Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Hugova dobrodružství

Hugova dobrodružství: Hugo v lázních

Podzimní počasí dělá trochu problémy mému medvědímu dechu, proto jsem na začátku října vyrazil do lázní. A protože chci dělat radost nejen sobě, ale i dětem, zamířil jsem do léčebného zařízení v Lázních Kynžvart, které je určeno pro nejmladší pacienty.

Hugova dobrodružství: Tady mě sešili a vycpali

Nejen každému živému tvorovi, ale i plyšovému medvědovi, se občas zasteskne po domově. Zvláště pak v předvánočním čase. Proto jsem se na sklonku listopadu vydal do moravské metropole.

Hugova dobrodružství: Pravda o perníkové chaloupce

Pohádku s Jeníčkem, Mařenkou a Ježibabou znají snad všechny děti. Nikdo ale neví, že všechno bylo ve skutečnosti úplně jinak. Ještě, že jsem tu já, investigativní medvěd, který pro vás zjistil pravdu.

Hugova dobrodružství: Hugo na biatlonu

Přestože je ještě stále podzim, zima už začíná ukazovat svoji tvář. A protože mému huňatému kožíšku nízké teploty pravic nevadí, vypravil jsem se podívat do Nového Města na Moravě a jeho okolí, kde se chystají na únorové mistrovství světa v biatlonu.

Hugova dobrodružství: Hugo mezi dýněmi

Začátkem září jsem vyrazil na Dýňobraní do vesničky Bykoš ve středních Čechách. Tolik dýní jako tady jsem ještě nikdy na jednom místě neviděl. A těch dobrot, co se z nich dá vyrobit. Nevěříte?

Hugova dobrodružství: Do střehu, Hugo!

Na sklonku léta jsem se vypravil do Dobřichovic nedaleko Prahy. Na zdejších rytířských slavnostech jsem na chvíli zažil drsný středověký život, setkal se s Vikingy a také jsem se dočkal jedné velké pocty.

Hugova dobrodružství: Hugo v korunách stromů

Medvěd patří do lesa, s tím těžko někdo něco nadělá. Protože jsem ale medvěd moderní, jsem rád, pokud se při svých toulkách přírodou dozvím něco nového a prožiji nezapomenutelné dobrodružství. Právě proto jsem se vydal koncem prázdnin na Lipno.

Hugova dobrodružství: Zámek plný koní

Protože jsem medvěd milující nejen dobrodružství, ale také památky a historii, vydal jsem se do zámku ve Slatiňanech u Chrudimi, abych prožil nefalšovanou hradozámeckou noc. Tedy unikátní prohlídku, která se koná jen několikrát do roka.

Hugova dobrodružství: Dovolená plná karambolů

Polovina prázdnin je už za námi a já ještě neměl žádné volno. To se musí změnit! První srpnový den balím kufry a mířím na Slapy. Budu se opalovat a relaxovat. Takové bylo alespoň moje předsevzetí.

Hugova dobrodružství: V ráji plném hraček

Všichni, kteří milují hračky a rádi si hrají, zamířili na začátku července na zámek v Kamenici nad Lipou, kde se konal už sedmý ročník Hračkobraní. A u toho jsem ani já nemohl chybět.

Hugova dobrodružství: Hugo mezi jamkami

Jediným místem v České republice, kde lze spatřit medvěda ve volné přírodě, jsou prý Beskydy.  Tahle informace mi nedala dlouho spát, a tak jsem se jeden červnový víkend vydal hledat své divoké brášky do hlubokých lesů. To jsem ještě netušil, co všechno zažiji.

Hugova dobrodružství: Hugo hradním pánem

Dostal jsem pozvánku do pohádkového světa a takové věci se zásadně neodmítají. Zvláště, když za pozváním stojí mladá slečna. První červnovou sobotu proto usedám do vláčku směr Turnov a ujíždím ke skalnímu hradu jménem Rotštejn.

Hugova dobrodružství: Jak jsem polykal andělíčky

Minule jsem se vrhl do nejnáročnějšího dobrodružství, jaké může být. A to milostného. Přestože jsem medvěd, snažím se kvůli své přítelkyni „plyšulce" vypadat co nejlépe. Lidé by řekli, že si začínám „barvit šediny".

Hugova dobrodružství: Hugo na zásnubách

Zas je tu jaro je tu, lidi šílí. Líbaj se jak o život navzájem, zpívá se v jedné známé české písničce. Krásná, ale nebezpečná nemoc zvaná láska, pronikla i do mého chlupatého těla a já se počátkem jara bláznivě zamiloval.

Hugova dobrodružství: Rekord na bowlingu

Při vzpomínce na poslední dobrodružství prožité na kraslické poště, mě ještě dnes bolí má chundelatá záda. Rozhodl jsem se proto kompenzovat dřinu pracovní dřinou sportovní a vydal se protáhnout své plyšové tělo na bowling.

Hugova dobrodružství: Jede, jede, poštovský medvídek

Už nejsem žádné mládě, které by se muselo držet mámina kožíšku. Umím létat na vznášedle, upéct chleba, vlastním řidičský průkaz. Pomalu bych se měl poohlédnout po nějakém zaměstnání.

Hugova dobrodružství: Medvědí autoškola

Možná si vzpomínáte, jak jsem na konci zimy havaroval na vznášedle. Nechybělo mnoho a mohl se můj plyš válet rozježděný na silnici. Tehdy jsem si řekl, že takhle to dál nejde a musím si udělat řidičský kurz.

Hugova dobrodružství: Jak jsem pekl pro Pražáky

Po minulé divoké jízdě na vznášedle, jsem pro dnešní výlet hledal něco klidnějšího a pravda i trochu smysluplnějšího. Pak mě to napadlo. Stanu se pekařem a upeču si vlastní chléb. Ba co víc, bude to žitný biochleba!

HUGOVA DOBRODRUŽSTVÍ: Jak jsem málem havaroval

Za dnešním dobrodružstvím vyrážím téměř přes celou Českou republiku, z jižních Čech až do Třince. V podhůří Beskyd na mě měla čekat jízda na sněžném skútru. Jenže v posledním únorovém týdnu přišla obleva, a tak bylo potřeba změnit program. Ale nakonec jsem nelitoval, i když jsem málem zaplatil vlastním životem.

HUGOVA DOBRODRUŽSTVÍ: Hugo hvězdou masopustu

Přestože teploměr ukazuje téměř pětadvacet stupňů pod nulou a většina mých lidských kamarádů zůstává raději co nejdéle pod peřinou, mému kožíšku mráz nevadí. Tentokrát mířím na Dlaskův statek do Dolánek u Turnova na tamní tradiční Masopust.

HUGOVA DOBRODRUŽSTVÍ: Hugo na 'gumových saních'

Pravá zima konečně začala. Nasněžilo a pořádně přituhlo, proto se dnes vydávám za dobrodružstvím na hory. Na svazích Jeseníků si budu ve středisku Ramzová užívat zimních radovánek a pořádně přitom provětrám svůj hnědý kožíšek.

HUGOVA DOBRODRUŽSTVÍ: Ve víru sexy tance

Nachystat se na dnešní výpravu nebylo vůbec jednoduché a přípravy mi zabraly několik desítek minut před zrcadlem. Musel jsem se důkladně učesat, trochu navonět a pořádně vykartáčovat. Zatímco minule jsem si užíval adrenalinu v robustním vozidle, dnes na mne čeká náruč něžné a krásné dívky.

HUGOVA DOBRODRUŽSTVÍ: Jak jsem jezdil 'hamrem'

Ahoj, lidičkové, jsem plyšák, jmenuji se Hugo, měřím něco přes metr, hlavu plnou nápadů a moc toužím po dobrodružství. A protože ležet v posteli na polštáři už mě nebaví, rozhodl jsem se přijmout místo redaktora Mojí rodiny. Celý rok se budu střídat s kolegou Českým poutníkem a budu vás brát do míst, kam byste se sami možná nepodívali, a zprostředkuji vám zážitky, které byste sami možná neprožili. Třeba si nakonec řeknete: Když to zvládl Hugo, půjdu do toho taky!

Poutník a Hugo jsou na Facebooku

Náš cestovatel a jeho plyšový kolega se rozhodli jít s dobou.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT