Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Krajská politika

Politika v krajích.

Krajské volby: Boleslavanů je na kandidátkách celá řada

Mladoboleslavsko - Volby do zastupitelstev krajů se uskuteční 7. a 8. října. Strany a politická hnutí tak v těchto dnech usilovně pracují na dokončování kandidátních listin, které je třeba registrovat nejpozději 80 dní před konáním voleb. Deník zjišťoval na Mladoboleslavsku, jaké kandidáty navrhnou strany, které mají aktuálně na kraji své zastoupení.

Středočeský kraj by měl mít v příštím roce rekordně vysoký rozpočet

Střední Čechy - Zástupci Středočeského kraje by měli v příštím roce hospodařit s rekordně vysokým rozpočtem s příjmy a výdaji přes 19 miliard korun. Návrh krajské rady musejí ještě schválit v pondělí 7. prosince zastupitelé. Hejtmanství chce zhruba půl miliardy korun investovat do rozvoje zdravotnických zařízení, další prostředky mají jít například do oprav silnic.

Na Kolínsko šlo z kraje čtvrt miliardy korun plus investice do nemocnice

Kolínsko /ROZHOVOR/ - Konec starého a začátek nového roku bývá časem bilancování, ohlédnutí za úspěchy i neúspěchy a chybět nemohou ani plány na nejbližší i vzdálenější budoucnost. Jaký byl uplynulý rok z pohledu kraje a co se chystá, o tom jsme si povídali s náměstkem hejtmana Markem Semerádem.

Senátorka Třísková se stala krajskou radní pro sociální péči

Poděbrady - Nedávno zvolená senátorka a ředitelka Centra sociálních a zdravotních služeb (CSZS) v Poděbradech na Nymbursku Emilie Třísková se stala krajskou radní pro sociální péči. Středočeští zastupitelé ji zvolili na svém jednání už v pondělí.

Rozpočet kraje bude příští rok vyšší. Pro opozici je nudný

Střední Čechy - Středočeský kraj bude v roce 2015 hospodařit s rozpočtem, jehož příjmová i výdajová část bude po zapojení nedočerpaných účelových prostředků z minulých let činit 17,876 miliardy korun. Očekávané příjmy budou 17,37 miliardy a výdaje 17,64 miliardy korun.

Exhejtman Řihák se stal po odchodu ze Senátu šéfem krajské komise

Praha - Středočeští radní jmenovali bývalého hejtmana Josefa Řiháka (ČSSD) předsedou krajské komise pro majetek. Placenou funkci dříve zastávala někdejší hejtmanka Zuzana Moravčíková (ČSSD), která po odchodu Řiháka z vedení kraje obsadila uvolněné místo v krajské radě a stala se náměstkyní pro investice.

V Litomyšli vzpomínali na setkání prezidentů

Litomyšl /FOTO/ - Dnes je tomu přesně na den dvacet let, kdy do Litomyšle na pozvání tehdejšího prezidenta Václava Havla přijelo dalších šest hlav středoevropských států.

Hejtman Martin Půta zvítězil, stal se předsedou STAN

Praha/Liberec – Hejtman Libereckého kraje Martin Půta se stal podle očekávání předsedou hnutí Starostové a nezávislí (STAN). Svůj hlas mu v pátek na sjezdu v Průhonicích u Prahy dalo v tajné volbě 100% delegátů, tedy 160. Půta vystřídal Petra Gazdíka, který hnutí vedl deset let.

Jan Korytář zůstává lídrem, povede Změnu do dalších voleb

Liberec – Chvíli to vypadalo, že dosavadního lídra a tzv. zimního krále Korytáře (Změna) sesadí z pomyslného trůnu korunní princ Baxa (Změna). Političtí konkurenti v této souvislosti hovořili o bratrovražedném boji a smrti Změny, ale vše nakonec zůstává při starém.

Sehnalová bude na kandidátce ČSSD do Bruselu dvojkou

Kroměříž – Kroměřížská europoslankyně Olga Sehnalová byla o víkendu zvolena na druhé místo kandidátní listiny ČSSD do evropských voleb. V úplném čele kandidátky je profesor Jan Keller.

Nové vedení občanské demokracie má být vzkaz pro veřejnost

Východní Čechy – Východočeští kandidáti na nové místopředsedy ODS, v níž po víkendovém kongresu prakticky nezůstal kámen na kameni, totálně pohořeli. Jak hradecký europoslanec Oldřich Vlasák, tak pardubický podnikatel Jiří Janků i náměstek hradeckého primátora Martin Soukup skončili hluboko v poli poražených.

Předseda ODS v Libereckém kraji Dan Ramzer: Je čas přehrabat hnízdo

Liberecký kraj /ROZHOVOR/ - Dan Ramzer převzal žezlo po dlouholetém předsedovi Přemyslu Sobotkovi. Stal se šéfem ODS v Libereckém kraji.

Hejtman Řihák: Podařilo se nám zastavit zadlužování kraje

Praha /ROZHOVOR/ - Hejtman Středočeského kraje Josef Řihák zhodnotil uplynulý rok 2013 a představil některé priority do roku 2014. V rozhovoru zmiňuje zejména čerpání evropských prostředků na investice nebo vliv změny v placení zdravotnických poplatků na rozpočet kraje.

Novým krajským předsedou ODS v Libereckém kraji je Ramzer

Liberec - Frýdlantský starosta Dan Ramzer se stal novým krajským předsedou ODS v Libereckém kraji. V čele vystřídal dlouholetého krajského šéfa ODS a místopředsedu Senátu Přemysla Sobotku, který se rozhodl nekandidovat.

Středočeský kraj podporuje české řemeslo, učňům proplácí stipendia

Středočeský kraj -  Zaměstnavatelé si stěžují na nedostatek kvalifikovaných pracovních sil, žáci ale o dané obory velký zájem neprojevují. Kraj tuto situaci řeší již několik let, především proplácením stipendia učňům vybraných oborů, a to už od školního roku 2010/2011.

Vztah mezi ČSSD a KSČM je napjatý jak luk

Karlovarský kraj - Má krajská koaliční smlouva mezi ČSSD a KSČM na kahánku? To zatím nikdo neví, ale vztahy mezi oběma stranami jsou den ode dne napjatější.

Pokus o odvolání hejtmana Novotného a náměstka Sloupa nevyšel

Karlovarský kraj - Pokusem o odvolání hejtmana Josefa Novotného (ČSSD) a náměstka pro školství Václava Sloupa (KSČM) vyvrcholily na čtvrtečním jednání krajských zastupitelů neshody mezi opozicí a koalicí. Důvodem byla situace nejen v krajském školství, ale i zdravotnictví.

Krajský rozpočet umožní obcím dosáhnout na více peněz

Středočeský kraj - Ostré narážky, kritika i vysvětlování. To vše předcházelo schvalování rozpočtu Středočeského kraje. Zastupitelé rozhodovali o 16 miliardách korun. Kraj nebude pokračovat v dalším zadlužování, omezí ale investice.

Do dopravy půjde
 z rozpočtu kraje na příští rok miliarda korun

Jižní Čechy - Opraví silnice, postaví heliport pro leteckou záchrannou službu na Jihočeském letišti, zmodernizují domovy pro seniory Dačicích, Kaplici, Jindřichově Hradci a na Dobré Vodě. Seznam investičních akcí, 
s nimiž počítá rozpočet Jihočeského kraje na příští rok, je hodně dlouhý.

Neberte nám slovo, hřímá opozice

Plzeň - „Je to snaha omezit právo opozice se vyjadřovat," tvrdí poslanec a krajský zastupitel za ODS Jiří Pospíšil o novém jednacím řádu, který schválili krajští zastupitelé. Mimo jiné se v něm zkracuje doba příspěvků ze současných deseti minut na sedm.

Porušení veřejného slibu? Chovanec zůstane hejtmanem do ledna

Plzeň - Hejtman Milan Chovanec definitivně zůstane v čele kraje až do ledna, do té doby zůstane zároveň poslancem.

Kraj je bez dluhů, ale počítá s miliardovým úvěrem

Plzeň - Krajští zastupitelé schválili rozpočet, který nepočítá s žádným schodkem ani s úvěrem - příjmy i výdaje jsou shodně 4,3 miliardy korun. O půl hodiny později ale titíž krajští zástupci posvětili záměr na investiční úvěr do výše téměř jedné miliardy korun.

Hejtman: Velké projekty není problém vybudovat, ale provozovat

Středočeský kraj /ROZHOVOR/ - Hned první rok ve funkci hejtmana měl Josef Řihák skutečně náročný. Jedním z jeho úkolů bylo směrovat hospodaření Středočeského kraje k vyrovnanému rozpočtu a zabránit dalšímu zadlužování.

Jihočeši žádali hlavu hejtmana. Většina zastupitelů byla proti

České Budějovice - Odvolání hejtmana Jiřího Zimoly navrhli ve čtvrtek na jednání krajského zastupitelstva Jihočeši 2012. „Vadí nám souběh funkcí poslance a hejtmana, obě najednou se nedají vykonávat plnohodnotně," argumentoval Pavel Vondrys.

Krajská ČSSD vyzvala hejtmana Chovance, aby zatím nerezignoval

Plzeň - Krajský výkonný výbor (KVV) ČSSD v Plzeňském kraji vyzval hejtmana a nově zvoleného poslance Milana Chovance, aby na zastupitelstvu kraje v pondělí 9. prosince zatím nerezignoval a vydržel ve funkci hejtmana, dokud se sociální demokraté nedohodnou se svým koaličním partnerem KSČM na dodatku koaliční smlouvy.

Šlajs hejtmanem? Nejspíš ano

Plzeň - „Je to nepříjemné, ale už s tím bojovat nebudu," říká náměstek hejtmana Václav Šlajs (ČSSD) o petici, pod níž na internetu stále přibývají podpisy. Tvůrci otevřeného dopisu nechtějí, aby byl zvolen hejtmanem kraje poté, co se Milan Chovanec stal poslancem.

Podraz! KSČM napadá ČSSD za údajné vynášení citlivých údajů

Karlovarský kraj - Už tak explozivní materiál, kterým jsou dlouho chystané změny ve středním školství v kraji, dostal ještě mnohem výbušnější podobu. Už podruhé byly důvěrné podklady připravované náměstkem hejtmana Václavem Sloupem (KSČM) takříkajíc vyneseny z kraje před projednáním v radě.

Primátorka Liberce: Referendum byl podvod iniciovaný hnutím Změna

Liberec - „Referendum by se nemělo zneužívat ku prospěchu jedné politické strany, ale mělo by být ku prospěchu všem. Bohužel kvůli jedinému politickému hnutí došlo právě v našem městě k naprosté devalvaci smyslu referenda. Asi tu již nikdy nebude mít tento nástroj tu správnou hodnotu. Na druhou stranu jsem ráda, že lidé mají vlastní rozum a nepodlehli tak silné manipulaci, nátlaku a lžím," komentovala výsledek pátečního referenda primátorka Liberce Martina Rosenbergová (ČSSD).

V koalici Libereckého kraje to vře. Hádají se kvůli odměnám

Liberec - V krajské koalici to opět pořádně zaskřípalo. Vládnoucí Starostové pro Liberecký kraj (SLK) si vjeli do vlasů se svým koaličním partnerem Změnou.

Převod opočenské nemocnice pod město blokují neshody krajských zastupitelů

Opočno – Politická třenice mezi koalicí a opozicí v královéhradeckém krajském zastupitelstvu se podepsala i na dalším osudu areálu opočenské nemocnice.Město se snažilo získat areál do svého majetku, aby mohlo samo rozhodnout, co se s ním případně stane. Avšak na posledním zasedání dostal návrh na převod objektů od zastupitelů červenou.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT