Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Britská královská rodina

Windsorská dynastie je současný vládnoucí panovnický rod ve Velké Británii, Severním Irsku a v některých zemích Commonwealthu.

Chystá se další královská svatba. Princezna Eugenie se bude vdávat

Britská královská rodina oznámila další zásnuby. Kromě prince Harryho, který si letos na jaře bude brát herečku Meghan Markleovou, se na podzim nechají oddat i Harryho sestřenice – princezna Eugenie – a její přítel, Jack Brooksbank.

Další přírůstek do královské rodiny: vnučka Alžběty II. je těhotná

Nejen vévodkyně Kate, ale také nejstarší vnučka královny Alžběty II. Zara Phillipsová čeká další dítě. Šestatřicetiletá sestřenice prince Williama je vdaná za bývalého hráče ragby Mikea Tindalla, s nímž má tříletou dceru Miu.

Princ Harry a Meghan poprvé spolu. Palác zveřejnil první oficiální snímky

/VIDEO/ Britský princ Harry a americká herečka Meghan Markleová, kteří nedávno oznámili své zasnoubení, učinili další krok. V rámci tradic britské královské rodiny zveřejnili tři nové fotografie, kterými svůj sňatek potvrdili. Stejné společné snímky totiž již dříve nafotil princ William a Kate nebo princezna Diana a princ Charles.

Princ Harry už zná datum své svatby s Meghan Markle

Princ Harry se ožení se svou snoubenkou Meghan Markle 19. května 2018, oznámil dnes Kensingtonský palác. Obřad by se měl uskutečnit v kapli svatého Jiří na zámku Windson. Svatbu zaplatí královská rodina, včetně hudby, květin a slavnostní recepce.

Britská královna Alžběta II. a princ Philip oslaví zítra platinovou svatbu

Britský královský pár oslaví v pondělí 70. výročí své svatby. Buckinghamský palác vydal při té příležitosti nový fotografický portrét obou manželů, tedy královny Alžběty II. a prince Philipa. Jde o první platinovou svatbu v královské rodině v britských dějinách.

Princ Edward přijede do Česka. Podpoří rozvoj mladých lidí

Princ Edward, hrabě z Wessexu, nejmladší syn královny Alžběty II. a prince Filipa, vévody z Edinburghu, navštíví na konci října Česko. Cílem jeho návštěvy je účast na akci International Gold Event (IGE), která je součástí vzdělávacího programu Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu.

Britský princ George šel poprvé do školy. Doprovodil ho William

Čtyřletý britský princ George šel dnes poprvé do přípravné školy. Na cestě jej však doprovodil pouze otec, princ William, jelikož vévodkyně z Cambridge stále trpí těhotenskými nevolnostmi. Oznámil to Kensingtonský palác, který v pondělí prozradil, že královský pár čeká dalšího potomka.

Ukázali prsa vévodkyně Kate, tvrdě za to zaplatí

Je to už pět let, co francouzský magazín Closer uveřejnil na obálce paparazzi fotky Kate, vévodkyně z Cambridge. Na čtenáře tehdy čekala odhalená hruď, vydavatele magazínu a další viníky nyní potká úhrada ve výši pět milionů korun.

Filip, vévoda z Edinburghu a manžel Alžběty II., odstupuje s poctami

Princ Filip, vévoda z Edinburghu dnes odstupuje ze svých královských povinností. Na odchodu do důchodu 96letého generálního kapitána britského námořnictva doprovodí královská garda. Nejdéle sloužící vojenský kadet bude zahrnut námořnickými poctami. 

Synové princezny Diany vzpomínají v novém televizním dokumentu na svou matku

/FOTOGALERIE/ Britský princ William a jeho bratr Harry zavzpomínají v novém anglickém televizním dokumentu na svou matku, princeznu Dianu. Od její tragické smrti v pařížském tunelu uplynulo dvacet let.  

Princ William a Kate se setkali s pamětníky, co přežili koncentrační tábor

Pětidenní turné královského páru po Polsku a Německu pokračuje. Princ William a vévodkyně Kate dnes navštívili bývalý koncentrační tábor ve Stutthofu nedaleko Gdaňsku, kde během druhé světové války zemřelo 60 tisíc lidí.

Princ Charles mašinfírou. Řídil vlak, ve kterém jezdil jako dítě

Následník britského trůnu, známý i jako vévoda z Rothesay ve Skotsku, si oblékl skotský kilt a usedl v aberdeenském hrabství ve Skotsku do vláčku, kterým jezdíval ještě jako malý chlapec. Měl k tomu pádný důvod. Jeho osobní dar 15 tisíc anglických liber přispěl k opravě této technické památky, kterou poškodili vandalové. Ti předloni vymlátili okna u jednoho z vagónu (byl postaven v roce 1965) a také poškodili parní stroj pohánějící lokomotivu.

Jak přežít 20 let po smrti matky princezny Diany? Princ Harry začal boxovat

Bylo mu dvanáct let, když „královna srdcí", britská princezna Diana, zahynula v Paříži v autě při honičce s paparazzi. Až po dvou desetiletích mlčení se svěřil britskému deníku The Telegraph, jak se snažil vyrovnat se smrtí své matky, která byla v době smrti již rozvedená s jeho otcem princem Charlesem.

Britská královna podepsala zákon o zahájení odchodu z Unie

Britská královna Alžběta II. dnes podepsala zákon umožňující aktivaci článku 50 lisabonské smlouvy, na jehož základě bude zahájen proces odchodu Británie z Evropské unie. Oznámil to dnes předseda Dolní sněmovny John Bercow. Parlament schválil zákon v pondělí.

Alžběta II. je z britských monarchů nejdéle u moci, vládne 65 let

Británie si dnes připomíná 65 let vlády královny Alžběty II. Devadesátiletá panovnice je vůbec prvním britským monarchou, který takzvaného safírového jubilea dosáhl. Alžběta II. žádné oslavy nechystá, den chce podle britských médií strávit prací a vzpomínkami na zesnulého otce Jiřího VI., po jehož smrti 6. února 1952 trůn převzala.

William a Harry chystají sochu své matky k výročí její smrti

Britští princové William a Harry zadali výrobu sochy zobrazující jejich matku princeznu Dianu. Rozhodli se tak u příležitosti 20. výročí její tragické smrti při autonehodě v Paříži. Socha bude umístěna na veřejně přístupném místě u Kensingtonského paláce, kde oblíbená princezna bydlela, uvedla stanice BBC.

Británie si oddechla, královna po nemoci přišla na nedělní mši

Londýn - Británie si oddechla, neboť královna Alžběta II. se dnes po nemoci objevila na veřejnosti. Společně se svým chotěm princem Philipem a dalšími členy královské rodiny se devadesátiletá panovnice zúčastnila nedělní mše v místním kostele v Sandringhamu, kde má jedno ze svých venkovských sídel.

AKTUALIZOVÁNO

Britská královna ocenila drobné činy, které pomáhají světu

Londýn - Britská královna Alžběta II. v dnešním tradičním vánočním poselství vyzdvihla "obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci". Právě tito lidé jsou pro ni prý velkou inspirací a dodávají jí sílu. Projev byl nahraný předem. Královna se dnes nezúčastnila vánoční mše kvůli silnému nachlazení. Je to poprvé po téměř 30 letech, co královna na mši chyběla, napsala agentura Reuters.

Princ William hledá ve Vietnamu spojence pro ochranu divoké zvěře

Hanoj - Britský princ William dnes zahájil svou první návštěvu Vietnamu, kde se od čtvrtka zúčastní mezinárodní konference k nelegálnímu obchodu s divokými zvířaty. Předtím se dnes setká s politickými představiteli této socialistické republiky v jihovýchodní Asii.

Britský princ Harry viní média, že pronásledují jeho novou lásku

Londýn - Britský princ Harry dnes obvinil média z pronásledování a rasově motivovaných urážek na adresu jeho nové přítelkyně Meghan Markleové. Zároveň poprvé oficiálně potvrdil svůj vztah s touto pětatřicetiletou americkou herečkou, o kterém média dlouho spekulovala.

Proč princ George pořád nosí kraťasy?

Londýn - Malý britský princ George je zřejmě odsouzen k věčnému nošení krátkých kalhot, ať je léto nebo zima. Existuje nějaké vysvětlení pro tento módní výstřelek?

Malý britský princ George dal Trudeauovi košem, nepodal mu ruku

Victoria (Kanada) - Britský princ William s manželkou Kate jsou od soboty na týdenní návštěvě Kanady. Přijeli spolu poprvé po pěti letech a vzali s sebou také obě své děti. Po přistání ve Victorii na západě Kanady je přivítal mimo jiné kanadský premiér Justin Trudeau. Tomu na letištní ploše dal košem tříletý princ George, když v rozpacích, ale s rozhodností si s ním odmítl podat ruku.

Britský princ Harry si nechal udělat test na HIV

Londýn - Britský princ Harry si nechal udělat test na HIV, aby zvýšil povědomí o této nákaze a povzbudil další lidi, aby se nechali zkontrolovat. Informoval o tom server BBC, podle něhož byl výsledek testu negativní.

Princ William se nechal vyfotit do časopisu pro homosexuály

Londýn - Princ William se stal prvním členem britské královské rodiny, který se nechal vyfotografovat na první stranu časopisu pro homosexuály. Při této příležitosti přijal nedávno v Kensingtonském paláci členy homosexuální obce v Londýně, uvedl zpravodajský server BBC. William se objevil na titulní straně časopisu Attitude.

AKTUALIZOVÁNO

Hosty královnina pikniku neodradil ani silný déšť

Londýn - Tisíce pozvaných hostů dnes dorazily na slavnostní oběd pod širým nebem, který pořádá britský královský palác na konec oslav 90. narozenin královny Alžběty II. Atmosféru před Buckinghamským palácem nezkazil podle BBC ani silný déšť, který se po poledni spustil z šedé londýnské oblohy. Za královskou rodinu přivítali hosty princ William s manželkou Kate, stejně jako královniny děti, princ Andrew a princezna Anne.

AKTUALIZOVÁNO

Oslavy 90. narozenin Alžběty II. pokračovaly vojenskou přehlídkou

Londýn - Tradiční vojenská přehlídka v centru Londýna byla dnes ústředním bodem druhého dne oficiálních oslav 90. narozenin britské královny Alžběty II. Královna se objevila na balkóně Buckinghamského paláce v doprovodu celé královské rodiny včetně pravnučky Charlotte, která se této slavnostní události účastnila vůbec poprvé.

Začaly oficiální oslavy 90. narozenin královny Alžběty II.

Londýn - Bohoslužbou díkůvzdání v londýnské katedrále svatého Pavla dnes začaly oficiální oslavy 90. narozenin britské královny Alžběty II., které se protáhnou na celý víkend. Panovnice oslavila své narozeniny už jednou, a to v rodinném kruhu 21. dubna. Nynějších tradičních veřejných oslav se účastní i královnin manžel princ Philip, který se dnes dožívá 95 let.

Odsouzený vrah vlezl do zahrad paláce Alžběty II., když byla doma

Londýn - Muž odsouzený za vraždu bezdomovce se procházel v zahradách Buckinghamského paláce, kam se nerušeně dostal přes zeď. Královna Alžběta II. byla v té době v paláci, sdělila podle agentury AP britská prokuratura.

Devadesátiny Alžběty II. zakončila velkolepá koňská přehlídka

Windsor (Británie) - Královna Alžběta II. zahájila dnes večer ve Windsoru závěrečné představení na počest svých 90. narozenin. Nejdéle vládnoucí britské panovnici přijeli oslavu zpestřit například zpěváci James Blunt, Andrea Bocelli či Kylie Minogueová. Hlavními hvězdami ale byli koně, informovala agentura DPA.

Královna se při oslavách baví, vyhrála 50librový poukaz do Teska

Windsor (Británie) - Britská královna Alžběta II. se oslavami svých 90. narozenin spolu s poddanými opravdu baví. Prozrazuje to radostný úsměv, který vykouzlila, když jeden její kůň při soutěži na královské koňské show ve Windsoru vyhrál dárkový poukaz maloobchodního řetězce Tesco v hodnotě 50 liber (1716 Kč).

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT