Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Naše Evropa - Olomoucký kraj

Příspěvky studentů z olomouckého kraje do literární soutěže Naše Evropa.

Zkušenosti z ciziny získáte až na místě

„Malá! Vy už máte zase hlavu v oblacích, co? Princ na bílém koni nepřijede, dokud se nenaučíte bezchybně počítat kvadratické rovnice." Velmi pomalu odvrátím hlavu od okna a zaostřím na učitele matematiky. „Princ na bílém koni? Rovnice?" opakuji opatrně. „Otevřete si raději učebnici na straně 51 a pojďte počítat k tabuli příklad úplně nahoře." Rezignovaně vstanu a z poslední lavice zamířím do přední části třídy.

Být europoslankyní? Na osobní život už čas nezbývá

Milý deníčku, vzpomínáš si, jak jsme byli na střední škole na výletě v evropském parlamentu? Jak jsem si v tu chvíli řekla: 'Změním svět! Budu hlasovat za český lid, budu bojovat za naše slovo. Všechno bude lepší. Já totiž budu europoslankyní!'? To byla ale taková hloupost!

Cestou je snaha o souznění mezi technikou a lidmi

Jako studenti technické školy, kteří se denně setkávají s informačními a komunikačními technologiemi a aktivně se o ně zajímají, jsme se rozhodli shrnout naše poznatky o těchto oborech, popsat současný stav a zamyslet se nad budoucností a uplatněním ICT.

Správný podnikatel by měl napomáhat slabším kolegům v branži a být fér

Podnikání. Byznys. Tato slova slýcháváme často. Ale co se pod tamto skrývá? Jaké praktiky použivají podnikatelé k dosažení svého zisku? Co se lidově řečeno „zamete pod koberec"? Právě o tomto pojednává tato esej, kde si pod lupu vezmeme nečisté praktiky některých obchodníků a podnikatelů.

Olomoucký kraj má návštěvníkům stále co nabídnout

Olomoucký kraj má 30 měst, 399 vesnic a asi: 638638 obyvatel. To je asi 121 lidí na 1km2. Na Šumpersku a Jesenicku se nedaří udržet stávající pracovní místa, a z toho důvodu dochází k trvalému odlivu obyvatel z Olomouckého kraje. Jednou z hlavních příčin této skutečnosti je nejnižší míra zahraničních investic do zpracovatelského průmyslu v České republice. Začíná na jihu rovinaté Hané a končí Jeseniky. Jižní a centrální část kraje patří mezi oblasti s nejúrodnější půdou. Zemědělství tady zaměstnávalo spoustu obyvatelstva. V regionu se pěstovalo obilí a cukrová řepa, ale postupem času se situace rapidně změnila.

Moje Evropa aneb Budoucnost zemědělství na Hané

V dnešní době je budoucnost zemědělství značně nejistá z mnoha důvodů. Těmi hlavními jsou především ceny pohonných hmot, například nafty a olejů, ale také nízké výkupní ceny konečných produktů a plodin, drahá hnojiva a postřiky a drahé náhradní strojní součásti.

Nebojoval bych pouze za vlast nebo Evropu, bojoval bych za lepší život

Otázka zvolení europoslance v našich zemích nevyvolává tolik rozruchu, jaký by nejspíše měl, ale přesto… Pokud se člověk zamyslí nad otázkou, jestli je nějaký rozdíl mezi europoslancem a „obyčejným" poslancem, asi by vám řekl, že má větší moc rozhodovat, nebo že za to má víc peněz. Upřímně řečeno, dle mého názoru zde je rozdíl. A v tomto okamžiku přichází má otázka, jak velký rozdíl to je.

Motýlí zpívání Evropou

Spousta lidí jezdí ráda do ciziny poznávat nové státy a jejich zvyky. Často právě do zemí EU, už kvůli tomu, že jsou blízko nás.

Obyvatelé každé země jsou vesměs milí, někteří více, někteří méně

V Evropské unii je v současné době 28 zemí. Každá země je specifická svoji kulturou a svoji mentalitou. Co si myslíme o našich sousedech? A jací jsou doopravdy?

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT