Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Letiště v Praze

Letiště Václava Havla v Ruzyni

Úprava letištní přistávací dráhy zatíží hlukem část Kladenska

Kladensko - Pražské letiště Václava Havla odstraňuje od pondělí z hlavní přistávací dráhy nános gumy z pneumatik přistávajících letadel. Až do středy 23. listopadu tak bude ranvej od 8 do 17 hodin mimo provoz a letadla budou využívat takzvanou vedlejší dráhu.

AKTUALIZOVÁNO

Sobotka: Trať na pražské letiště bude dokončena do roku 2024

Praha - Trať na pražské letiště má být hotová mezi roky 2023 a 2024. Vyjít by měla zhruba na 20 miliard korun. Na dnešním setkání s novináři to řekl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Podle ministra dopravy Dana Ťoka (za ANO) se nyní počítá s variantou vedoucí trať tunelem přes Střešovice. Tuto dražší variantu prosazuje radnice Prahy 6. Není ale jisté, že na tuto variantu přispěje Evropská unie.

Na pražském letišti pomáhají s kontrolou detektory výbušnin

Praha - Od začátku září pomáhají s kontrolou cestujících na pražském Letišti Václava Havla detektory výbušnin, které jsou schopné během několikavteřinové procedury odhalit z oblečení nebo z těla pasažérů stopy po výbušninách. Třicet nových detektorů, se kterými se cestující mohou setkat u odletové kontroly, umí kromě zkrácení času do značné míry nahradit i nepříjemné osobní prohlídky. Na úterním setkání s novináři to řekl ředitel letištní bezpečnostní kontroly Zdeněk Truhlář.

Muž třikrát hrozil bombou na letišti v Praze, chtěl hodinky

Praha - „Na letišti Václava Havla je bomba." Tak zněl vzkaz neznámého muže, který v neděli ve čtvrt na tři ráno zavolal na linku 158. Policisté ve spolupráci s ostrahou zahájili rozsáhlou prohlídku letiště. Čtyři desítky policistů a tři desítky pracovníků letiště hledaly bombu, ale nic nenašly.

Na pražském letišti si mohou lidé při čekání zahrát na klavír

Praha /VIDEO/ - Na pražském Letišti Václava Havla si od čtvrtka mohou lidé zahrát v odletové hale na klavír, iniciativa Piána na ulici jej tam umístila pro zútulnění veřejného prostoru.

Letišti Praha v roce 2012 klesl zisk o 216 milionů

Praha - Letiště Václava Havla Praha v roce 2012 hospodařilo s hrubým ziskem 774 milionů korun při tržbách převyšujících pět miliard korun. Proti předchozímu období jde o meziroční pokles zisku o 216 milionů korun před zdaněním, vyplývá z výroční zprávy, kterou letiště zveřejnilo. Meziroční srovnání výkonnosti letiště ale komplikuje skutečnost, že v průběhu roku 2011 se kompletní infrastruktura letiště přesunula do mateřského Českého Aeroholdingu (ČAH), sdělila dnes mluvčí ČAH Michaela Lagronová.

Hlavní ranvej je opět otevřená. Uleví se Pražákům i Kladeňákům

Praha - Obyvatelům Prahy 6, Kladeňákům i některým lidem z obcí ležících poblíž pražského Letiště Václava Havla včerejším otevřením hlavní letištní dráhy nastaly klidnější doby. Letadla opět po opravě hlavní ranveje začala nejčastěji přistávat směrem na Přední Kopaninu a Horoměřice a vzlétat směrem na Jeneč.

Pražské letiště v létě odbavilo nejvíc letadel od roku 2008

Praha - Pražské letiště Václava Havla během letošního léta odbavilo nejvíc letadel od roku 2008, kdy poptávka po letových službách začala klesat. Celkem od začátku června do konce srpna 2013 šlo celkem o bezmála 38 tisíc startů a přistání, což proti stejnému období loňska představuje nárůst o 3,5 procenta.

Rozsudek zkomplikoval přípravu stavby nové letištní ranveje

Střední Čechy - Již druhou kasační stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu do Brna podá se souhlasem svých radních Středočeský kraj. Bude se týkat koridoru pro chystanou třetí přistávací dráhu na Letišti Václava Havla v Praze - Ruzyni.

AKTUALIZOVÁNO

Vlaky z letiště chce ministerstvo vést na hlavní nádraží

Praha – Vlaky z budoucí železnice na pražské letiště by mohly zajíždět na hlavní nádraží, zatímco provoz z Kladna bude dál končit na Masarykově nádraží. Řekl to ministr dopravy Zbyněk Stanjura s tím, že tuto novou variantu je třeba ještě projednat s představiteli hlavního města. Definitivní rozhodnutí, kudy má nové příměstské spojení vést, by podle ministra mělo padnout v řádu měsíců. Ještě do konce roku by měl rovněž existovat harmonogram určující, které úseky se budou stavět přednostně a které později.

Letadla z Prahy začnou kvůli opravám ranveje startovat na Kladno

Praha – Kvůli opravám hlavní vzletové dráhy budou letadla na Letišti Václava Havla Praha ode dneška do konce září přistávat na vedlejší ranveji od Prahy a vzlétat směrem na Kladno. Kvůli předpokládanému hluku dostanou postižené obce od letiště statisícové kompenzace. Pokud je hlavní přistávací dráha v provozu, přistávají letadla směrem od Suchdola a startují obvykle ve směru na Jeneč.

Na pražském letišti byly kvůli sněžení zrušeny tři lety

Praha – Na pražském Letišti Václava Havla byly dnes kvůli sněžení zrušeny tři lety, z Basileje, do Ženevy a Curychu. Důvodem jsou problémy na tamních letištích, ruzyňské letiště nadále funguje bez problémů, v provozu je kvůli počasí veškerá úklidová technika. ČTK to řekla mluvčí letiště Eva Krejčí.

Oprava ranveje nasměruje všechna letadla nad Kladno

Kladno - Tři a půl měsíce budou všechna letadla přistávající nebo startující na pražském Letišti Václava Havla přelétat nad Kladnem. Důvodem je chystaná druhá etapa modernizace hlavní dráhy. Pro obyvatele to bude znamenat zvýšenou hlukovou zátěž. Město jedná s letištěm o případných finančních kompenzacích.

Tendr na opravu ranveje pražského Letiště Václava Havla vyhrál Strabag

Praha - Soutěž na generální opravu hlavní vzletové a přistávací dráhy pražského Letiště Václava Havla vyhrála stavební společnost Strabag.

Ruzyni loni klesl počet cestujících o osm procent na 10,8 milionu lidí

Praha - Pražské Letiště Václava Havla loni odbavilo 10,8 milionu cestujících, což byl meziročně pokles o osm procent. Počet vzletů a přistání klesl o téměř 13 procent, oznámilo ve středu letiště v tiskové zprávě. Letos letiště očekává mírný růst.

Na pražském letišti byla odhalena tapiserie k poctě Václava Havla

Praha - Na Letišti Václava Havla byla v neděli odhalena tapiserie k poctě prvního českého prezidenta. Ceremoniálu se vedle někdejší první dámy Dagmar Havlové a ministra zahraničí Karla Schwarzenberga zúčastnil také výtvarník Petr Sís, podle jehož grafiky francouzští mistři tapiserii utkali.

Ministerstvo chce zmírnit podmínky pro poskytování letištních služeb

Praha – Ministerstvo dopravy se chystá ulevit malým letištím při poskytování letištní informační služby (AFIS), která pilotům radí v případě mimořádných událostí při přibližování a přistání na letišti. Podle nových podmínek EU by letiště například musela dokupovat novou techniku, uzavírat pojištění či zajistit bezpečnost provozu před případným teroristickým útokem. Pro řadu zejména malých letišť by to ale znamenalo neúnosné náklady, uvedlo ministerstvo v materiálu vyhlášky, kterou chce zavést novou kategorii podobnou AFIS, ale bez povinnosti splnit nové podmínky EU.

AKTUALIZOVÁNO

Jméno Václava Havla se jako první objeví na 3. terminálu letiště

Praha – Letiště Václava Havla Praha – se jako první objevil na třetím terminálu, který je určený pro odbavování soukromých letů. Celkem letiště nechalo vyrobit pět nápisů Václav Havel Airport Prague. Nápisy, které budou nad letištními terminály, ponesou rovněž označení příslušného terminálu, řekl Jiří Kraus, výkonný ředitel pro rozvoj a správu majetku pražského letiště.

Letiště Ruzyně se nebude privatizovat

Praha - Poslanci ve středu schválili zákon, jímž se zakazuje privatizace Letiště Praha v Ruzyni.

Letiště Praha chce zlepšit nabídku taxislužby

Praha 6 - V příštím roce vyprší stávající smlouva s provozovateli taxislužby na ruzyňském letišti. Je velice pravděpodobné, že o tento lukrativní štafl bude mít zájem většina provozovatelů taxislužby v metropoli.

Na letišti vznikne instalace s Havlovými citáty, tvoří ji Šípek

Praha – Pražské letiště se v říjnu spolu s novým pojmenováním po prezidentovi Václavu Havlovi dočká rovněž nového uměleckého díla.

AKTUALIZOVÁNO

Letiště v Ruzyni se bude jmenovat po Havlovi, souhlasila vláda

Praha - Vláda dnes souhlasila s návrhem, aby bylo letiště v Praze Ruzyni pojmenováno po bývalém českém prezidentovi Letiště Václava Havla – Praha. Ministr dopravy Pavel Dobeš (VV) v prohlášení uvedl, že změna jména by měla nastat k 76. výročí narození prezidenta, tedy k letošnímu 5. říjnu. Podle Dobeše jde o výraz uznání významu osobnosti Václava Havla pro ČR a jeho odkazu.

Armáda prodá ruzyňské letiště, chce jen kbelské

Praha - Kvůli úsporám zamýšlí ministerstvo obrany prodat terminál 3 ruzyňského letiště, takzvané staré letiště Ruzyně.

Pražské letiště bude zlevňovat parkování

Praha - Stovky aut parkujících na zahradách by měly být minulostí.

Letiště nabídne 17 tisíc nových pracovních míst

Praha - Tisíce pracovních míst a miliardy korun pro státní kasu. To má v následujících letech nabídnout letiště Praha.

Pražské letiště už také odbaví pomocí mobilu

Praha - Na ruzyňské letiště dorazila průlomová novinka.

Pražské letiště je nejlepší ve východní Evropě

Praha - Letiště v Praze-Ruzyni je nejlepším ve východní Evropě. Vyplývá to z výsledků celosvětové soutěže World Airport Awards.

Letiště Praha hledá nejtiššího dopravce

Praha - Deset leteckých společností bude až do října soutěžit o Nejtiššího dopravce pro rok 2009.

Ruzyňské letiště bylo dopoledne bez proudu

Praha - Nejdůležitější české letiště bylo dnes dopoledne asi třičtvrtě hodiny bez elektřiny.

Letiště Praha zřejmě zůstane státu

Praha - Opozice uspěla se svým návrhem na zastavení privatizace Letiště Praha.

  • 1
  • 2

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT