Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Opencard

Praha bude vymáhat škodu po bývalých politicích kvůli opencard

Praha - Radní v úterý schválili podání žaloby na vymáhání škody v kauze opencard po někdejších radních hlavního města včetně bývalého primátora Pavla Béma (ODS). Žaloba má vést ke stíhání politiků zodpovědných za kauzu červené karty na MHD. V úterý to potvrdil mluvčí magistrátu Vít Hofman. Karta opencard stála Prahu zhruba 1,7 miliardy korun. Od letošního března ji začalo město nahrazovat novou kartou lítačka. 

Rozsudek v kauze opencard může ohrozit demokracii, řekl Svoboda

Praha - Bývalý pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS) uvedl, že dnešní rozsudek v kauze opencard je vzkazem pro všechny komunální politiky a může ohrozit demokracii v Česku. Proti rozhodnutí o své vině i proti uložení 2,5letého podmíněného trestu se na místě odvolal. O tom, zda Svoboda s dalšími třemi radními skutečně neoprávněně zvýhodnil firmu Haguess, tak bude rozhodovat Vrchní soud v Praze.

AKTUALIZOVÁNO

Kauza opencard: Exprimátoři Svoboda a Hudeček dostali podmínku

Praha - Pražský městský soud uznal bývalé pražské primátory Bohuslava Svobodu (ODS) a Tomáše Hudečka (dříve TOP 09) vinnými v kauze opencard. Podle čtvrtečního nepravomocného rozsudku se při schvalování smluv s firmou Haguess provinili také někdejší radní pro dopravu Josef Nosek, bývalá radní pro IT Eva Vorlíčková a šéf magistrátního oddělení informatiky Jan Teska. Bývalý pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS) dostal v kauze opencard podmíněný trest 2,5 roku, další exprimátor Tomáš Hudeček (dříve TOP 09) dvouletou podmínku stejně jako někdejší radní pro dopravu Josef Nosek.

Vlastník opencard podal na Prahu žalobu kvůli zavedení Lítačky

Praha - Vlastník opencard, firma eMoneyService (EMS), podala na Prahu žalobu pro porušování licenčních smluv a zneužití know-how. Hlavní město se toho prý dopustilo při zavádění nové karty na MHD Lítačka. Novinářům to ve středu řekl šéf EMS v Česku Petr Stránský. EMS v minulosti už na Prahu žalobu podala, zvažuje také mezinárodní arbitráž.

Praha podala na vlastníka opencard, firmu EMS určovací žalobu

Praha - Praha podala na vlastníka opencard, firmu eMoneyServices (EMS), určovací žalobu. U soudu se chce domoci výroku, že v minulosti nikdy nezasáhla do práv firmy. Sdělil to mluvčí magistrátu Vít Hofman. EMS několikrát zopakovala, že Praha zasáhla do práv firmy a zřejmě porušila v souvislosti s opencard autorský zákon.

Praha žehlí vztahy s majitelem Opencard. Kvůli nové Lítačce

Praha - Před zavedením nové tramvajenky Lítačka se Praha snaží alespoň částečně urovnat vleklé spory s majitelem Opencard - firmou eMoneyServices (EMS). Podle mluvčího EMS Martina Opatrného magistrát aktuálně stáhl žalobu týkající se podpory systému Opencard. Dosud se prostřednictvím žaloby na EMS domáhal zajištění servisních služeb.

Praha odstartovala pilotní projekt k zavedení karty Lítačka

Praha - Pražská městská firma Operátor ICT zahájí pilotní projekt, na jehož konci má být nový odbavovací systém a čipová karta na městskou hromadnou dopravu zvaná Lítačka. Pokyn k tomu v úterý dala nekompletní městská rada. Řekl to náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD). Výsledky pilotního projektu, který má nahradit problematickou kartu opencard, firma předloží do konce června.

Lítačka je plagiát, tvrdí majitel Opencard. Kdy skončí potíže?

Praha - Zavedení takzvané Lítačky, coby náhrady za problematickou Opencard, Prahu a hlavně cestující MHD jednoduše nespasí. V chodu nového projektu bude totiž i nadále do značné míry figurovat majitel autorských práv k Opencard - firma eMoneyServices (EMS), se kterou má hlavní město velmi napjaté vztahy a pře se s ní o stovky milionů korun.

Praha může nakoupit dalších až 100 tisíc čipových karet

Praha - Praha může nakoupit dalších až 100 tisíc čipových karet, přičemž jedna bude stát nejvýše 28 korun. Město uzavřelo rámcovou firmu s celkem třemi firmami, které za 16,5 milionu korun měly dodat až 480 tisíc karet. Jako nejvýhodnější vybrala komise nabídku firmy Monet+, její návrh v úterý potvrdili radní.

Pražskou opencard nahradí od poloviny roku čipová karta Lítačka

Praha - Problematickou katru opencard by měla při jízdách v MHD v Praze nahradit nová čipová karta s názvem Lítačka. Od února magistrát spustí nový systém vydávání karet, od poloviny roku pak budou lidé jezdit na Lítačku. Na tiskové konferenci to v pondělí oznámila primátorka Adriana Krnáčová (ANO). Primátorka už vloni avizovala, že opencard do dvou let skončí.

Pražská TOP 09: Lítačka neexistuje, je to pouze mediální výstup

Praha - Podle opoziční TOP 09 nová tramvajenka v Praze s názvem Lítačka neexistuje a oznámení o jejím spuštění považuje pouze za mediální výstup. Po primátorce Adrianě Krnáčové (ANO) bude chtít vědět podrobnosti o vzniku Lítačky. Novinářům to v úterý řekli zastupitelé TOP 09 Václav Novotný a Jiří Nouza.

Praha má připravenou náhradu za opencard, může se jmenovat Lítačka

Praha – Pražský magistrát potají připravil náhradu za problematické karty opencard. Uvedly to dnešní Hospodářské noviny (HN) s tím, že nová čipová karta by mohla nést název Lítačka. Primátorka Adriana Krnáčová bude o projektu oficiálně informovat už dnes, přičemž spuštěn by mohl být od jara, tvrdí deník.

AKTUALIZOVÁNO

Praha skončila v exekuci kvůli kartě opencard, majetek obstaven není

Praha – Obvodní soud pro Prahu 1 uvalil na hlavní město exekuci kvůli kartě opencard. Město podle soudu nerespektovalo soudní nařízení, aby umožnilo majiteli karty, firmě eMoneyServices (EMS) kontrolu systému, dnes to řekl mluvčí EMS Martin Opatrný. Rozhodnutí o umožnění přístupu do systému vydal Městský soud v Praze loni v prosinci.  EMS se s Prahou a dopravním podnikem soudí kvůli údajně nezaplaceným dluhům a penězům za použití licencí. Firma podala žaloby na celkem 140 milionů korun.

Kauzu opencard nově dozorují hradečtí žalobci, ne pražští

Praha - Kauzu vzniku projektu opencard a možných trestních souvislostí už nedozoruje pražské městské státní zastupitelství, ale Krajské státní zastupitelství v Hradci Králové. V diskusním pořadu České televize to v neděli uvedla pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová s tím, že její instituce případ delegovala kvůli podjatosti dosavadní dozorující žalobkyně Dagmar Máchové.

Praha může vydávat opencard, EMS prodloužila platnost certifikátů

Praha - Praha může bez problémů vydávat opencard. Vlastník karty, firma eMoneyServices (EMS) ve středu prodloužila o týden platnost bezpečnostních certifikátů k systému. Řekl to mluvčí EMS Martin Opatrný. Certifikáty jsou platné do středy 13. ledna. Kvůli vypršení platnosti jednoho z bezpečnostních certifikátů bylo vydávání karet zastaveno loni v září.

Praze končí ve středu certifikát opencard, hrozí výpadek vydávání

Praha - Kvůli vypršení platnosti jednoho z bezpečnostních certifikátů může být ve středu zastaveno vydávání nových karet opencard. Řekl to mluvčí majitele opencard, firmy eMoneyServices (EMS) Martin Opatrný. Kvůli vypršení platnosti certifikátu bylo vydávání karet loni v září zastaveno, výpadky způsobila několikrát také chybějící technická podpora, Praha na ni totiž nemá s EMS smlouvu. Certifikáty jsou technické prvky ochrany práv a zabezpečení systému.

Praha nezruší Operátora opencard, přejmenuje ho a změní mu funkci

Praha - Pražská městská společnost Operátor opencard, která vloni vznikla kvůli potížím s projektem opencard, neskončí. Rozpadlá pražská rada schválila změnu stanov. Firma se přejmenuje na Operátor ICT a bude magistrátu poskytovat služby v oblasti informačních technologií. Zároveň se už podruhé zvýší počet členů dozorčí rady, a to na pět.

Soud nařídil Praze pustit EMS nahlédnout do systému opencard

Praha - Městský soud v Praze nařídil předběžným opatřením hlavnímu městu, aby umožnilo vlastníku opencard, firmě eMoneyServices (EMS), kontrolu systému opencard i plnění všech licenčních smluv. Rozhodnutí soudu EMS umožňuje fyzicky nahlédnout do systému. Řekl to mluvčí EMS Martin Opatrný. Opatření neřeší poskytování služeb EMS Praze nebo dopravnímu podniku.

Praha chce koupit 500 tisíc karet opencard za 20 milionů korun

Praha - Hlavní město Praha se na základě rámcové smlouvy z roku 2013 chystá od firmy Monet+ nakoupit skoro 500 tisíc čipových karet opencard za 20 milionů korun. Vyplývá to z neveřejných magistrátních podkladů. Objednávku měla ve středu projednat městská rada. Rozhodnutí ale podle dostupných informací odložila.

Opencard skončí. Dopravní podnik prý připraví náhradu

Praha - V řádu několika týdnů, možná i dnů, mohou cestující pražskou MHD očekávat zásadní zprávu - projekt Opencard definitivně končí. Upozornil na to náměstek primátorky pro dopravu Petr Dolínek (ČSSD) v rozpravě se zastupiteli hlavního města. „Je to má vize," vysvětlil. Dopravní podnik podle něj dostane za úkol vyhlásit veřejnou soutěž, která určí provozovatele nového systému.

Opencard, den další: řešila se pokuta i platnost certifikátu

Praha - Vypadá to jako příběh na pokračování, kdy každý den přibývá opět další nová informace na téma opencard. Ve středu krajský soud v Brně zrušil pokuty Praze a dopravnímu podniku za projekt Opencard. Případ vrátil Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Tentokrát šlo o 1,1 milionu korun.

Vrchní soud potvrdil předběžné opatření kvůli opencard

Praha - Vrchní soud zamítl odvolání firmy eMoneyServices (EMS) a potvrdil platnost předběžného opatření, kterým se Praha domáhá dalšího fungování opencard. Výdej karet, který v uplynulých týdnech několikrát zkolaboval, by měl být bez problémů. Výpadky by se neměly opakovat. Řekla to primátorka Adriana Krnáčová (ANO).

Vinu v kauze opencard necítí nikdo z obžalovaných. Ani exprimátor Hudeček

Praha - Ani dnes bych nehlasoval jinak. To ve shodě s ostatními obžalovanými prohlásil v pátek u Městského soudu v Praze někdejší primátor Tomáš Hudeček, který je jedním z 15 obžalovaných v druhé vlně soudního projednávání dění kolem karty opencard.

Praha může bez hrozby výpadku vydávat opencard do 22. října

Praha - Praha může bez problémů vydávat opencard až do 22. října. Vydávání karty ohrožoval konec platnosti jednoho z bezpečnostních certifikátů, platnost měla skončit ve čtvrtek 15. října. Na prodloužení se domluvila Praha a vlastník karty, firma eMoneyServices (EMS). Médiím to potvrdil mluvčí EMS Martin Opatrný. Kvůli vypršení jednoho z certifikátů bylo vydávání karet v uplynulých týdnech několikrát zastaveno.

Praha začne prodlužovat platnost opencard, kterým nyní vyprší

Praha - Praha začne prodlužovat platnost držitelům karet opencard s kuponem MHD, jejichž platnost končí po 7. říjnu. Novinářům to v úterý řekl náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD). S vydáváním karet má Praha potíže kvůli bezpečnostním certifikátům, kterým průběžně končila platnost.

Krnáčová chce, aby se Praha domáhala odškodnění za opencard

Praha - Praha by se měla domáhat náhrady škod, které jí vznikly v souvislosti s projektem opencard. Řekla to primátorka Adriana Krnáčová (ANO). Bude proto radě navrhovat, aby z kauzy vyvodila občanskoprávní kroky. „Pokud zde existuje sebemenší šance, že by vůči iniciátorům tohoto ztrátového projektu mohla být vyvozena odpovědnost, je naší povinností udělat pro to maximum," uvedla.

Praha může opencard vydávat do 15. října, EMS upravila certifikát

Praha - Praha může opencard vydávat do 15. října. Majitel karty, firma EMS, v úterý za přítomnosti zástupců města prodloužil platnost certifikátu, který měl platit do čtvrtka 8. října. Sdělil to mluvčí magistrátu Vít Hofman. Kvůli vypršení jednoho z certifikátů bylo vydávání karet 30. září přerušeno. Spory mezi městem a EMS kvůli opencard se táhnou řadu měsíců.

EMS: Praha při správě karty opencard porušuje autorský zákon

Praha - Praha při správě karty opencard podle vlastníka karty, firmy eMonyServices (EMS), porušuje autorský zákon. Sdělil to v pondělí mluvčí EMS Martin Opatrný. EMS své závěry vyvozuje z toho, že jí městská firma Operátor opencard nechce nechat podívat do systému opencard. Město tvrzení EMS odmítlo s tím, že je lživé.

Praha: Za středeční výpadek vydávání opencard může firma EMS

Praha - Za středeční výpadek vydávání karty opencard může její vlastník, firma eMoneyServices (EMS), uvedlo ve čtvrtek vedení Prahy. Firma podle města v rozporu s licencemi k programovému vybavení systému opencard neoprávněně omezila platnost certifikátů pro přístup do systému. Řekl to mluvčí magistrátu Vít Hofman. EMS to prý udělala bez vědomí Prahy i městské firmy Operátor opencard, která se má o kartu starat.

Praha opět začala vydávat karty opencard, pomohla jí firma EMS

Praha - Praha opět začala vydávat karty opencard. Vydávání bylo přerušeno od středečního rána kvůli chybě softwaru. Praze pomohl obnovit provoz vlastník karty, firma eMoneyServices (EMS). Řekli to mluvčí EMS Martin Opatrný a předseda představenstva městské firmy Operátor opencard Ondřej Felix. Cestující v MHD si tak do asi 14.15 hodin mohli pořídit pouze papírové tramvajenky s kupony.

Pražští Piráti vyzvali radu, aby žalovala Béma a jeho radu

Praha - Posledních osm měsíců zbývá současnému vedení hlavního města, aby v kauze Opencard začalo vymáhat škody po exprimátoru Pavlu Bémovi (ODS) a dalších radních z jeho éry. Jinak hrozí, že případ bude promlčen. V úterý na tento fakt upozornili pražští zastupitelé z klubu Pirátů. Sami nedávno na zmíněné politiky, kteří stáli u zrodu problémového projektu, podali trestní oznámení.

EMS vyzvala Prahu, aby neprodleně ukončila provoz opencard

Praha - Vlastník opencard, společnost eMoneyServices (EMS) vyzvala Prahu, aby ukončila provoz karty. Důvodem jsou dluhy a údajná neschopnost hlavního města se o provoz opencard postarat. Píše se to v prohlášení firmy, které mají novináři k dispozici. Firma rovněž zaslala všem zastupitelům dopis, ve kterém je seznamuje s problémy, které karta má.

Na klíčové svědectví v kauze opencard nezbyl soudu čas

Praha - Výslechům soudních znalců byl v úterý věnován prakticky celý den ve velké jednací síni číslo 101, která se u Městského soudu v Praze stala dějištěm procesu s 15 lidmi obžalovanými v kauze opencard. Pětice bývalých úředníků a deset někdejších radních (včetně exprimátorů hlavního města Bohuslava Svobody a Tomáše Hudečka) musí vysvětlovat okolnosti rozhodnutí z dubna 2012 a podepsání nových smluv na zajišťování podpory opencard s dosavadním poskytovatelem těchto služeb, firmou Haguess.

Kauza opencard se týká principů demokracie, hájí se Svoboda před soudem

Praha – Bývalý pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS) obžalovaný v kauze opencard dnes soudu řekl, že případ je velmi zásadní. Souvisí podle něho s principy zastupitelské demokracie. Desítka radních a pět členů hodnotící komise čelí obžalobě v souvislosti s dvěma smlouvami, které Praha uzavřela s firmou Haguess. Městu údajně způsobili škodu 24,9 milionu korun. Obvinění toto tvrzení odmítají. Smlouvy podle Svobody posvětil právník a navíc je prý bylo nutné schválit. Vyslechnutí bývalí radní uvedli, že opencard byl dlouho neřešený problém a jednali s nejlepším vědomím a svědomím.

OBRAZEM: Před budovou soudu pokořili Spravedlnost

Praha - Ochromit aktivitu, srazit na kolena, oslepit a zaměřit nesprávným směrem. To vše je možno udělat se Spravedlností. Naznačila to aspoň scénka, kterou v úterý ráno v rámci krátkého happeningu sehráli aktivisté před budovou Městského soudu v Praze, kde krátce nato odstartovalo hlavní líčení s patnácti lidmi, kteří podle obžaloby měli Praze v souvislosti se smlouvami k elektronické tramvajence opencard způsobit 25milionovou škodu.

Krnáčová: Operátor O2 získal opční právo na systém opencard

Praha - Operátor O2 získal od firmy eMoneyServices (EMS) opční práva na problematický systém opencard. Na dnešní tiskové konferenci to řekli primátorka Adriana Krnáčová (ANO) a její náměstek Petr Dolínek (ČSSD). Praha převede správu a výběr jízdného pod dopravní podnik, který bude s O2 dál jednat. Operátor podle Dolínka už město oslovil s nabídkou. Konkrétní být nechtěl.

Kauza opencard: Pražští úředníci i politici odmítli u soudu vinu

Praha /FOTOGALERIE/ - Současný pražský zastupitel Václav Novotný (TOP 09) odmítl obžalobu a necítí se vinen v kauze opencard, kterou dnes začal projednávat soud. Někdejší radní pro kulturu a památkovou péči prý neměl v roce 2012 důvod pochybovat nad podklady pro jednání rady hlavního města, na kterém byly schváleny smlouvy pro firmu Haguess. Podle něj podklady obsahovaly všechny potřebné náležitosti včetně podpisů šéfa IT nebo právního odboru magistrátu.

Exprimátor Svoboda si stěžuje na změnu soudce v případu opencard

Praha - Bývalý pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS) podal ústavní stížnost v souvislosti se stíháním v případu městské karty opencard. Vadí mu změna soudce, který se má věcí zabývat. ODS o tom informovala v dnešní tiskové zprávě. Stejný postup jako Svoboda oznámili již dříve stíhaní bývalí radní za TOP 09.

Lidé si nemohli vyzvedávat opencard, centrum nefungovalo

Praha - Lidé si v pondělí nemohli vyzvedávat karty opencard, zákaznické centrum ve Škodově paláci až do 15 hodin nefungovalo. Příčinou výpadku byla pravděpodobně chyba v systému, řekl dalších podrobností mluvčí městské firmy Operátor Opencard Pavel Stöckl.

Zákaznické centrum opencard mělo znovu technické potíže

Praha - Zákaznické centrum opencard ve Škodově paláci v Praze mělo znovu technické problémy. Nefungovalo šest z osmi přepážek. Zaměstnanci navíc nebyli schopni expresně vydávat karty opencard. Informace potvrdil mluvčí společnosti Operátor opencard Pavel Stöckl. Centrum podle jedné z pracovnic zájem klientů zvládalo. Ve frontě byla asi dvacítka lidí, řekla. Podobný výpadek se odehrál už v úterý.

Kancelář pro výdej opencard v úterý nezvládla nápor žadatelů

Praha - Kancelář ve Škodově paláci v Praze, kde si lidé mohou zařídit kartu opencard, v úterý odpoledne nezvládla nápor žadatelů a musela omezit služby. Ve středu to řekl mluvčí společnosti Operátor opencard Pavel Stöckl. Vedoucí zákaznického centra Miroslav Pechman uvedl, že nyní zaměstnanci zájem žadatelů zvládají.

Žalobce žene dva exprimátory před soud. Kvůli Opencard

Praha - Dva bývalí primátoři hlavního města, Bohuslav Svoboda (ODS) a Tomáš Hudeček (nestr., dříve TOP 09), spolu s téměř celou bývalou městskou radou pravděpodobně stanou před soudem kvůli Opencard. Jde o údajné porušení předpisů v souvislosti se zadáním zakázky na podporu programového vybavení firmě Haguess.

Operátor opencard neskončí, převezme správu prodeje jízdného

Praha - Pražská městská společnost Operátor, která vloni vznikla kvůli potížím s projektem opencard, neskončí. Čeká ji stabilizace, aby mohla v budoucnu spravovat systém na prodej jízdného v MHD. Řekl to předseda dozorčí rady a člen magistrátní komise ICT Martin Vaic. Zastupitelé vloni do firmy vložily 100 milionů korun. Fungování operátora stojí měsíčně mezi čtyřmi až 4,5 miliony korun.

Situace kolem opencard se nemění, schůzka výsledky nepřinesla

Praha - Situace kolem karty opencard se nemění. Páteční setkání primátorky Adriany Krnáčové (ANO) se zástupci firmy eMoneyServices (EMS), která vlastní práva problematickému projektu, podle očekávání žádné výsledky nepřineslo. „Debatovali jsme o znaleckých posudcích, ujasnili jsme si budoucí kroky, na jejichž základě jsme si rozdělili úkoly a dohodli jsme se, že se opět sejdeme," uvedla po setkání primátorka. Víc se k situaci vyjadřovat nechtěla.

Předseda antimonopolního úřadu potvrdil milionovou pokutu pro magistrát

Praha - Předseda antimonopolního úřadu Petr Rafaj ve středu potvrdil milionovou pokutu pro pražský magistrát za chyby v projektu opencard. Pokuta je pravomocná, uvádí web ÚOHS. Hlavní město má zaplatit milion za smlouvy, které uzavřelo roku 2012 bez tendru. Opencard užívá jako tramvajenku 1,2 milionu lidí.

Pražský dopravní podnik neprodlouží smlouvu s firmou Erika

Praha - Pražský dopravní podnik po polovině roku 2018 neprodlouží spornou smlouvu s firmou Erika na sms jízdenky. Rozhodlo o tom představenstvo podniku. Informaci v úterý potvrdil generální ředitel Jaroslav Ďuriš. O možnosti smlouvu dočasně rozšířit o mobilní aplikaci pro nákup předplatných jízdenek podnik dál jedná. Aplikace pro chytré telefony by totiž mohla být jednou z alternativ pro dožívající projekt opencard.

Praha rozšířila počet členů představenstva Operátora opencard

Praha - Pražští radní rozšířili počet členů představenstva společnosti Operátor opencard. Zároveň rozšířili pravomoci dozorčí rady společnosti. Řada rozhodnutí ohledně systému jízdného v Praze tak nebude na radních, ale na orgánech Operátora. Operátor vznikl vloni kvůli řešení problémů s kartou opencard. Měl služby centralizovat a řídit.

Soud nevyhověl návrhu EMS o předběžné opatření kvůli opencard

Praha - Soud nevyhověl žádosti eMoneyServices (EMS) o vydání předběžného opatření kvůli opencard. Firma chtěla vědět, zda musí poskytovat technickou podporu kartám i bez uzavřené smlouvy. Řekl to její mluvčí Martin Opatrný. Praha rozhodnutí soudu vítá, podle mluvčí magistrátu Petry Hrubé firma v případě uložení povinnosti podporu poskytovat po Praze chtěla platbu 2,7 milionu měsíčně.

Karta opencard stála Prahu 1,74 miliardy, podle posudku je předražená

Praha - Karta opencard stála Prahu 1,74 miliardy korun, projekt je předražený, zastaralý a neužitečný. Vyplývá to z posudku společnosti Nexia AP a.s., který si nechalo město zpracovat. Projekt je výhodný podle posudku pouze pro majitele majetkových práv k opencard, firmu eMoneyServices (EMS). Na setkání s novináři to řekl Valdemar Linek z Nexia AP. Nexia další rozvoj karty nedoporučila.

Soud nevynesl rozhodnutí ve sporu mezi Prahou a EMS

Praha - Pražský městský soud ve čtvrtek znovu řešil spor mezi Prahou a vlastníkem opencard, firmou eMoneyServices (EMS). Rozsudek soudce nevynesl, při jednání se převážně četly listinné důkazy. EMS se u soudu domáhá zaplacení 42,737 milionu korun za údajně neoprávněné používání licencí ke kartě, čímž se měla Praha neoprávněné obohatit - peníze vyplatila se zpožděním.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT