Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Konec koalice ODS a ČSSD v Praze

Konec koalice ODS a ČSSD v Praze

AKTUALIZOVÁNO

Pražská TOP 09 předala ČSSD dokument 500 dní pro Prahu

Praha – Zástupci pražské TOP 09 předali ČSSD na dnešním jednání materiál, jak by měla budoucí spolupráce obou stran vypadat. TOP 09 vyjednává s ČSSD o podpoře menšinové vlády. Dokument pracovně nazvaný 500 dní pro Prahu obsahuje jak formální náležitosti, tak konkrétní programové body. Novinářům to dnes řekli předseda zastupitelského klubu TOP 09 Jiří Vávra a zástupci ČSSD Miroslav Poche a Karel Březina. Obě strany zdůraznily, že nejde o koaliční smlouvu.

O nové pražské koalici bude jasno v pondělí

Praha – V pondělí bude jasné, zda se pražská TOP 09 a ČSSD dohodnou na koaliční spolupráci. Jednání směřují k dohodě o menšinové vládě s podporou ČSSD. Novinářům to po koaličním jednání řekli předsedové obou zastupitelských klubů Jiří Vávra (TOP 09) a Miroslav Poche (ČSSD). Strany podle nich dnes našly shodu na některých sporných bodech. Podle Vávry to částečně způsobila situace kolem povodní, která prý vede politiky k větší „odpovědnosti".

AKTUALIZOVÁNO

Novým pražským primátorem bude zřejmě Hudeček, má podporu strany

Praha – Novým pražským primátorem se s největší pravděpodobností stane dosavadní zastupující primátor Tomáš Hudeček (TOP 09). Podle informací ČTK se na tom shodlo vedení strany. Podporu mu při jednání klubu zastupitelů vyjádřili i původní kandidáti – předseda klubu Jiří Vávra a lídr volební kandidátky Zdeněk Tůma.

AKTUALIZOVÁNO

ČSSD chce ve čtvrtek zvolit primátora, bude hlasovat pro TOP 09

Praha – Pražští zastupitelé za ČSSD navrhují zvolit ve čtvrtek nového primátora. Jsou ochotni zvednout ruku pro kandidáta, kterého navrhne TOP 09. Shodl se na tom zastupitelský klub i předsednictvo pražské ČSSD, řekl dnes novinářům šéf klubu zastupitelů Miroslav Poche. Sejde se kvůli tomu celopražské vedení strany.

TOP 09 ani týden po převratu nedomluvila žádnou koalici

Praha – Pražské TOP 09 se týden od převratných událostí na magistrátu nepodařilo dohodnout novou koalici s pravicí ani s levicí. Její pozice není lehká. Občanští demokraté nejsou po nuceném odchodu do opozice ochotni přijmout podmínky, které TOP 09 předložila. Sociální demokracii půtky pravicových stran nahrávají a žádá takové ústupky, které jsou pro pravicovou TOP 09 jen těžko přijatelné.

Praha zreorganizuje magistrát, propuštěno bude 40 úředníků

Praha – Radní hlavního města dnes na svém zasedání schválili plán reorganizace magistrátu. Z úřadu odejde 40 úředníků a bude oddělen výkon samosprávy a státní správy. Radní za TOP 09 si od toho slibují snížení rizika korupce. Novinářům to dnes řekli zastupující primátor Tomáš Hudeček (TOP 09) a předseda zastupitelského klubu TOP 09 Jiří Vávra. Nový řád začne platit 1. července.

Pražští radní z TOP 09 navrhli odvolat z firem další členy ODS

Praha – Radní za TOP 09 navrhli odvolat z dozorčích rad úpraven vody Káraný a Želivka zástupce ODS. Z dozorčí rady firmy Zdroj pitné vody Káraný chtějí odvolat místostarostu Prahy 13 Petra Zemana (ODS) a z Úpravny vody Želivka Tomáše Chválu (ODS) a Zdeňka Lochmana (ODS). Novinářům to dnes řekli zastupující primátor Tomáš Hudeček (TOP 09) a předseda zastupitelského klubu TOP 09 Jiří Vávra. Jde o třetí vlnu změn ve firmách s městským podílem.

AKTUALIZOVÁNO

TOP 09 a ČSSD se neshodly na podmínkách vzniku rady města Prahy

Praha – Pražské TOP 09 a ČSSD se na dnešním setkání nedohodly na další spolupráci při vytváření nové rady hlavního města. Novinářům to dnes řekli zástupci ČSSD a TOP 09. ČSSD označila jednání TOP 09 za silové, ta zase požadavky ČSSD jako „socialistický populismus". Jednání by měla pokračovat v pondělí, o víkendu se ještě sejde vedení pražské ČSSD.

AKTUALIZOVÁNO

Pražská ODS přeruší jednání s TOP 09, dokud ta bude jednat s ČSSD

Praha – Zastupitelský klub i regionální rada pražské ODS se dnes usnesly na tom, že ODS přeruší vyjednávání o nové koalici se zástupci TOP 09, dokud ta neukončí vyjednávání s ČSSD o podpoře menšinové vlády na pražské radnici. ODS se navíc nelíbí podle ní nevýhodný návrh nové koaliční smlouvy, který jí TOP 09 předložila. Pokud TOP 09 jednání se sociální demokracií ukončí, jsou občanští demokraté připraveni s TOP 09 opět jednat. Regionální rada ODS i zastupitelský klub rozhodly jednomyslně.

O miliardách v Praze rozhodovali úředníci. Politici se za ně schovali

Praha - Nejspíš až za hranou zákona. Tak se podle městských radních za TOP 09 do dnes na magistrátu rozhodovalo o finančních tocích v řádu stovek milionů až miliard korun. Nad těmito penězi z kapes daňových poplatníků a nad účelem jejich vynakládání prý nebděli volení politici, nýbrž magistrátní úředníci, respektive ředitelé jednotlivých odborů magistrátu.

AKTUALIZOVÁNO

Pražští radní za TOP 09 odvolali další členy dozorčích rad firem

Praha – Pražští radní navrhli odvolat z dozorčích rad firem s městským podílem další členy ODS. Z dozorčí rady Pražských služeb starostu Prahy 4 Pavla Caldra (do minulého týdne ODS) a místostarostu Prahy 13 Davida Zeleného (ODS), z Pražské plynárenské Holding zastupitele Prahy 3 Pavla Sladkovského (ODS) a z Kolektorů Praha odvolali Radima Broučka (ODS). Novinářům to dnes řekl zastupující primátor Tomáš Hudeček (TOP 09).

AKTUALIZOVÁNO

TOP 09: Náš primátor pojmenuje chyby v Praze a minimalizuje škody

Praha – Úkolem primátora Prahy za TOP 09 bude podle dnešního prohlášení celostátního předsednictva strany pojmenování dosavadních chyb v řízení hlavního města a minimalizace škod. Strana je připravena převzít za metropoli rozhodující politickou odpovědnost a odmítá se přitom nechat rozptylovat spory v ODS. Na tiskové konferenci to uvedla místopředsedkyně strany Helena Langšádlová. Šéf pražského zastupitelského klubu strany Jiří Vávra pak doplnil, že zatím není jasno v tom, kdo by měl za TOP 09 tento post zastávat.

AKTUALIZOVÁNO

Pražská ČSSD předložila 28 podmínek spolupráce, TOP 09 třetinu odmítá

Praha – Pražská ČSSD na dnešním jednání o možné spolupráci na radnici hlavního města předložila TOP 09 zhruba tři desítky požadavků. TOP 09 z nich asi třetinu odmítá, o dalších chce jednat. Strany se znovu setkají ve čtvrtek, kdy TOP 09 předá ČSSD odpověď. Novinářům to řekli zástupci TOP 09 a ČSSD. ČSSD zároveň uvedla, že v žádném případě nevstoupí do koalice s ODS ani s TOP 09.

Pražská ČSSD chce místa v dozorčí radě dopravního podniku pro zástupce opozice

Praha – Pražská ČSSD je ochotna spolupracovat s TOP 09 ve vedení města, pokud bude mít možnost podílet se na vytváření rozpočtu, do dozorčí rady pražského dopravního podniku se vrátí zástupci opozice či když se v příštích komunálních volbách bude v Praze volit podle nových pravidel. Podmínky možné spolupráce dnes zástupci ČSSD předali TOP 09. Představitelé TOP 09 uvedli, že materiál prostudují a na nabídku odpoví.

Pražská ODS odpoví na návrh koaliční smlouvy TOP 09 do pátku

Praha – Pražští občanští demokraté odpoví TOP 09 na její návrh koaliční smlouvy do konce tohoto týdne. Sdělil to předseda zastupitelského klubu ODS Ondřej Pecha. TOP 09 chce mít v radě města sedm členů včetně primátora, občanským demokratům nabízí čtyři místa proti dosavadním pěti.

Svoboda musí být dál primátorem, trvá na svém ODS

Praha - Bude docent gynekologie Bohuslav Svoboda (ODS) prvním náměstkem primátora s gescí pro zdravotnictví? Nebo se opět stane primátorem? V dohledné době nejspíš ani jedno, ani druhé.

Šťastný oficiálně složil mandát zastupitele, Richter zatím ne

Praha – Poslanec Boris Šťastný (ODS) dnes odpoledne podal písemnou rezignaci na místo pražského zastupitele. Oficiálně tak složil mandát v zastupitelstvu. Stejně jako Šťastný avizoval na čtvrtečním zasedání svůj odchod i jeho spolustraník, starosta Prahy 10 Milan Richter. Richter by měl rezignaci podat dnes. Zatím tak ale neučinil. Řekla to mluvčí magistrátu Tereza Králová.

AKTUALIZOVÁNO

Z pražského zastupitelstva odstoupí Šťastný a Richter z ODS

Praha – Z pražského zastupitelstva odstoupí poslanec Boris Šťastný (ODS) a starosta Prahy 10 Milan Richter (ODS). Rozhodnutí dnes oznámili zastupitelům. Svůj nečekaný krok zdůvodnili nespokojeností s fungováním a prací koalice ODS a TOP 09, která se prý dlouhodobě není schopna shodnout na zásadních otázkách, třeba ohledně financování dopravního podniku a dostavby tunelu Blanka. Rozhodnutí Šťastného a Richtera ale také ukázalo na vnitrostranické problémy uvnitř samotné ODS.

Pražská koalice je znovu ve vážné krizi, mluví se o jejím rozpadu

Praha - Pražská koalice TOP 09 a ODS se ocitla v další vážné krizi. Primátor Bohuslav Svoboda (ODS) v úterý kvůli neshodám předčasně ukončil jednání rady. TOP 09 hrozí odchodem z koalice. Předseda zastupitelského klubu TOP 09 Jiří Vávra řekl, že strana o dalších krocích rozhodne do pátku. ODS ale vášně tlumí. Podle šéfa klubu ODS Ondřeje Pechy koalice normálně spolupracuje.

Politologové: Svoboda se může stát mužem na odstřel

Praha - Večerní konec koalice ODS a ČSSD na pražském magistrátu překvapil i zkušené politické analytiky. V pondělí, krátce poté, co se regionální rada ODS shodla na tom, že magistrátní „sňatek z rozumu“ s ČSSD skončí, Deník oslovil dvojici politologů.

ODS se rozhodla ukončit v Praze koalici s ČSSD

Praha – Pražská ODS se rozhodla ukončit koaliční spolupráci s ČSSD na pražské radnici. Návrh předsedy pražské ODS Borise Šťastného schválila dnes jednomyslně regionální rada strany. Novináře o tom po jednání informoval Šťastný. Koalice vznikla po loňských podzimních volbách, v nichž zvítězila TOP 09. Koaliční partneři měli dlouhodobé spory.

Pád pražské koalice mohl zapříčinit spor o odpad

Praha /AKTUALIZOVÁNO/ - Snaha o změnu poměrů na pražské radnici může podle primátora Bohuslava Svobody (ODS) souviset s miliardovým tendrem na nakládání s odpady v hlavním městě. Svoboda to na tiskové konferenci uvedl na dotaz novinářů.

TOP 09 chce jednat o koalici s ODS i ČSSD

Praha /AKTUALIZOVÁNO/ - TOP 09 chce jednat o případné pražské koalici s ODS i ČSSD, řekl v úterý novinářům předseda klubu zastupitelů TOP 09 Tomáš Hudeček. Strana ale zatím žádnou výzvu k jednání neobdržela. Dodal, že TOP 09 má vážné výhrady k některým lidem z ODS i ČSSD.

ODS a TOP 09 zřejmě směřují k dohodě o koalici

Praha – Občanští demokraté a TOP 09 jsou údajně blízko dohodě o koaliční spolupráci na pražské radnici. Sdělily to zdroje z těchto stran. ODS by se přitom mohlo podařit udržet post primátora pro Bohuslava Svobodu. Podle oficiálních vyjádření si nicméně ODS i TOP 09 nechávají prostor i pro jednání se sociálními demokraty, kteří dosud magistrát vedou spolu s ODS.

Pražská ODS jednomyslně schválila vypovězení koalice

Praha – Zastupitelé za ODS schválili vypovězení koaliční smlouvy se sociální demokracií na pražském magistrátu.

ODS se kvůli koalici sejde s TOP 09 ve čtvrtek

Praha /AKTUALIZOVÁNO/ - Vyjednávání o případné pražské koalici ODS a TOP 09 začne ve čtvrtek odpoledne, řekl ve středu předseda pražské ODS Boris Šťastný. Zástupci obou stran se sejdou zřejmě po zasedání zastupitelstva.

ČSSD je s rozpadem koalice smířena

Praha - „Momentálně se nacházíme v bodě nula. Jsme nakloněni v podstatě jakémukoliv řešení, které vychází z volebních výsledků. Prioritou je pouze náš volební program.“To je vzkaz, který vysílá ČSSD všem svým pražským voličům.Na tiskové konferenci v Lidovém domě to prohlásil předseda pražské frakce Petr Hulinský.

Šťastného frakce ODS se přidala k podpisu koalice

Praha /AKTUALIZOVÁNO/ - Ke koaliční smlouvě, kterou ve čtvrtek ráno dohodla TOP 09 a část ODS, se připojila většina zastupitelů za ODS. Nepodepsala ji jen starostka Prahy 6 Marie Kousalíková. Řekl to šéf pražských občanských demokratů Boris Šťastný. Smlouvu podepsal i on, i když ji původně kritizoval.

Primátor vyšachoval kmotry a dohodl se s TOP 09

Praha /AKTUALIZOVÁNO/ - Nová pražská vláda bude složena z TOP 09 a devítičlenné frakce ODS, věrné primátoru Bohuslavu Svobodovi. To vše údajně s požehnáním premiéra Petra Nečase (ODS). V třiašedesáti­členném zastupitelstvu spolu utvoří většinu čítající pětatřicet mandátů. Svoboda si velmi pravděpodobně udrží své křeslo.

Pražští zastupitelé odvolali z rady členy ČSSD

Praha - Zastupitelé ODS a TOP 09 podle očekávání odvolali z rady hlavního města všechny čtyři členy sociální demokracie. Pro hlasovala většina klubu ODS. Na jejich místa budou zvoleni zastupitelé TOP 09. Koaliční smlouvu o společném vládnutí na pražské radnici podepsali zástupci ODS a TOP 09 ve čtvrtek ráno.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT