Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Jiří Kajínek

Pracuji na velkém projektu, uvedl Kajínek v Ostravě. Podrobnosti neřekl

/FOTOGALERIE/ Přátelsky až obdivně naladěné nejméně dvě stovky lidí v pondělí přišly na besedu s Jiřím Kajínkem. Nejznámější český vězeň dorazil v tričku se jménem světově mnohem proslavenějšího kolumbijského narkobarona Pabla Escobara.  

Jiří Kajínek nazul kopačky a hrál fotbal za rodné Prachovice

Páteční přátelské utkání prachovických fotbalistů s třemošnickým týmem recesistů vzbudilo rozruch. Proč? V prachovickém dresu nastoupil na stadion asi nejznámější rodák této obce – Jiří Kajínek.

Komentář Stanislava Šulce: Jiří Kajínek Superstar

Po šesti dnech a nocích permanentního přímého přenosu se národ dočkal. Nejslavnější vězeň Jiří Kajínek, několikrát trestaný recidivista a odsouzený dvojnásobný vrah, se konečně dostal na svobodu. A opuštění vězení by lépe než Kajínek nezvládla ani Paris Hiltonová, která před lety také musela za katr. Vyšel postarší chlapík, jehož nadprůměrná muskulatura zářila téměř stejně jako již proslulé tílko. Dav čekatelů před věznicí si s ním udělal selfie, veřejnoprávní i další televize celou chvilku přenášely naživo a celý kolotoč zájmu o Kajínka nebere konce.

Můj soused zabiják: lidé z Bystrce Kajínka většinou vítají, cítí se i bezpečněji

Odsouzený a omilostněný dvojnásobný vrah Jiří Kajínek bydlí v brněnské Bystrci. Sousedům většinou nevadí.

AKTUALIZOVÁNO

Lidé jsou skvělí. Přejí mi a věří, že jsem nevinný, řekl omilostněný Kajínek

/ANKETA/– Omilostněný dvojnásobný vrah Jiří Kajínek, kterého z rýnovického vězení propustili v úterý odpoledne, je nyní v Brně. Ve čtvrtek v poledne se naobědval v bystrcké restauraci Akát, noc stráví rovněž v Bystrci. Zatím co restaurace, která se fotografií Kajínka pochlubila na svých stránkách na Facebooku, se dočkala rozporuplných reakcí, Kajínek před bystrckým bytem řekl, že zatím se setkává se samými dobrými reakcemi lidí.

AKTUALIZOVÁNO

Je to tady! Kajínek opustil vězení. "Vítej na svobodě," zaznělo na uvítanou

/VIDEO, FOTOGALERIE/- Doživotně odsouzený vrah Jiří Kajínek se dočkal. Dnes o půl dvanácté byla odeslána podepsaná milost prezidentem Milošem Zemanem na Ministerstvo spravedlnosti k dalšímu vyřízení. Krátce po půl druhé pak vyšel branou na svobodu. "Vítej na svobodě," křičeli přítomní na evidentně dojatého muže. 

VIDEO: Propustí dnes Jiřího Kajínka na svobodu?

Chrudim - Doživotně odsouzený Jiří Kajínek se dočká svobody. Může se tak stát v příštích dnech, možná už ale v následujících hodinách. U Věznice Rýnovice u Jablonce nad Nisou, kde pobývá ve výkonu trestu od března letošního roku, čeká od čtvrtečního rána řada novinářů.

OBRAZEM: Nervozita stoupá. Jiří Kajínek zatím zůstává ve vězení

Prezident republiky Miloš Zeman uvedl, že v druhé polovině května dostane Jiří Kajínek, nejznámější český vězeň, prezidentskou milost. Zeman ji má udělit po návratu z Číny. Na svobodu mohl vyjít Jiří Kajínek dnes odpoledne. Několik novinářských štábů na něj netrpělivě čeká před Věznicí Rýnovice, kde je ve výkonu trestu.

Propuštění Kajínka bude zařizovat ministerstvo a soud, uvedl Hrad

Poté, co prezident Miloš Zeman podepíše milost pro odsouzeného Jiřího Kajínka, bude další postup ohledně propuštění vězně zajišťovat ministerstvo spravedlnosti. Na dotaz ČTK to dnes uvedl mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Ministerstvo podle něj musí vyrozumět soud, v jehož obvodu se nachází věznice, v níž si Kajínek odpykává trest. Předseda tohoto soudu pak má udělení milosti obratem sdělit omilostněnému vězni.

Kajínek může vyjít z věznice jen pár hodin po udělení milosti

/VIDEO, FOTOGALERIE/- Co se stane, až prezident Miloš Zeman udělí milost Jiřímu Kajínkovi? Čeká ho poslední noc ve věznici? Advokát Jaroslav Ortman tvrdí, že celý proces propuštění je mnohem rychlejší. Od okamžiku, kdy Prezidentská kancelář oznámí, že byla milost udělena, stráví vězeň za mřížemi už jen tři až pět hodin.

Osobnosti regionů by nechaly Jiřího Kajínka za mřížemi

Miloš Zeman svým záměrem omilostnit Kajínka spustil lavinu reakcí. Z jedné strany je hlavě státu vytýkána účelová souvislost s krizí vlády, z druhé zní, že prezident se rozhodl správně.

Rukopis pod drobnohledem. Kdo je vlastně Kajínek

Jabloneckému deníku se exkluzivně podařilo získat dopis od Jiřího Kajínka poté, co se dozvěděl o prezidentské milosti, kterou Miloš Zeman podepíše po návratu z Číny. Dopis Jiřího Kajínka jsme podrobili odborné analýze grafologa Vasila Sidora. Hlubší rozbor textu by si ovšem zasloužil více času.

VÍME PRVNÍ

Prezident Zeman uvažuje o milosti pro Kajínka

Čáslav/Prachovice – Nejznámější český vězeň a novodobý mučedník Jiří Kajínek se možná přece jen dočká prezidentské milosti. Dnes své úvahy potvrdil sám prezident Miloš Zeman.

AKTUALIZOVÁNO

Zeman uvažuje o milosti pro doživotního vězně Kajínka

/ANKETA/- Nejznámější český vězeň a novodobý mučedník Jiří Kajínek se možná přece jen dočká prezidentské milosti. Dnes své úvahy potvrdil sám prezident Miloš Zeman.

Kajínek znovu podal ústavní stížnost, domáhá se obnovy řízení

Brno – Ústavní soud (ÚS) se musí znovu zabývat případnou obnovou procesu s Jiřím Kajínkem odsouzeným na doživotí za vraždy. Kajínek podal stížnost proti rozhodnutím Krajského soudu v Plzni a Vrchního soudu v Praze, které řízení neobnovily. Vyplývá to ze záznamu v justiční databázi InfoSoud.

Doživotně odsouzený Jiří Kajínek se obnovy procesu nedočká

Plzeň - Doživotně odsouzený Jiří Kajínek se obnovy svého procesu nedočká. Vrchní soud v Praze zamítl jeho stížnost proti rozhodnutí Krajského soudu v Plzni, který obnovu procesu v červenci nepovolil. Dnes informaci ČT potvrdil místopředseda plzeňského krajského soudu Milan Štejr. Kajínek chtěl dosáhnout obnovu procesu a zmírnění doživotního trestu. Jako nový důkaz měl sloužit posudek psychologa, podle něhož je Kajínkova náprava možná.

AKTUALIZOVÁNO

Soud zamítl další Kajínkovu žádost o obnovu procesu

Plzeň – Soudci Krajského soudu v Plzni dnes zamítli již třetí návrh na obnovu procesu doživotně odsouzeného Jiřího Kajínka.

Zkraťte mi trest. Kauza Kajínek opět míří k plzeňskému soudu

Plzeň – Návrh na obnovu procesu se bude opírat o znalecký posudek, v němž není vyloučena Kajínkova resocializace.

Soud o obnově Kajínkova procesu bude ve čtvrtek v Plzni

Plzeň - Krajský soud v Plzni se bude ve čtvrtek zabývat žádostí doživotně odsouzeného vězně Jiřího Kajínka o obnovu procesu. Ve veřejném zasedání o něm bude rozhodovat soudce Tomáš Bouček, který už dříve Kajínkovy žádosti o obnovu zamítl, naposledy v březnu 2011. Kajínek se jednání nezúčastní, řekl Bouček.

Nový posudek má přesvědčit soud, že Kajínek je schopen nápravy. Žádá nižší trest

Kraj – Žádostí doživotně odsouzeného vězně Jiřího Kajínka o obnovu procesu se bude Krajský soud v Plzni zabývat 23. července. „Ve veřejném zasedání bude rozhodovat soudce Tomáš Bouček, který už dříve Kajínkovy žádosti o obnovu zamítl, naposledy v březnu 2011," uvedl mluvčí soudu David Ungr.

Kajínek podal novou žádost o obnovu procesu, chce nižší trest

Praha – Doživotně odsouzený Jiří Kajínek podal u plzeňského krajského soudu novou žádost o obnovu procesu. Tentokrát neřeší svou vinu v případě dvojnásobné vraždy, ale chce dosáhnout nižšího trestu, uvedlo Právo.

AKTUALIZOVÁNO

Kajínek se stížností neuspěl, zůstane na Mírově

Olomouc – Nejznámější český vězeň Jiří Kajínek zůstane v mírovské pevnosti. Dnes o tom informoval Krajský soud v Olomouci. Soudce tak nevyhověl Kajínkově žádosti o přeřazení do mírnějšího typu věznice.

Kajínek si podal proti rozhodnutí soudu stížnost ke kraji

Šumperk - Doživotně odsouzený vězeň Jiří Kajínek si podal stížnost proti rozhodnutí soudu, který zamítl jeho přeřazení do mírnějšího typu věznice. Rozhodovat tak o tom bude krajský soud. Dnes to řekl mluvčí šumperského okresního soudu Milan Lipenský. Kajínek, který si nyní trest odpykává ve věznici s ostrahou, žádal o přemístění do věznice s dozorem. Kajínek je ve vězení za dvojnásobnou vraždu z roku 1993, vinu popírá.

Šance pro Kajínka? Prezident se přimlouval za nový proces u Válkové

Praha – Za dvojnásobnou vraždu doživotně odsouzený Jiří Kajínek by měl mít šanci hájit se znovu před soudem. Jeho případ by pak měl přezkoumat jiný trestní senát, než plzeňský. Řekl to dnes prezident Miloš Zeman v živém videopřenosu z lánského zámku, který uspořádal deník Blesk. Kajínek proslavený svým útěkem z mírovské věznice v roce 2000, žádal o obnovu procesu již několikrát. Vždy neúspěšně.

Kajínek: Utíkat už nebudu, chci se dostat z vězení legálně

Šumpersko - Doživotně odsouzený Jiří Kajínek proslavený útěkem z mírovské věznice v roce 2000 podle svých slov už utíkat nehodlá. Z věznice se prý chce dostat už pouze legální cestou. Vypověděl to dnes před soudcem, který v mírovské věznici nakonec zamítl jeho žádost o přeřazení do mírnějšího typu káznice. Kajínek se prý za mírnějších vězeňských podmínek chtěl připravovat na život v civilu a zároveň upevňovat vztah se svými blízkými. Ven se chce dostat pokusem o obnovu řízení nebo po uplynutí zákonné lhůty.

Kajínek zůstane na Mírově, soud žádost o mírnější vězení odmítl

Šumperk, Mírov – Doživotně odsouzený Jiří Kajínek věznici v Mírově neopustí, tak dnes 5. února rozhodl okresní soud v Šumperku.

Soud posoudí Kajínkovu žádost o mírnější věznici

Šumperk, Mírov – O tom, zda doživotně odsouzený Jiří Kajínek opustí věznici v Mírově, rozhodne okresní soud v Šumperku ve čtvrtek 5. ledna. Soudní jednání se koná přímo v mírovské věznici a doprovázejí ho přísná bezpečnostní opatření.

Kajínek chce z Mírova pryč, zažádal o mírnější věznici

Šumperk – Doživotně odsouzený Jiří Kajínek chce opustit věznici v Mírově. Jeho žádost o přemístění do jiného nápravného zařízení bude projednávat šumperský soud. „Mohu potvrdit, že si odsouzený podal žádost o přeřazení do věznice s mírnějším režimem, konkrétně se jedná o přeřazení z věznice s ostrahou do věznice s dozorem," uvedl mluvčí šumperského okresního soudu Jan Lipenský. Dodal, že termín zasedání ještě nebyl stanoven, ale lze to očekávat v řádu týdnů.

Snaha o milost pro nejznámějšího českého vězně Kajínka nepolevuje

Mírov, Domažlicko – Úsilí o osvobození nejznámějšího českého vězně, na doživotí odsouzeného Jiřího Kajínka, na Domažlicku neustává. V čele těch, kteří mají zájem na prošetření zapeklitého případu, je Jiří Anderle z Klenčí. Nejprve posílal žádosti o omilostnění svým jménem, poslední za DSZ. Stále doufá ve spravedlnost.

Zklamaný vězeň Kajínek má dvě poslední šance. Zmírní mu trest?

Východní Čechy, Mírov - Příznivci nejznámějšího českého vězně jsou z rozhodnutí ministryně Válkové neudělit Kajínkovi milost zklamaní. Otevřená ale zůstává možnost trest mu aspoň zmírnit.

  • 1
  • 2

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení