle jeho vlády vyvíjí příznivým směrem, lékařům se daří zvládat infekci dýchacích cest a prezident, který se na Kubě zotavuje po operaci rakoviny, je při vědomí. Navzdory vládnímu prohlášení však bývalý venezuelský viceprezident Elías Jaua podle agentury AFP řekl, že Chávez ve skutečnosti na Kubě bojuje o život. Prezident se už déle než měsíc neukázal na veřejnosti.

Nemocný prezident Chávez dělá denně pokroky, tvrdí jeho bratr

Caracas - Venezuelský prezident Hugo Chávez se zotavuje na Kubě po operaci rakoviny, jeho stav se den ode dne lepší a v žádném případě není v komatu. Po návratu z komunistického ostrova to oznámil prezidentův bratr Adan Chávez.

Cháveze jeli navštívit na Kubu lídři Argentiny a Peru

Caracas - Argentinská prezidentka Cristina Fernándezová Kirchnerová a její peruánský kolega Ollanta Humala přiletěli v pátek na Kubu, aby navštívili venezuelského prezidenta Huga Cháveze, který tam prodělal před měsícem operaci rakoviny.

Potvrzeno, Chávez se na inauguraci nedostaví. Opozice se obrací na soud

Caracas – Venezuelský prezident Hugo Chávez se kvůli svému zdravotnímu stavu nedostaví na čtvrteční inaugurační ceremonii, během níž by měl složit přísahu na své třetí prezidentské období. Parlamentu to oznámila venezuelská vláda. Předseda parlamentu Diosdado Cabello pak podle agentury AFP oznámil, že Chávez složí prezidentskou přísahu později před nejvyšším soudem.

Chávez může být inaugurován i po ústavním termínu, tvrdí viceprezident

Caracas - Nemocný venezuelský prezident Hugo Chávez může být do prezidentského úřadu uveden i později než v ústavním termínu 10. ledna. Řekl to viceprezident Nicolás Maduro. Odmítl tím námitky opozice, která tvrdí, že pokud Chávez nebude přísahat v termínu, mají být vypsány nové volby.

Chávez je nadále postižen plicní infekcí, má problémy s dýcháním

Caracas - Venezuelský prezident Hugo Chávez je po poslední operaci rakoviny z poloviny prosince nadále postižen plicní infekcí, která mu překáží v dýchání. Oznámila to venezuelská vláda ve čtvrtek večer ve své nejnovější informaci o zdravotním stavu prezidenta, který pobývá v kubánské nemocnici.

Venezuelská opozice žádá pravdu o stavu prezidenta Cháveze

Caracas - Venezuelská opozice vyzvala vládu, aby „zveřejnila plnou pravdu" o zdravotním stavu prezidenta Huga Cháveze. Ten se neobjevil na veřejnosti od poloviny prosince, kdy byl v kubánské metropoli Havaně počtvrté operován kvůli rakovině.

AKTUALIZOVÁNO

Chávez je v umělém spánku, při životě ho prý udržují přístroje

Madrid/Havana - Venezuelský prezident Hugo Chávez je už několik dní v umělém spánku a jeho životní projevy jsou jen velmi slabé. Napsal to dnes s odvoláním na nejmenované zdroje španělský list ABC. Chávez, který byl v Havaně v polovině prosince počtvrté operován kvůli rakovině, může být podle ABC kdykoli od přístrojů odpojen, což by znamenalo jeho smrt.

Chávez trpí novými komplikacemi, lidé se za něho modlili

Caracas/Havana – Venezuelský prezident Hugo Chávez trpí v Havaně novými pooperačními komplikacemi a jeho zdravotní stav je „křehký" . Sdělil to v neděli místního času (dnes ráno SEČ) venezuelský viceprezident Nicolás Maduro, kterého dnes citovala agentura AFP.

Prezident Chávez trpí novými pooperačními komplikacemi

Caracas/Havana - Venezuelský prezident Hugo Chávez trpí v Havaně novými pooperačními komplikacemi a jeho zdravotní stav je „křehký" . Sdělil to v neděli místního času (dnes ráno SEČ) venezuelský viceprezident Nicolás Maduro, kterého dnes citovala agentura AFP.

Prezidentovi Venezuely se vrátila rakovina, vrací se na Kubu na další operaci

Caracas - Venezuelský prezident Hugo Chávez se bude muset v následujících dnech podrobit nové operaci, protože se mu opět vrátila rakovina. Chávez to oznámil v televizním vystoupení, ve kterém také poprvé připustil možnost odchodu z politického života a doporučil svého nástupce.

Chávez prodělal infekci dýchacích cest, prý je stabilizován

Havana - Venezuelský prezident Hugo Chávez prodělal po operaci rakoviny infekci dýchacích cest. Jeho stav se však kubánským lékařům podařilo stabilizovat. Ve venezuelské státní televizi o tom informoval ministr informací Ernesto Villegas.

Chávezův psychický stav je v pořádku, Fidel ho denně navštěvuje

Caracas - Venezuelský prezident Hugo Chávez plně kontroluje svůj psychický stav, po operaci již hovořil s dětmi a u lůžka ho denně navštěvuje někdejší kubánský vůdce Fidel Castro. Informovala o tom agentura AP. Chávez se v úterý na Kubě kvůli rakovině podrobil další operaci.

Chávez se prý zotavuje uspokojivě, mluvil s rodinou

Caracas - Rekonvalescence venezuelského prezidenta Huga Cháveze po úterním chirurgickém zákroku na Kubě probíhá uspokojivě a prezident hovořil s příbuznými. V pátek to podle agentury AP uvedla venezuelská vláda.

Chávezovu operaci prý zkomplikovalo větší krvácení

Caracas/Havana - Zvýšené krvácení zkomplikovalo operaci venezuelského prezidenta Huga Cháveze, který byl kvůli rakovině nucen podstoupit v úterý na Kubě nový zákrok. Jak dnes oznámil venezuelský ministr informací Ernesto Villegas, tato událost si vyžádala od chirurgů „opravná opatření". Prezidentova rekonvalescence je ale prý uspokojivá a všechny ukazatele chodu organismu jsou na „normálních hodnotách".

Operace Cháveze trvala přes šest hodin, ale skončila úspěchem

Caracas/Havana – Operace venezuelského prezidenta Huga Cháveze, jemuž se vrátila rakovina, byla složitá a trvala přes šest hodin, skončila však úspěšně. Uvedl to venezuelský viceprezident Nicolás Maduro. Chávez byl na Kubě kvůli rakovině operován již počtvrté, připomíná agentura Reuters.

Chávez se jede opět léčit na Kubu kvůli rakovině

Caracas - Venezuelský prezident Hugo Chávez dnes opět odletí na Kubu, aby tam pokračoval v léčbě. S odvoláním na venezuelské oficiální zdroje to uvedla agentura Reuters. Osmapadesátiletý Chávez podstoupil na Kubě od loňského června několik chemoterapií a ozařování kvůli blíže neupřesněné rakovině v pánevní oblasti.

Ve vězení mě znásilnili, tvrdí soudkyně, která osvobodila Chávezova odpůrce

Caracas - Venezuelou hýbe případ soudkyně, o které prezident Hugo Chávez kdysi prohlásil, že by měla strávit zbytek života ve vězení. Bývalá dáma v taláru María Lourdes Afiuniová v dnes vydané autobiografické knize přiznala, že byla ve vězení znásilněna, otěhotněla a potratila.

AKTUALIZOVÁNO

Venezuelský prezident Chávez vyhrál volby, znovu obhájil svůj post

Caracas - Venezuelský prezident Hugo Chávez zvítězil v nedělních volbách, a znovu tak obhájil svůj post. Uvedla to venezuelská volební komise, podle níž Chávez získal přes 54 procent hlasů. Opoziční kandidát Henrique Capriles již uznal porážku a blahopřál Chávezovi ke znovuzvolení. Chávez slíbil, že bude „lepším prezidentem než doposud" a vyzval k „národní jednotě". V USA byl Chávez obviněn ze snahy udržet se u moci za každou cenu.

AKTUALIZOVÁNO

Venezuelané volí prezidenta, proti sobě stojí Chávez a Capriles

Caracas – Venezuelci dnes ve velkém počtu volí novou hlavu státu. V prezidentských volbách 19 milionů voličů rozhoduje, zda zemi po dalších šest let povede dosavadní dlouholetý levicový prezident Hugo Chávez, anebo zda ho nahradí jeho opoziční protikandidát, bývalý regionální guvernér Henrique Capriles.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT