Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Karlovarský filmový festival 2014

Největší svátek filmu v Česku

Pohledem Deníku: Český úspěch, ohlasy v cizině a neúspěšný Tonda Blaník

Karlovy Vary – Velký filmový svátek v Karlových Varech skončil. Červený koberec, zbaven prachu, je sbalen, hvězdy odjely, ceny jsou rozdány. A všechna čest, dostalo se na všechny filmy, jež si to letos zasloužily.

Ostře sledované devětačtyřicátiny

Karlovy Vary - Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech doběhl zdárně do cíle. Zejména zpočátku sprintoval tak zběsile, jako hlavní hrdina zatím posledního režijního počinu nejzvučnější zahraniční hvězdy, Mela Gibsona, a jindy poklidné lázeňské město obracel na ruby v kontextu spektáklu z jihoamerické džungle, zvaného Apocalypto. Významná kulturní akce měla tradičně více tváří. A podle nich utvářela nové příznivce, či utvrzovala staré odpůrce. Proč?

Každá třetí kontrola ČOI na filmovém festivalu zjistila pochybení

Karlovy Vary - Každá třetí kontrola pracovníků České obchodní inspekce (ČOI) na Mezinárodním filmové festivalu v Karlových Varech zjistila nedostatky. ČOI se na festival zaměřuje každý rok, letos na něm provedla 108 kontrol, při 36 z nich odhalila pochybení, informovala dnes Ivana Divišová z odboru komunikace a styku s veřejností ČOI. Proti loňsku se ale situace mírně zlepšila.

Příští ročník karlovarského festivalu začne 3. července 2015

Karlovy Vary – Organizátoři Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech, jehož 49. ročník skončil v sobotu, už připravují jubilejní 50. ročník. Bude spojen i se 120. výročím první filmové projekce bratří Lumiérů. Jeho historie začala v roce 1946, kdy byl poprvé ještě jako nesoutěžní v Mariánských Lázních a Karlových Varech. V letech 1959 až 1993 se ob rok střídal s festivalem v Moskvě. V Thermalu se koná od roku 1978.

AKTUALIZOVÁNO

Ve Varech bodoval gruzínský Kukuřičný ostrov

Karlovy Vary /FOTOGALERIE/ – Mezinárodní filmový festival v lázeňském městě rozdal ceny, na české filmy se v soutěži nedostalo. A čeká ho jubilejní padesátý ročník.

Karlovarský festival končí, ale i začíná. V pražských kinech

Praha - V Karlových Varech sice dnes - v sobotu - končí 49. ročník Mezinárodního filmového festivalu, ale jinde naopak začíná. Konkrétně v pražských kinech Aero a Světozor.

Ve Varech jsem obvykle dělal průšvihy, říká Jiří Menzel

Karlovy Vary /ROZHOVOR/ – Čtyřicet osm let starý film Ostře sledované vlaky se na karlovarském filmovém festivalu dočkal pocty, a to remasterované verze. Slavnostního uvedení se kromě hlavních herců a kameramana zúčastnil i oscarový režisér Jiří Menzel.

Karlovarský festival: Od banánové zmrzliny k Jurskému parku

Karlovy Vary – Hostem karlovarského festivalu je i Laura Dernová, jež vzpomínala na rodiče i Spielberga. Představil se tu i další český debut Zejtra napořád.

Festivalové stanové městečko letos dotáhne loňskou návštěvnost

Karlovy Vary - Stanové městečko Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech letos asi nepřekoná loňskou návštěvnost. A to ani přesto, že první dny bylo téměř plné. Po středečním ochlazení hodně lidí odjelo nebo vyhledalo ubytování pod střechou. Počet přespání se tak zřejmě přiblíží loňským asi 4500, řekl dnes Petr Masák, jednatel městské společnosti KV City Center, která areál provozuje.

Karlovarský festival: Pražské jaro v pozadí amerických sedmdesátek

Karlovy Vary – Mistr napětí, pestrých lidských povah a akčních honiček, jež dovedl k dokonalosti ve Francouzské spojce. To je americký režisér William Friedkin, který do Varů dorazil i se svou ženou, úspěšnou producentkou Sherry Lansingovou a ve středu v noci se přivítal s diváky karlovarského festivalu. Ve Velkém sále Thermalu uvedl film z roku 1977 Mzda strachu, remake snímku H. G. Clouzota, podle svých slov „svůj nejoblíbenější". Ještě předtím ale převzal z rukou Jiřího Bartošky Křišťálový glóbus za celoživotní dílo a zhlédl krátký střihák, jenž připomněl krom výše zmíněných titulů jeho Vymítače ďábla, Dvanáct rozhněvaných mužů, Na lovu, Jade či Zabijáka Joea.

Jiří Mádl byl za svůj filmový debut oceněn ve Vologdě

Karlovy Vary - Po třech oceněních na festivalech Finále Plzeň a MFF ve Zlíně si přivezl Jiří Mádl za svůj režijní debut Pojedeme k moři i první zahraniční cenu, a to z ruské Vologdy. Konkrétně tam na přehlídce debutujících filmařů Voices získal Cenu filmového studia Maxima Gorkého za nejlepší rodinný film. Oznámila to Mária Dufková ze společnosti Bio Illusion. Podle ní uvedl Mádl v Rusku svůj snímek osobně.

Friedkina ocenil karlovarský festival Křišťálovým glóbem

Karlovy Vary - Americký režisér, scenárista, producent a držitel Oscara William Friedkin převzal ve středu před půlnocí ve Velkém sále hotelu Thermal Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii. Před projekcí jeho zásadního nedávno zrestaurovaného díla Mzda strachu z roku 1977 mu ho předal prezident mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech Jiří Bartoška.

Obstojí Fair Play v karlovarské konkurenci?

Karlovy Vary – 60 kilometrů týdně. Tolik musely uběhnout Judit Bárdos a Eva Josefíková, herečky filmu Fair Play, který se včera představil v mezinárodní soutěži karlovarského festivalu. „Upřímně jsem je obdivovala," přiznala režisérka Andrea Sedláčková, jejíž snímek o mravní bitvě matky a dcery na pozadí socialistického dopingu ve sportu nasbíral od domácí premiéry kolem 60 tisíc diváků.

V polovině festivalu prodali ve Varech přes 76 tisíc vstupenek

Karlovy Vary – Filmoví fanoušci karlovarskému festivalu přejí, návštěvnost je už několik let stabilní. Letos v polovině přehlídky zaznamenali organizátoři téměř jedenáct tisíc akreditovaných účastníků a prodali přes 76.000 vstupenek. K dnešku jich je už přes 90.000. Protože se počet sálů v posledních letech nemění a stejný je i počet filmů a představení, jsou i festivalové statistiky v jednotlivých ročnících podobné. Vstupenky jsou pokaždé vyprodány všechny, řekla mluvčí přehlídky Uljana Donátová.

Francouzská herečka Fanny Ardantová: Ve vztazích jsem hotová katastrofa

Karlovy Vary /ROZHOVOR/ – Když sedíte pár centimetrů od ní a sledujete její temné oči a zvláštní neklid v tváři, dojde vám, že působí přesně jako hrdinky, jež hraje na plátně. Její stále trochu nebezpečná krása nejde ani v pětašedesáti přehlédnout. Fanny Ardantová, držitelka Césara za Evelyne ve filmu Někdo to rád holky a Evropské filmové ceny za nejlepší herečku ve filmu 8 žen platila na karlovarském festivalu za klidnou a usměvavou hvězdu. I když se televizní štáb chystal dvakrát déle, než bylo zdrávo, jí nemizel úsměv z tváře.

Karlovarský festival: Šutry v publiku, Nero a filmy v poločase

Karlovy Vary – Hlavní soutěž karlovarského filmového festivalu se přehoupla do druhé půle. Veselých témat ani úhlů pohledu mnoho nenabídla, prozatím kopíruje trend minulých let, kdy se – i přes snahu programového vedení festivalu – sešla v programu spíše kolekce vážných příběhů.

Kameramani chtějí nejlepší filmy zařadit do národních památek

Karlovy Vary – Asociace českých kameramanů zveřejnila na dnešní party Filmového a televizního svazu FITES na karlovarském festivalu iniciativu, jíž oslovuje odbornou filmovou a televizní veřejnost. Jde o návrh obrátit se na ministra kultury, aby zadal Národnímu filmového archivu úkol registrovat 200 nejlepších českých filmů do statutu Národních kulturních památek. Filmové umění a slavné české filmy by se tak dostaly mezi ostatní kulturní klenoty v majetku státu.

EXKLUZIVNĚ

Krobot: Díra je o nesnadném životě v Jeseníkách, o který stojí za to bojovat

Karlovy Vary /ROZHOVOR/ – V soutěži karlovarského festivalu se dnes představil první domácí reprezentant: Díra u Hanušovic, kterou v kinech uvidíme od 24. července. Filmový režijní debut Miroslava Krobota líčí v pomalých, někdy takřka statických záběrech líně tekoucí život v jesenické obci, z níž zvolna mizí život i lidé. Hlavní ženskou roli Maruny, jež se jako jedna z mála místních pokouší aktivněji přežívat ve zdejších nepříliš příznivých podmínkách, ztvárnila výtečně Tatina Vilhelmová. Scénář napsal režisér se svým kamarádem, psychologem Lubomírem Smékalem.

Vítězem scenáristické soutěže je Petr Jarchovský

Karlovy Vary - Scenáristická soutěž filmové nadace České televize, RWE a společnosti Barrandov Studio přilákala renomované autory - Petr Jarchovský jako vítěz dnes na karlovarském festivalu převzal 300.000 korun za scénář s názvem Dezertér. Dalšími oceněnými byli Petr Slavík (Nechtěné prázdniny), Petr Václav (Il Boemo) a Stanislav Horák (Domácí péče).

Tři filmy Karla Zemana se dočkají digitalizace

Karlovy Vary - Čistíme svět fantazie je název projektu Muzea Karla Zemana, Nadace české bijáky a České televize zaměřeného na digitální restaurování Zemanových filmů. Memorandum o tříleté spolupráci dnes v Karlových Varech podepsali jejich ředitelé. Ve spolupráci s ministerstvem kultury projde jako první obnovou Vynález zkázy, následovat budou snímky Baron Prášil a Cesta do pravěku. Do projektu se prostřednictvím veřejné sbírky může zapojit i veřejnost.

Poslední klapku Malé z rybárny oslavil Jan Balej na karlovarském festivalu

Karlovy Vary - Na karlovarském festivalu padla poslední klapka celovečerního animovaného filmu režiséra Jana Baleje Malá z rybárny. Projekt, na kterém pracuje už od roku 2012 v koprodukci Česka, Slovenska a Francie, bude mít premiéru v příštím roce. Podkladem mu je Andersenova pohádka, kterou režisér se spoluautorem scénáře Ivanem Arsenjevem posunuli do současnosti, inspirovali se prostředím hamburských doků.

FOTOREPORTÁŽ: Byli jsme s Walesou na světové premiéře ve Varech

Mostecko, Karlovy Vary - Podívejte se, jaká byla na MFF Karlovy Vary světová premiéra režisérské verze filmu  Walesa: člověk naděje, kterou natočil legendární Andrzej Wajda. Film o nositeli Nobelovy cenu za mír a bývalém polském prezidentovi, který pomohl svrhnout komunistickou diktaturu ve východní Evropě, vznikl za podpory partnera letošního ročníku MFF Karlovy Vary, společnosti Unipetrol, které patří litvínovská chemička. 

Do dějiště karlovarského festivalu přijel Franco Nero

Karlovy Vary - Do dějiště karlovarského festivalu přijel italský herec Franco Nero. Vrátil se sem už potřetí, předtím tu byl v letech 1982 a 2000. Herce populárního i z filmů Juraje Jakubiska Post Coitum (2004) a Bathory (2008), který hned po vystoupení z auta vyhověl čekajícím fanouškům a rozdal pár autogramů, přivítala před Grandhotelem Pupp umělecká poradkyně Eva Zaoralová.

Karlovarský filmový festival: Gibson na plovárně, ajfouni a Fanny A.

Karlovy Vary /FOTOGALERIE/ – Filmy a déšť. To je jistota, která vás na karlovarském filmovém festivalu zaručeně nemine. Byla inspirací i pro choreografy Michala a Šimona Cabanovy, kteří ve své úvodní vizuálně akustické show podbarvené swingem ponořili v pátek večer Velký sál Thermalu do ohromující nálady v mokrém stylu s tanečnicemi a deštníky.

Filmový archiv chce digitálně zrestaurovat deset filmů

Karlovy Vary - Národní filmový archiv (NFA) se v příštích dvou letech chystá digitálně zrestaurovat deset filmů. Projekt Digitální restaurování českého filmového dědictví má předschválené financování z Norských fondů, oznámil dnes ředitel sekce vnějších vztahů NFA Aleš Rumpel.

Lidi vám nic neodpustí, říká Mel Gibson

Karlovy Vary – Na plovárně v Thermalu. Přesně tam se ocitl představitel skotského rebela Wallaceho z filmu Statečné srdce Mel Gibson, host karlovarského festivalu. Sobotní noc patřila jeho režijnímu počinu Apocalypto, ještě před tím se ale stal prvním hostem pořadu Na plovárně, který Česká televize točila poprvé mimo pražské studio. „Je vás tady víc než dost, to snad ani nemá smysl dělat zkoušku," pravil Marek Eben rezignovaně z improvizovaného ministudia na jevišti k nabitému Velkému sálu. „Snad to dopadne dobře. Je známo, že Mel zlikvidoval v různých akčních filmech řadu postav, tak třeba nás tentokrát ušetří…"

Olga Sommerová představila dokument o Martě Kubišové

Karlovy Vary - Osud zpěvačky a signatářky Charty 77 Marty Kubišové přibližuje v celovečerním dokumentu Magický hlas rebelky režisérka Olga Sommerová. Dnes ho představila za velkého zájmu v Malém sále hotelu Thermal, přítomnou Kubišovou lidé přivítali potleskem vestoje. Premiéra dokumentu je plánována na 17. července.

Menzelovy vlaky ve Varech aneb budou ostře sledovaná razítka i v sexshopech?

Karlovy Vary /FOTOGALERIE/ – Velká radost. Tak označil kameraman Jaromír Šofr digitalizaci filmu Jiřího Menzela Ostře sledované vlaky, který početný tvůrčí tým představil v sobotu odpoledne slavnostně ve Velkém sále v Thermalu v rámci filmového festivalu.

HBO přivezla do Varů železný trůn ze slavné ságy Hra o trůny

Karlovy Vary – Klíčovou rekvizitu ze slavné ságy Hra o trůny přivezl na dnes zahajovaný mezinárodní festival v Karlových Varech filmový kanál HBO, který se tu prezentuje i seriálem Temný případ a celovečerním snímkem Stejná srdce. V přízemí hotelu Thermal instaloval železný trůn, o nějž se v imaginární říši svádějí dlouholeté boje. Každý den na něj mohou fanoušci usednout a vyfotografovat se. Program HBO nedávno zařadil už čtvrtou řadu této fantasy natočené podle bestselleru Píseň ledu a ohně.

Karlovarský festival dnes nabídne na šest desítek projekcí

Karlovy Vary – Celkem 57 projekcí nabídne dnes tucet sálů návštěvníkům karlovarského festivalu. První začínají už o deváté ráno, ty poslední končí až dvě hodiny po půlnoci.

OBRAZEM: Celebrity na červeném koberci

Karlovy Vary - Příjezd celebrit na červený koberec před hotelem Thermal.

AKTUALIZOVÁNO

Mel Gibson ve Varech převzal Křišťálový glóbus. Festival odstartoval

Karlovy Vary /FOTOGALERIE/ – Filmy a déšť. To je jedna z jistot, které vás na karlovarském festivalu zaručeně potkají. Letos se jimi inspirovali i choreografové tradičních show prvního a posledního večera přehlídky Šimon a Michal Cabanovi.

AKTUALIZOVÁNO

Mel Gibson přijel do Karlových Varů, večer převezme křišťálový glóbus

Karlovy Vary - Americký herec a režisér Mel Gibson přijel dnes do Karlových Varů. Po poledni přistál na karlovarském letišti a ubytoval se v Grandhotelu Pupp. Večer převezme na zahajovacím večeru 49. mezinárodního filmového festivalu Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii.

Kolonáda plná filmu. Po čtyřicáté deváté

Praha - Dámy vybírají večerní róbu, pánové doutníky a konta. Další ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech je tu. Nabídne přes 190 filmů, vzdá tradiční pocty – domácí i zahraniční. Červený koberec bude v permanenci ode dneška do 12. července, ve znělce uvidí diváci světově oceňovaného kameramana Miroslava Ondříčka. Držme palce všem, nejvíc ale českým filmům, v hlavní soutěži máme dva!

Dva ze tří operátorů nabídnou ve Varech během festivalu síť LTE

Praha - Dva ze tří tuzemských mobilních operátorů posílili pokrytí Karlových Varů rychlou mobilní sítí LTE kvůli blížícímu se filmovému festivalu. Vodafone rozšířil dosavadní stálé pokrytí o novou rychlejší technologii LTE Advanced, O2 bude LTE provozovat jen po dobu festivalu do 13. července. Vyplývá to z informací firem.

Židé jsou znepokojeni oceněním Gibsona na MFF, vadí jim film Umučení Krista

Praha - České židovské obce znepokojuje účast a ocenění hollywoodského oscarového herce a režiséra Mela Gibsona na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech. Jeho film Umučení Krista z roku 2004 představuje židy jako zlé a krvelačné bytosti a udělením ceny festival dává prostor antisemitským názorům. Federace židovských obcí to uvádí v dopise, který adresovala prezidentovi festivalu Jiřímu Bartoškovi a ČTK jej má k dispozici. Vedení festivalu názor federace respektuje, hodnotí však výhradně Gibsonovu filmařskou kariéru.

Menzelovy vlaky a paměti ve Varech

Praha /ROZHOVOR/ – Režisér Jiří Menzel bude mít letos na filmovém festivalu v Karlových Varech napilno. Už zítra v 11 hodin uspořádá v místním knihkupectví Kanzelsberger autogramiádu svých pamětí Rozmarná léta, o tři hodiny později uvítá diváky na slavnostní projekci svých digitalizovaných Ostře sledovaných vlaků ve Velkém sále Thermalu.

Na první lístky na filmový festival ráno čekaly stovky fanoušků

Karlovy Vary – Stovky filmových fanoušků stojí od rána ve frontě na první lístky na projekce Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech (MFF). Někteří tu byli od 5:00. Dnes byly otevřeny první pokladny v pasáži hotelu Thermal, od pátku, kdy festival oficiálně začíná, bude fungovat všech 34 pokladen.

Mel Gibson vzkazuje: Nestojím o média, ale o setkání s lidmi

Karlovy Vary - Hvězdný host letošního Mezinárodního filmového festivalu, hollywoodský herec, režisér a producent Mel Gibson patrně potěší filmové fanoušky a lovce autogramů. Do Karlových Varů prostřednictvím prezidenta MFF Jiřího Bartošky vzkázal, že ani tak nestojí o mediální pozornost, jako o setkání s běžnými návštěvníky filmové přehlídky.

Barrandov vystaví ve Varech filmové kostýmy i rekvizity

Praha – Vrchní, prchni!, Florenc 13,30, Cirkus Humberto, ale i Rytíři ze Šanghaje a bondovka Casino Royale jsou mezi tituly, jejichž dějištěm byly Karlovy Vary. Lázeňské město se objevilo na filmovém plátně a v případě seriálů i na televizní obrazovce a oblíbily si je také zahraniční filmové štáby. I proto jím coby filmovou lokací bude provázet výstava, kterou od 5. července připravilo Barrandov Studio ve vile nad Thermalem. Návštěvníky poučí o zhruba dvou desítkách titulů vybraných z více než 120 filmů a seriálů, které se tu natáčely.

Mel Gibson přijede na festival v pátek a zůstane až do neděle

Karlovy Vary – Hlavní hvězda letošního 49. mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech americký herec a režisér Mel Gibson přijede do lázeňského města v pátek a zůstane do neděle. V Karlových Varech dostane ocenění za mimořádný přínos světové kinematografii, představí svůj autorský film i připomene jeden ze svých neúspěšnějších snímků Šílený Max, řekl dnes novinářům prezident festivalu Jiří Bartoška.

Karlovy Vary zahájí Michael Pitt a zakončí černá komedie z Cannes

Praha - Zahajovacím titulem 49. ročníku MFF v Karlových Varech bude 4. července americký snímek I Origins. Mezinárodní premiéru příběhu oceněného na festivalu v Sundance uvedou představitel hlavní role Michael Pitt, režisér Mike Cahill a herečka Astrid Bergèsová-Frisbeyová. Na zakončení - a poprvé i mimo Velký sál Thermalu - bude promítnut divácký hit canneské soutěže, argentinská černá komedie Divoké historky z produkce bratrů Almodóvarových.

První vstupenky na filmový festival byly vyprodané za pár minut

Karlovy Vary – Jen pár desítek minut stačilo dnes na to, aby se v předprodeji vyprodala první část vstupenek na letošní Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech. Do předprodeje jde vždy deset procent lístků na filmová představení. Pokladny festivalu se pro klasický prodej otevřou ve čtvrtek ráno. I o něj bývá tradičně velký zájem.

Olga Sommerová natáčela s Martou Kubišovou. Film představí ve Varech

Praha /VIDEO/ - Tvůrci filmu Magický hlas rebelky představují filmový trailer. Film Olgy Sommerové o Martě Kubišové uvidí první diváci na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech, kam byl vybrán do programu. Do českých kin film vstoupí 17. července. Supraphon právě u příležitosti vzniku celovečerního dokumentu Magický hlas rebelky vydává stejnojmenný soundtrack, který obsahuje stěžejní hity Marty Kubišové od šedesátých let až od současnosti. Film otevřeně ukazuje život zpěvačky, signatářky a mluvčí Charty 77.

AKTUALIZOVÁNO

Karlovarský festival otevře herec Mel Gibson

Praha – Mel Gibson, Laura Dernová a Fanny Ardantová. To jsou hvězdné herecké tváře, které letos krom už ohlášených jmen přivítá karlovarský festival. A s nimi též Franka Nera, italského herce, který se na festival na lázeňské kolonádě vrací už potřetí. Všechna čest organizátorům, dá se očekávat, že spokojeni budou běžní diváci i náročnější filmoví fanoušci.

AKTUALIZOVÁNO

Do Varů míří jmenovec Brada Pitta

Praha – Já začátek. I tak by se dal přibližně přeložit úvodní film 49. MFF v Karlových Varech I Origins. Mezinárodní premiéru filmu oceněného v Sundance, který přehlídku 5. července odstartuje, uvedou osobně představitel hlavní role Michael Pitt, režisér Mike Cahill a herečka Astrid Bergès-Frisbey. Na slavnostním zakončení a poprvé zároveň mimo Velký sál Thermalu bude promítnut divácký hit letošní canneské soutěže, černá komedie Divoké historky z produkce bratrů Almodóvarových.

AKTUALIZOVÁNO

Díra a Fair Play se utkají ve Varech

Praha – Mezinárodní filmový festival pošle do soutěže dva domácí filmy. Ve znělce uvidíme letošního osmdesátníka, kameramana Miroslava Ondříčka

Karlovarský festival ocení Williama Friedkina a Zdeňka Svěráka

Praha – Bývalý polský prezident Lech Walesa, držitel Nobelovy ceny za mír, uvede na karlovarském festivalu světovou premiéru režisérské verze snímku, který o něm natočil Andrzej Wajda pod názvem Walesa: Člověk naděje. Za umělecký přínos světové kinematografii festival ocení amerického filmaře Williama Friedkina, který představí restaurovanou verzi snímku Mzda strachu. Cenu za přínos české kinematografii převezme Zdeněk Svěrák. Na dnešní tiskové konferenci to řekl Jiří Bartoška, prezident přehlídky, jejíž 49. ročník se uskuteční od 4. do 12. července.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT