Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Konkurence na železnici

Čeští dopravci bojují o přízeň zákazníků

Leo Express zbrojí na krajské zakázky. Pronajal si 15 dieselových vlaků

Na lavinu, kterou může spustit nedávná výhra RegioJetu na Ústecku, se připravuje i třetí největší železniční dopravce v zemi. Leo Express si dlouhodobě pronajal 15 motorových jednotek Lint od francouzského výrobce Alstom. Chce se s nimi ucházet zejména o neelektrifikované trati, na kterých příští rok končí monopol Českých drah.

S jednou jízdenkou do vlaků různých dopravců? Národní tarif se blíží

Ministerstvo dopravy pokročilo s přípravami jednotného tarifu, který by měl umožnit cestujícím jízdu s více dopravci na české železnici na jediný lístek. Odstartovat by měl s nástupem jízdního řádu 2019/2020 v prosinci příštího roku.

RegioJet stahuje své vlaky ze Slovácka kvůli dotovaným soupravám

/HLASUJTE V ANKETĚ, FOTOGALERIE/ Přestože se jedná pouze o dvě vlakové soupravy a tedy čtyři zastávky denně na nádraží ve Starém Městě, mnoho cestujících označuje ústup významného soukromého dopravce RegioJet z jihovýchodní Moravy za citelnou ztrátu.

Z Olomouce do Prahy za stovku. Žluté vlaky nabídnou levnou jízdenku bez servisu

Levnější jízdné ve vlacích dopravce RegioJet budou moci využívat cestující jedoucí například z Olomouce do Prahy.

Slovenské ministerstvo a RegioJet se dostaly do sporu o vlaky

Bratislava - Slovenské ministerstvo dopravy obvinilo soukromého dopravce RegioJet z české skupiny Student Agency, že blokuje nasazení náhradních vlaků po spojích, které RegioJet podle dřívějšího oznámení přestane koncem ledna provozovat mezi Bratislavou a Košicemi. Úřad v prohlášení napsal, že RegioJet navzdory příslibu odmítá uvolnit objednané trasy. RegioJet tvrzení ministerstva označil za nepravdivé.

Slovenské dráhy obnovily IC vlaky, budou konkurovat RegioJetu

Bratislava - Státní Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) dnes po necelém roce obnovila na hlavní slovenské železniční trati provoz vlaků vyšší kategorie InterCity (IC). Nově zavedenými spoji bude na trase mezi Bratislavou a Košicemi konkurovat soukromému dopravci RegioJet z české skupiny Student Agency.

V neděli začne platit nový jízdní řád. Vlaky přidají ČD i jejich konkurenti

Praha - V novém jízdním řádu, který začne platit od neděle, přidají spoje státní České dráhy i jejich konkurenti Arriva a RegioJet. Změna čeká cestující v rychlících mezi Plzní a Mostem, které bude nově vozit namísto Českých drah společnost GW Train Regio. Dráhy zase vystřídají Arrivu na soukromé železnici ze Šumperka do Koutů nad Desnou. RegioJet začne jezdit mezi Prahou a Brnem. Národní dopravce chystá s novým jízdním řádem mírné zdražení jízdného.

Soukromé rychlíky expandují. Jančura do Brna, Arriva na jih Čech

Občerstvení na palubě, stevardi či bezplatné wi-fi. Privátní dopravci od prosince startují dosud největší expanzi.

Desítky lidí dál riskují na nebezpečném přejezdu ve Studénce

Studénka (Novojičínsko) - Desítky lidí dál riskují zdraví a životy na nebezpečném železničním přejezdu ve Studénce na Novojičínsku. I přesto, že tam před rokem při srážce kamionu s vlakem zemřeli tři lidé, hlavně řidiči stále jezdí na červenou. Od tragické kolize do dnešního dne policie předala úředníkům k vyřešení víc jak 100 takových případů. Dnes to řekla Veronika Richterová z právního oddělení bílovecké radnice, která přestupky řeší. Představitelé Studénky dál pracují na tom, aby v budoucnu přejezd z dopravní mapy úplně zmizel.

Leo Express snížil ztrátu na 67 milionů korun

Praha - Soukromý železniční dopravce Leo Express loni snížil ztrátu na 67 milionů korun z 135 milionů v roce 2014. Tržby společnosti, která provozuje kromě železničního spojení mezi Prahou a Košicemi několik autobusových linek, vzrostly o 80 milionů korun na zhruba 260 milionů korun. Vyplývá to z účetní uzávěrky dopravce.

Vlaky railjet budou bezdrátovým internetem vybaveny do týdne

Praha - České dráhy dokončují instalaci zařízení, které umožní příjem bezdrátového internetu v soupravách railjet jezdících na lince Praha - Brno - Vídeň - Štýrský Hradec. Všech sedm jednotek by mělo být Wi-Fi vybaveno během tohoto týdne. V dnešní tiskové zprávě to oznámila firma. Zatímco červená vozidla, která na stejné trase provozují rakouské dráhy (ÖBB), byla bezdrátovým internetem vybavena od zahájení provozu, modré soupravy Českých drah nyní dohání přes rok a půl trvající zpoždění.

RegioJet chce jezdit s párem vlaků mezi Prahou a Bratislavou

Brno - Železniční dopravce RegioJet Radima Jančury plánuje od nového jízdního řádu, tedy od letošního prosince, provozovat jeden pár vlaků mezi Prahou, Brnem a Bratislavou. Informaci, kterou zveřejnil slovenský deník SME, dnes potvrdila mluvčí slovenského správce kolejí ŽSR Martina Pavliková. Mluvčí dopravce Aleš Ondrůj informaci nekomentoval.

RegioJet nechce platit Českým drahám za plošiny pro vozíčkáře

Zlín - Dopravce RegioJet nechce platit Českým drahám za používání plošin pro nástup vozíčkářů. Dráhy účtují za standardní nástup a výstup jednoho imobilního cestujícího RegioJetu cca 3600 Kč a v případě objednání plošiny až v den jízdy 5445 Kč, řekl dnes mluvčí RegioJetu Aleš Ondrůj. RegioJet usiluje o to, aby plošiny byly stejně jako nádraží převedeny na stát a mohli je tak volně užívat i ostatní dopravci.

RegioJet zdraží jízdné ve svých dálkových vlacích na Slovensku

Bratislava - Český soukromý dopravce RegioJet od příštího týdne výrazně zdraží jízdné v některých spojích svých dálkových vlaků mezi Bratislavou a Košicemi na Slovensku. S odvoláním na vyjádření dopravce o tom dnes informovala slovenská média.

Arriva zahájila prodej jízdenek do Trenčína a do Benešova

Praha - Železniční dopravce Arriva zahájil prodej jízdenek na lince z Prahy do Benešova a mezi Prahou a Trenčínem přes Olomouc a Uherské Hradiště. Základní jízdné do Benešova vyjde na 50 korun a do Trenčína, kam bude dopravce jezdit o víkendech, na 350 Kč. V tiskové zprávě to dnes uvedla společnost. Provoz mezi Prahou a Benešovem Arriva zahájí v pondělí 29. února.

Jančura chce autobusy blokovat Brusel a Berlín kvůli dotacím na železnici

Brno - Podnikatel Radim Jančura, který prostřednictvím svých společností Student Agency a RegioJet provozuje autobusovou i železniční mezinárodní dopravu, chce svými autobusy zablokovat Brusel a Berlín, napsal web Echo24.cz. Důvodem má být rozdělení evropských dotací na nákup nových vlaků. Podle metodiky ministerstva dopravy, kterou loni schválila vláda, by dotace inkasovaly České dráhy.

České dráhy začaly nasazovat na rychlíky Brno - Praha nový vlak

Brno /FOTOGALERIE/ - České dráhy (ČD) začaly ode dneška nasazovat na rychlíky mezi Brnem a Prahou přes Pardubice nový vlak InterPanter od Škody Vagonka. Do poloviny roku bude mít dopravce k dispozici pro tuto trať osm vozidel, která nahradí stávající soupravy, na nichž ještě nasazuje letité vozy s koženkovými sedačkami. Zhruba 50 starých vagónů čeká cesta do šrotu, řekla mluvčí ČD Kateřina Šubová. Souprava ze starých vozů už zůstane pouze na jednom doplňkovém páru rychlíků.

Patrové vagony pro příměstskou dopravu zmodernizuje Pars Nova

Praha - Patrové vagony pro pražské příměstské linky zmodernizuje pro České dráhy za 102 milionů korun společnost Pars Nova patřící do skupiny tuzemského výrobce kolejové techniky Škoda Transportation. V tiskové zprávě to dnes oznámily České dráhy. Celkem společnost revitalizuje dvanáct vagonů. Měly by získat nové sedačky, elektrické zásuvky nebo wi-fi připojení k internetu.

RegioJetu loni vzrostl počet cestujících v Česku o čtvrtinu

Brno - Železniční společnost RegioJet loni přepravila ve vlacích v České republice přes tři miliony cestujících, což je nárůst o 26 procent. Je za tím zvýšení počtu a kapacity spojů dopravce, který patří do skupiny Student Agency Radima Jančury. Podle předběžných odhadů je loňský zisk před zdaněním 40 milionů korun, vyplývá z tiskové zprávy firmy. Dosud hospodařil RegioJet od vzniku v roce 2011 se ztrátou.

Leo Expressu přibylo pasažérů. V prosinci se dopravce poprvé dostal do zisku

Praha - Soukromý železniční dopravce Leo Express vloni přepravil téměř 1,1 milionu cestujících, meziročně o 210.000 více. V tiskové zprávě to dnes oznámil dopravce. Dlouhodobě ztrátový provoz černých vlaků, které začaly na lince mezi Prahou a Ostravou jezdit v listopadu 2012, se v posledním měsíci loňského roku poprvé dostal do zisku.

Railjety Českých drah budou mít wi-fi nejpozději na jaře

Praha - Railjety Českých drah budou vybaveny wi-fi připojením k internetu nejpozději letos na jaře. Dopravce tak po roce a půl srovná náskok rakouských vozidel, které jezdí na stejné trase mezi Prahou a Štýrským Hradcem přes Brno a Vídeň. Zpoždění zdůvodňuje dopravce zdlouhavým výběrovým řízením. V něm nakonec zakázku za více než 19 milionů korun na vybavení 49 vagonů railjetů internetem a informačním palubním portálem zadal sdružení, které tvoří dceřiná společnost ČD Telematika a Simac Technik ČR. Vyplývá to z informací uvedených ve Věstníku veřejných zakázek. Konkurenční vozy RegioJet a Leo Express wi-fi připojení umožňují již dlouhodobě.

AKTUALIZOVÁNO

Soud zamítl žalobu Leo Expressu na České dráhy

Praha - Pražský městský soud zamítl kvůli nedostatku důkazů žalobu soukromého dopravce Leo Express na státní České dráhy. Leo Express tvrdil, že České dráhy zavedly podnákladové ceny k vytlačení konkurence na trase mezi Prahou a Ostravou, kde si obě společnosti konkurují. Domáhal se náhrady škody 419 milionů korun. Rozhodnutí soudu dnes potvrdili mluvčí obou společností.

Slovenské dráhy ustoupí Regiojetu. Končí s IC vlaky mezi Bratislavou a Košicemi

Bratislava - Slovenský státní železniční dopravce Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) v lednu ukončí provoz svých vlaků InterCity (IC) na trase mezi Bratislavou a Košicemi, kde cestující přepravuje také český soukromý dopravce RegioJet. ZSSK to dnes oznámila v tiskové zprávě. Své rozhodnutí zdůvodnila tím, že provoz komerčních IC vlaků je ztrátový. RegioJet na to zareagoval sdělením, že kapacitu svých vlaků posílí, původně se přitom plánoval z trati stáhnout.

AKTUALIZOVÁNO

Lidé jezdí delší trasy, vyplývá ze statistik Českých drah

Praha – České dráhy za letošních devět měsíců přepravily 127 milionů cestujících, zhruba stejně jako za první tři čtvrtletí vloni. Tříprocentním tempem se nicméně zvýšil počet najetých kilometrů, uvedly dnes dráhy v tiskové zprávě. Nárůst počtu cestujících téměř o třetinu za letošní tři kvartály nedávno naopak oznámil soukromý RegioJet, který patří do skupiny Student Agency podnikatele Radima Jančury. Dvacetiprocentní zvýšení počtu cestujících na 770.000 od ledna do konce září zaznamenal druhý ze soukromých dopravců na lince Praha – Ostrava, Leo Express.

AKTUALIZOVÁNO

RegioJet na Slovensku končí s dálkovými vlaky

Bratislava - Český soukromý dopravce RegioJet ukončí v prvním čtvrtletí příštího roku provoz svých dálkových vlaků mezi Bratislavou a Košicemi. Společnost tento krok odůvodnila údajně nekalou konkurencí slovenského státního dopravce ZSSK, proti které nezakročil tamní ministr dopravy Ján Počiatek. Sdělil to mluvčí RegioJetu Aleš Ondrůj. Slovenské ministerstvo dopravy i ZSSK kritiku odmítly.

Nové InterPantery ČD nasadí z Prahy do Brna a z Olomouce do Brna

Olomouc - Nové elektrické vlaky InterPanter, které pro mezinárodní a dálkovou dopravu objednaly České dráhy (ČD), budou vozit cestující na rychlíkových linkách z Olomouce do Brna a z Prahy do Brna. Novinářů to dnes v Olomouci řekl člen představenstva ČD Michal Štěpán. Za dodávky 14 jednotek InterPanter, které jsou naplánovány na letošní a příští rok, ČD tuzemskému výrobci Škoda Transportation zaplatí celkem 2,7 miliardy korun.

Mezi Českem a Polskem začnou jezdit regionální vlaky

Bohumín (Karvinsko) - Mezi Českem a Polskem začnou od 13. prosince jezdit regionální vlaky. Čtyři páry vlaků budou jezdit mezi Bohumínem na Karvinsku, Chalupkami a polskými městy Ratiboř, Rybnik nebo Katovice. Šest párů vlaků pojede mezi Frýdkem-Místkem, Českým Těšínem a polským Těšínem. Vlaky budou vypravovat společnosti České dráhy (ČD) a polské Koleje Slezské, jejichž zástupci dnes v Bohumíně podepsali smlouvu o spolupráci.

RegioJet rozšíří kapacitu svých vlaků z Prahy do Košic

Brno - Soukromý železniční dopravce RegioJet rozšíří kapacitu svých vlaků na trase z Prahy do Košic až na 1000 míst. V současné době si kupuje lístek kolem 700 lidí. V příštím roce chce firma na této trase přepravit milion cestujících, což znamená téměř zdvojnásobení současného počtu. Uvedla to v tiskové zprávě.

RegioJet od prosince rozšíří spoje na Slovensku

Brno - Soukromý vlakový dopravce RegioJet rozšíří od 13. prosince své spoje na Slovensku. Vlaky začnou denně jezdit do ČR ze Zvolenu a Banské Bystrice. RegioJet chce zavést také autobusový spoj, který naváže na vlak a bude jezdit do regionu Horehroní a Rimavské Soboty. Firma to dnes uvedla v tiskové zprávě.

Slovensko rozbíhá soutěž na provoz dotovaných vlaků na nové lince

Bratislava - Slovensko umožní dopravcům soutěžit o zakázku na provoz státem dotovaných osobních vlaků na trati mezi Bratislavou a Banskou Bystricí na středním Slovensku. Zájem o účast v tendru ohlásil český dopravce RegioJet, který již na Slovensku zajišťuje dotovanou přepravu lidí na jiné regionální trati.

RegioJet nasadí prvních pět nových vozů Astra z Rumunska

Brno - Železniční dopravce RegioJet, který patří do skupiny Student Agency Radima Jančury, ještě tento týden nasadí pětici nových vozů Astra na své spoje mezi Prahou, Ostravskem a Košicemi. Dalších pět vozů z rumunské továrny Astra Vagoane Calatori převezme do konce října. Jeden vůz stál společnost milion eur, tedy zhruba 27 milionů korun, uvedl v tiskové zprávě mluvčí společnosti Aleš Ondrůj.

České dráhy v příštím roce posílí některé dálkové spoje

Praha - České dráhy chtějí v příštím roce posílit dálkovou dopravu do Polska a mezi Prahou a Opavou. Hodinový nebo dvouhodinový interval mezi spoji na většině tratí jinak zůstane zachován. V regionální dopravě by mělo přibýt spojů pražských příměstských linek. Vyplývá to z návrhu jízdního řádu na rok 2016, který dnes poskytl mluvčí drah Petr Šťáhlavský. Zároveň však upozornil, že návrh je pouze pracovním materiálem, který se bude do zářijové uzávěrky ještě měnit. Dálkové spoje posílí také soukromý RegioJet.

Regiojet přepravil v prvním pololetí o třetinu více lidí

Brno - Železniční dopravce Regiojet, který patří do skupiny Student Agency, přepravil v prvním pololetí ve svých vlacích v Česku a na mezinárodních spojích 1,4 milionu cestujících, což je meziroční nárůst o 32 procent. Na Slovensku převezly vnitrostátní dálkové vlaky mezi Bratislavou a Košicemi 450.000 lidí, začaly zde jezdit teprve na konci loňského roku. Majitel skupiny Radim Jančura předpokládá, že letos poprvé skončí Regiojet v zisku, a to několik milionů korun, uvedl v tiskové zprávě.

České dráhy prý jezdily za podnákladové ceny. RegioJet žádá odškodnění

Praha - RegioJet požaduje od Českých drah náhradu škody 717 milionů korun. Vznikla mu prý tím, že ČD po vstupu soukromých dopravců na trať Praha - Ostrava výrazně snížily ceny, čímž dorovnaly ceny konkurence, ale samy jezdily nezákonně za podnákladové ceny. Na dnešním setkání s novináři to řekl majitel společnosti Radim Jančura. Zároveň oznámil postupnou expanzi na linkách na jižní Moravu a na Slovensko.

RegioJet spustí noční vlaky z Košic do Prahy a Bratislavy

Brno - Společnost RegioJet začne od 14. června provozovat noční vlaky mezi Prahou a Košicemi a Bratislavou a Košicemi. Budou zatím jezdit ve čtvrtek, v pátek a v neděli, dopravce na ně nasadí běžné vozy s místy k sezení. Společnost podnikatele Radima Jančury v nich chce nabízet širší servis, než jaký poskytuje v denních spojích, uvedl v tiskové zprávě Jančura. Vlaky pojedou v podobné časy jako spoje českých a slovenských státních drah.

AKTUALIZOVÁNO

Vraťte státu sedm miliard korun, žaluje Jančura České dráhy

Praha – Majitel soukromé společnosti RegioJet Radim Jančura zažaloval České dráhy kvůli údajné nedovolené státní podpoře. Požaduje, aby dopravce státu vrátil sedm miliard korun. O tuto částku byl údajně nadhodnocen majetek, takzvaná mrtvá dopravní cesta, kterou v roce 2008 převedly ČD na státní Správu železniční dopravní cesty (SŽDC) za celkových 12 miliard korun. Oprávněnost žaloby podnikatel dokládá pěticí posudků, kterou si nechal zpracovat. Společnost RegioJet o tom dnes informovala v tiskové zprávě. ČD pokládají Jančurovo tvrzení za neopodstatněné.

Slovenské dráhy zruší kvůli konkurenčnímu Regiojetu část spojů

Bratislava - Státní slovenský železniční dopravce Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) od poloviny dubna o dvě pětiny omezí počet spojů vyšší kategorie InterCity (IC) na hlavní trati mezi Bratislavou a Košicemi. Šéf ZSSK Pavol Gábor to dnes zdůvodnil cenovou válkou českého dopravce RegioJet, který na této trase začal provozovat dálkové vlaky loni v prosinci. Mluvčí RegioJetu Aleš Ondrůj však řekl, že s cenovou válkou přišla právě ZSSK.

Vlaky RegioJetu loni přepravily o 46 procent více lidí než o rok dřív

Brno - Vlaky soukromého dopravce RegioJet, který patří do skupiny Student Agency Radima Jančury, loni přepravily na trase z Prahy do Ostravy a do Košic 2,39 milionu cestujících, což je meziročně o 46 procent více. Důvodem je mimo jiné nasazovaní souprav s větší kapacitou, prodloužení jednoho páru spojů ze Žiliny až do Košic či oblsuha nových stanic. Dopravce o tom dnes informoval v tiskové zprávě.

AKTUALIZOVÁNO

České dráhy zmodernizují za 1,1 miliardy korun vagony pro linku do Hamburku

Praha - České dráhy zmodernizují bezmála stovku vagonů, které bude následně využívat především na mezistátní lince z Prahy do Drážďan, Berlína a do Hamburku. Zakázku na modernizaci 93 vozů EuroCity za více než 1,1 miliardy korun získala šumperská Pars nova patřící do skupiny Škoda Transportation. „Společnost porazila ve výběrových řízeních další uchazeče z České republiky, Polska nebo Slovenska," informovala mluvčí největší české strojírenské skupiny Lubomíra Černá.

AKTUALIZOVÁNO

Slovensko zvýhodní cestující, kteří pravidelně cestují vlakem

Bratislava - Slovensko po loňském zavedení bezplatné přepravy dětí, studentů a seniorů ve vlacích zvýhodní také cestující, kteří pravidelně využívají státem dotovanou železniční dopravu. Rozhodla o tom dnes levicová vláda premiéra Roberta Fica. Opatření se dotkne zejména lidí, kteří dojíždějí vlakem za prací.

Leo Express vloni snížil ztrátu na 120 milionů korun

Praha - Soukromý dopravce Leo Express vloni podle předběžných neauditovaných výsledků snížil meziročně ztrátu o 40 milionů na 120 milionů korun při mírném poklesu tržeb z 193 milionů na 189,5 milionu korun. Ten byl způsobený přenecháním cateringu v černých vlacích externímu dodavateli, společnosti Alpha Flight, v únoru loňského roku, řekla mluvčí společnosti Petra Valentová. Od listopadu 2012, kdy Leo Expres začal na české železnici podnikat, prodělala společnost zhruba 360 milionů korun.

RegioJet zatím studenty na Slovensku zadarmo vozit nebude

Bratislava/Brno - Železniční společnost Radima Jančury RegioJet vyjede v neděli se třemi páry spojů poprvé na slovenské vnitrostátní komerční lince z Bratislavy do Košic. Studenty a důchodce zatím zdarma vozit nebude, ačkoli slovenská železnice tak činí od minulého měsíce. RegioJet v této souvislosti stále čeká na reakci slovenského ministerstva dopravy na své právní posudky. Je však připraven začít zmíněné skupiny lidí vozit zadarmo a ušlé tržby vymáhat po státu, řekl dnes.

Soukromí dopravci se kvůli novému zákonu bojí o linku do Ostravy

Praha - Soukromí dopravci na železnici se obávají, že je stát chce vytlačit z linky Praha - Ostrava. Poukazují na text připravovaného zákona o zavádějícího regulační úřad v železniční dopravě, uvedla Mladá Fronta Dnes. Podle něj by mohl stát omezit dopravu provozovanou na komerční riziko tam, kde ohrožuje vlaky provozované ve veřejném závazku.

Dráhy nabídnou od prosince v Railjetech poprvé business třídu

Vídeň - České dráhy (ČD) nabídnou od poloviny prosince, kdy začne platit nový jízdní řád, cestujícím poprvé tři třídy. Ve vlacích Railjet, které spojí každé dvě hodiny Prahu s Brnem, Vídní a Štýrským Hradcem, bude vedle první a druhé třídy k dispozici i business třída. Cena bude stejná jako do první třídy, cestující si však musí koupit ještě vnitrostátní, nebo mezinárodní místenku, řekla mluvčí ČD Kateřina Šubová.

Prodloužení provozu na trase Brno - Olomouc mají České dráhy na dosah ruky

Praha - České dráhy mají na dosah ruky prodloužení smlouvy na trase z Brna do Olomouce přes Břeclav. Ministerstvo dopravy se chystá se státním dopravcem uzavřít smlouvu na dalších 15 let provozu od konce roku 2015. Řekl to mluvčí úřadu Martin Novák. Záměr už ministerstvo poslalo do úředního věstníku Evropské unie.

RegioJet nemá v Košicích kde prodávat jízdenky

Brno - Železniční dopravce RegioJet nemá v Košicích kde prodávat jízdenky, vlak z Prahy přitom na linku vyjede poprvé už v sobotu. Správce dopravní infrastruktury Železnice Slovenské republiky (ŽSR) nabídl společnosti Radima Jančury prostory, k dohodě však zatím nedošlo. Jančura totiž chtěl pokladny, které si pronajímá národní dopravce Železniční společnost (ZSSK) a které si na vlastní náklady zrekonstruoval. Sdělila to mluvčí ŽSR Martina Pavliková.

RegioJet se znovu pokusí připravit dráhy o linky na Slovensko

Praha - Společnost RegioJet Radima Jančury se nevzdala myšlenky vytlačit České dráhy z mezinárodních linek na Slovensko. Ministerstvu dopravy chce poslat nabídky na provoz dvou tras z Prahy přes Ostravsko a přes Zlínsko dále na Slovensko. U příležitosti dnešního představení nových vagonů Astra to uvedl majitel železničního dopravce patřícího do skupiny Student Agency. S podobnou nabídkou na uvedené trasy Jančura už jednou u tuzemského ministerstva dopravy letos na jaře neuspěl.

Vlak RegioJet vyjede z Prahy do Košic už v polovině října

Brno - Majitel žlutých vlaků RegioJet Radim Jančura se rozhodl, že jeden pár vlaků bude jezdit z Prahy až do Košic už od poloviny října. Původně přitom plánoval protáhnout ranní spoj Praha - Žilina až od nového grafikonu v polovině prosince stejně jako konkurenční Leo Express, sdělila mluvčí Petra Nováková v tiskové zprávě. Cena jízdenek má začínat na devíti eurech (248 korun).

Pendolina budou od prosince jezdit mezi Prahou a Košicemi

Praha - Pendolina Českých drah budou od 14. prosince jezdit mezi Prahou a Košicemi. Použití rychlovlaků zkrátí dobu jízdy z Prahy na východ Slovenska proti běžným vlakům o téměř hodinu na 7,5 hodiny. O provozu jednoho páru spojů denně na trase Praha - Ostrava - Žilina - Poprad - Košice se tuzemský dopravce dohodl se slovenskými drahami (ZSSK), uvedl v tiskové zprávě. Prodloužení linky do Ostravy o úsek do Košic už oznámili oba konkurenti ČD, společnosti RegioJet a Leo Express.

AKTUALIZOVÁNO

České dráhy se v pololetí vyhouply do zisku 158 milionů korun

Praha – České dráhy se v pololetí vymanily ze ztráty a vykázaly zisk po zdanění 158 milionů korun. Loni v pololetí skupina Českých drah vykázala ztrátu 510 milionů korun. Vyplývá to z výsledků uveřejněných na internetových stránkách dopravce. Podle předsedy představenstva Daniela Kurucze stojí za zlepšením výsledků mimo jiné zvýšení tržeb u osobní dopravy a provozní úspory.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT