Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Knihy

Knihy

Okamurova Politika s.r.o. Vzniká nová kniha o králi české xenofobie

Na crowdfundingovém serveru Hithit.com se objevila sbírka na vznik knihy o Tomio Okamurovi. Čtenářům slibuje vhled do minulosti, podnikání i opravdových hodnot populistického politika.

Světový knižní lídr má problémy, školáci dávají přednost displejům

Britský nakladatelský dům Pearson oznámil hromadné propouštění, které by se mělo jen letos týkat tří tisícovek lidí. V rámci restrukturalizačního plánu v hodnotě 300 milionů liber (téměř 9 miliard korun) také více než trojnásobně snížilo dividendy. Za potížemi největšího vydavatele na světě stojí pronikání moderních technologií do škol.

Daně dnes pro knihy neplatí

Trutnov - Do celorepublikové kampaně za nižší DPH se zapojila i regionální knihkupectví.

Knihou roku 2014 je Průvodce protektorátní Prahou

Praha - Knihou roku 2014, tedy hlavním vítězem knižních cen Magnesia Litera, se dnes stala publikace Jiřího Padevěta Průvodce protektorátní Prahou z nakladatelství Academia. Zvítězila také v kategorii literatury faktu, v níž byla nominována. Kniha nabízí detailní vhled do atmosféry Prahy v době nacistické okupace prostřednictvím topografie pražských ulic. S udělením hlavní ceny je spojena odměna 200.000 korun. Ceny pro nejlepší knihy uplynulého roku se dnes udílely na Nové scéně.

Rytířský sál pardubického zámku bude v pátek plný knih

Pardubice - Představeny budou staré fotografie Pardubic, třetí díl Kladrubské kroniky i Kladský tolar

AKTUALIZOVÁNO

Velká přestavba brněnské knihovny začne za dva týdny

Brno – Čtenáři Knihovny Jiřího Mahena v Brně se musí připravit na velké změny. V polovině listopadu začíná přestavba ústředního pracoviště v Kobližné ulici za pětadvacet milionů korun.

Ústecký kraj vydal podle odborníku předraženou knihu

Ústí nad Labem - Publikaci o architektuře Ústeckého kraje Architektonika jako magnet Ústeckého kraje vydal před třemi lety Ústecký kraj. Představuje v ní nejzajímavější stavby regionu. Publikace placená z kritizovaného Fondu hejtmanky Ústeckého kraje je podle odborníků neúměrně předražená a nelíbí se jim ani její zpracování a kvalita použitých materiálů.

Kravaře chystají publikaci o historii i proměnách obce

Kravaře - Novou publikaci o historii, přírodě i proměnách obce připravuje radnice v Kravařích. Kniha, která ponese výstižný název „Kravaře v Čechách", by měla vyjít už v květnu.

Ostravská knihovna vyhlásí amnestii pro zapomnětlivé čtenáře

Ostrava - Na závěr měsíce března chystá Knihovna města Ostravy pro své čtenáře již tradiční akci s názvem Den ostravských čtenářů. Uskuteční se ve čtvrtek 28. března a v tento den bude vyhlášena upomínková amnestie.

K hrůzným událostem v historii Postoloprt byla vydána obsáhlá kniha

Postoloprty, Žatec - Knihu Pravdou k smíření sestavil německý historik, který se narodil v Žatci. Publikace byla pokřtěna v Žatci a Praze.

Knihovny se o čtenáře nebojí, všem trendům ale nestačí

Praha - Veřejné knihovny v České republice mají stále dost čtenářů. Nabízejí také mnohem více služeb, než jen tradiční půjčování tištěných knih. Všem trendům ale stačit nemohou, třeba půjčování elektronických knih jim totiž neumožňuje autorský zákon. Příslušné instituce ale mají své e-knihovny s díly, na něž se již autorské právo nevztahuje, a některé navíc půjčují čtenářům domů i čtečky.

Matula: Konec světa nenastal, začne existovat harmonie

Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ - Miloš Matula vydal knihu „2013: Hvězdná brána k Novému věku", která pojednává o mayském kalendáři.

Nebojte se e-knih. Jsou levnější!

Praha /INFOGRAFIKA, ROZHOVOR/ - Na českém trhu jsou považovány stále za nováčky, jejich obliba mezi čtenáři ale rok od roku roste. Pojmou desítky knih, váží jen pár gramů a vejdou se i do malé kabelky. Přes tyto nesporné klady mají elektronické čtečky knih své odpůrce, kteří tvrdí, že čtení bez šustění a aromatu papíru není ono. 

Olympionička Věra Čáslavská se vrací v životopise Pavla Kosatíka

Liberec - „Děkujeme, že jste nám zase vrátil Věrku." Těmito slovy a obrovským potleskem přivítali lidé někdejší slavnou olympioničku, ale i symbol statečnosti, gymnastku Věru Čáslavskou a spisovatele Pavla Kosatíka.

Na světe je Strakonický hrad v obrazech

Strakonice – Muzeum středního Pootaví Strakonice vydalo novou publikaci s názvem Strakonický hrad v obrazech. Křest knihy proběhne v pondělí 17. prosince v kapitulní síni strakonického hradu od 11 hodin.

Vzácné negativy ležely na půdě vedle lyží a saní

Český Krumlov - Muzeum Fotoateliér Seidel vydalo dvě knihy. Připomíná práci otce a syna fotografa i to, jak se dům po letech obnovoval.

Ředitel Šindelář připomíná Valdštejnovu pomstu i kata Mydláře

Milevsko - Ačkoliv titul Cesta na popraviště – Příběhy Českých zemí nezní zrovna optimisticky, o knihu milevského autora Vladimíra Šindeláře, kterou vydalo nakladatelství XYZ, je nebývalý zájem.

Třinečtí čtenáři si nyní část knihovny stěhují k sobě domů

Třinec - Pokud si půjčí minimálně 40 knížek najednou, mají bezplatnou registraci na jeden rok.

Olomoucká knihovna zruší pobočky a zdraží poplatky

Olomouc – V olomoucké mětské knihovně si od příštího roku přilatíte za registrační poplatek i za pokuty za opožděné vrácení knih. Na začátku roku se ve městě navíc zruší některé ze šesti poboček.

Knihy pod stromeček? Nejoblíbenější jsou kuchařky

Praha - Kuchařské knihy patří k oblíbeným dárkům a stálicím vánočního trhu. Například v pražském Luxoru si zájemci mohou vybírat z neuvěřitelného množství 1846 titulů kuchařek vedených pod populárně-naučnou literaturou. Počítač zaznamenal, že za poslední týden si odnesli 457 titulů.

Vyšla nová publikace k dějinám Nové Paky

Nová Paka – Návštěvníci křtu nedávno vydané knihy Zdeňka Beneše Dějiny Nové Paky do roku 1938 zcela zaplnili v pátek večer nově restaurovaný prostor v přízemí Klenotnice drahých kamenů.

Ústecký kraj vydal další protiextremistický manuál

Ústí nad Labem - Padesátistránkovou brožuru s návodem, jak vyřešit sociální nepokoje a výskyt politického extremismu, dostanou v příštích dnech města a obce na severozápadě Čech. Informovala o tom mluvčí Ústeckého kraje Magdalena Hanáčková.

Žatec vydá další knihu o chmelu a pivu

Žatec - Česko-německá kniha o výrobě a pití piva na obou stranách hranic a výstava historických pivních etiket to jsou hlavní body projektu Pivní tradice Krušnohoří, na které město Žatec dostalo dotaci ve výši 317 tisíc korun. „Ze svého" doplatí 56 tisíc korun.

Nová kniha - Jak rozvíjet svou emoční inteligenci

Jak rozvíjet svou emoční inteligenci - Anja von Kanitz

Nové knihy - Jak se úspěšně prosadit a jiné

Získejte uznání a respekt vpráci ivživotě.

Nové knihy - Vedení lidí v praxi

Edice Vedení lidí vpraxi

Čtení pod stromeček

Vánoce se bez knihy pod stromečkem neobejdou v žádném věku. Nabízíme vám některé, při jejichž výběru se určitě nespletete.

Knihy z Edice Praxe a kariéra

Praktické, čtivé a přehledné příručky edice Praxe a kariéra jsou určeny všem, kteří chtějí zdokonalit a rozvinout své schopnosti a znalosti důležité pro úspěch v pracovním i osobním životě. Knížky obsahují mnoho tipů, rad, příkladů, cvičení, přehledů i testů.

Nové knihy: Kolekce 100 zlatých pravidel

Kolekce 100 zlatých pravidel

Nové knihy - Koupaci jezírka a pergoly

Nové knihy o bydelní a zahradě

Nová kniha - Vypalujeme DVD na počítači

Vypalujeme DVD na počítači

Viewegh: Bez dobré vůle vztah odumře

České Budějovice /ROZHOVOR/ - Známý spisovatel četl ve čtvrtek českým a rakouským studentům na Jihočeské univerzitě.

Nové Egonovy pohledy spojují Čechy a Němce v příhraničí

Euroregion Nisa - Vstříc významu Euroregionu Nisa jde nová česko-německá kniha Egona Wienera Pohledy a pohlednice – Ansichten und Ansichtskarten. Sbližuje lidi v příhraničí.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT