Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

krev

krev

Krev z Jihlavy putuje přes D1 do Prahy, potom zase zpátky

Jihlava - Do jihlavské nemocnice v současné době chodí pravidelně asi tři a půl tisíce dárců krve. Problémem s nedostatkem dárců tedy nemocnice netrpí. Co se ale děje s darovanou krví dál? V Jihlavě nezůstává. „Odebranou krev transportujeme k dalšímu zpracování do Fakultního transfuzního oddělení Všeobecné fakultní nemocnice Praha Zbraslav," přiblížila Irena Francálková, vrchní laborantka hematologického oddělení jihlavské nemocnice.

Počet dárců krve letos vzrostl o deset procent

Přerov -Kolik má přerovská nemocnice dárců krve, jaký je jejich věkový průměr?

Lidí darující krev je na Kroměřížsku dost

Kroměříž - Zhruba tři tisíce dárců vede nyní ve svém registru Transfuzní a hematologická stanice, která sídlí v areálu kroměřížské nemocnice. Podle přednostky oddělení Zdeny Hřebačkové je prozatím netrápí nedostatek krve. Ročně sice nějaké dárce vyřadí z evidence kvůli nejrůznějším důvodům, ztráty se ale vyrovnají tím, že chodí noví a noví lidé.

Dárce: Krev jsem začal dávat na vysoké

Zlín - Jedním z dobrovolných dárců krve, kteří navštěvují transfuzní oddělení Baťovy nemocnice, je i dvaatřicetiletý Petr Dubovský z Halenkovic na Otrokovicku.

Nemocnice na Zlínsku si s krví pomáhají

Zlínsko - Jediná transfůzní stanice v celém kraji funguje ve zlínské Baťově nemocnici. Ostatní zdravotnická zařízení získávají krev právě od ní. Zatím je této tekutiny dost.

Zlatý kříž letos obdrží další dva lidé

Pelhřimov - Darujte krev, zachráníte život. Na Pelhřimovsku se tím mnoho lidí řídí. Možná i proto nemá transfuzní stanice v pelhřimovské nemocnici o krev nouzi.

Darovaná krev motorkáři zachránila život

Rychnov nad Kněžnou/Hradec Králové - Dárci krve z rychnovského regionu už desítky let dojíždějí do transfuzních stanic vzdálenějších nemocnic. Rychnovská Oblastní nemocnice vlastní transfuzní stanici stejně jako většina bývalých okresních nemocnic nemá.

Také pardubičtí policisté darovali krev!

Pardubice - I zdejší policisté se zapojili do akce „Jdeme dát krev: policisté – hasiči“.

Dárcovství krve jako obchod? Velké riziko

Hradec Králové - Žalostný stav zažívají lékaři na transfuzní stanici v krajské metropoli. Akutní nedostatek bezpříspěvkových dárců krve je čím dál tím častěji nutí sahat do svých registrů. Ty však nejsou bezedné a možnost darovat krev je omezená.

VIDEO: Hasiči a policisté darovali v nemocnici krev

Náchod - Většina policistů a hasičů z Náchoda pravidelně daruje krev, stejně tomu tak bylo i včera. Jak nám ale někteří z nich řekli, transfúzní stanici v Náchodě navštívili vůbec poprvé. Dříve jezdili do Hradce Králové.

OBRAZEM: Pomáhají, chrání a pro lidi cedí krev

Hradec Králové - Hasiči a policisté z Královéhradeckého kraje darovali v úterý 20. května 2008 krev. Více než stovka příslušníků obou složek se rozhodla zařadit se mezi bezpříspěvkové dárce krve a dokázat, že jsou připraveni pomáhat i mimo své zaměstnání.

Počet dárců krve letos vzrostl o deset procent

Přerov -Kolik má přerovská nemocnice dárců krve, jaký je jejich věkový průměr?

ANKETA: Dárce krve odrazují dlouhé fronty

Chrudimsko - Chcete darovat krev a užít si tak den volna, na který pak máte v práci nárok? Riskujete, že na transfúzní stanice strávíte téměř polovinu celého dne.

V Lounech chodí pravidelně dvě až tři desítky dárců

Okres Louny - Krev nelze ničím nahradit, dárců ale není dost.

Transfúzní oddělení v Trutnově nedostatkem krve netrpí

Trutnov - Ze všech 144 nemocnic v České republice pociťuje nedostatek krve jenom šestnáct. Z toho je devět pražských.

Krve prý je v nemocnicích v okrese dostatek

Novojičínsko - Žádný akutní nedostatek krve ve zdravotnických zařízeních na Novojičínsku v současné době nehrozí. Tvrdí to alespoň zástupci nemocnic.

Bohumil Zacpálek za dárcovství krve získal nejvyšší ocenění: zlatý kříž

Bohumil Zacpálek z Komořan chodí na hematologii už dvaačtyřicet let. Kdoví, kolik pacientů dostalo při transfuzi ve vyškovské nemocnici jeho krev.

Dárci motivovaní penězi nemusí být bezpeční

Uherské Hradiště - Uherskohradišťská nemocnice a. s. je v okrese jedinou společností, která provozuje transfuzní stanici. O tom, jaký je zájem o darování této tekutiny, ale i dalších zajímavostech, jsme hovořili s mluvčím tohoto zdravotnického ústavu Janem Hrdým (na snímku dole).

TÉMA DNE: V Liberci přibývá dobrovolných dárců krve

Liberec - Nedostatek krve od dobrovolných dárců není v Liberci problém, krve je dostatek. Alespoň podle informací tiskové mluvčí Krajské nemocnice v Liberci Alexandry Bednárkové.

Transfúzními stanicemi projdou denně desítky bezpříspěvkových dárců krve

Jižní Čechy - Na jihu Čech jsou celkem čtyři transfúzní stanice, a to v Českých Budějovicích, která je největší a zajišťuje odběry také od dárců z Českokrumlovska, Prachaticka a Strakonicka, dále v Táboře, Písku a Jindřichově Hradci.

Mezi dárci krve pardubické nemocnice figuruje i Jiří Halíř s rekordními 145 odběry

Pardubice - Pohnutky jsou různé, říká šedesátiletý muž, který poprvé daroval životodárnou tekutinu v roce 1975. Ale vždy je za tím humanita

Na Valašsku je dárců i krve dostatek

Vsetín, Valašsko - Valašsko se v současné době s akutním nedostatkem krve od dárců nepotýká. Vyplývá to ze stanovisek nemocnic ve Vsetíně i Valašském Meziříčí. „Vlastní transfuzní stanici sice nemáme, ale problém s nedostatkem krve také ne,“ konstatoval například mluvčí valašskomeziříč­ského zdravotnického zařízení Tomáš Želazko.

Na Náchodsku je krve prozatím dostatek, dárci jsou vítáni

Náchod - Dárcovství krve není jistě povinnost, ale ti, kteří svoji krev neváhají darovat, významným způsobem pomáhají svým bližním, jež se dostanou do situace, kdy nejcennější tekutinu potřebují k záchraně svého života.

Nemocnice potřebují především mladé dárce krve

Praha - Ze všech 144 nemocnic v České republice pociťuje nedostatek krve jenom šestnáct. Z toho je devět pražských. Obecně tedy nelze říci, že by byl krve akutní nedostatek. Problémem je ale nedostatek dárců, především nových a mladých.

Primářka hematologie: Věkový průměr dárců krve v kladenském regionu se snižuje

Kladno - Zhruba sedmdesátka lidí včera ráno navštívila hematologicko–transfuzní oddělení Oblastní nemocnice v Kladně, aby darovali krev. Možná to bude právě ta jejich, která někomu zachrání život.

Nedávejte krev, vyzývá sdružení dárců

Hlavice - Přestaňte chodit na transfuzní stanice a nedávejte krev. Právě takové doporučení vyslalo ke svým členům Sdružení dárců krve České republiky. Důvodem protestu, který by se měl konat od 9. do 30. června, je nespokojenost s vládní reformou zdravotnictví.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT