Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Mapa úspěchu

Podnikatel Jiří Jeníček: Nejnáročnější je úklid nemocnic

Vláda se snaží o co největší kontrolu. Omezuje 
a reguluje cokoli, říká podnikatel Jiří Jeníček.

Chceme být atraktivním zaměstnavatelem

Firma KNAUF Praha působí na českém trhu od roku 1992. Dnes je jedním 
z nejvýznamnějších výrobců stavebních materiálů v oblasti výroby 
a prodeje sádrokartonových produktů a systémů u nás. O tom, jak k tomu došlo, jsme hovořili s Radkem Bedrnou, jednatelem společnosti KNAUF Praha, spol. s r. o.

Petr Budiš: Počítačová bezpečnost nemá konec. Je to totiž proces, nikoli stav

Časová elektronická razítka, čipové karty, elektronické ověřování podpisu, certifikace. Slova, která si člověk spíše spojuje se sci-fi filmy, jako je například Minority Report. S takovými pojmy už dnes denně pracuje Petr Budiš, šéf záhadně znějící společnosti První certifikační autorita (I.CA).

Zakladatel firmy Unicorn: Jsme společnost docela šikovných a pracovitých lidí

Když Vladimír Kovář v roce 1990 založil Unicorn, samozřejmě nemohl tušit, že se z této společnosti stane jedna z nejznámějších a nejúspěšnějších českých firem.

Šéf Fenix Group: Dotační šílenství jen pokřivuje trh

Praha - Rozhovor s Cyrilem Svozilem, šéfem Fenix Group - jedním z největších výrobců elektrického vytápění v EU.

Zakladatel firmy ELKO EP: Přes mobil si uvaříte kávu či vyperete

Holešov /ROZHOVOR/ – Jeho firma vyrábí zařízení, díky kterým mohou lidé na dálku ovládat přístroje u sebe v domácnosti, ba dokonce i celé domy. Pomocí mobilu si na dálku můžete zapnout pračku, nebo třeba ztlumit světla. Zakladatel a šéf úspěšné holešovské společnosti ELKO EP Jiří Konečný (43) v rozhovoru pro Deník popisuje i to, že ho první idea napadla v drůbežárně.

Pekergin, majitel sítě Eiffel Optic: Brýle ze supermarketu nejsou konkurencí

Praha – Jeho rodiče měli lékárnu a spolu s ní i optiku. Pro Eyüpa Pekergina (původem z Turecka) tak podnikání v optice bylo jasnou volbou. První provozovnu otevřel v Praze už v roce 1992 a dnes provozuje celorepublikovou síť 35 prodejen pod názvem Eiffel Optic.

Mezi obdivovanými firmami byl letos i Deník. Zvítězila Škoda

Praha - Regionální Deníky z vydavatelství Vltava-Labe-Press se mohou pochlubit oceněním „Symbol úspěchu", které jí udělilo sdružení CZECH TOP 100. Stalo se tak v rámci vyhlášení 18. ročníku 100 nejobdivovanějších firem v České republice.

Šéf ICOM transport: Úspěch nepřichází hned a předchází mu mnoho neúspěchů

Jihlava /ROZHOVOR/ – Zdeněk Kratochvíl začal podnikat krátce po revoluci. Nejprve ovšem pracoval několik let v Německu, kde s kamarády likvidoval lesní polomy. Zde si také vydělal na vstup do podnikání. Začínal v autodopravě, která byla rovněž jeho koníček. U ní také skončil, řadu let šéfuje velké dopravní firmě ICOM transport. Nikdy neměl chvíli, kdy by si řekl, že to vzdá. Těší ho, že se v autodopravě našly i jeho dcery.

První kancelář měli ve sklepě. Dnes radí největším firmám

Praha - Mezinárodní poradenská a auditorská firma Mazars loni oslavila 75 let fungování ve světě a 20 let od založení pobočky v České republice.

Jan Mareš z UPC: Cílem je zkvalitňování služeb a přístupu k zákazníkům

Praha /ROZHOVOR/ - Jan Mareš pracuje ve společnosti UPC již 15 let, tedy od doby, kdy byla v České republice založena. Málokdo ji poznal tak jako on.

Zakladatel a majitel firmy Emco: První české müsli jsme upekli doma v troubě

Praha /ROZHOVOR/ - Místo chleba s máslem třeba müsli s jogurtem, ovesnou kaši nebo kukuřičné lupínky. Co bylo před 25 lety téměř nemyslitelné a v obchodech nedostupné, je dnes běžnou součástí jídelníčku mnoha Čechů. Své o tom ví Zdeněk Jahoda, zakladatel a majitel potravinářské firmy Emco, která je dnes lídrem tuzemského trhu a vyváží do 40 zemí světa. Když v 90. letech zkusil vyrobit první müsli, musela mu na to stačit obyčejná kuchyňská trouba.

Ředitel společnosti KLAUS Timber: Firmu jsem založil z mladické nerozvážnosti

Plzeňsko /ROZHOVOR/ – Rodina od Marcela Klause očekávala, že po maturitě nastoupí na poštu do Nepomuku nebo Blovic. Osmnáctiletý mladík jí ale udělal čáru přes rozpočet. Odešel na dva roky pracovat do Německa a pak si založil vlastní dřevařskou společnost, která dnes patří v tuzemsku mezi největší. Z malé vesnice na jižním Plzeňsku ročně vypraví asi 3000 kamionů naložených paletami.

Pavel Diviš: Strojařina je dnes jako PC hra. Ale s výsledkem

Rokycansko /ROZHOVOR/ – Při jízdě na kole, střílení z pušky, v tramvaji nebo v nemocnici. Všude tam se můžete setkat s komponenty, které vyrábějí stroje firmy TGS z Holoubkova u Rokycan. Společnost založil v roce 1992 Pavel Diviš se svým bratrem a na začátky svého působení ve strojařině vzpomíná jako na euforická léta.

Generální ředitel Fio banky: Bankou bez poplatků jsme chtěli být od začátku

Praha /ROZHOVOR/ - Psal se rok 1993 a čtyři studenti z Matematicko-fyzikální fakulty UK přišli s nápadem založit burzovní společnost. Chtěli dělat finanční a investiční operace a začáteční písmena těchto slov vytvořila i název nové firmy FIO. Za pět let se z malé investiční firmy stala družstevní záložna a nakonec i největší ryze česká banka, která před nedávnem pokořila půlmilionovou hranici klientů. Jak říká v rozhovoru pro regionální Deník generální ředitel Fio banky Jan Sochor, v budoucnu by banka chtěla pokořit i milionovou metu.

Řídit internetovou agenturu je jako běh na 400 metrů

Praha /ROZHOVOR/ – Sám přiznává, že když klikne na nějaké internetové stránky, kromě obsahu začne odborným okem měřit i jejich vzhled a celkovou přehlednost. V jeho případě je to samozřejmé. Radovan Jelen stojí v čele jedné z našich největších internetových agentur FG Forrest. V příštím roce „Forresti" oslaví dvacet let a za tu dobu se mohou pochlubit klienty zvučných jmen a několika oceněními 
v prestižních soutěžích.

Havel: Studia práv? V ČR se bazíruje na teorii, chybí praxe

Praha /ROZHOVOR/ - Na začátku bylo odhodlání mladých právníků osamostatnit se. Zkušenosti měli a hned zkraje získali několik větších klientů. Dnes je advokátní kancelář Havel, Holásek a Partneři největší v ČR. Jak říká její řídící partner Jaroslav Havel, stávající úspěch by nebyl možný bez vynikajících právníků. Do budoucna by se ale měl změnit systém vzdělávání právníků na českých univerzitách. Po vzoru zahraničí to chce více praxe.

Ředitel společnosti PSJ František Vaculík: Bojujeme o každého šikovného učně

Praha /ROZHOVOR/ – V českých poměrech byste asi nenašli jinou stavební firmu s takovým záběrem. Staví na pomyslné ose, která může začít v New Yorku a skončit někde v Jihovýchodní Asii. Firma z Jihlavy ale začínala doma a v Česku se může pochlubit takovými akcemi, jako je oprava Obecního domu 
v Praze či stavba nejvyšší české budovy – brněnského AZ TOWER.

Co získáte ze starých spotřebičů? Plast, kovy i zlato

Praha /ROZHOVOR/ - Nedaleko Jihlavy v tamější průmyslové zóně stojí budova, která v sobě ukrývá neobvyklé zařízení: nejmodernější evropskou linku na zpracování elektroodpadu. Na začátku do ní „nasypete" staré spotřebiče, jako jsou vysavače, fény nebo konvice a na konci linky vám z ní „vypadnou" samostatné plasty, železo, barevné a drahé kovy. Společnost Enviropol speciální linku spustila před dvěma roky a od té doby zpracuje denně až 60 tun surovin. Jak říká šéf Enviropolu Róbert Klobučník, o práci nemají u Jihlavy nouzi.

Ředitel sklárny Ajeto: Sklářství se vede nebývale dobře. Ale nejsou lidi

Lindava /ROZHOVOR/ – Loni oslavili dvacet let působení na huti v Lindavě u Nového Boru, krátce poté získali ocenění Firma roku v České republice. Sklářská firma Ajeto Lindava patří do flotily vlajkových lodí, vezoucích poselství, že českému sklu, zejména tomu uměleckému, se znovu ve velkém daří. Zatímco před lety museli skláři svádět první tuhé boje 
s levnou čínskou konkurencí, teď je trápí docela jiná věc: obří nezájem dětí (a potažmo jejich rodičů) o sklářské obory. V kdysi sklářské škole v Novém Boru už mezitím skláře nahradily učitelky do mateřských škol, gymnazisté a bytoví designéři. O tom, jak moc chybí noví řemeslníci, rozvádí v rozhovoru pro Deník také ředitel sklárny Ajeto Jaroslav Turnhöfer.

Generální ředitel Meopty: Biatlonisté nedají na naše dalekohledy dopustit

Přerov /ROZHOVOR/ - Zaměstnává téměř dva a půl tisíce lidí, roční obrat činí dvě miliardy korun. Přerovská firma Meopta optika byla po revoluci potápějící se lodí, dnes patří ke špičce ve svém oboru. Jejich produkty používají jak myslivci, tak trenéři české biatlonové reprezentace. „Už čtvrtým rokem po sobě jsme v ziskovém režimu. Veškeré finanční prostředky, které v daném účetním období firma vydělá, majitel ve firmě nechává a věnuje je na investice, do modernizace areálu a samozřejmě na personální náklady," říká jednatel a generální ředitel Meopty Vítězslav Moťka.

Ředitelka společnosti USSPA: S plagiátory nebojujeme, snažíme se být před nimi

Praha /ROZHOVOR/ - Vznik dnes největšího českého výrobce vířivek USSPA, spadá do roku 1995. Letos tak slaví už 20. výročí od založení. „Vyvážíme do 20 zemí světa a patříme mezi tři největší hráče na evropském trhu," říká ředitelka firmy z Dolní Dobrouče Kateřina Kadlecová.

Ředitel Léčebných lázní Mariánské Lázně: Do zisku nás vrátili i čeští pojištěnci

Mariánské Lázně - České lázeňství zažilo úspěšný rok. Potvrzuje to i situace jedné z největších lázeňských společností v České republice. "Loňský rok byl nejlepším rokem v naší historii. Tržby vzrostly na 900,4 milionu korun. Oproti roku 2013 je to o 64 milionů více," říká Leo Novobilský, ředitel akciové společnosti Léčebné lázně Mariánské Lázně.

Majitel slušovické společnosti SWS: Inspirovali mě Tomáš Baťa i František Čuba

Slušovice /ROZHOVOR/ - Evžen Varadinek je majitelem společnosti SWS, jedné z nástupnických firem po rozpadlém JZD Agrokombinát Slušovice. Jde o jednu z top 100 českých firem, která i přes léta krize stále dosahovala hospodářského růstu. Možná jste o SWS ještě neslyšeli, ale s výrobky, které dováží a distribuuje, se potkal téměř každý. Za všechny jmenujme například první digitální fotoaparáty na českém trhu, Olympus.

Michaela Štědrová: Jsme rádi, když nás zákazníci pochválí

Praha /ROZHOVOR/ - Společnost Autodružstvo Podbabská (ADP) je na trhu již více než 40 let. Byla založena v roce 1972 jako prodejce a servis vozů značky Lada a Daihatsu. Na konci devadesátých let se stala autorizovaným prodejcem a servisem značky Škoda. Od roku 2005 se přidává prodejní i servisní bod pro značku Volkswagen a Volkswagen užitkové vozy. Samozřejmostí je i program ojetých vozů Škoda Plus a Das Welt Auto. 

Šéf Budějovického Budvaru Jiří Boček: Zakládáme si na tom, že nešidíme suroviny

České Budějovice - Málokterý český pivovar umí elegantně a poctivě skloubit dodržování výrobních tradic předků s moderními technologiemi nové doby. Takovým pivovarem určitě je národní podnik Budějovický Budvar, který pěnivý mok vaří už více než jedno století.

Hermann Butz: Značka „Made in Jihlava" je všude symbolem kvality

Jihlava - Loňský rok byl pro jihlavskou firmu Bosch Diesel jeden z nejúspěšnějších roků za více než dvacetiletou existenci. Firmě se podařilo splnit si cíle a ani zaměstnanci se neměli špatně, v roce 2014 se jim navyšovaly platy. V letošním roce chystá největší firma na Vysočině přibírat 300 nových zaměstnanců a pro ty stávající, kteří jsou těsně před důchodem, připravila zajímavý program. O tom, jak se strojírenské firmě s více než čtyřmi tisíci zaměstnanci daří, promluvil obchodní ředitel firmy Hermann Butz.

Miroslav Lukeš: Část obchodníků karty nechce, odkryly by šedou ekonomiku

Praha /ROZHOVOR/ – O co později začali Češi používat platební a kreditní karty, o to mohutnější byl jejich nástup. V mnoha oblastech jsme západní země nejenom dohnali, ale pokud jde 
o bezkontaktní placení, jsme dokonce před nimi. Jestli vyjde plán ministra financí na zavedení elektronické evidence tržeb, mohl by se počet míst, kde zaplatíte kartou, ještě zvýšit. Podle šéfa tuzemské pobočky MasterCard Miroslava Lukeše je Česko na elektronickou evidenci tržeb připraveno a technicky spuštění tohoto největšího novodobého projektu nic nebrání. Jak ale Miroslav Lukeš říká v rozhovoru pro Deník, bezhotovostní platby budou mít vždy i svoje odpůrce: „Když platíte kartou, tak je platba evidována, a to se některým lidem nemusí hodit."

Profesor Josef Šíma: Evropa tiskne levné peníze už několik let

Praha /ROZHOVOR/ – Petr Nečas, Alexandr Vondra, ale i Cyril Svoboda, advokát Tomáš Sokol, bývalý ústavní soudce Stanislav Balík či generál Jiří Šedivý. Asi žádná škola v Česku se nemůže pochlubit takovým výčtem politiků, diplomatů a odborníků, kteří dnes předávají své zkušenosti studentům vysoké školy CEVRO Institut. Privátní univerzita, kterou pomáhal formovat (a do dneška je stále šéfem správní rady) Ivan Langer, má blízko k liberálně-konzervativním myšlenkám. Studenti politologie, veřejné správy, hospodářské politiky či práva v podnikání mají v čele své vysoké školy jednoho z nejvýraznějších polistopadových ekonomů Josefa Šímu. Univerzitního profesora, který se netají svojí skepsí ke společné evropské měně.

Dětřich Robenek: Technické věci mě fascinovaly od dětství

Brno – Společnost Bosch Rexroth se zaměřuje na speciální hydraulické systémy pro stroje, zařízení a velké projekty s celosvětovou působností. Ty jsou takříkajíc srdcem pohonů strojů a průmyslových zařízení všeho druhu. Jak v nejznámějších světových operních budovách, tak například ve zdymadlových vratech vodních toků. Díky hydraulickému pohonu Bosch Rexroth byla mimo jiné uvedena do pohybu také jižní tribuna fotbalového stadionu Schalke, kterou lze posouvat a pružně přizpůsobovat. Brněnská pobočka letos oslaví 25 let od založení a vede ji Dětřich Robenek.

Miroslav Jansta: Sportovci by měli být vůči politikům ráznější

Praha /ROZHOVOR/ – Přerod financování českého sportu vstoupil do další fáze. Od časů kralování Aleše Hušáka se mnohé mění. „Největší a zásadní posun je, že si svazy začaly řešit svůj sport samy, bez toho, aby je někdo dirigoval metodou cukru a biče, bez toho, aby si někdo kupoval nebo zastrašoval jejich předsedy," říká v rozhovoru pro Deník Miroslav Jansta, šéf České unie sportu (ČUS). „Do vedení ČSTV, současné ČUS přišli noví lidé, kteří mají o sportu zásadní přehled, nedělají to pro peníze, dělají to zadarmo a z přesvědčení, že se český sport odpíchl ode dna a bude se dále rozvíjet."

Mince nejsou jen peníze, jsou to umělecká díla

Jablonec n. N. – Máte je v ruce každý den. Cinkají vám v kapse, sypete je do parkovacího automatu či stroje na kávu, padají do dětské kasičky. Mince. Vychrlily je lisy České mincovny u přehrady v Jablonci.

Bohdan Wojnar: Náš cíl platí: 1,5 milionu aut ročně

Mladá Boleslav /ROZHOVOR/ – Škoda Auto právě představila novou generaci Škody Superb. Odborná i laická veřejnost nešetří superlativy. Podle člena představenstva Bohdana Wojnara je nyní, po uvedení kombíku Fabie, právě představení nového Superbu tím, čím úspěšná automobilka žije.

Tomáš Varcop: Zákazníci, kteří se zklamali jinde, se vrací po desetitisících

Praha /ROZHOVOR/ – Když je na trhu intenzivní konkurence, poznají to i velcí hráči. V oblasti dodávek plynu je společnost RWE jedničkou a od roku 2010 se vyšvihla také do top tří alternativních dodavatelů elektřiny. Boj o zákazníka je ale tvrdý a v Česku se do prodeje energií vrhly i firmy, které se vůči zákazníkům nechovají vždy férově. Jak v rozhovoru pro regionální Deníky říká předseda představenstva RWE Energie Tomáš Varcop, situace na domácím trhu se ale v poslední době poněkud stabilizovala.

Tomáš Drápela: Předchůdce mi řekl, že budu strašně sám. Měl pravdu

Plzeň – Když v roce 1995 přišel Tomáš Drápela do Plzně, znal na západě Čech pouze svého kamaráda ze studií, s nímž se rozhodl podnikat. Po půlroce ale spolupráci ukončili a Drápela hledal práci. Tu našel na kulečníku, kde se potkal s tehdejším generálním ředitelem Plzeňské teplárenské. Původně několikaměsíční zpracování projektu, kvůli kterému do firmy nastupoval, se protáhlo na devatenáct let. Od roku 2002 stojí v čele městské firmy, jejíž roční obrat je více než dvě miliardy korun. Drápela s kolektivem rovněž stojí za stavbou spalovny odpadu 
v Chotíkově, kolem níž se opakovaně zvedá prach.

Raketový rozvoj firmy Robert Bosch brzdí jen nedostatek pracovních sil

České Budějovice /ROZHOVOR/ - Patří k největším zaměstnavatelům na jihu Čech a její tržby rok od roku rostou. Společnost Robert Bosch působí v Českých Budějovicích již 23 let. O výrobním a vývojovém programu firmy, ale také o tom, jak zajistit spokojenost zaměstnanců, mluví v rozhovoru jednatel společnosti Milan Šlachta.

V mincovně kvůli filmařům „bouchli“ také kilovou zlatku

Jablonec n. N. - Jeden z dílů Mapa úspěchu, který točí režisér Jiří Podlipný, ukáže také místo, kde se nejen razí koruny.

Firma je víc než mašina na peníze. Je odkazem

Praha /GLOSA/ - Projekt Mapa úspěchu nabízí unikátní pohled na 25 let svobody – pohled na svobodu podnikání. Projekt se dívá především – a v tom vidím jeho největší hodnotu – očima těch, kteří začali jako jedni z prvních, pojali podnikání jako poctivý běh na dlouhou trať a podnikání je pro ně celoživotní láskou a seberealizací.

Struž: Lidé se naučili riskovat i to, jak oblafnout erár

Praha - Jan Struž, ekonom a předseda sdružení Czech TOP 100, chystá bilanční konferenci o 25 letech v našem hospodářství a u té příležitosti poskytl našemu Deníku rozhovor.

Jan Macek: Může hacker vniknout až do obýváku? Ano, i to je možné

Brno, Praha /ROZHOVOR/ – V Brně ji v devadesátých letech zakládala malá skupinka tvůrčích nadšenců. Nyní má společnost AVG jedenáct poboček po celém světě, více než 1000 zaměstnanců a proti útokům z internetu chrání 188 milionů uživatelů. „Hrozeb ze sítě je mnoho. Musíme se neustále vzdělávat a reagovat na ně," říká ředitel programového managementu Jan Macek.

Generální ředitelka AAA AUTO: Lidé se učí kupovat ojetiny přes zavedené firmy

Praha /ROZHOVOR/ – Firma AAA AUTO je na trhu 22 let, za tu dobu obsloužila přes 1,5 milionu zákazníků a s výjimkou krize v roce 2008 její prodeje vždy rostly. Nejznámější český autobazar zavedl několik postupů, které ho zásadně odlišily od možné konkurence: vykupuje vozy do vlastnictví, hned vyplácí hotovost, se zákazníky komunikuje na bezplatné lince přes call centrum a jeho pobočku najdete minimálně na jednom místě v každém kraji. Nedávno změnila firma majitele. Za téměř šest miliard korun ji získal investiční fond Abris Capital Partners.

Lidé mohou nosit to, co olympionici. A fandit jim

Praha /ROZHOVOR/ – Letos slaví česká značka Alpine Pro dvacet let od svého založení. Pro své zákazníky vyrábí sportovní, lyžařské i outdoorové oblečení. Za posledních šest let testují její oblečení také čeští olympionici. Nejznámější jsou asi holínky, které předvedli sportovci na přehlídce na začátku olympiády v Londýně v roce 2012. Firmu založil před dvaceti lety Václav Hrbek, který je zároveň ředitelem výroby. Deník mluvil s ním a ředitelem firmy Ivanem Vodičkou.

Pivovarník Stanislav Bernard: Zaměstnanci jsou klíčem k úspěchu i neúspěchu

Humpolec /ROZHOVOR/ – Kolem třiceti ocenění ročně jak z České republiky, tak i ze světa sbírá Rodinný pivovar Bernard v Humpolci. Přitom před třiadvaceti lety stála na jeho místě pivovarnická ruina a humpolecké pivo bylo nazýváno několika nelichotivými výrazy. Jak říká sám Stanislav Bernard, jen magor by tehdy koupil něco v takovém stavu za 45 milionů korun, a navíc společně s většinou nepoužitelnými zásobami za 7,5 milionů korun. Novým majitelům se ale podařilo to, co se možná na začátku zdálo nemožné – humpolecký pivovar postavili zpět „na nohy".

Petr Dědek: Můj velký sen? Přivést do Česka souboje v Ryder Cupu

Vrchlabí /ROZHOVOR/ – Rodilý Vrchlabák Petr Dědek patří mezi nejúspěšnější byznysmeny. Jeho podnikatelské impérium D+D dnes čítá několik firem s ročním obratem přes jednu miliardu korun. D&D Elektromont, hlavní tahoun skupiny, patří k předním tuzemským společnostem v oboru elektro. Petr Dědek však není jen podnikatel, ale i vášnivý sportovec a úspěšný golfový promotér.

Ředitel Čepra: Pohonné hmoty jsou u nás kvalitní. Navzdory podvodníkům

Praha /ROZHOVOR/ – Jejich původní název byl České produktovody a ropovody, ale známější je až jejich zkratka a nyní i oficiální značka – Čepro. Státní firma ropu zpracovává, přepravuje, skladuje a drží i naše státní hmotné rezervy. Vedle toho provozuje i síť „státních" benzinek EuroOil. Generální ředitel Jan Duspěva ale kromě řízení Čepra stíhá i jinou věc, už několik let vymýšlí, jak státu zachránit miliardy z úniků 
z neodvedené DPH.

Josef Ducháček: Vietnamští majitelé pracují až 12 hodin. A mají vizi

Telnice /ROZHOVOR/ – Kdo si objednává restované nudle ve vietnamském bistru, očekává zákonitě exotický pokrm. Ve skutečnosti se ale čínské těstoviny (pod značkou Vimixa) hojně vyrábí v továrně v Česku – 
v Telnici na Brněnsku. Firma LCT se za čtrnáct let propracovala z malé manufaktury 
k nejmodernějšímu vybavení v nové hale. Podle výrobního ředitele Josefa Ducháčka mají vietnamští majitelé telnické továrny plány až na zdvojnásobení výroby.

Šanony a fronty na úřadech i 25 let po revoluci? Máme co dohánět

Praha /FOTOGALERIE/ – Papírové formuláře 
a cesty k přepážce. Tohle je 
i 25 let po sametové revoluci nejčastější úřední cesta, když občan či podnikatel něco potřebují zařídit. Ve světě počítačů a chytrých telefonů papír a úředník se šanony stále vítězí.

Miroslav Bobek: ZOO je složitý organismus, potřebujeme srdcaře

Praha /ROZHOVOR/ – Zoologické zahrady nejsou jenom zvířata, ale také velká práce chovatelů, vzdělávací projekty a snaha o záchranu ohrožených druhů. Ředitel Miroslav Bobek vede Zoo Praha už pátým rokem a podle jeho slov je celým jeho životem. Za poslední roky se zahrada proměnila, přibyly pavilony, koně Převalského odcestovali do Mongolska. Podle hodnocení návštěvníků se pražská zoo umístila jako sedmá nejlepší zoo na světě a co do návštěvnosti jde dnes téměř 
o nejpopulárnější pražskou „památku", které se vyrovnává jen Pražský hrad.

Zuzana Ceralová Petrofová: Kde je hrdost, když školy preferují cizí nástroje?

Hradec Králové /ROZHOVOR/ – Hradecká firma Petrof letos slaví 150 let od svého vzniku. Generace klavírníků, techniků či vývojářů za ta léta vyráběly v této rodinné firmě křídla, harmonia a pianina v nejvyšší kvalitě s vlastními zlepšeními a patenty. 

Karel Volenec: Náš sen? Začít kombinovat výrobky s kmenovými buňkami

Hradec Králové /ROZHOVOR/ – Sídlí v nenápadné budově na předměstí východočeské metropole. Díky jejich výrobkům zachraňují či usnadňují život lidem, a dokonce i zvířatům. Řeč je 
o firmě ELLA-CS, která se zabývá výrobou implantátů pro lékařské i veterinární účely 
a zaměstnává 106 lidí. V čele stojí docent Karel Volenec.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT