Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Muniční sklady

Větší množství munice skladuje v Česku asi 20 soukromých firem ve 30 provozovnách. Držitelů zbrojní licence, která umožňuje nakládání se střelivem či municí, je více než 2300. V Česku je uskladněno asi 5,5 milionu kusů granátů, min, dělostřeleckého střeli

Policii ve Vrběticích pomáhají armádní pyrotechnici i nový stroj

Zlín - Policistům opět v areálu muničních skladů ve Vrběticích pomáhají armádní pyrotechnici. Při ohledání místa vybuchlého skladu číslo 16 pyrotechnici využívají i nový stroj, speciální pásový nakladač Caterpillar 973D. Je to ojedinělý stroj vyrobený speciálně pro práce u velkých požárů a pro situace, v nichž hrozí exploze výbušnin, řekla dnes mluvčí zlínské policie Monika Kozumplíková.

Tkadleček: Zásah ve Vrběticích nemá obdoby v celé Evropě

Vlachovice-Vrbětice - Dva roky po explozi skladu číslo 16 rozhodl velitel zásahu a ředitel Krajského ředitelství policie Zlínského kraje Jaromír Tkadleček o úpravě oplocení a o dalším zmenšení stanoveného perimetru. Celkem policie střežený prostor kolem obou epicenter výbuchu od prvopočátku zmenšila o 400 hektarů.

Zásah ve Vrběticích potrvá nejméně do poloviny příštího roku

Vrbětice (Zlínsko) - Zásah pyrotechniků, policistů, hasičů a dalších složek záchranného systému po předloňských výbuších muničních skladů ve Vrběticích na Zlínsku potrvá nejméně do poloviny příštího roku. Novinářům to dnes řekl velitel zásahu, krajský policejní ředitel Jaromír Tkadleček. Náklady odhadl zhruba na jednu miliardu korun. Sklad číslo 16 explodoval 16. října 2014, druhý sklad číslo 12 pak 3. prosince 2014.

Muniční sklad v Květné stále skladuje munici z Vrbětic

Pardubice - V muničním skladu v Květné na Svitavsku je stále 80 procent munice z Vrbětic na Zlínsku. Termín vyklizení objektů vypršel na konci loňského roku, řekl vedoucí skladu Vojtěch Pražan. Při explozích ve Vrběticích předloni zemřeli dva lidé. Odsud se munice loni přemístila do Květné.

Muniční sklad ve Slatině je podle úřadů stále zčásti nelegální

Slatina - Stavební úřad v Holicích při kontrole skladů společnosti Multiagro ve Slatině u Vysokého Mýta zjistil, že firma přes upozornění úřadů stále v části bývalého zemědělského areálu skladuje nelegálně munici a zbraně. Objekty k tomu nejsou zkolaudované. Úřad firmu vyzve k nápravě, řekl vedoucí odboru majetkového a stavebního řádu krajského úřadu Michal Votřel. Majitel firmy Martin Rudolf tvrdí, že všechny sklady již byly na skladování zbraní zkolaudovány.

Policisté odvezli za měsíc z Vrbětic 1000 kusů munice ke zničení

Zlín – Policisté odvezli z epicentra prvního předloňského výbuchu muničních skladů ve Vrběticích na Zlínsku téměř tisíc kusů munice ke zničení, dnes to sdělila zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková. Místo výbuchu začali policisté ohledávat před měsícem. Sklad číslo 16 explodoval 16. října 2014, druhý sklad číslo 12 pak 3. prosince 2014. Dobu ohledání obou epicenter výbuchů policie odhaduje na měsíce, možná se protáhne až do příštího roku.

Stále hrozí, že se munice a zbraně do Vrbětic vrátí

Vlachovice-Vrbětice – Před koncem minulého roku odjel z vrbětického areálu poslední kamion s municí. Celkem takových kamionů s vojenským materiálem naplnili z vrbětických muničních skladů přes pět set. Podle policie jsou už sklady prázdné. Munice, která ohrožovala život tří obcí, je pryč.

AKTUALIZOVÁNO

Žalobce navrhl za miny ve Vrběticích lidem vězení a firmám pokutu

Zlín – Státní zástupce Leo Foltýn žádá pro pět obžalovaných v případu skladování podle obžaloby zakázaných min v muničním areálu ve Vrběticích na Zlínsku tresty od tří let do 6,5 roku, dvěma podmíněné. Firmám Excalibur Army a Real Trade Praha Foltýn navrhl peněžité tresty deset a pět milionů Kč. Obhajoba vinu odmítla a žádá zproštění obžaloby. Obviněným hrozí až 12 let, firmám i zrušení. Rozsudek bude vynesen příští středu.

AKTUALIZOVÁNO

Zbrojař Strnad u soudu: Nic zakázaného jsme do Vrbětic nedovezli

Zlín - Zbrojař Jaroslav Strnad dnes u zlínského krajského soudu odmítl, že by jeho firma Excalibur Army dovezla do skladu v muničním areálu ve Vrběticích na Zlínsku zakázaný materiál. Podle obžaloby dovezla zakázané miny. Obžalobě spolu s Excalibur Army čelí i společnost Real Trade Praha a pět lidí s firmami spojených. Obviněným hrozí až 12 let, firmám i zrušení. Vinu popírají.

Policie zahájila ve Vrběticích ohledání prvního epicentra výbuchu

Zlín - Policie dnes zahájila ohledání epicentra prvního předloňského výbuchu muničních skladů ve Vrběticích na Zlínsku. Novinářům to řekl krajský policejní ředitel a velitel zásahu Jaromír Tkadleček. Sklad číslo 16 explodoval 16. října 2014, druhý sklad číslo 12 pak 3. prosince 2014. Dobu ohledání obou epicenter výbuchů policie odhaduje na měsíce, možná se protáhne až do příštího roku.

Vláda projedná nákup stroje do epicentra výbuchu ve Vrběticích

Praha – Policejní pyrotechnici by měli získat speciální stroj, který jim bude pomáhat s prohledáván epicentra výbuchu muničních skladů ve Vrběticích na Zlínsku. Bezpečnější průzkum má umožnit tzv. traktorbagr na dálkové ovládání, stroj by měl vyjít na 6,2 milionu korun bez DPH. Vyplývá to z materiálu, který bude ve středu projednávat vláda.

Policie ve Vrběticích chystá zázemí pro ohledání epicenter výbuchů

Zlín – Policisté a hasiči chystají ve Vrběticích zázemí pro ohledání epicenter obou předloňských výbuchů muničních skladů. Pracují na přístupových cestách i odstavných plochách pro vozidla a staví také ochranný val pro členy průzkumného týmu. Pyrotechnici také pokračují v čištění oploceného areálu od munice, dnes to řekla zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Nelegální sklad munice ve Slatině úřady možná nechají vyklidit

Pardubice - Úřady možná přikročí k vyklizení nelegálního muničního skladu společnosti Multiagro ve Slatině u Vysokého Mýta. Před časem tomuto kroku zabránily námitky z podjatosti, kterou majitel firmy Martin Rudolf podal proti rozhodnutím stavebního úřadu v Holicích a Pardubického kraje. Ty se nyní nejeví být zásadní překážkou dalšího postupu, řekl vedoucí odboru majetkového a stavebního řádu krajského úřadu Michal Votřel.

Pyrotechnici v pátek ukončí průzkum území za plotem ve Vrběticích

Zlín - Pyrotechnici v pátek ukončí hloubkový průzkum území za plotem areálu muničních skladů ve Vrběticích na Zlínsku. Od počátku roku zmenšili oblast, do které veřejnost nemůže, o více než 360 hektarů. Pozemky vyčištěné od munice a jejích zbytků mohou nyní jejich majitelé užívat v plném rozsahu, řekla dnes zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková. Ve Vrběticích vybuchly předloni v říjnu a prosinci dva muniční sklady.

Pyrotechnici ve Vrběticích opět zahájili hloubkový průzkum

Vlachovice – Díky příznivému počasí začala opět dvacítka vojenských pyrotechniků pod vedením policejních pyrotechniků pracovat v areálu muničních skladů ve Vrběticích na pyrotechnickém průzkumu lokality až do hloubky 50 centimetrů, dnes to řekla zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Areál ve Vrběticích odkoupí stát. Bude sloužit výcviku a testování dronů

Praha – Stát odkoupí či smění pozemky v muničním areálu ve Vrběticích, kterým v roce 2014 otřáslo několik výbuchů. Rozhodla o tom na svém dnešním jednání vláda. Areál podle ministra obrany Martina Stropnického (ANO) zůstane bez munice a v budoucnosti má sloužit pro výcvik či testování dronů.

Stropnický navrhuje , aby stát odkoupil muniční sklad ve Vrběticích

Praha – Stát by mohl odkoupit nebo směnit pozemky v muničním areálu ve Vrběticích, kterým v roce 2014 otřáslo několik výbuchů. Ve středu to vládě navrhne ministr obrany Martin Stropnický (ANO). O areál by se pak mohl starat státní podnik Vojenské lesy a statky, sdělil na dotaz redakce mluvčí ministerstva obrany Petr Medek. Mohl by být užíván mimo jiné pro výcvik s drony.

S žádostí o náhradu škody kvůli Vrběticím uspěli jen dva žadatelé

Zlín - Pouze dva žadatelé uspěli s žádostí o náhradu věcné škody v souvislosti s předloňskými výbuchy dvou skladů s municí ve Vrběticích na Zlínsku. Řekla to dnes mluvčí Zlínského kraje Renata Janečková. Kraj loni přijal od lidí 136 žádostí, posoudil je a přeposlal ministerstvu vnitra, požadoval proplacení zhruba 1,15 milionu korun pro 38 žadatelů. Po rozhodnutí ministerstva nyní kraj lidem rozesílá výsledky jejich žádostí. Z negativních zpráv jsou lidé zklamaní.

Rušení základen u Vrbětic jde podle plánu, vojákům přeje počasí

Vrbětice – Armáda o víkendu výrazně pokročila s rušením základen ve Vrběticích a Haluzicích. Na starost jej má pětačtyřicetičlenná likvidační skupina vojáků z Pardubic. V Haluzicích stál dnes v poledne už jen poslední stan, kontejnery s materiálem a elektrocentrály, pilně se pracuje i ve Vrběticích. Všechno jde podle plánu, počasí nám zatím přeje, řekl velitel likvidační skupiny Tomáš Ulrych.

Armáda dnes předala střežení vrbětického areálu policistům

Vrbětice - Armáda dnes předala střežení areálu ve Vrběticích na Zlínsku, kde předloni vybuchly dva muniční sklady, policii a státnímu podniku Vojenské lesy a statky, potvrdila to zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková. Vojáci zde působili od listopadu 2014. Nyní budou rušit své základny ve Vrběticích a Haluzicích i stanoviště podél ochranného perimetru. Z Vrbětic by měli odejít do 15. února. Ve Vrběticích se vystřídalo téměř 7000 příslušníků armády.

Vojáci se mají z Vrbětic stáhnout do poloviny února

Praha – Vojáci se mají z Vrbětic na Zlínsku stáhnout do 15. února, kdy by měl začít fungovat plot a další technické zabezpečení muničních skladů. Ostrahu převezmou pracovníci podniku Vojenské lesy a statky a částečně pomůže kamerový systém. O rozhodnutí vlády dnes novináře informoval ministr obrany Martin Stropnický (ANO). V areálu předloni vybuchly dva muniční sklady, exploze si vyžádaly dva lidské životy.

Zásah v muničním areálu ve Vrběticích stál armádu 348 milionů

Praha – Zásah v muničním areálu ve Vrběticích na Zlínsku, kde v říjnu 2014 vybuchla munice, stál armádu, policii a hasiče do konce minulého roku 348,1 milionu korun. V nákladech jsou započteny i mzdy, které by stát musel i tak vyplatit. Vyplývá to z informací, které má redakce k dispozici. Náklady ještě porostou kvůli pokračujícímu zásahu i kvůli nutné asanaci areálu.

AKTUALIZOVÁNO

Za přítomnosti Sobotky a Chovance odjel z Vrbětic poslední kamion s municí

Vlachovice (Zlínsko) - Pět set čtyřicet sedm. To je číslo kamionu, který jako poslední v pořadí opustil areál muničního skladu ve Vrběticích. Naložený municí vyjel ve středu dopoledne. Při této příležitosti navštívili areál i premiér Bohuslav Sobotka společně s ministrem vnitra Milanem Chovancem. Zhruba po patnácti měsících je tak plocha zbavena nebezpečného materiálu. Tímto však celá záležitost uzavřená není.

Vojáci začali kolem areálu ve Vrběticích chystat stavbu plotu

Zlín - Vojáci začali kolem areálu ve Vlachovicích-Vrběticích na Zlínsku, ve kterém loni vybuchly dva sklady s municí, chystat stavbu nového plotu. Dnes to sdělil mluvčí generálního štábu armády Jan Šulc. Ve středu bude z areálu vyvezena poslední munice, dosud jej hlídali vojáci a policisté. Od února budou areál střežit pracovníci státního podniku Vojenské lesy a statky, fyzickou ostrahu částečně nahradí kamerový systém.

AKTUALIZOVÁNO

Lidé z okolí Vrbětic dostanou odškodné, každý asi 3000 korun

Praha, Zlín - Lidé ze tří obcí v okolí muničních skladů ve Vrběticích dostanou odškodnění v celkové výši šesti milionů korun. Každý zdejší občan by tak měl dostat zhruba 3000 korun. Dnes po jednání vlády o tom informoval premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Ve Vrběticích vybuchly loni dva sklady s vojenským materiálem včetně munice.

Sobotka: Sanace areálu ve Vrběticích může trvat i několik let

Chrudim - Sanace areálu ve Vrběticích na Zlínsku, kde loni vybuchly dva sklady s municí, může trvat i několik let. Policie dokončí odvoz zbrojního materiálu do konce letošního roku. Příští rok začnou odklízecí práce. Novinářům to dnes v Chrudimi řekl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).

AKTUALIZOVÁNO

Odvoz munice z Vrbětic zřejmě skončí ještě v letošním roce

Vlachovice (Zlínsko) - Odvoz zbrojního materiálu z Vrbětic na Zlínsku, kde loni vybuchly dva sklady s municí, by měl díky příznivému počasí skončit ještě v letošním roce. Dnes to řekla zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková. Ze 40 skladů zbývá vyvézt materiál z posledních dvou. Nepojede již do armádních skladů v Květné na Svitavsku, firmy si jej odvezou do vlastních skladů.

Armáda převezme muniční areál v Květné v červenci 2016

Květná – Armáda předpokládá, že 1. července opět převezme do trvalého užívání muniční areál v Květné na Svitavsku, sdělil to Jiří Caletka z tiskového oddělení ministerstva obrany. Většina skladů byla po roční přestávce v lednu znovu zprovozněna kvůli dočasnému uložení části munice z Vrbětic na Zlínsku, kde loni vybuchly dva sklady s vojenským materiálem.

Státní zástupce obžaloval pět lidí kvůli skladování výbušnin ve Vrběticích

Zlín – Kvůli skladování zakázaných výbušnin v muničním skladu ve Vrběticích na Zlínsku podal státní zástupce obžalobu na pět lidí a dvě firmy. Uvedla to dnes Česká televize a zlínský státní zástupce Leo Foltýn podání obžaloby potvrdil. Již dříve řekl, že stíhání je vedeno pro vývoj, výrobu a držení zakázaných bojových prostředků a porušení povinnosti v souvislosti s vydáním povolení a licence. Obviněným hrozí až 12 let vězení, firmám i zrušení. V areálu ve Vrběticích loni vybuchly dva sklady s municí. Při první explozi zahynuli dva lidé.

Pět skladů munice ve Slatině není pro tyto účely zkolaudováno

Slatina – Společnost Multiagro podle stavebního úřadu používá ve Slatině u Vysokého Mýta na Orlickoústecku pět objektů na skladování munice v rozporu s kolaudačními rozhodnutími. Firma dostala termín na odstranění závad, pokud požadavky nesplní, mohla by být nařízena exekuce, dnes to řekla Helena Sedláková ze stavebního úřadu v Holicích.

AKTUALIZOVÁNO

Odvoz munice z Vrbětic by měl skončit v lednu

Vrbětice - Odvoz munice z Vrbětic na Zlínsku, kde loni vybuchly dva sklady s municí, by mohl skončit příští rok v lednu. Novinářům to dnes ve Vrběticích řekl první náměstek policejního prezidenta Martin Vondrášek. Vyprázdněno je podle něj již 28 ze 40 skladů s různými druhy munice. Odvezlo ji 410 nákladních automobilů. Poté začne ohledání dvou epicenter výbuchu, každé bude trvat asi měsíc až dva. Následovat bude pyrotechnická asanace. Okolí areálu se však bude od rozmetané munice čistit zřejmě několik let.

Vrbětice rok poté. Stále nejistota

Vlachovice-Vrbětice – „Tak, děti, a ještě si zopakujeme poslední písničku," paní Ivana Šimoníková, učitelka mateřské školy ve Vlachovicích na Zlínsku, dává pokyn svým malým svěřencům k nacvičení hudebního programu, kterým uvítají v neděli nové občánky Vlachovic-Vrbětic. Za poslední rok se jich narodilo celkem 17. „Rodí se čím dál více dětí, že bychom loňskými výbuchy zanikli, tak to tedy ne," usmívá se matrikářka obce. Naopak, život se zde po výbuších muničních skladů v říjnu a prosinci loňského roku nezastavil a Vlachovičtí vzkazují: „My se nevzdáme."

AKTUALIZOVÁNO

Zeman volá po urychleném vyšetřování výbuchů skladů ve Vrběticích

Vlachovice (Zlínsko) – Prezident Miloš Zeman vyzval k urychlení vyšetřování loňských výbuchů dvou muničních skladů ve Vrběticích na Zlínsku. Obává se, aby se neztratily důkazy, uvedl při své dnešní návštěvě muničního areálu. Hlava státu už ve středu řekla, že dva výbuchy v krátké době za sebou nejsou náhodné a že se zřejmě jedná o úmyslný trestný čin.

Výbuchy ve Vrběticích jsou podle Zemana trestným činem

Zlín - Dva výbuchy muničních skladů ve Vrběticích na Zlínsku v krátké době za sebou nejsou náhodné a zřejmě se jednalo o úmyslný trestný čin, uvedl dnes ve Zlíně prezident Miloš Zeman. Zarazilo ho také, že pachatelé tohoto trestného činu nebyli dosud vypátráni, řekl při setkání se zastupiteli a starosty obcí s rozšířenou působností, kterým zahajoval svou třetí oficiální návštěvu Zlínského kraje.

Chovanec: Očista areálu u Vrbětic potrvá po explozích léta

Praha - Veškerá munice a další materiál by měly být vyvezeny ze skladů v bývalém muničním areálu u Vrbětic na Zlínsku do jara. Pyrotechnická očista areálu ale bude po loňských výbuších ve dvou budovách trvat řádově roky a přijde na stamiliony korun. Při dnešním jednání sněmovního petičního výboru to řekl ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD).

Muž přelétal nad muničním skladem, policejní vrtulník ho donutil přistát

Zlín – Bezletovou zónu nad areálem muničních skladů ve Vrběticích nerespektoval v pondělí sedmapadesátiletý muž ze Slavičínska. „Neověřil si, zda je někde v blízkosti bezletová zóna a vydal se do Valašských Klobouk, kde pracuje jeho manželka.

AKTUALIZOVÁNO

Policie kvůli suchu varuje před požáry v okolí vrbětického areálu

Vlachovice-Vrbětice – Stále velké množství rozházené munice v okolí areálu skladů ve Vlachovicích-Vrběticích, sucho, extremně vysoké teploty a nebezpečí požárů – velmi nebezpečná kombinace faktorů, která může mít vážné následky. Policie proto vyzývá obyvatele i firmy v okolí muničního skladu, aby v těchto dnech byli maximálně obezřetní.

V muničním areálu v Květné by mohlo přibýt až 20 nových míst

Květná (Svitavsko)/Praha - Plné obnovení muničního areálu v Květné na Svitavsku, které plánuje armáda, by mohlo přinést až 20 pracovních míst. Pro oblast dlouhodobě sužovanou vysokou nezaměstnaností by to byl značný přínos. Sehnat kvalifikovaný personál by neměl být zásadní problém, řekl vedoucí areálu v Květné Vojtěch Pražan. Pro integrovaný záchranný systém by v areálu měly zůstat v provozu tři budovy. Náklady na jejich roční provoz budou osm milionů korun, předpokládá ministerstvo vnitra.

Armáda si ponechá muniční areál v Květné pro trvalé využití

Pardubice - Muniční areál v Květné na Svitavsku si armáda ponechá a bude jej využívat trvale. Zprovoznila ho po roční odstávce počátkem letošního roku, aby v němo mohla dočasně uložit část munice z Vrbětic na Zlínsku. Ministerstvo obrany zvažovalo, že by jej v budoucnu přenechalo ministerstvu vnitra pro jeho potřeby, to ale o něj neprojevilo zájem. Armáda si však spočítala, že je pro ni perspektivní areál v Květné si ponechat, řekl dnes novinářům při návštěvě Pardubic ministr obrany Martin Stropnický (ANO).

Kontrola muničních skladů v Poličce: Policie našla nelegálně skladované zbraně

Polička (Svitavsko) - Policejní prezidium kontroluje muniční sklady zbrojařské firmy STV Group v Poličce. Firma tam má v několika budovách uskladněné letecké pumy, granáty a také dělostřeleckou munici, uvedla dnes České televize. Inspektoři na místě našli i munici, která do skladů údajně nepatří. Teď ji zkoumají experti. Pokud se podezření potvrdí, policie zahájí proti společnosti trestní řízení.

Policie odváží 300 tun munice z Bojkovic. Vrbětice naštěstí nehrozí

Bojkovice – Desítky policejních a hasičských nákladních aut plných munice budou až do konce června křižovat Bojkovicemi. Důvodem je odvoz materiálu z areálu společnosti Zeveta v Bojkovicích. Obyvatelé města se však žádných rizik nemusí obávat. Výbuchy munice, které například na přelomu roku zapsaly do historie republiky obec Vrbětice, údajně v tomto případě nehrozí.

Do konce srpna munice z Vrbětic do Květné přivezena nebude

Květná – Až do konce srpna by do armádního muničního skladu v Květné neměl být převezen žádný vojenský materiál z areálu u Vrbětic na Zlínsku. ČTK to dnes řekl vedoucí skladu v Květné Vojtěch Pražan. Ve Vrběticích vybuchly loni dva sklady s vojenským materiálem včetně munice, sklady si pronajímala ostravská firma Imex Group. Při prvním výbuchu zahynuli dva její zaměstnanci. Policie obě události vyšetřuje jako úmyslné obecné ohrožení.

Vojáci budou ve Vrběticích dál, ale jejich počet se sníží na 300

Praha – Ministerstva vnitra a obrany se dohodla, že se počet vojáků střežících muniční sklady v areálu ve Vrběticích na Zlínsku sníží z původních 450 na maximálně 300 a do jejich ostrahy se více zapojí policisté. Novinářům to dnes během jednání vlády řekl ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). Dohoda podle něj zatím předpokládá, že vojáci ve Vrběticích zůstanou do konce letošního roku, přičemž vnitro počítá i s variantou, že se jí už nepodaří prodloužit. Odvoz munice z areálu má podle policie trvat minimálně do druhého čtvrtletí příštího roku.

Odvoz munice z Vrbětic bude trvat až do příštího roku

Zlín – Odvoz munice z areálu ve Vrběticích na Zlínsku potrvá podle policie minimálně do druhého čtvrtletí příštího roku. Do dnešního dne odjelo 153 vozidel. Vyprázdněno zatím bylo 17 z celkem čtyřiceti skladů, ve kterých je uložena munice a výzbrojní materiál, informovala zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Vnitro: Firmy nakládající s municí budou muset mít licenci

Praha – Firmy, které nakládají s municí, budou zřejmě nově potřebovat muniční licenci. Někteří jejich zaměstnanci pak budou muset mít muniční průkazy. Oba dokumenty bude vydávat Policie ČR. Počítají s tím změny právních norem, které připravuje vláda a které reagují na loňské výbuchy ve skladu ve Vrběticích na Zlínsku. Na dnešním semináři o nakládání a obchodování se střelivem a výbušninami ve Sněmovně to řekla vedoucí odboru bezpečnostní politiky ministerstva vnitra Milena Bačkovská.

Pyrotechnici opět asanují muniční areál ve Vrběticích

Vlachovice – Dvacítka policejních a armádních pyrotechniků dnes opět začala odstraňovat z okolí areálu muničních skladů ve Vlachovicích – Vrběticích na Zlínsku munici rozházenou po loňských výbuších. Asanují vnější okraj stanoveného perimetru, řekla zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Ze skladování zakázané munice ve Vrběticích policie obvinila prvních pět lidí

Zlínsko – Policisté obvinili pět lidí ze dvou firem, kteří údajně v areálu ve Vlachovicích – Vrběticích na Zlínsku skladovali zakázané protipěchotní miny. Uvedla to dnes Česká televize (ČT). Manažery a zaměstnance společností Excalibur Army a Real Trade podezírá policie z vývoje, výroby a držení zakázaných bojových prostředků a porušení povinnosti v souvislosti s vydáním povolení a licence.

Ve středu otevřou ve Vrběticích další sklad, munici si odveze vlastník

Květná – Munice z areálu ve Vlachovicích – Vrběticích na Zlínsku, kde loni vybuchly dva objekty, se do armádního muničního skladu v Květné na Svitavsku v nejbližších dnech převážet nebude. Další vojenský materiál by si z Vrbětic měl odvézt jeho vlastník, řekl dnes ČTK po jednání krizového štábu v Praze šéf skladu v Květné Vojtěch Pražan.

Střídání jednotek. Armáda posílá do Vrbětic ženijní pluk

Vlachovice (Zlínsko) – Armáda dnes ve Vlachovicích – Vrběticích zahájila další střídání svých jednotek. Vojáky 7. mechanizované brigády zde nahradí příslušníci 15. ženijního pluku. Řekla to mluvčí generálního štábu české armády Jana Růžičková. Ve Vrběticích bude k dnešnímu dni nasazeno kolem 210 vojáků, kteří střeží vymezený bezpečnostní okruh, a další, jež se podílejí na vyskladňování materiálu z areálu, v němž loni vybuchly dva sklady a zemřeli kvůli tomu dva lidé. Armáda je také připravena nasadit své pyrotechniky.

Vláda poslala 47 milionů na práce v muničním areálu ve Vrběticích

Praha - Vláda dnes rozhodla o uvolnění 47 milionů korun na sanační práce v muničním areálu ve Vrběticích na Zlínsku, kde loni vybuchly dva sklady munice. Novinářům to řekl ministr financí Andrej Babiš (ANO), kterého o nutnosti dalších financí přesvědčila víkendová návštěva místa.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT